Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-04-2007, 09:03   #61
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Milý "Jats", osobně si myslím, že mnoho závažnějších témat na wolfdogu není a nebylo. Pavlem předkládané doměnky by asi měly jeho oponenti vyvrátit a vše by se mělo uvést na pravou míru. Pokud tak neučiní a nechají na sobě toto obvynění, tak to zavání pro někoho slušným průšvihem nejen na úrovni chovatelské. Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 09:52   #62
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Milý "Jats", osobně si myslím, že mnoho závažnějších témat na wolfdogu není a nebylo. Pavlem předkládané doměnky by asi měly jeho oponenti vyvrátit a vše by se mělo uvést na pravou míru. Pokud tak neučiní a nechají na sobě toto obvynění, tak to zavání pro někoho slušným průšvihem nejen na úrovni chovatelské. Dan
Ja si naopak myslim, ze Jats ma pravdu. Pokud neni mozno zde diskutovat normalne, at si na sebe "oponenti" hulakaji treba do telefonu. Me to taky nebavi cist.

Navic jsem si nevsimla, ze by bylo koho z ceho obvinit a uz vubec ne, ze by nekdo musel Pavlovi neco vyvracet.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 11:10   #63
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Mirko, jejich osobní útoky nebaví ani mě, souhlasím ať si řeší vzájemné spory po telefonu. Ale tématem fóra je věc související s chovatelstvím zřejmě v rozporu s řády a to přeci není osobní spor Pavel x Monika. Není fér zastínit jednání některých lidí (chovatelů) osobními spory. A jestli se nic nědělo, neděje a vše je pod kontrolou cho.komise tak pak opravdu není co řešit. Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 13:31   #64
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Mirko, jejich osobní útoky nebaví ani mě, souhlasím ať si řeší vzájemné spory po telefonu. Ale tématem fóra je věc související s chovatelstvím zřejmě v rozporu s řády a to přeci není osobní spor Pavel x Monika. Není fér zastínit jednání některých lidí (chovatelů) osobními spory. A jestli se nic nědělo, neděje a vše je pod kontrolou cho.komise tak pak opravdu není co řešit. Dan
Neni mi jasne, jak by chov Mutar v Italii mohl byt pod kontrolou ceske chovatelske komise, ale to nevadi.
V kazdem pripade na anglickem foru toho bylo receno mnoho, a to i velmi podstatne veci, ktere jaksi nebyly receny tady.

Napriklad, ze:
Quote:
Today there is ONE litter made with a LIR (not real pedigree yet) that can become a LOI (real pedigree) only after 3 generations.
If the dogs differ a lot from a CSW, the LIR should be somehow stopped.
Preklad:
Quote:
Byl odchovan jeden vrh, ktery je registrovan v LIR (jakasi italska obdoba pomocneho registru, cili psi odchovani s LIR nemaji PP, pouze registr). LIR se muze zmenit v LOI (pravy italsky prukaz puvodu) az po 3 generacich. Pokud se vysledni psi budou prilis lisit od CSV, pak by se mel chov psu v LIR nejak zastavit.
Pokud je toto pravda, a ja nemam duvod o tom pochybovat, je tedy vse legalni, alespon co se tyce italskych reguli.

Zda ty, ja nebo nekdo jiny souhlasime s timto krizenim, je zcela jina vec a muzeme se tady o tom dohadovat donekonecna.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 14:17   #65
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mirko, jsi na omylu. I zápis v Italském registru je nelegální, protože stejně jako v případě zapsání Mutar v ČR, byly uvedeny záměrně falešné údaje. V ČR bylo uvedeno, že Armín je "ČsV bez PP" a v Itálii bylo zamlčeno, že matka štěňat má registr v ČR a byla uvedena pod jiným jménem. Takže není vše legální a je třeba o tom diskutovat, protože cílem zápisu v Itálii bylo zjevně zamlčet původ "Alasky", aby v tom Mutary nefigurovaly.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 14:40   #66
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by artus
Milý "Jats", osobně si myslím, že mnoho závažnějších témat na wolfdogu není a nebylo. Pavlem předkládané doměnky by asi měly jeho oponenti vyvrátit a vše by se mělo uvést na pravou míru.
Mezi oponenty PH se tedy rozhodně počítám,ale nechápu proč jemu a právě na tomto místě něco vyvracet???
Stojí snad chov československých vlčáků na Pavlovi Hanuškovi,nebo je snad on nějakým soudcem ??
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 15:59   #67
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Danielo, nejsem P.Hanuška, nehlásím se ani k jeho ani k jinému táboru. Zajímám se jen o toto téma a rád bych se zorientoval. Nechci po tobě abys cokoliv vysvětlovala nebo dokazovala panu Hanuškovi. Pusť z hlavy Hanušku a pokud můžeš něco rozumného a věcného sdělit tak děkuji. A jestli máš pocit, že je pod tvou úroveň cokoliv sdělovat na těchto "bulvárních" stránkách, klidně můžeme diskusi přesunout jinám (el.pošta)
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 16:15   #68
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Mirko, jsi na omylu. I zápis v Italském registru je nelegální, protože stejně jako v případě zapsání Mutar v ČR, byly uvedeny záměrně falešné údaje. V ČR bylo uvedeno, že Armín je "ČsV bez PP" a v Itálii bylo zamlčeno, že matka štěňat má registr v ČR a byla uvedena pod jiným jménem. Takže není vše legální a je třeba o tom diskutovat, protože cílem zápisu v Itálii bylo zjevně zamlčet původ "Alasky", aby v tom Mutary nefigurovaly.
Jestli to muzes nejak dokazat, potom je z ceho vychazet. Ja jsem ten zapis nevidela, tudiz nemohu soudit.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 16:49   #69
Petr
Junior Member
 
Petr's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha
Posts: 3
Default

Já si myslím, že hlavním důvodem rozpoutání této diskuse, je oživit upadající návštěvnost na těchto stránkách.
Taky co dělat na stránkách, kde poslední aktuální článek je ze září loňského roku?
Je jednoduší napsat krátký štěk s úderným nadpisem a on už přiláká spoustu lačných diskutérů, jako hmyz, když rozsvítíte večer lampu. Sám nejsem o nic lepší, poučen mimointernetovou diskusí o tom, že se zde "zase něco děje", po celkem dlouhé době jsem opět zavítal na tyto stránky.

Takže jen tak dál, pište, hádejte se, chvalte se, osočujte se, zastávejte se jeden druhého, pomlouvejte. Jen když se návštěvnost zase zvedne.

Petr jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 21:58   #70
carey1
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 11
Default Mutary

Do fora přispívám minimálně, ale tohle je téma, které by mělo zajímat každého "slušného chovatele"....co se plemenem děje nebo může do budoucna dít....mám pocit, že jediný Pavel Hanuška předkládá alespoň nějaké věcné argumenty, většina chronických oponentů PH pouze tlachy, tlachy, tlachy ....
carey1 jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007, 23:20   #71
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Re: Mutary

Quote:
Originally Posted by carey
Do fora přispívám minimálně, ale tohle je téma, které by mělo zajímat každého "slušného chovatele"....co se plemenem děje nebo může do budoucna dít....mám pocit, že jediný Pavel Hanuška předkládá alespoň nějaké věcné argumenty, většina chronických oponentů PH pouze tlachy, tlachy, tlachy ....
To je věc názoru......
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 06:55   #72
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Milý Petře,

Quote:
Originally Posted by Petr
Já si myslím, že hlavním důvodem rozpoutání této diskuse, je oživit upadající návštěvnost na těchto stránkách.
Taky co dělat na stránkách, kde poslední aktuální článek je ze září loňského roku?
jistě sis všiml, že naše stránky jsou otevřené všem. A tak pokud nám nikdo žádné články nepíše, tak prostě není z čeho brát. Nemám obavy jako Ty, Wolfdog.org je stále pro velké množství lidí zdrojem pro ně zajímavých informací a musím Tě ujistit, že nejnavštěvovanější sekcí našeho serveru není fórum ale články.
Tvá jedovatá slina tedy padá zcela vedle. Jestli chceš, napiš sám nějaký článeček o Tvém životě a zkušenostech s ČsV a oživ náš server. Lehce se kritizuje, těžce se pracuje ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 08:06   #73
Petr
Junior Member
 
Petr's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha
Posts: 3
Default

Nevím, kde jsi přišel na to, že mám nějaké obavy, které se mnou nechceš sdílet. Já žádné obavy nemám, mně je tento server úplně ukradený. Jen zvědavost mi nedala, abych se sem po dlouhé době nepodíval.
Jinak ujišťovat mě Pavle můžeš, ukázaná platí.

Petr jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 11:16   #74
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

[quote="Pavel"] I zápis v Italském registru je nelegální,
quote]

český registr je nelegální, italský je nelegální, chov na nechovných fenách P14 a neprošlých bonitací je legální. Nějak ztrácím přehled o legálnosti vesmíru.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 15:32   #75
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

"Carey" musím ubezpečit, že tlachá jen Pavel. Je to demagog, jak má být, jenž na reálném základě vytvoří zcela nový, ale silně patologický příběh. S plemenem se neděje vůbec nic
Místo navštěvování wolfodogu a čtení o tom co "jeden pán povídal" bych Vám radila zavolat či navštívit v úředních hodinách plemenou knihu ČMKU - pí. Pečená, která zápis do registru provedla. Osobně stále čekám na všechny dokumenty o Mutarách, které Pavel pracně sehnal, kdy budou uveřejněny!! Zcela jasně je na nich napsáno, proč se zápis na návrh většiny tehdejších členů chovatelké komise v čele s panem Hartlem a podpisem tehdejšího předsedy Klubu Beneše, provedl.
To jestli je v přihlášce vrhu uveden ČSV a nebo NO, vůbec nehraje roli. Zvířata jsou brána, jako zvířata bez původu a v generacích předků - IV. generace - je prostě prázdné místo, původ není prokázán. Tak jak to má být.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 17:10   #76
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
český registr je nelegální, italský je nelegální,
Nikdo nikdy zde nepsal a nepíše, že registr je nelegální. Nelegální jsou ovšem zápisy do něj v rozporu se zápisním řádem nebo s použitím záměrně falešných údajů.

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
chov na nechovných fenách P14 a neprošlých bonitací je legální.
Nechápu, proč zde mluvíte o chovu na nechovných fenách ? V ČR se na žádných takových fenách nechová. Bohužel v zahraničí ano (včetně "opěvované" Itálie). Ale to je téma jiné diskuze, která patří pod jiné téma.

Quote:
Originally Posted by Monika
"Carey" musím ubezpečit, že tlachá jen Pavel. Je to demagog, jak má být, jenž na reálném základě vytvoří zcela nový, ale silně patologický příběh.
Očekával jsem tuhle reakci. Ale myslím, že si každý může ověřit, že jediná fakta jsem zatím předložil v téhle diskuzi já. Proti nim se zatím argumentuje jen osobními útoky.

Quote:
Originally Posted by Monika
Osobně stále čekám na všechny dokumenty o Mutarách, které Pavel pracně sehnal, kdy budou uveřejněny!!
Moniko nestrachuj se, vše bude postupně zveřejněno tak, jak dokumenty budeme získávat. Nebo jestli nějaké dokumenty máš, můžeš je zde také zveřejnit. Jistě by to podpořilo Tvé argumenty.

[/quote]To jestli je v přihlášce vrhu uveden ČSV a nebo NO, vůbec nehraje roli. Zvířata jsou brána, jako zvířata bez původu a v generacích předků - IV. generace - je prostě prázdné místo, původ není prokázán. Tak jak to má být.[/quote]

Máš podivnou představu o zápisech do plemenné knihy. Když je to tak jedno, zkus vysvětlit, proč je tam tedy uvedeno to, co tam je ?

Pavel

PS : A jen kvůli případným námitkám - pomocný registr, do kterého jsou Mutary zapsány, není žádným samostaným registrem, jako např. registr zvláštní, ale nedílnou součástí plemenné knihy toho kterého plemene. Samozřejmě, že od počátku bylo obhájci Mutar tvrzeno, že to tak není a že pomocný registr nemá s plemennou knihou ČsV nic společného.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 17:19   #77
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

svým příspěvkem jsem nechtěla říct že toto téma je nezajímavé,mě osobně zajímá jen ty osobní útoky už moc ne
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 17:50   #78
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

[quote Pavel ] Máš podivnou představu o zápisech do plemenné knihy. Když je to tak jedno, zkus vysvětlit, proč je tam tedy uvedeno to, co tam je ?[quote Pavel]

Velmi podivnou představu máš ty!! Viděls vůbec někdy "registr" jmenovaných zvířat?? Tím myslím na vlastní oči! (Jindra, Naďa či Franta ti ho velmi rádi ukážou - speciálně tobě )

Odpověď bych ocenila - Ano - viděl. Ne - neviděl.

Víc psát nemá cenu. O Mutarách bylo napsáno tolik, že se pořád opakujeme. Dvě stanoviska pana Hartla na Klubových stránkách a jedno vysvětlení panu " Stěžovateli" Jindřicha Jedličky. Je tam řečeno vše!!
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007, 22:48   #79
carey1
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 11
Default

...udělám co radí Monika viz výše (registr)....ale to dohadování je doopravdy hodně otravný a jestli je to účel některých "aktivních" uživatelů těchto for, jako že určitě, jinak už mě nedapadá proč... tak se daří na výbornou...
S pozdravem a omluvou, zapomněla jsem se minule podepsat Hana Procházková z Holštejna!
carey1 jest offline   Reply With Quote
Old 30-04-2007, 08:37   #80
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

[quote="Pavel
Nechápu, proč zde mluvíte o chovu na nechovných fenách ? V ČR se na žádných takových fenách nechová. Bohužel v zahraničí ano (včetně "opěvované" Itálie). Ale to je téma jiné diskuze, která patří pod jiné téma.

[/quote]
To nevadí, že nechápete, takový je život. Nové téma by to bylo zajímavé. Takže já si dovolím udělat závěr: nekoupím si na chov štěně z Polska, Francie apod, pokud si pořádně prostuduji rodokmen a bonitační kódy. Když to udělá každý, psi s nejasným původem si nikdo do Čech a na Moravu nepřiveze a čsv jsou zachránění. Aspoň v ČR. S tím byste se mnou mohl souhlasit, pokud nemají některá štěňata Vaši podporu. Jinak si myslím, že co má kdo na zahradě , a jak to pojmenuje je čistě jeho věc. Jiřina
(majitelka čsv a "francouského honiče")
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org