Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Vlci a vlčáci

Vlci a vlčáci Vše o zvířatech podobných ČSV... Informace o jiných vlčácích: Saarloosův vlčák, Italský vlčák (Lupo Italiano)...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-01-2006, 16:54   #1
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default LUPÍNA

Mrkla jsem na info o vlčici Lupíně, nádherné fotečky....
Mám doma knihu OSAMĚLÁ VLČICE z r.1988, citace- fotografická knížka o vlčici Dětvě, odchovanou člověkem,(J.HOLEČEK st.)
citace-těžko se najde v budoucnu fotograf,který by takový nebezpečný pokus opakoval,i po této stránce jsou fotografie unikátem.Publikace se tak stává podle svých estetických kvalit a poznávací funkce i záznamem a zajímavým dokumentem jednoho velkého přátelství...konec citace...
Takže když se dívám na fotky Lupíny, moc toho fotograf neriskoval...
A pokud z vlastní zkušenosti vím , choval vlky i pan Andrle z Prahy-ne???
Nějak na ně nemůžu najít žádný kontakt, pokud se chovem ještě zabývají.
Co říct, vlk je nádherné zvíře a ještě že tu jsou českoslovenští vlčáci.
..................prima den všem....................
:P
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2006, 20:08   #2
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Andrlovi vlky pořád chovají (myslím jednu kanadskou vlčici a dva evropské), minulý rok o nich vyšel pěkný článek ve Světě psů - teď ale nevím v kterém to bylo čísle, ale myslím někdy na jaře.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2006, 14:35   #3
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default re-LUPÍNA

Quote:
Originally Posted by alexa
Andrlovi vlky pořád chovají (myslím jednu kanadskou vlčici a dva evropské), minulý rok o nich vyšel pěkný článek ve Světě psů - teď ale nevím v kterém to bylo čísle, ale myslím někdy na jaře.

Karel
=============================================
Díky za zprávu, a není někde na ně nějaký kontakt, tady jsem nic neobjevila...prima den, JANA
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2006, 08:40   #4
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Paní Andrlová je ve výboru české pobočky KCHČSV. Kontakt je na klubových stránkách - www.cswolfdog.cz

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2006, 10:58   #5
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Dvakrát jsem byl u Andrlových na návštěvě, šli jsme s kanadskou vlčicí na procházku po okolí a byla skvělá. Pan Andrle je velmi vstřícný a ochotný člověk, maximálně se nám věnoval. Tehdy měli ovšem pouze jednoho vlka - kanadskou vlčici Elsu. Ke mně se ani náhodou nechtěla přiblížit, ale k manželce několikrát přišla sama, očichala ji a nechala se pohladit. Byl to skvělý zážitek, taky bych chtěl pozemek za městem, s kusem lesa, ohradou a spoustou volného času, který bych věnoval chovu vlka. Člověk, který zvířata skutečně miluje a chce pro ně jen dobré, si prostě musí uvědomit, že vlci by v sebeprostornějším výběhu trpěli. Že se jim někdo věnuje, chodí s nimi na procházky, je nedostatečné. Oni se potřebují volně, nespoutaně prohánět krajinou, jinak trpí. Čévéčko je podle mého názoru, třebaže v současné době nejpodobnější exteriérem i povahou, vlkovi, stále na hony vzdálené od vlků. Někomu se můj názor nemusí líbit, prosím, taky mi čévéčka učarovala a budu je hájit, je to ale pes a tak ho budu brát. I kdybych měl dva hektary lesa, vlka bych tam nechoval. Jeho životní potřeby jsou jinde než ty psí. Abych se vyjádřil výstižněji - pokud ho obdivuju a mám rád, to bych mu prostě nemohl udělat.

Dušan
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 06-02-2006, 15:52   #6
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default Lupína

Quote:
Originally Posted by Dušan
Dvakrát jsem byl u Andrlových na návštěvě, šli jsme s kanadskou vlčicí na procházku po okolí a byla skvělá. Pan Andrle je velmi vstřícný a ochotný člověk, maximálně se nám věnoval. Tehdy měli ovšem pouze jednoho vlka - kanadskou vlčici Elsu. Ke mně se ani náhodou nechtěla přiblížit, ale k manželce několikrát přišla sama, očichala ji a nechala se pohladit. Byl to skvělý zážitek, taky bych chtěl pozemek za městem, s kusem lesa, ohradou a spoustou volného času, který bych věnoval chovu vlka. Člověk, který zvířata skutečně miluje a chce pro ně jen dobré, si prostě musí uvědomit, že vlci by v sebeprostornějším výběhu trpěli. Že se jim někdo věnuje, chodí s nimi na procházky, je nedostatečné. Oni se potřebují volně, nespoutaně prohánět krajinou, jinak trpí. Čévéčko je podle mého názoru, třebaže v současné době nejpodobnější exteriérem i povahou, vlkovi, stále na hony vzdálené od vlků. Někomu se můj názor nemusí líbit, prosím, taky mi čévéčka učarovala a budu je hájit, je to ale pes a tak ho budu brát. I kdybych měl dva hektary lesa, vlka bych tam nechoval. Jeho životní potřeby jsou jinde než ty psí. Abych se vyjádřil výstižněji - pokud ho obdivuju a mám rád, to bych mu prostě nemohl udělat.

Dušan
==========================================
Andrlovi jsou úžasní lidé, také jsem byla u nich na návštěvě, když mě s mími psíky vezli na tábor ve Starém Plzenci, v.94.....mám spoustu fotek jejich psů, které v té době vlastnily, ale ty jejich vlky bych taky chtěla vidět.To musí být úžasný zážitek....díky za zprávu, prima den, JANA
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org