Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-12-2003, 01:06   #1
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default Nowy magazyn o psich zachowaniach "DogObserver"

Od niedawna w sprzedaży (jak na razie tylko w EMPiKach i oddzialach Kolportera) jest do nabycia nowe czasopismo opisujące psie zachowania. Nazywa się DogObserver i pierwszy numer jest poświęcony psim zabawom.

A dlaczego o tym tu piszę? Bo tak się składa, że załapałem się na wspólpracownika (od zdjęć) i podobno w pierwszym numerze można znaleźć już kilka wilczakowych fotek. Niestety nie udało mi się zdobyć jeszcze tego numeru, ale może już wkrótce (brak EMPiKu na dzikim zachodzie )...

A co najważniejsze: nie jest to kolejne czasopismo o wszystkim i o niczym. Najlepiej chyba pierwszy numer opisali sami autorzy:

"Pierwszy numer cyklów tematycznych poświęcony jest zabawie. Jakie funkcje pełni zabawa? Czy istnieją gesty, dzięki którym można z całą pewnością powiedzieć, że coś jest zabawą? Czemu służy zabawa w rozwoju szczeniąt - w oparciu o materiały zawarte w książce R. i L. Coppinger Dogs.

Wilczy behawioryści pozastanawiają się nad zwodniczością ludzkiej obserwacji i klasyfikacji.

A poza tym w części poświęconej innym psowatym: wilk - wspaniały dziki krewniak psa.

A w zwyczajach - co kanadyjscy biolodzy zdołali zaobserwować u wilków.
Bailey spróbuje odpowiedzieć na na pytanie co jest warta praca obserwatorów spoza ścisłego kręgu naukowców i czy świat analityków behawioru powinien usłyszeć o Turid Rugaas.
"

Huan jest offline   Reply With Quote
Old 26-12-2003, 17:36   #2
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

juz ma go w domu! jest naprawde bardzo ciekawa i poruszajaca tematy ktorych w zwyklych gazetach sie nie znajdzie. zachecila mnie do czesrszej obserwacji mej psinki i innych napotkanych. jesli chodzi o zdjecia to sa swietne a szczegolnie to na koncu okreslone "zdjeciem miesiaca". gratuluje!
zubrzyca
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2003, 16:50   #3
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Właśnie dostaliśmy pierwszy numer pocztą. Na razie przejrzałem fotki i mam wiadomość dla Eli: na kilku znajdziesz waszego Astusia, jak się bawi z Jolką

Jest też już oficjalna strona czasopisma: http://www.dogobserver.com
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2004, 15:24   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek
Właśnie dostaliśmy pierwszy numer pocztą. Na razie przejrzałem fotki i mam wiadomość dla Eli: na kilku znajdziesz waszego Astusia, jak się bawi z Jolką
Oj, nie tylko te psy. Sa jeszcze:
Max
Ava
Aegis
Halla
Amber
Borko
Belka
Ly-ric
Arktik
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2004, 18:27   #5
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Widzialam!!!
Moje sa wszystkie psiaki, wlacznie z malym Amberkiem

Ale nic sie nie chwalicie a jest artykul Margo w Przegladzie Hodowlanym na ten sezon i sa tam tez nasze zdjecia m.in. z Wroclawia

A co do listy CzW w Observerze to pozostaje tylko w dlugie zimowe wieczory zgadywac ktory jest na ktorym zdjeciu (dobra, Belke poznam)

I jeszcze pytanie.
Czy wiecie co to za Szwajcar jest tam na zdjeciach?
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 04-01-2004, 18:45   #6
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Jeszcze jedno, ktos sie podszywa w tym Observerze pod mojego Amber Wolfa
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2004, 10:14   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Hallo,
wy tutaj bardzo faine bawicesze
ja tesz by chczalam mecz tego magazyna bo jeszly pojdze na doktoranture veterinarijnoj to moze bycz bede pisacz o psach i wilkach.A to bylo by dobry material.i nie tylko my w Litwe niemami magazyna ktury pisal by o zachovaniu i ksiagek niemai dobrych.
Moze ktosz moze my jego zaprenumerowacz albo zrobicz copy na skeneru i poslacz e-mailem.
( o zarplacze-pomowimy oko w oko )
PROSZE, PROSZE, PROSZE...
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2004, 21:02   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin
i nie tylko my w Litwe niemami magazyna ktury pisal by o zachovaniu i ksiagek niemai dobrych.
U nas tez jest klopot z takimi ksiazkami/gazetami, bo niewielu psiarzy jest na takim poziomie, aby czytac profesjonalne artykuly o zachowaniu psow. Ludzie wola encyklopedie z duza iloscia obrazkow lub proste ksiazki o szkoleniu...

Cale szczescie znalazla sie grupa osob, ktore nie tylko podjely sie tego zadania, to jeszcze maja wystarczajaca wiedze o temacie, no i kontakty z najbardziej znanymi behawiorystami. Na pewno nie braknie wiec artykulow tlumaczacych psie zachowanie i przekladajacych "na nasz" psi jezyk. W przyszlym numerze bedzie caly etogram wilka opracowany w Wolfparku.

Quote:
Originally Posted by wolfin
Moze ktosz moze my jego zaprenumerowacz albo zrobicz copy na skeneru i poslacz e-mailem.
Narazie jedyne co pozostaje, to kontakt z osobami, ktore sa w stanie zalatwic czasopismo. Bo prenumerata jest jeszcze niemozliwa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2004, 22:19   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin
Hallo,
Moze ktosz moze my jego zaprenumerowacz albo zrobicz copy na skeneru i poslacz e-mailem.
...
Napisz jutro swoj adres na maila: [email protected] - wysle Ci poczta . W nagrode dasz mi w prezencie stado dzikich wilkow i sprawa zalatwiona
pozdrawiam
Gaga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2004, 22:24   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Jeszcze jedno, ktos sie podszywa w tym Observerze pod mojego Amber Wolfa
Ano ...rzucilam sie na artykul jeszcze po ciemku ( wieczorem wpadlam do empiku i zaczelam lekture idac do przystanku. tu .....calkiem co innego ...szczerze mowiac to bardzo bym chciala aby pismo sie rozwinelo bo wiem jak diabelnei ciezko takim pismom na rynku. tematow full jakby tak je pociagnac i rozwinac ech...rozmarzylam sie ....
Nic to - bede dopingowac bo w koncu jest cos madrego zamiast tylko trywialnych acz kolorowych pisemek
pozdrawiam
Gaga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2004, 22:55   #11
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Ano ...rzucilam sie na artykul jeszcze po ciemku ( wieczorem wpadlam do empiku i zaczelam lekture idac do przystanku. tu .....calkiem co innego ...szczerze mowiac to bardzo bym chciala aby pismo sie rozwinelo bo wiem jak diabelnei ciezko takim pismom na rynku. tematow full jakby tak je pociagnac i rozwinac ech...rozmarzylam sie ....
Czyli tak samo jak ja... Takze wedlug mnie gazeta ma potencjal i jest na naszym rynku bardzo potrzebna. Jest nawet spora grupa ludzi, ktora chetnie ja przeczyta i co najwazniejsze ... zrozumie...
Mam jedynie nadzieje, ze redakcji starczy sil, bo poczatki moga byc trudne....

Quote:
Originally Posted by Gaga
Nic to - bede dopingowac bo w koncu jest cos madrego zamiast tylko trywialnych acz kolorowych pisemek
Ehhhh...i kolorowe pisemka sa potrzebne. Pewne stopnie musza byc zachowane. No bo tak:
- zaczynamy od "Mojego psa". To taki dodatek do "Bravo". Mlodziez i dzieci ucza sie o psach, moga sie ze soba komunikowac, rozwijac zainteresowania (nie tylko psie)
- potem przychodzi czas na "Planete zwierzat", czyli zakup czworonoga
- w tym momencie chcemy troche wiecej i bardziej rozbudowane artykuly, czyli rozpoczynamy prenumerate "Przyjaciela psa"
- przychodzi czas na organizacje, wystawy i szkolenia, czyli siegamy po "Psa". Ale aby byc wszechstronnym zerkamy tez na 'wywrotowe' "ASKO"
- poprzednie gazety daja nam wrazenie, ze psy sie ze soba porozumiewaja, ze trener mowi bajki, ze rzeczywistosc jest inna. I okazuje sie, ze zylismy w Matrixie. Zaczynamy byc dociekliwi; chcemy wiedziec wiecej. No i w tym momencie udajemy sie na wycieczke po Empikach w poszukiwaniu DogObservera.

Oczywiscie Observera powinnismy miec o wiele wczesniej, bo teraz juz za pozno jest aby na nowo wychowac nasze zgnebione/ujadajace/dominujace/nerwowe/agresywne psy....ale nastepnem razem bedzie juz lepiej...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2004, 23:00   #12
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by zubrzyca
jesli chodzi o zdjecia to sa swietne a szczegolnie to na koncu okreslone "zdjeciem miesiaca". gratuluje!
DZIEKI!!! Rzeczywiscie raz na 1000 fotek trafia sie cos interesujacego...
Ta nazwalismy:
"Gdzie dwoch sie bije tam trzeci...musi byc madry..."

Tak naprawde suki sie jedynie bawily...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2004, 01:49   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Moje sa wszystkie psiaki, wlacznie z malym Amberkiem
Zgadza sie Dotad fotki byly brane ze strony naszej hodowli. Teraz bedziemy je juz przesylac bezposrednio, pojawi sie wiec na nich wiecej CzW...

Quote:
Originally Posted by Ori
A co do listy CzW w Observerze to pozostaje tylko w dlugie zimowe wieczory zgadywac ktory jest na ktorym zdjeciu (dobra, Belke poznam)
Artik biega z patykiem. Halla z Jo poluja na Aegiska. Borko pokazany jest w ruchu.

Quote:
Originally Posted by Ori
Czy wiecie co to za Szwajcar jest tam na zdjeciach?
Nie mam pojecia - musisz sie spytac bezposrednio Marii....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2004, 19:01   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Ehhhh...i kolorowe pisemka sa potrzebne. Pewne stopnie musza byc zachowane. No bo tak:
- zaczynamy od "Mojego psa". To taki dodatek do "Bravo". Mlodziez i dzieci ucza sie o psach, moga sie ze soba komunikowac, rozwijac zainteresowania (nie tylko psie)
- potem przychodzi czas na "Planete zwierzat", czyli zakup czworonoga
- w tym momencie chcemy troche wiecej i bardziej rozbudowane artykuly, czyli rozpoczynamy prenumerate "Przyjaciela psa"
- przychodzi czas na organizacje, wystawy i szkolenia, czyli siegamy po "Psa". Ale aby byc wszechstronnym zerkamy tez na 'wywrotowe' "ASKO"
- poprzednie gazety daja nam wrazenie, ze psy sie ze soba porozumiewaja, ze trener mowi bajki, ze rzeczywistosc jest inna. I okazuje sie, ze zylismy w Matrixie. Zaczynamy byc dociekliwi; chcemy wiedziec wiecej. No i w tym momencie udajemy sie na wycieczke po Empikach w poszukiwaniu DogObservera.
tak tak...dotychczas zaraz po odrzuceniu bardzo ladnych i kolorowych ale neistety juz zbyt "oczywistych" pisemek mozemy siegnac po pisma zwiazkowe czy wywrotowe ale..dalej byla ciemosc. Czyli pozostawaly ksiazki, ktore tez- jedne lepsze drugie gorsze....Dla mnie DO ladnie wypelnia luke - po zajawkach tematow widze ze maja naprawde baardzo duzo do pisania . A dla tego czy nastepnego psa- zawsze sie przyda , to bywa fascynujace ze cos wiemy, no moze pamietamy ale dzieki tekstowi mozemy prawidlowo ziterpretowac i w dobrze umiejscowic w naszej bibliotece z wiedza.
Czekam na kolejne numery ....
pozdrawiam
Gaga z Giga
p.s. a jak Redakcji sypnie groszem to i bedzie wiecej zdjec psow "w akcji"
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2004, 21:39   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Jest juz drugi numer z druga czescia etogramu zabawy i pierwsza czesc zachowan lowczych.
Tym razem oprocz naszych psow jest jeszcze Max, Fany (opublikowano m.in 'flying Fanys' ), oczywiscie Amberek (na kilku z nich), Halla (m.in. probujaca zamordowac Aegisa - jako obrazek na "Grozenie"), Dark Trencan, Czako i kolega, Aegis, Artik.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 02-02-2004, 20:32   #16
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Gazetka jest ogolnie oki ale jes jedna udezajaca rzecz w niej wiekszosc oparta jest na tlumaczeniu jednej ksiazki czyli jeden pkt. widzenia a to spory minus
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org