Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-05-2011, 14:49   #1
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default Kaganiec jaki i gdzie

Pomyślałam, że w ramach przygotowania do zaostrzających się przepisów, warto by może było wreszcie sprawić Łowcy jakiś kaganiec i tu mam pytanie do tych, którzy już ten zakup mają za sobą i "przećwiczyli" kwestię rozmiaru, rodzaju i miejsca zakupu.
Podejrzewam, że w normalnym sklepie zoologicznym porządnego - fizjologicznego kagańca się nie dostanie i że trzeba będzie dokonać zakupu przez internet, tylko że kompletnie nie mam pojęcia, jaki rozmiar powinien to być.
Jeśli mogę prosić o rady; jaki kaganiec Wasze bure "lubią", jaki rozmiar najlepiej pasuje na burą mordę i gdzie kupowaliście?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 15:11   #2
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

My mamy taki : http://allegro.pl/kaganiec-fizjologi...621282942.html

rozmiar dla owczarka niemieckiego - trzeba było tylko rozchylic boki - jednak wilczaki maja bardziej trójkątne łby niż owczarki.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 15:24   #3
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

Bura kufa rozmiarem pasuje mniej więcej do kufy suki owczarka belgijskiego. Jak zamawiałam takie duże "koszykowe" kagańce , to taki pasował. A rozmiar belga przynajmniej jest powszechnie znany U siebie w k9 zamawiałam taki miękki skórzany i dla Aszczurzy dopasowałam typ dla "dobermana, collie". Ale ona ma dość wąską głowę.
atah jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 15:37   #4
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Atah, dla suki owczarka belgijskiego, kaganiec pasuje, ale na sukę wilczaka Na samca odpada

Grin, jeśli możesz się wstrzymać, to ja mam kaganiec fizjologiczny dla ON-ka, nieużywany - na Kalinke był za duży Może akurat Wam spasuje? Jest czarny.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 15:56   #5
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Dzięki bardzo za rady.
Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Grin, jeśli możesz się wstrzymać, to ja mam kaganiec fizjologiczny dla ON-ka, nieużywany - na Kalinke był za duży Może akurat Wam spasuje? Jest czarny.
Mogę się wstrzymać, jasne. Dobrze by było, gdyby go ze mną przymierzył ktoś, kto wie, jak taki kaganiec powinien "leżeć".
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 16:24   #6
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post

Mogę się wstrzymać, jasne. Dobrze by było, gdyby go ze mną przymierzył ktoś, kto wie, jak taki kaganiec powinien "leżeć".
U nas zdał egzamin plastikowy marki EUROFAG rozmiar 9 nabyty w najbliższym sklepiku zoologicznym. Sucz wygląda w nim "przekonywająco" , choć jest leciutki i pozwala jej swobodnie otwierać pysk i ziać do woli.
https://lh6.googleusercontent.com/_b...rwca%20612.jpg
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 16:31   #7
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja dla suki mam Chopo husky pies. Powlekany. Bardzo lekki ale mocny. Z ipo-sklep.pl
Attached Images
File Type: jpg 22042011(005).jpg (96.4 KB, 85 views)
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 16:34   #8
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Dzięki bardzo za rady.

Mogę się wstrzymać, jasne. Dobrze by było, gdyby go ze mną przymierzył ktoś, kto wie, jak taki kaganiec powinien "leżeć".
Jak będę jechać do rodziców, to się umówimy wezmę go ze sobą i przymierzymy - teraz już wiem, jak ma leżeć
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 16:35   #9
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Oooo, dokładnie taki i z tego samego sklepu jest ten mój "za duży" kaganiec, jak Jefa wstawiła
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 12:04   #10
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Liskamm ma taki sam jak Imbus, tylko że rozmiar dla Dobermana psa
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 12:35   #11
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

My przeszliśmy przez szereg kagańców ....wszystkie prędzej lub później były ściągane, łamane...itd aż w końcu trafiłam na kaganiec używany przez służby mundurowe, jest to kaganiec obronny i w dużym skrócie ma służyć do tego by pies swobodnie mógł obijać nim delikwenta sobie nie robiąc krzywdy. Jest to jedyny kaganiec który może nosić Inti, inne przestają istnieć

__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 13:46   #12
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Cały szkopuł polega na tym, żeby psa nauczyć noszenia kagańca. Z naszą burą poszło łatwo - kiedy miała coś 6 mies. zrobiliśmy kilka prób w domu po 2 - 10 minut, a potem na "głęboką wodę" - czyli godzinna jazda tramwajem w kagańcu Chopo (suka husky lekko rozgięty) na czczo + pyszne smaczki. Chopo znakomicie nadaje się do nauki, podobnie jak ten od Imbusa/Liskamma, bo łatwo pakować do nich smaczki w czasie ćwiczeń

Wydaje mi się, że psa warto nauczyć noszenia kagańca kiedy jest jeszcze szczeniakiem, bo w każdej chwili i tak można z niego zrezygnować, a trudniej przekonać do niego dorosłego psa.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 17:21   #13
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
łatwo pakować do nich smaczki w czasie ćwiczeń

.
W skórzanych kagańcach dobrze jest wyciąć nożyczkami przednie paski - pies ma "wolny" nos i można właśnie smaczki podawać
atah jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 19:55   #14
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by atah View Post
W skórzanych kagańcach dobrze jest wyciąć nożyczkami przednie paski - pies ma "wolny" nos i można właśnie smaczki podawać
Fakt, tylko skórzane trudno w czystości utrzymać... Dawno, dawno temu mała Tinka miała chorobę lokomocyjną w skórzanym i wcale nie było to fajne...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2011, 23:32   #15
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Cały szkopuł polega na tym, żeby psa nauczyć noszenia kagańca. Z naszą burą poszło łatwo - kiedy miała coś 6 mies. zrobiliśmy kilka prób w domu po 2 - 10 minut, a potem na "głęboką wodę" - czyli godzinna jazda tramwajem w kagańcu Chopo (suka husky lekko rozgięty) na czczo + pyszne smaczki. Chopo znakomicie nadaje się do nauki, podobnie jak ten od Imbusa/Liskamma, bo łatwo pakować do nich smaczki w czasie ćwiczeń
Podpisuję się w pełni, zwłaszcza z tymi smaczkami - chyba w żadnym kagańcu tak swobodnie nie można psa futrować żarciem jak w fizjologu

Chciałam jeszcze poruszyć jedną kwestię, która na innym forum wywołała niemałą burzę z banami włącznie Kagańce Maszer i Chopo, choć niby takie same, troszkę się różnią - ta skóra wykorzystywana do pasków jest różnej jakości, przez co teoretycznie te drugie wydają się być dłużej żywotne

Osobiście od roku mam Chopo, jestem bardzo zadowolona z niego, chociaż na początku trudno jest się przyzwyczaić do "wiadra" na psie
evel jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2011, 07:01   #16
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Wymiana tego paska z tylu to 5 min. a tego na nosie 10min szycia niewprawna reka kawalek skory i filcu zwykle sie w domu znajdzie
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2011, 09:11   #17
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Imbus zeżarł w swoim kagańcu jeden i drugi pasek )).
W ciagu 15 - 20 min Sławek naprawił go!!! I od tej pory Imbus ma upgradowany kaganiec i nawet polubił go - chyba dlatego że jest on jedyny
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 27-05-2011, 10:12   #18
spadzista
the Bright Side of Wild
 
spadzista's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: himalaya
Posts: 181
Send a message via Skype™ to spadzista
Default

U mnie wszyscy noszą Chopo, z szerszym noskiem, powlekane- dla Akrisia - wilczaka w typie krokodyla doberman jest idealny - w Warszawie jest(był pół roku temu) sklep w którym jest wybór i można mierzyć, ja kupowałam przez internet i bez problemu udało mi się wymienić ( jak ktoś zna idealny model na akitę to poproszę bo mi się nie udało )

co do nauki - to najpierw wszyscy jedli z kagańców pyszne rzeczy przez kilka dni - tak żeby nosy same się do środka pchały, a potem kaganiec i od razu zwolnienie ze smyczy - nie było problemów. Kagańce Chopo idealnie nadają się do robienia dynamicznych zwrotów na nosie :-) no i można w nich wygodnie pić i pływać.
spadzista jest offline   Reply With Quote
Old 27-05-2011, 13:08   #19
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

A w jakim wieku należy zaczynac naukę noszenia kagańca? Jak już pies jest wyrośnięty i mamy kaganiec właściwy czy lepiej kupić jakiś mniejszy, przejściowy i próbowac od małego?
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 27-05-2011, 13:20   #20
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Od malego bedzie latwiej szybciej i przyjemniej chociaz ja nie przepadam za praca ze szczeniakami wiec przez pierwsze pol roku nauczylam tylko podstaw prezentacji w ringu i wlasnie tego nieszczesnego noszenia kaganca
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org