Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-03-2009, 17:34   #1
Terka
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Location: Kralupy nad Vltavou
Posts: 4
Default Pomoc - seminárka o ČSV

Ahoj, do školy mám udělat seminární práci na Zootechniku na libovolné téma. A já si vybrala ČSV, ale žádného ještě nemám, tak sbírám info na internetu. Nevíte někdo o nějakém "odborném" článku, nebo o něčev v cizím jazice? Musím mít 5 cizojazyčných zdrojů (a to umim jenom anglicky pozdravit...) a nemůžu nic najít. 1 zdroj je kniha "Der Tschechoslowakische Wolfshund" (tu jsem nečetla, ale předpokládám, že bude podobná knize od Ing. Hartla).
A ještě jeden dotaz - nevíte někdo kde zjistim, kolik je přibližně v ČR vlčáků a CHS?
Díky moc Terka
P.S. bude vám vadit, když tam napíšu nějaké vaše zážitky?
Terka jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 23:57   #2
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Terka View Post
Ahoj, do školy mám udělat seminární práci na Zootechniku na libovolné téma. A já si vybrala ČSV, ale žádného ještě nemám, tak sbírám info na internetu. Nevíte někdo o nějakém "odborném" článku, nebo o něčev v cizím jazice? Musím mít 5 cizojazyčných zdrojů (a to umim jenom anglicky pozdravit...) a nemůžu nic najít. 1 zdroj je kniha "Der Tschechoslowakische Wolfshund" (tu jsem nečetla, ale předpokládám, že bude podobná knize od Ing. Hartla).
A ještě jeden dotaz - nevíte někdo kde zjistim, kolik je přibližně v ČR vlčáků a CHS?
Díky moc Terka
P.S. bude vám vadit, když tam napíšu nějaké vaše zážitky?
Zkus případně trochu zúžit téma, o kterém budeš psát. Předpokládám, že máš asi omezený rozsah seminárky a do téma "ČSv" se dá zamíchat od vlků, přes vlčí křížence, chování psů obecně, historii plemene, výcvik, genetiku až po současný stav chovu v jednotlivých zemích, téměř cokoliv. Ať ti případně nedoporučujeme články zcela mimo rozsah a zaměření tvojí práce.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009, 13:46   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No, já bych řekla, že všechny knihy o čsv vychází víceméně z knihy K. Hartla. Já mám ruskou knihu o čsv od Gennadije Perelmana, ale část věnovaná čsv je také p. Hartla. Italové pokud vím taky okopírovali jeho text a nemyslím si, že by to jinde bylo jiné.....
Na které škole jsi? Pokud někde na ČZU nebo jiných vysokých, tak by se dalo na stránkách školy, případně v školní knihovně (bývají tam i k nahlédnutí) nebo na studijním odd. získat práce předešlých studentů. Určitě se už někdo v minulosti čsv věnoval.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009, 14:48   #4
Terka
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Location: Kralupy nad Vltavou
Posts: 4
Default

Ahoj, seminárku chci spíš zaměřit na chování,zvláštnosti plemene, rozdíl ČSV x pes, jak si vlčák stojí v ČR... A pokud najdu něco jiného, tak to ještě rozšířim.
A studuju ČZU kynologii, ale dálkově. Bohužel do školy jezdím 1 měsíčně na přednášky a z práce mě nepustěj, abych si tam zajela do knihovny... Tak příští měsíc
Terka jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009, 15:47   #5
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Terka View Post
seminárku chci spíš zaměřit na chování, zvláštnosti plemene, rozdíl ČSV x pes,
Jo tak to mozes vyjst z vlka a tam mas odbornych publikacii plno. Pripadne knizky o vlcich hybridoch, na anglickom fore boli nejake spominane, mozno to aj niekto od CVciek ma (ja bohuzial nie). Pozor, Nehante vlka (Never Cry Wolf) nepouzi, to je beletria (hoci velmi vierohodne znejuca) ! A pokial vies po Rusky, tak tam bude nejakych publikacii o vlkoch tiez asi...

A pristup k clankom by mal byt aj z hocakej odbornejsej kniznice, dokonca teoreticky aj z normalnej kniznice cez medzikniznicnu sluzbu...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009, 15:50   #6
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Jednu knizku od Mecha mam (teda mam dve, jednu vylozene odbornu a jednu popularnu) - konkretne tuto: http://www.amazon.com/Wolf-Ecology-B...8507215&sr=8-4, tak si pripadne mrkni obsah a ak by ti nieco pomohlo tak ti to mozem oxerit a poslat.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org