Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-02-2011, 14:26   #1
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default Svítící obojky

Používáte někdo na svém vlčákovi nějaké takovéto "světelné značení"? Viděla jsem v nabídce reflexní pásky, svítící přívěšky nebo přímo svítící obojky, a zajímalo by mne, jestli je to přes srst čévéček vidět a jestli to přežije nějaké to vlčácké používání
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 14:37   #2
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

nepouzivam,protoze to vzdycky zapomenu koupit anebo to ve zveraci nemaji, kdyz uz se nahodou zeptam Kdysi jsem objednala cosi dvoubarevne sviticiho z jednoho internetoveho obchodu,ale nejak to prestalo svitit a to celkem brzy. Takze ted mam vlka,ktereho vubec nevidim..Ale co si chodime hrat s jinym psem,ktery sice neni CV,ale neco podobnyho,tak arwen mu to vzdycky uspesne zhasina,tim jak do nej hryze....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 14:42   #3
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Já používám, mám doma dva a zatím to přežívá kupovala sem to před rokem na výstavě i s náhrandíma baterkama a sem spokojená, mám červený a určo to na arye vidět je, krom toho když se žene přímo na mě
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 14:49   #4
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ahoj, svítící jsme měli návlek na obojek a pak světýlka, ale už nepoužíváme, v podstatě to bylo nadbytečný, psi jsou i slyšet. Daleko praktičtější mi přijdou reflexní, jen pro případ že by se pes dostal na silnici, ty za tmy dáváme jako druhý obojek. Časem se ošoupou, ale zas se nosí jen za tmy a to naštěstí není furt.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 17:52   #5
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Používáme, v noci chce být na zahradě než ji manžel zavře a většinou si tam vyhrabe nějakou kost, leží a dlabe, když ji chci zavolat (abych si ověřila jestli tam ještě je, zvěř se nám pase za plotem) tak se postaví a čučí na mne, to je sice hezké ale já ji nevidím....... tak na ni nemusím volat a jen kouknu z okna.
Jestli chcete, můžu udělat noční foto, máme taky červený :-)

Mne by zajímalo jestli máte nějaké značení na obojku, v létě nám utekla a veterinář nám volal podle plíšku na obojku s číslem vakcíny vztekliny, že ji našli chataři, jestli nám utekla, tak jsme si nechali na každý obojek udělat plíšek s naši adresou a telef. číslem, tak doufám že to neztratí. Máte nějaké jiné rady a nápady jak označkovat naše chlupáče??
Díky
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 18:19   #6
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by LenkaR View Post
Používáme, v noci chce být na zahradě než ji manžel zavře a většinou si tam vyhrabe nějakou kost, leží a dlabe, když ji chci zavolat (abych si ověřila jestli tam ještě je, zvěř se nám pase za plotem) tak se postaví a čučí na mne, to je sice hezké ale já ji nevidím....... tak na ni nemusím volat a jen kouknu z okna.
Jestli chcete, můžu udělat noční foto, máme taky červený :-)

Mne by zajímalo jestli máte nějaké značení na obojku, v létě nám utekla a veterinář nám volal podle plíšku na obojku s číslem vakcíny vztekliny, že ji našli chataři, jestli nám utekla, tak jsme si nechali na každý obojek udělat plíšek s naši adresou a telef. číslem, tak doufám že to neztratí. Máte nějaké jiné rady a nápady jak označkovat naše chlupáče??
Díky
Jo taky ho občas používám abych ve tmě viděla kde na zahradě je, protože občas chce chodit k sousedům na návštěvu.
A jinak na obojku mám známku z obce a druhou se jménem a mojí adresou a telefonem
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 20:13   #7
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Díky za odpovědi!

Fotka za tmy by mne určitě zajímala.

Reflexní obojek už jsem si objednala, ono se to hodí i na člověka, to si vždycky znova uvědomím, když řídím a někoho nesvítícího potkám... takové lidi fakt někdy z auta vidím až na poslední chvíli a přitom odrazka by byla vidět na sto metrů. To samé bych čekala i u psa.

Terko nepamatuješ si náhodou název toho tvého svítícího obojku?

Zhasínací Arwen mě pobavila Rakša zas sundavá obojky proti klíšťatům, zrovna před pár dny jsme na zahradě našli jeden, patřil Hayaakimovi a z jeho krku záhadně zmizel loni v srpnu, když byl u nás na hlídání...
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 20:53   #8
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Standartně máme na krku:
http://www.spokojenypes.cz/obojky-ez...-wide?id=32229
růžový maskáč , po stranách jsou reflexní proužky

A k tomu ji jen ven dávám ten blikací/svítící:
http://www.krmivo-24.cz/obojek-blika...iskem-30-41-cm
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 20:55   #9
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Přidávám foto ležícího a spícího vlčiska na sedačce
Attached Images
File Type: jpg IMG_0560.jpg (84.3 KB, 59 views)
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 22:51   #10
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Ahoj, svítící jsme měli návlek na obojek a pak světýlka, ale už nepoužíváme, v podstatě to bylo nadbytečný, psi jsou i slyšet. Daleko praktičtější mi přijdou reflexní, jen pro případ že by se pes dostal na silnici, ty za tmy dáváme jako druhý obojek. Časem se ošoupou, ale zas se nosí jen za tmy a to naštěstí není furt.
Mám svítící obojek i návleky. Návleky mám oranžový, růžový a zelený. Používám je při venčení a i při volnu na cvičáku -jezdím s holkama od 18 - aspoń vím, kde koho zrovna Můra honí :-) Jsem s nima spokojená . Jsou dobře vidět. a podle barvy poznám kdo se vzdálil, či kdo se na mě řítí :-).
Blikání však nepoužívám, když jdu se všema. Argoušek je epileptik a blikání jí vyvolává.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 18:48   #11
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by LenkaR View Post
Přidávám foto ležícího a spícího vlčiska na sedačce
Děkuju za vyfocení, září to pěkně!
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 19:48   #12
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Používám od barona svítící v kombinaci s reflexním. Vydržel asi 3/4 roku. Blikal do posledka, pak popraskaly dráty-ale vůbec jsem s ním nezacházela hezky a pes se v něm rval s kámoškou každý večer (takže zuby) a minimálně 1 týdně se s ním koupala. Pořídim si ho znova.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 21:00   #13
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Používám od barona svítící v kombinaci s reflexním. Vydržel asi 3/4 roku. Blikal do posledka, pak popraskaly dráty-ale vůbec jsem s ním nezacházela hezky a pes se v něm rval s kámoškou každý večer (takže zuby) a minimálně 1 týdně se s ním koupala. Pořídim si ho znova.
hele ten jsem asi mela,svitl cervenomodre a vypadalo to,ze jede policejni auto ale nejak me nepresvedcil o kvalite a pritom veci z barona mam rada.mozna jsem se k nemu chovala jeste hur nez ty
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 08:52   #14
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

My pozivame klasickou celovku a je to naprosto dostacujici
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2011, 04:09   #15
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Já používala červený na jednom psu blikal na druhým svítil abych je ve tmě rozeznala....musím říct že dobrý,i mi jednou zachránili psiska při nočním lovu myslivců....jen v hospodě pak proletělo že prase jim do rány nahnali ufoni...
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 09:51   #16
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Bambas: Hele a svítí si s tím Tvůj pes na cestu? Možná je to blbá otázka, ale myslím to vážně Jestli to dovede vlčák využívat, pokud mu to nějak šikovně zavěsíš na krk:]

Jats: Myslivci jsou moje noční můra... A pytláci tim spíš. Posedů je kolem spousta, a jestli nerozliší kance od psa...
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 10:45   #17
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

[quote=Czertice;361685]Bambas: Hele a svítí si s tím Tvůj pes na cestu? Možná je to blbá otázka, ale myslím to vážně Jestli to dovede vlčák využívat, pokud mu to nějak šikovně zavěsíš na krk:]

Ma to na krku pvesene tak, ze ma zdroj svetla pod tlamou a sviti mu asi tak 40 cm pred nej. Prijde mi, ze na to prisel, ze lip vidi a obcas mi bezi do mist, kam by jinak nesel Navic ma navrh pri rvacce s retrievrem, ktereho taky mame, nebot mu tim sviti do oci
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 11:03   #18
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Bambas: Hele a svítí si s tím Tvůj pes na cestu? Možná je to blbá otázka, ale myslím to vážně Jestli to dovede vlčák využívat, pokud mu to nějak šikovně zavěsíš na krk:]
Ma to na krku pvesene tak, ze ma zdroj svetla pod tlamou a sviti mu asi tak 40 cm pred nej. Prijde mi, ze na to prisel, ze lip vidi a obcas mi bezi do mist, kam by jinak nesel Navic ma navrh pri rvacce s retrievrem, ktereho taky mame, nebot mu tim sviti do oci
40 centimetrů? Asi máš na mysli metry, že? No zní to zajímavě. A retrívr je holt chudák, měli byste mu pořídit taky světlomet a nebo sluneční brýle, ať je to fér
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 11:41   #19
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Celovku,kteras sviti na 40 m bych chtela videt.Ale co ja vim,treba takovy jsou,ale urcite to neni ta co nosim...Tu bych si koupila na sve nocni toulky lesem,aspon bych videla znacky a neztratila se jako predevcirem
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 14:19   #20
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Celovku,kteras sviti na 40 m bych chtela videt.Ale co ja vim,treba takovy jsou,ale urcite to neni ta co nosim...Tu bych si koupila na sve nocni toulky lesem,aspon bych videla znacky a neztratila se jako predevcirem
Tak třeba Petzlovky těch třicet metrů zvládnou, můžu jen doporučit. Ale do očí bych tím retrívrovi ani jinému zvířeti nesvítila

No o ztrácení v lese v noci mi povídej, už je to dlouho, ale jednou jsme si svítili na cestu mobilem (displejem) a máma dokonce i kolegovým notebookem:P
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org