Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2011, 11:04   #61
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
Nehádejte se tady furt
Jo a nejsme tak uplně cizí, jsme po Datovi a po Nancy
Já mluvil obecně. No ale tak jistě máš smlouvu s chovatelkou, tak přece není problém ji využít pro své vrhy ne ?

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
No vidíš... můžeš napsat Evě co má Data

Pavle myslím si, že tobě to neuškodí, tu smlouvu ti už nikdo nevezme a mohlo by to pomoct ostatním a HLAVNĚ těm psům, aby se nedostali kam nemaj. Srovnávat to s novým autem mi přijde ustřelený úplně mimo.
Myslím, že nejlepší cestou je navrhnout Klubu, aby tyhle smlouvy nechal vypracovat a dal je svým členům k dispozici. Tak se předejde jakýmkoliv sporům nebo osočování, kdo má a kdo nemá "neprůstřelnou" smlouvu. Ale především, každý majitel by měl mít text smlouvy, kterou s ním uzavřel chovatel jeho psa, ne ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 11:43   #62
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Ale především, každý majitel by měl mít text smlouvy, kterou s ním uzavřel chovatel jeho psa, ne ?
No vidíš, já mám doma asi 4 různé smlouvy od různých chovatelů psů, také to minim nějak vychytat a zkusit zneužít bratrance co je právník, aby mi na to kouknul, přesto si myslím, že 100% neprůstřelná smlouva neexistuje, a to některé body z těch smluv vypadají na papíře fakt dobře a jsou konzultované s právníky. Stejně je podle mě výběr majitelů velká sázka do loterie.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 11:49   #63
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
přesto si myslím, že 100% neprůstřelná smlouva neexistuje, a to některé body z těch smluv vypadají na papíře fakt dobře a jsou konzultované s právníky. Stejně je podle mě výběr majitelů velká sázka do loterie.
Každá, i ta nejskvělejší smlouva, se dá zpochybňovat. Pokud dojde ke sporu, tak vše řeší s konečnou platností stejně soud. A u toho nemusí být třeba smlouva v písemné formě vůbec. U soudu jde pouze a jenom o dostatečně silné důkazní prostředky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 13:24   #64
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Myslím, že nejlepší cestou je navrhnout Klubu, aby tyhle smlouvy nechal vypracovat a dal je svým členům k dispozici. Tak se předejde jakýmkoliv sporům nebo osočování, kdo má a kdo nemá "neprůstřelnou" smlouvu. Ale především, každý majitel by měl mít text smlouvy, kterou s ním uzavřel chovatel jeho psa, ne ?
Nemyslím si, že je potřeba, aby za to ještě klub utrácel. Koneckonců se tu neozval ještě nikdo, komu by dobrá smlouva s něčím nakonec pomohla. Přesto je lepší ji mít, aby měl člověk pocit, že pro svoje odchovy udělal maximum. Pořád tajně doufám, že někdo, kdo má třeba známého dobrého právníka a pomůže mu s tou smlouvou, sem tu smlouvu pro ostatní dá. Jemu to neublíží a někomu může pomoct. I tak mám ale pocit, že je to dost o osobnosti chovatele a jeho autoritě. Když budu uvažovat o tom prodat štěně dál, tak se asi rozhodnu jinak pokud mám pocit, že chovatel je "flákač" a odchovy ho nějak extra nezajímají než když budu vědět, že mě chovatel bez váhání bude tahat po soudech jen aby dostal to štěně zpátky.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 18:16   #65
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Myslím, že kdyby klub nějakou univerzální smlouvu vyrobil, stejně by se našlo dost rejpalů, kteří by to nebo tamto zpochybnili nebo aspoň zkritizovali. No ale bude schůze, můžete to navrhnout.

Když už se tu diskutuje o neprůstřelných smlouvách, mám otázku: Máte někdo ve smlouvě kromě podmínek taky sankce? Když kupující nesplní k čemu se smlouvou zavázal, máte páku jak ho k tomu donutit? Než vás soud rozsoudí, pes bude v lepším případě stařeček, v horším v hrobě.
Teď nemám na mysli obligátní právo zpětného odkupu.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 21:34   #66
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Mě teda kdyby chovatel dal dotazník a lustroval způsobem jakým si představuju podle popisu tady na fóru, nebo mě kdoví jak odrazoval od štěňat, nebo mi dal smlouvu, na jejíž výklad bych potřebovala právníka, připadal by mi asi divnej. Smlouvu si ani nepamatuju jestli nějakou mám, a jestli jo, tak stejně nevim kde,(no třeba jí porušuju a teď mě čeká soud, nebo mi chovatel odebere psa za 1 Kč). Nejdůležitjěší pro mě bylo osobní setkání a buď si s tim člověkem sednu a nebo ne. Jakožto začátečník bych si od chovatele působícího jako FBI asi štěně nepořídila a předpokládám, že např. Pavel by mi ho ani neprodal. Nejdůležitější je dohoda a chovatelovo charisma, pokud působí, že se vyzná, neni kšeftař a má psy rád, tak jeho názor má pro mě váhu a pak je smlouva fakt jen cár papíru. Pak na sebe novopečený majitel vykecá i to, co by chovatele do dotazníku nejspíš vůbec nenapadlo dát Prostě každému vyhovuje něco jiného, ale lidé se mění a nevěřím v neomylnou metodu. Spíš v notnou dávku štěstí a instinktu, kterou přeji každému chovateli.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 21:54   #67
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Univerzální smlouva je obvykle ta nejhorší varianta, stejně každý chovatel očekává od zájemce něco jiného.
Nepřeceňovala bych ani ty dotazníky. Podvodník tuší, co tam vyplnit, normálnímu kvalitnímu zájemci se může rozsypat život a velké plány budou k ničemu, nadšený teoretik narazí, když se štěně dostane do puberty... Podle mě v dotazníku chovatel nezjistí nic, co by se nedozvěděl i při ústním jednání. Navíc se mnohdy situace změní později (Pavle, co třeba Karin?). Do člověka prostě nevidíš a chovatel holt asi musí počítat s tím, že to někdy nevyjde.
Takže souhlasím s tím, že jediné, co trochu může fungovat, je odrazovat a odrazovat...
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 21:56   #68
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

- Já mluvil obecně. No ale tak jistě máš smlouvu s chovatelkou, tak přece není problém ji využít pro své vrhy ne ? -

Samozřejmě že mi Zuzka dá kopii smlouvy (na Annie žádnou nemám, protože jí prznili dvě "úžasné" majitelky přede mnou, takže jsme pak už ani žádnou smlouvu neřešili), ale já se snažím dopátrat dotazníku, ne smlouvy.

Teda pokud to má vůbec nějaký význam. A dneska mi veterinářka řekla na ultrazvuku že tam má 6 - 8 štěňat, takže asi stejně prdím na dotazník a budu vybírat majitele podle xichtu - jako to dělám u všeho doteď, a zatím to skoro stopro vychází.
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 21:57   #69
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Nejdůležitější je dohoda a chovatelovo charisma...
Jo ale nesmíš zapomínat, že nejen majitel si vybírá chovatele, ale i chovatel majitele. Takže i v opačném směru je to důležité. Jen chovatel nese trochu větší odpovědnost.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 22:03   #70
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jazzinka View Post
Navíc se mnohdy situace změní později (Pavle, co třeba Karin?). Do člověka prostě nevidíš a chovatel holt asi musí počítat s tím, že to někdy nevyjde.
No po "B" vrhu jsem právě měnil text smlouvy. Ale ani renna se nemá nijak špatně, jinak bych to asi řešil.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 22:53   #71
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jo ale nesmíš zapomínat, že nejen majitel si vybírá chovatele, ale i chovatel majitele. Takže i v opačném směru je to důležité. Jen chovatel nese trochu větší odpovědnost.
Jo, tak sem to myslela, musí to bejt aspoň trochu oboustraný, neprodala bych štěně někomu, kdo mi je od pohledu silně nesympatickej.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2011, 04:35   #72
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Jo, tak sem to myslela, musí to bejt aspoň trochu oboustraný, neprodala bych štěně někomu, kdo mi je od pohledu silně nesympatickej.
To se ale dle mýho názoru řeší spíš jasným odmítnutím než čekáním na dotazník.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org