Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2011, 13:00   #1
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default Klubowa Wystawa CzW - Hrabušice, Podlesok (SK)

Są jakies przecieki z wynikow klubowki?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 16:01   #2
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?
Mam nadzieję, ze jakiś pozytywny akcent polski znów się pojawił
Ja powoli czuje się jak nałogowiec na odwyku, tak mi dziwnie, to już taki dłuższy czas bez wystaw.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 16:24   #3
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?
Ano troszkę mogę sypnąć.... choć szczerze, to w pewnym momencie przestaliśmy w większości wiedzieć o co chodzi z ocenianiem - a trzeźwa byłam
No cóż jak weszłam na teren wystawy, to od razu w oko wpadł mi pewien młodziak, zresztą jak się okazało sporo ludzi było pod jego wpływem.
Pies jeszcze nie całkiem "męski", ale piękna głowa, jasne oko, piękne smukłe łapki i ruch delikatny, płynny, to cechy dzięki którym ten piesio jeszcze zawojuje w rasie nie raz. Drugie piesio ma świetny charakter, normalnie z pańciem ma niesamowity kontakt w sensie zabawowy, ale to go czyni jeszcze fajniejszym Fotki nie najlepsze, bo wiadomo ja operuję starym sprzętem..... No ale zobaczcie tego BOBowego młodzieńca


a zwie się Baloo z Blatnických vinic - GRATULACJE!!!
Resztę przemilczę, ale cieszę się, że mogłam zobaczyć jak w realu wyglądają znane mi psy. Powiem tak, Enar, to pies jak dla mnie rewelacja wadzi mu tylko wzrost, dzieci jego mają niesamowity wygląd i nie "siadły" na wzroście. Tak jak dzieci Carra i Areska są rozpoznawalne po głowach, tak
dzieci Enara od razu widać po głowie i niesamowitym wyrazie noooo jest co planować sobie boć sucz hodowlaną wielką mam
Enar



Suczki jak dla mnie rewelacyjna Imassica Parepusis Oskár Dór (szeptała o niej większość poza ringiem) i Margowa Qareen, która wcale nie jest mała a do tego ma piękne kolory - kolorki marzenie.
Klasę otwartą zdominowały lokatowo Polki, czyli wł. słowaczki Kanti R.D., właścicielka suczki ze swojej hodowli czyli Margo i jej pięknotka Qareen, 3 miejsce czyli ja wł. czeskiej suczki Chantalki, tylko 4 lokatę oddałyśmy chłopakowi dla świetnej suczki madein Oskar Dór Hery Sędzia robił takie odchudzanie, że masakra, a ja dostałam "kopa" od Danieli za wolne bieganie, więc potem tak pobiegłam szybko, że gdy się odwróciłam, to nikogo nie było)))


Dla nas wyczyn to był bardzo wielki, bo Chantalka zaliczyła podczas przeszło 4-godz. jazdy chyba z 6 akcji wymiotnych, zatem my odurzeni smrodem, a ona bidna wyczerpana, jak to nie ona - spała podczas wystawy.... Bieganie po prostej nam nie wyszło, jak i większości, która przybyła ze swoim stadem, bo zapanowanie nad psem, który szuka swoich,
to wyczyn nie lada. Najładniej pobiegła po prostej Kanti.
Pary hodowlane zgarnęła Danielka z naszą maminką Anne Lee i Mio.
No ale przy takiej prezentacji...


Najlepsza gr. hodowlana, I miejsce Oskar Dór - piękne suczki, duże i zgrabne o delikatnym ruchu

II wybiegałyśmy dla Srdcerváč, trzecie niestety nie pamiętam, ale było tego b. dużo w ringu.
Bardzo się cieszę, że Śtefan zabrał na wystawę tatusia naszych "L"uksusowych, czyli Prinza Drakona Arimminum - jego charatker nigdy się nie zmieni, to pies, który uwielbia pieszczoty Prinz Drakon razem z Jolly konkurował o naj. weterana - zajebiste jest uczucie zobaczyć starsze psy
w tak doskonałej kondycji one spuszczone ze smyczy baraszkowałyby jak maluczki - wygrała starsza Jolly - GRATULACJE.


Żal, że nie można tam było zostać dłużej, bo mieć chatkę zaraz przy górskim szlaku......
W to miejsce bankowo warto jechać na obóz.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 21:30   #4
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Kurde slowackie piwo pic, a nie na necie siedziec...
Ale milo za relacje Gratki!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 21:40   #5
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Kurde slowackie piwo pic, a nie na necie siedziec...
Ale milo za relacje Gratki!
Znaczy .... my po wystawce "spadliśmy" do domu - typowo przyjechaliśmy na wystawę, bo byłam tu tez "ugadana" - zatem zobaczyłam co chciałam, a przy okazji się "odchudziłam" - jak nic rekreacja hehe
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 23:24   #6
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Aaaaaaaa, czaje czaje
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 09:01   #7
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Są jakies przecieki z wynikow klubowki?
Przecieki beda i nawet caly artykul, bo takiej parodii sedziowania dawno juz nie widzialam.

Przy Eligo dowiedzielismy sie, ze to najladniejszy pies na wystawie pod wzgledem budowy i wyrazu glowy, ale dostaje..... bdb z .... opadajacy grzbiet. NIE ZARTUJE.... Dobrze, ze nie za zielone cetki na pysku... Ale z drugiej strony co sie dziwic, skoro na pierwszym miejscu stanal pies z tak przebudowanym zadem, ze molosy typu fila by sie nie powstydzily... (tak przy okazji - w innych klasach psy z rzeczywiscie opadajacymi zadami mu wcale nie przszkadzaly i masowo dostawaly dosk nawet jak przypominaly uzytkowe ONki).
Drugie miejsce w naszej klasie i ocena doskonala dla mikrowilczaka dlugiego jak jamnik z rownie chyboczacym sie jak u jamnikow grzbietem. Piesek wielkosci suczki i o wgladzie suczki...
Zreszta przebudowane zady i zerowe zwracanie uwagi na POPRAWNA budowe to bylo haslo tego sedziowania.
Szczytem byla doskonala w klasie CHAMPIONOW dla innej mini suki, ktora front miala jak... BULDOG ANGIESKI... Sedzia pochwalil ja za wspanialy ruch... I racja, zaden buldog nie ma tak ladnego ruchu...
Jabb bdb, bo ma sucza glowe. Pomijam fakt, ze glowe ma bardzo mocna, a gdyby mial mocniejsza to bylby amstafem, a nie wilczakiem. Ale w tym wypadku smieszy sam BOBowy pies, bo w porownaniu do Jabba wyglada jak suka. Tak samo jak wspomniany mikrowilczak z championow i wiele innych psow.
W naszej klasie Intifada bdb, chociaz na glowe bila wiekszosc suk z doskonalymi i miejscami na lokatach.
A ocena dobra dla Anarchii za to co sedzia wpisal jej w karte ocen to juz na serio smiech na sali...

Ogolnie tak jak pisala GRABA - za diabla nie wiadomo wedlug jakich zasad ocenial sedzia.. Bo wytyczna nie byl ani wzorzec, ani zasady poprawnej budowy u psow.
Abyscie mogli sobie wyobrazic "jakosc sedzowania" to mala anegdota... Wszystkie psy dostawaly opisy, ze maja BRAZOWE oczy. Zolto brazowe ma ..Bruxa, jasno brazowe Qareen i Jaud... Na poczatku myslelismy, ze po prostu w Czechach maja inna definicje kolorow, az potem sprawa sie "sypla" - sedzia ocenial psy w okularach ze szklami fotochromatycznymi, ktore na sloncu sciemnialy tak, ze zamienily sie w okulary przeciwsloneczne... I w nich sedzia ocenial KOLOR oka...
Szkoda, ze nie byly rozowe, moze ocena psow bylaby wtedy bardziej sensowna....

Suma sumarum - BOBowy pies ladny, choc jeszcze o dosyc suczym wyrazie (wiec nie wiadomo za co akurat TEN sedzia go wybral). Co mi sie nie podba to jego ruch - tak jak u wielu psow z linii Arona...
Zwycieska sunia - bialo-szara (w okularach przeciwslonecznych pewno wydawala sie wilczasta ), ale w oko rzuca sie maska typowa dla Saarloosow czy husky. Budowa tez...hmmm... To wszystki spowodowalo, ze niczego "wilczego" w niej nie ma, za to wiele huskowatego... Bylo wiele o niebo lepszych suczek - lacznie z jej siostrami...

Na wystawie bylo kilka fajnych psow i suczek. Poza jedna zadno nie znalazlo uznania w oczach sedziego.
Patrzac na taka ocene i biorac pod uwage fakt, ze pan Jedlicka jest uwazany za najlepszego czeskiego sedziego klubowego to trudno sie dziwic, ze populacja czeskich psow wyglada jak wyglada i poza kilkoma przypadkami pozostaje daleko w tyle za czolowka... Po prostu dobry czeskich hodowca nie ma szans na dobra ocene u takij osoby, bo dobry hodowca nie hoduje bialych, przekatowanych jamnikow o przebudowanych zadach i glowach a la husky czy Saarloos....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 09:38   #8
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Cholera, trzeba bylo jechac z Sexem bylaby zw. Klubu
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 10:38   #9
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Margo jak przeczytałam co piszesz, to mi szczena opadła wiadomo gdzie. A ja sobie w brodę plułam, że nas klubówka omija... No szok...
Myślałam, że takie rzeczy to już tylko na krajówkach i to jeszcze jak się trafi na sędziego który pierwszy raz wilczaki w realu widzi...
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 16:35   #10
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Przecieki beda i nawet caly artykul, bo takiej parodii sedziowania dawno juz nie widzialam.

Przy Eligo dowiedzielismy sie, ze to najladniejszy pies na wystawie pod wzgledem budowy i wyrazu glowy, ale dostaje..... bdb z .... opadajacy grzbiet. NIE ZARTUJE.... Dobrze, ze nie za zielone cetki na pysku... Ale z drugiej strony co sie dziwic, skoro na pierwszym miejscu stanal pies z tak przebudowanym zadem, ze molosy typu fila by sie nie powstydzily... (tak przy okazji - w innych klasach psy z rzeczywiscie opadajacymi zadami mu wcale nie przszkadzaly i masowo dostawaly dosk nawet jak przypominaly uzytkowe ONki).
Drugie miejsce w naszej klasie i ocena doskonala dla mikrowilczaka dlugiego jak jamnik z rownie chyboczacym sie jak u jamnikow grzbietem. Piesek wielkosci suczki i o wgladzie suczki...
Zreszta przebudowane zady i zerowe zwracanie uwagi na POPRAWNA budowe to bylo haslo tego sedziowania.
Szczytem byla doskonala w klasie CHAMPIONOW dla innej mini suki, ktora front miala jak... BULDOG ANGIESKI... Sedzia pochwalil ja za wspanialy ruch... I racja, zaden buldog nie ma tak ladnego ruchu...
Jabb bdb, bo ma sucza glowe. Pomijam fakt, ze glowe ma bardzo mocna, a gdyby mial mocniejsza to bylby amstafem, a nie wilczakiem. Ale w tym wypadku smieszy sam BOBowy pies, bo w porownaniu do Jabba wyglada jak suka. Tak samo jak wspomniany mikrowilczak z championow i wiele innych psow.
W naszej klasie Intifada bdb, chociaz na glowe bila wiekszosc suk z doskonalymi i miejscami na lokatach.
A ocena dobra dla Anarchii za to co sedzia wpisal jej w karte ocen to juz na serio smiech na sali...

Ogolnie tak jak pisala GRABA - za diabla nie wiadomo wedlug jakich zasad ocenial sedzia.. Bo wytyczna nie byl ani wzorzec, ani zasady poprawnej budowy u psow.
Abyscie mogli sobie wyobrazic "jakosc sedzowania" to mala anegdota... Wszystkie psy dostawaly opisy, ze maja BRAZOWE oczy. Zolto brazowe ma ..Bruxa, jasno brazowe Qareen i Jaud... Na poczatku myslelismy, ze po prostu w Czechach maja inna definicje kolorow, az potem sprawa sie "sypla" - sedzia ocenial psy w okularach ze szklami fotochromatycznymi, ktore na sloncu sciemnialy tak, ze zamienily sie w okulary przeciwsloneczne... I w nich sedzia ocenial KOLOR oka...
Szkoda, ze nie byly rozowe, moze ocena psow bylaby wtedy bardziej sensowna....

Suma sumarum - BOBowy pies ladny, choc jeszcze o dosyc suczym wyrazie (wiec nie wiadomo za co akurat TEN sedzia go wybral). Co mi sie nie podba to jego ruch - tak jak u wielu psow z linii Arona...
Zwycieska sunia - bialo-szara (w okularach przeciwslonecznych pewno wydawala sie wilczasta ), ale w oko rzuca sie maska typowa dla Saarloosow czy husky. Budowa tez...hmmm... To wszystki spowodowalo, ze niczego "wilczego" w niej nie ma, za to wiele huskowatego... Bylo wiele o niebo lepszych suczek - lacznie z jej siostrami...

Na wystawie bylo kilka fajnych psow i suczek. Poza jedna zadno nie znalazlo uznania w oczach sedziego.
Patrzac na taka ocene i biorac pod uwage fakt, ze pan Jedlicka jest uwazany za najlepszego czeskiego sedziego klubowego to trudno sie dziwic, ze populacja czeskich psow wyglada jak wyglada i poza kilkoma przypadkami pozostaje daleko w tyle za czolowka... Po prostu dobry czeskich hodowca nie ma szans na dobra ocene u takij osoby, bo dobry hodowca nie hoduje bialych, przekatowanych jamnikow o przebudowanych zadach i glowach a la husky czy Saarloos....
coooooooooooooooooooo - ani nie wiedziałam, że Eligo i Jabb dostali bdb
To, że dawał bdb za szerokie rozstawienie przednich łap i "L" - ki tych łap, to mogę zrozumieć, ale wpisywać takim psom, że są sucze, to kurka jak to się ma do ocenionego na BOBa psa...
Ale jak na Czecha, to jak się ma ocenianie pod względem charakteru...... - śmiałam się głośno, z tego, że tej jednej suczce dał wygrać chyba za to, że oderwała brzuch od ziemi
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2011, 22:24   #11
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

i to dla tego ja pojechalam do Stefika... bo "wywiad" z tego co dzialo sie mialam na sms i potem wypisach katalogu i okazalo sie "stawke wygranych zgadlam z bardzo dobra liczba, Baloo ja widzialam - piekna mloda suka ale nie pies, Graba - to co ... nastepny ojciec miotu tez wybrany, jak zrozumialam- tak trzymac

no ale chyba wszyscy tam juz zapomnieli pociatkowy karnawal z psami i czekaja na tez z liudzmi dobrej zabawy
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 04-08-2011, 07:12   #12
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Suma sumarum - BOBowy pies ladny, choc jeszcze o dosyc suczym wyrazie (wiec nie wiadomo za co akurat TEN sedzia go wybral). Co mi sie nie podba to jego ruch - tak jak u wielu psow z linii Arona...
....
O kurka szkoda, że nie widziałam od tyłu, ale wiem o czym piszesz. Zwyczajowo tak jest, że z boku przy szybszym biegu te psy wyglądają fajnie, ale dobry sędzia powinien zauważyć, to ja to sobie nazywam "zostawianie"
tylnych łap (tak mi było lepiej zapamiętać zły "krok" i tak już sobie wbiłam w swoje nazewnictwo) no niestety byłam nie raz świadkiem, że psy z takim ruchem wygrywały.... - no mam nadzieję, że o to Ci chodziło
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 11-08-2011, 08:33   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
coooooooooooooooooooo - ani nie wiedziałam, że Eligo i Jabb dostali bdb
To, że dawał bdb za szerokie rozstawienie przednich łap i "L" - ki tych łap, to mogę zrozumieć
To moze w Twojej klasie.... Wlasnie chodzi o to, ze w ocenianiu nie bylo zadnej logiki... Jednym dal "bdb" za szeroko ustawione lapy (tzn wedlug niego "szerokie", wiec kto go tam wie)... A "bulldog" z mega klata byl doskonaly...

To na serio powala, gdy Eligo dostaje bardzo dobra za opadajacy grzbiet (gdzie trzeba byc niezle zdesperowanym aby taka glupote wymyslic)....

i jeszcze fotka jego maksymalnie brzydkiego ustawienia, aby nie bylo, ze wybieram tylko dobre...


A potem klase dalej Amore przy takim ustawieniu:

ma wedlug sedziego idealnie prosta gorna linie, wygrywa klase i zgarnia CACa...

I nie chodzi o oczernianie, ale pokazanie roznic... Ze u jednego psa sedzia na serio WYMYSLAL wady, a u innego nie widzial tego co pies ma... Bo na przyklad suczka, ktora wygrala suki zdobywajac Zw.Klubu opadajaca linia i mocnym katowaniem bije oba psy. I wcale sie z tym nie kryla...


Ale powiedzmy sobie to co potem bylo szeptane na boku - nie chodzilo o psy.... Pan Jedlicka mial szanse "zemscic" sie za Mutary i za to, ze swojego czasu zablokowalismy w Czechach rejestracje ich lewych mieszancow - w tym tego nalezacego do niego... Bo to on jest wlascicielem tej Mutary, ktorej miot zarejestrowano potem we Wloszech w hodowli Passo del Lupo i od ktorej pochodzi wiekszosc kundelko-mixow tam hodowanych...
Szkoda tylko, ze postepujac w ten sposob skompromitowal sie totalnie jako sedzia tej rasy, bo postepujac w ten sposob posedziowal gorzej niz pierwszy lepszy "owczarkowy" sedzia z Polski...


PS.... Ocena koloru oczu, gdy zolte opisywal jako brazowe rzeczywiscie spowodowana byla okularami przeciwslonecznymi (fotochromami):
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 11-08-2011 at 08:37.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 13:35   #14
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Tak przy okazji - chcialabym wszystkich ostrzec przed "pseudo-serwisem" wilczaki.eu.
Nie po raz pierwszy swiadomie i zamierzenie wypisywane sa tam totalne bzdury i brak jest kompletnie checi, aby je korygowac... Nie inaczej jest z wynikami wystawy, ktorej KSERO jest powszsechnie dostepne w internecie, a setki fotek dodatkowo pokazuja lokaty...
Ale czego sie nie robi aby sie wybic kosztem innych - od wymyslania opisow, ktorych nie bylo; pochwal sedziowskich, ktore nie mialy miejsca; po wymyslone wyniki wystaw, ktore nie wiadomo skad sie wziely...
I nie ma tu wytlumaczenia, ze ktos zle cos podal, bo na forum jasno widac jak bylo...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2011, 14:36   #15
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default



Zwyciezca Klubu (Psy) i BOB - Baloo
Zwyciezca Klubu (Suki) - Aura
Najsympatyczniejszy Pies Wystawy - Amore Mio
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org