Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-12-2010, 18:32   #1
rocky
Junior Member
 
rocky's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 4
Question Zywienie + weterynarze w Warszawie???

Witam, mam kilka pytan dotyczacych szczeniakow...
Jaka jest dzienna dawka zywieniowa dla malucha?? (maly na 2miesiace) I jakie karmy polecacie??
Czy mozecie polecic jakiegos dobrego weterynarza w Warszawie??
Ktory wie ze istnieje taka rasa jak Wilczak...bo sa tacy ktorzy nie wiedza... Maly sporo sie drapie, czy moze byc to alergia?? Pchly odpadaja.
Pozdrawiam
rocky jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 18:39   #2
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by rocky View Post
Witam, mam kilka pytan dotyczacych szczeniakow...
Jaka jest dzienna dawka zywieniowa dla malucha?? (maly na 2miesiace) I jakie karmy polecacie??
Czy mozecie polecic jakiegos dobrego weterynarza w Warszawie??
Ktory wie ze istnieje taka rasa jak Wilczak...bo sa tacy ktorzy nie wiedza... Maly sporo sie drapie, czy moze byc to alergia?? Pchly odpadaja.
Pozdrawiam
a zeby na te pytania odpowiedziec trzeba wiedziec kilka rzecy:
gdzie mieszkal szczeniak- w domu czy w kojcu? kto sa rodzicami ( tz zeby wiedziec czy to problemy genetyczne czy od zywenia? co jadl szczeniak u hodowcy i ile dostawal na dzien?

i pokaz cie maliucha
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 19:34   #3
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

W tej chwili na polskim rynku karm jest mnóstwo. Masz z czego wybierać w zależności od zasobności portfela. Tu jest fajny link do artykułu, który nieco rozjaśnia temat http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr...ch-karmach.htm
Warto najpierw kupić mały worek, żeby sprawdzić czy psu zasmakuje. Każdy producent na opakowaniu pisze jaka jest dawka dzienna. Nie ma tu żadnej gotowej recepty. Małe szczeniaki są generalnie karmione do syta, nie mogą głodować bo muszą się rozwijać ale nie można też ich zatuczyć (stawy biodrowe są wtedy obciążone!).
Weta w Warszawie nie umiem polecić bo nie znam.
P.S. Jakiego masz wilczaka?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 20:53   #4
rocky
Junior Member
 
rocky's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 4
Post

Wilczak to Robin z Wilczego Ducha. Jutro moze wkleje zdjecia..

A karmnie go Royalem, to dostawal tez u hodowcy. A chcialem tak ogolnie spytac co jeszcze polecacie.
rocky jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 21:02   #5
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by rocky View Post
Maly sporo sie drapie, czy moze byc to alergia?? Pchly odpadaja.
Pozdrawiam
Ja i tak potraktowałabym profilaktycznie czymś na odpchelnie. Może to kwestia zmiany futerka? Aszczur zawsze sporo się drapie nawet przy sezonowej wymianie.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 21:14   #6
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by rocky View Post
Wilczak to Robin z Wilczego Ducha. Jutro moze wkleje zdjecia..

A karmnie go Royalem, to dostawal tez u hodowcy. A chcialem tak ogolnie spytac co jeszcze polecacie.
Tez uzywalam royala (dla szczeniat ras duzych), na przemian z Whitewolfem, ktory dla odmiany ma sklad odpowiedniejszy chyba dla wilczakow... dla maluchów jest takie cos:
http://www.whitewolf.eu/produkty/young-life.html
wychodzi drozej chyba niz royalka, ale na karmie dla szczeniat nie warto oszczedzac Dobra dieta w pierwszym roku zycia ma naprawde duze znaczenie.
Co do weta, nie moge nikogo polecic, poza dr Bisenikiem (glownie ortopeda) z SGGW. Ja korzystam z opieki pani doktor z Lomianek, ona niestety nie ma wiekszego doswiadczenia z wilczakami, ale tez i ja nie mialam nietypowych problemów z moim psem (poza podejrzeniem o enostoze, ale wtedy konsultowalam przypadek u Bisenika). Juz predzej Wonderfull Wolf ES moze Ci pomoc w tym wzgledzie.
Witamy kolejnego wilczakowego chłopaka w W-wie
Polecamy swoje towarzystwo, póki chłopaki są w takim wieku, że jeszcze nie musza walczyc o wpływy
Jakbyś szukał przyjaznej psiej szkółki (przedszkola), to też moge pomóc
A poki co - wertuj forum, bywa pomocne...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 21:46   #7
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Wywołany do tablicy pędzę donieść, że polecam przychodnie na Zwycięzców w Warszawie, tylko nie pamiętam nr, bodajże 42.
Co do karmy, to Młoda była na Whitewolf young i sobie chwaliłem, mimo iż Młoda wyglądała jak najbardziej zagłodzony pies świata dopiero niedawno zaczęła nabierać "masy", w sumie bardziej futrzanej
Witamy oficjalnie w Wawie! spacery mamy po sąsiedzku w sumie
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 22:06   #8
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Szczerze, to wystrachałam się jak nie wiem i cap za telefon, i do moich dzwonię, ale u Larsika wszystko ok. Zresztą mam takich ludzi, że jakby coś było nie tak, to pierwsze co, to by mnie za łeb wzięli - hehe (to było po 3 poście)

Dopiero teraz przeczytałam, że to nie o naszego małego idzie, a i uświadomiłam sobie, że Unkowe małe mają już prawie 3 mce

Kiedyś gdzieś chyba nawet na WD pisali o tabletkach z czosnkiem, bo dobrze robią na takie różne problemiki skórne - ja moim daje głównie przy linieniu.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 23:05   #9
Elentia
Junior Member
 
Elentia's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Rataje /Wrocław
Posts: 137
Default

Witam. Fajnie, że pojawił się kolejny wilczak w Warszawie

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Tez uzywalam royala (dla szczeniat ras duzych), na przemian z Whitewolfem, ktory dla odmiany ma sklad odpowiedniejszy chyba dla wilczakow... dla maluchów jest takie cos:
http://www.whitewolf.eu/produkty/young-life.html
wychodzi drozej chyba niz royalka, ale na karmie dla szczeniat nie warto oszczedzac
O proszę na wolfdogu zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć Nie znałam tej karmy. Ta Whitewolf wygląda bardzo obiecująco, i w sumie nawet nie taka droga patrząc na jakość... np. Acana wychodzi drożej.

Co do weta to nie bardzo pomogę, bo wilczaka póki co nie mam. Na SGGW faktycznie jest wielu specjalistów. Ja tez mogę polecić klinikę na Białobrzeskiej (Ochota). Chodziłam tak z kotem, mają dobrą opinię, ale czy znają się na Wilczakach? nie wiem ale tanio tam nie jest.

Pozdrawiam
Elentia jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 23:17   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Oprócz karmy-jako potencjalnej przyczyny drapania, warto rozważyć chemię uzywaną w domu, np. do mycia podłóg. O ile dobrze pamiętam to Rona u Lorki wyeliminowała drapanie, bo zastosowala do mycia podłóg neutralny kosmetyk ludzki typu płyn do higieny intymnej. Przy szczeniaku po prostu musi to być coś delikatnego.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 23:22   #11
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Nasz suk w szczenięctwie uczulił się na kurczaka, wystarczyło zmienić karmę na inny mięsny składnik Z czasem ta alergia ustąpiła i suk może jeść kurczaka
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 10:34   #12
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by rocky View Post
A karmnie go Royalem, to dostawal tez u hodowcy. A chcialem tak ogolnie spytac co jeszcze polecacie.
Słusznie pytasz, bo jest sporo karm nie tak rozreklamowanych (i sprzedawanych w gabinetach weterynaryjnych) jak Royal, a mających od niego lepszy skład.

Oprócz wymienionego już White Wolfa poleciłabym także Taste of the Wild, Orijena (choć niektórzy się na niego "marszczą" o dużą zawartość białka chyba), Fish 4 Doga - z zaznaczeniem, że nie wszystkie psy lubią smak tej rybnej karmy. Mój wcinał do pewnego momentu, teraz niestety zrobił się bardziej kapryśny.
Powyższe karmy wypróbowaliśmy sami. Z tych nieużywanych jak dotąd przez nas jest jeszcze Timberwolf, który też wydaje mi się godny polecenia ze względu na skład.
To moje "typy"; inni na pewno mają jeszcze jakieś inne.
Powodzenia w "byciu właścicielem wilczaka".

Aha; i jeszcze jedna rzecz; nie przejmuj się, jeżeli jakaś marka nie ma wyodrębnionej karmy specjalnie dla szczeniąt. Niektórzy producenci odeszli od tego twierdząc, że to bardziej chwyt "pod publiczkę" z tymi karmami innymi dla każdego wieku, bo w naturze (pomijając oseski) maluchy jedzą to samo, co dorosłe sztuki.

Last edited by Grin; 16-12-2010 at 10:41.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 11:04   #13
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Oprócz karmy-jako potencjalnej przyczyny drapania, warto rozważyć chemię uzywaną w domu, np. do mycia podłóg. O ile dobrze pamiętam to Rona u Lorki wyeliminowała drapanie, bo zastosowala do mycia podłóg neutralny kosmetyk ludzki typu płyn do higieny intymnej. Przy szczeniaku po prostu musi to być coś delikatnego.
Dodatkowo przez pierwsze 2-3 miesiące do prania tkanin z którymi sucz miała kontakt używałam proszków/płynów dla niemowląt lub "Białego Jelenia" . Na wstępie, za radą wetki, newralgiczne psie kocyki na których spała wyprałam kilka razy pod rząd, żeby wypłukać detergenty. Kurczak też ją uczulał przez kilka miesięcy, ale sprawdziła nam się karma Purina Pro Plan z jagnięciną, ew. łososiem, która jej najbardziej smakowała.

Z wiekiem takie alergie adaptacyjne mijają. W maju Lorka prawie codziennie szalała na podtopionych przez wody gruntowe Błoniach i nic jej nie było, choć większość jej psich kumpli po spacerach cierpiała na różne uczulenia, o czym dowiedziałam post factum, kiedy woda opadła i psiaki wróciły na 'plac zabaw'.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 11:09   #14
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Ja na temat Royala chciałam, bo my głównie Royalem karmimy - jest taka seria dla hodowców(z dopiskiem na pudełku "Grupa A") - niby to samo, niby klasyfikację ma taką jak "normalny" Royal (Maxi Junior, Maxi Puppy itd) ale jakościowo nie ma porównania. Ja "hodowlanego" Royala szczerze odradzam - dziewczyny miały po nim biegunkę i się drapały. Zmieniałam na 'zwykłego', problem się skończył.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 11:45   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Orijena (choć niektórzy się na niego "marszczą" o dużą zawartość białka chyba),
Orijen jest Ok, tylko po 3 miesiącach karmienia tą karmą wypada zrobić badania i sprawdzić stan wątroby
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 11:58   #16
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Co do karmy to także dłuższy czas używaliśmy WhiteWolf'a Junior.
http://www.zdrowypupil.pl/product.php?id_product=19
Później przerzuciliśmy się na Purnie Pro Plan Jagnięcina i Ryż dla szczeniaków ras dużych.
http://www.krakvet.pl/purina-plan-pu...g-p-14237.html
Teraz gdy śierściuch skończył 12 miesięcy znów wróciliśmy do WhiteWolfa http://www.zdrowypupil.pl/product.php?id_product=30
Świetna karma. Duże granulki, pies się mniej drapie, bardzo poprawiła mu się sierść. Dobra karma dla psów które są uczulone na ryby i co się z tym wiąże kwasy Omega 3i6.
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 14:09   #17
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Nasz suk w szczenięctwie uczulił się na kurczaka, wystarczyło zmienić karmę na inny mięsny składnik Z czasem ta alergia ustąpiła i suk może jeść kurczaka
A nie mowilam... Niestety szczeniaki tak maja, ze trzeba sie z nimi bardziej gimnastykowac, bo nie wszystko im pasuje. Dorosle wilczaki lykna w zasadzie wszystko...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 14:13   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Tez uzywalam royala (dla szczeniat ras duzych), na przemian z Whitewolfem, ktory dla odmiany ma sklad odpowiedniejszy chyba dla wilczakow... dla maluchów jest takie cos:
http://www.whitewolf.eu/produkty/young-life.html
wychodzi drozej chyba niz royalka, ale na karmie dla szczeniat nie warto oszczedzac Dobra dieta w pierwszym roku zycia ma naprawde duze znaczenie.
Swiete slowa.... Ja jeszcze dodam, ze dla szczeniakow - szczegolnie przez pierwsze pol roku (czas najwielszego wzrostu) warto dorzucac dodatkowo srodek na stawy:
http://www.zdrowypupil.pl/product.php?id_product=20
Na serio warto zainwestowac, bo takiego skladu (z Cetyl M) nie maja zadne inne dodatki na stawy. A to diabelstwo potrafi dzialac cuda...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 16:29   #19
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Swiete slowa.... Ja jeszcze dodam, ze dla szczeniakow - szczegolnie przez pierwsze pol roku (czas najwielszego wzrostu) warto dorzucac dodatkowo srodek na stawy:
http://www.zdrowypupil.pl/product.php?id_product=20
Na serio warto zainwestowac, bo takiego skladu (z Cetyl M) nie maja zadne inne dodatki na stawy. A to diabelstwo potrafi dzialac cuda...
Biesenik kazał, więc daję psiurowi codziennie. Właśnie ten preparat
anula jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2011, 01:27   #20
free-dog
Junior Member
 
free-dog's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Warszawa
Posts: 2
Default

W Warszawie możemy polecić dr Małgorzatę Wojciechowską - przyjmuje przy ul.Osowskiej. Ma ogromne doświadczenie i stosuje również niekonwencjonalne metody. Od wielu lat leczy nasze psy i nigdy nie pomyliła się w swojej diagnozie.
Zapraszamy również do nas po karmę White Wolf
__________________
free-dog jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org