Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2010, 22:39   #1
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default Czarne chmury nad Czamborem

Ponieważ zaczynają nadciągać czarne chmury, pozwolę sobie umieścić sprostowanie, Szanowny XaedasKSP:
-hmmmm.... chyba jednak może Ci się podobać Czambor, bo ma kilka "plusów". Ale za każdym razem, gdy będziesz na niego patrzył z upodobaniem, musisz pamiętać o jednym, ale zasadniczym i ogromnym minusie /niezgodności ze wzorcem -odpuść sobie, bo nie mają cokolwiek wspólnego z upodobaniami/...
Plusy:
-"Czambor może sie podobać"
-"Czambor tez ma wady ....Ale tez CO Z TEGO?"
-"to jeden z najsympatyczniejszych, najweselszych i najlepiej ułożonych wilczaków jakie znam. ...ale Czambora ... nie da się nie lubić i bardzo się cieszę, że jego charakter został dalej przekazany w genach..."
-"z Czamborem lepiej nie zadzierać".
Minus:
-WŁAŚCICIEL, bo:
*ma problemy z przedłużeniem ...../-sam sobie wstaw, co chcesz/,
*lubi, gdy się o nim mówi /dobrze czy źle/,
*bierze na litość
*jest na marginesie wilczakowego światka
*jest jak BABA jarmarczna, która boi sie powiedziec coś wprost
*czuje się prześladowany
*nie ma zębów, jak swój pupil i chyba nie dorównuje mu w "chędożeniu".
..................................
Zastanawiam się nawet, czy nie poprosić Go o zgodę na eutanazję /dla Niego, oczywiście/... gdy już przyjedzie ten spec z Holandii po próbki, to tak za jednym zamachem... i wreszcie prawowita Właścicielka będzie miała spoks , a Czambor spokojnie się będzie podobał...
..................................
Wyjaśnienie:
-gdy wpisałam "członek" o moim autorytecie-inaczej miałam na myśli członkostwo w forum WD i ZKwP. Mam nadzieję, że nikt nie miał brudnych myśli.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 23:19   #2
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Zastanawiam się nawet, czy nie poprosić Go o zgodę na eutanazję /dla Niego, oczywiście/... gdy już przyjedzie ten spec z Holandii po próbki, to tak za jednym zamachem... i wreszcie prawowita Właścicielka będzie miała spoks , a Czambor spokojnie się będzie podobał...
Tak, taki tekst za to jest na niesamowicie wysokim poziomie. Kultura wiadrami z niego wylewa sie.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 23:46   #3
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default


""wysokim poziomie. Kultura""
Drogie dzieci, nie używamy słów, których znaczenia nie rozumiemy...
Szczególnie, gdy /w kontekstach/ słowa: kpina, sarkazm, ironia i inne bliskoznaczne, również z trudem jarzymy...
Oraz, gdy o pewnych rzeczach nie wiemy...
A propos: pozdrawiamy naszych Braci i Siostry z Południa, którzy rozumieją te słowa i konteksty...
bEtEd-prosiłam, bądź merytoryczny... biorę poprawkę na twój ciężki okres /czy menopauzę -nie pamiętam/, ale wrzuć na luz.
.............
Aby być lepiej zrozumianym: tekst o zębach, itd, to moje przypuszczenia /jako wolny ciąg skojarzeń/

Last edited by Puchatek; 16-02-2010 at 23:48.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 00:06   #4
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Ja przeciez napisalem ze nieznam sie na zadnych wzorcach rasowych itp. tylko ze Czambor mi sie podoba z wygladu i wyglada na silnego zdrowego "wilka" tak jak tez wyglada wsrod Saarloosow Java En Javier De Louba-Tar. Wedlug mnie dwa najpiekniejsze wilczaki jakie do tej pory widzialem niezaleznie jakie sa wzorce rasowe.
__________________
Przyjdzie jeszcze taki czas że na drzewach zamiast liści bedą wisieć komuniści!
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...12/uSgPNTptkAY
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...16/mxp1YJQKO4U
http://www.youtube.com/user/CrusadeN.../8/QQQ8eLL83Pw
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 00:30   #5
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

XaedasKSP!
Chyba nie chcący stałeś się "przyczynkiem" do pewnych rozważań.
I dzięki Tobie właśnie, wyjaśniło się, jak to z tym Czamborem jest.
Ja, na przykład, mam już jasność:
Czambor bez Grześka -ładny,
Czambor z Grześkiem -nie do końca ładny /chyba nawet ciut brzydki/.
..................
Do Grześka- gdy będziemy na jakiejś pierwszej wspólnej wystawie, to stój z dala od Czambora, abym mogła się nim swobodnie pozachwycać w realu! Bo wiesz, efekt może osłabnąć, gdy zobaczę Twoje jarmarczne problemy /te z zębami i przedłużeniem też/.
/znam Was ze zdjęć, to będę wiedziała "who is who"/
..................
bEtEd- nie wertuj już Wikipedii i idź spać

Last edited by Puchatek; 17-02-2010 at 00:32.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 00:48   #6
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

Quote:
Originally Posted by atah View Post
Właściwie to nie wiem, które tu piszą.
hehe....szkoda w sumie moze dałyby nam wszystkim zimny prysznic..
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 09:41   #7
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

To jaki według mnie jest Czambor zostawię dla siebie, ale masz dziwny tok rozumowania Puchatku. Szkoda tylko, że zapominasz o takiej drobnej rzeczy, jak wzorzec rasy. Ładny może być każdy pies. Ale ponieważ jest to forum o rasie czechosłowacki wilczak, to powinniśmy raczej mówić o zgodności ze wzorcem, co niekoniecznie musi się zbiegać z pojęciem "piękna". Kudłaty doberman może być ładny, ale niekoniecznie typowy. Co do samego właściciela psa, to Czambor go sobie nie wybierał, jest jaki jest

PS. Ciekawe kiedy rozpoczyna się sezon na misie
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 09:59   #8
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Uczepiliście się jak rzep psiego ogona. Nie ma to jak oczerniać osobę, która nawet nie może nikomu odpowiedzieć na forum. Klasa Panie i Panowie. Kultura wyższa
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 10:58   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Palpatine View Post
Uczepiliście się jak rzep psiego ogona. Nie ma to jak oczerniać osobę, która nawet nie może nikomu odpowiedzieć na forum. Klasa Panie i Panowie. Kultura wyższa
To oczywiscie wina wilczakow... Zyjac z tymi psami nam wszystkim udzialaja sie ich zachowania...
A wiesz jak reaguje stado na osobniki nie stosujace sie do regul....?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 11:03   #10
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Jasne, jest odpychane od stada.
Jednak to co tutaj się dzieje przekracza już granice dobrego smaku i staje się niesmaczne. Nie znam genezy konfliktu, nie wiem za co dostał bana, czy perma czy czasowego...od kogo itd. Po prostu kopiecie leżącego, który nawet dzwięku nie może dać i całe grono jest z siebie zadowolone.
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 11:11   #11
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Palpatine View Post
Jednak to co tutaj się dzieje przekracza już granice dobrego smaku i staje się niesmaczne.
Zauwaz, ze dyskusja toczy sie z Puchatkiem... A ona jest w pewnym sensie osobistym adwokatem Grzeska... Dlatego tez sama temat poruszyla, a rozmowa sie toczy mimo braku zainteresowanego...

Quote:
Originally Posted by Palpatine View Post
Nie znam genezy konfliktu, nie wiem za co dostał bana, czy perma czy czasowego...od kogo itd.
Grzesiek nie dostal bana - sam go sobie dal, starannie zbierajac punkty i ostrzezenia od Admina... Byl niejednokrotnie ostrzegany - i niejednokrotnie to olewal... A trzeba sie starac, bo jest jedyna osoba na polskim forum jaka sie zabanowala od jego POWSTANIA... A to juz 12 lat...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 12:04   #12
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Palpatine View Post
Jasne, jest odpychane od stada.
Jednak to co tutaj się dzieje przekracza już granice dobrego smaku i staje się niesmaczne. Nie znam genezy konfliktu, nie wiem za co dostał bana, czy perma czy czasowego...od kogo itd. Po prostu kopiecie leżącego, który nawet dzwięku nie może dać i całe grono jest z siebie zadowolone.
Więc pytam Cię bardzo spokojnie i uprzejmie: jeśli nie znasz genezy konfliktu, mało, albo nic nie wiesz o sprawie, to dlaczego aż tak kategorycznie się o niej wypowiadasz? Nie sądzisz, że bardziej racjonalnie i "kulturalnie" byłoby wpierw zorientować się w temacie, a potem dopiero pisać o "przekraczaniu granic dobrego smaku"?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 12:16   #13
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Nie sądzisz, że bardziej racjonalnie i "kulturalnie" byłoby wpierw zorientować się w temacie, a potem dopiero pisać o "przekraczaniu granic dobrego smaku"?
Nie, do stwierdzenia tego nie trzeba. Mówię to z pozycji tego co często sam przekracza :->
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 12:19   #14
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Więc odpowiadam bardzo spokojnie.
Nie interesuje mnie sam konflikt i nie wypowiadam się na jego temat w żaden sposób, tym bardziej kategoryczny.
Wypowiadam się na temat sytuacji, która ma miejsce w tym temacie oraz kilku innych, która dotyczy barku podstaw elementarnego wychowania osób, które oczerniają byłego użytkownika forum (kimkolwiek on nie był). Kilka osób ma pożywkę, sam zainteresowany nie ma prawa głosu do obrony, a całą reszta czyta te żenujące wypociny. To tak w skrócie.
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 12:48   #15
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Witaj, Huan!
"masz dziwny tok rozumowania Puchatku"
To fakt.
"ponieważ jest to forum o rasie czechosłowacki wilczak, to powinniśmy raczej mówić o zgodności ze wzorcem"
Ale XaedasKSP zaczął rozmowę o "ładności" bez wchodzenia w kwestie wzorca... ja pociągnęłam temat, bo Czambor i Grzesiek , to /opierając się na wypowiedziach forumowych/ "naczynia połączone".
"Ciekawe kiedy rozpoczyna się sezon na misie"
Jeśli chodzi o odstrzał, to są pod ochroną
Chyba, że mamy do czynienia z miasunem, to wtedy w obronie własnej można gadzinę ubić i okresu ochronnego nie ma /...dla mnie ten moment wielkimi krokami się zbliża, bo już słyszę, jak szykują dwururki /
...............
Palpatine- ciekawym zjawiskiem są forumowe światy równoległe. Tam zarzucasz temat, tu podchwycisz, a odpowiadamy na forum ... np. yorków albo /już wkrótce/ tchórzofretek... osobniki mało wytrzymałe mogą dostać schizy, ale zabawa przednia
I fakt: nie znasz genezy i nawet nie widzisz, jak to zgrabnie ujęła Margo, jestem "w pewnym sensie osobistym adwokatem Grzeska" /którego nawet nie znam/. Ale ostrzeżenie względem mnie właśnie padło: "A wiesz jak reaguje stado na osobniki nie stosujace sie do regul....?". A jakie są reguły?
Bo trochę się pogubiłam w swoich winach...
-przewrotnie zażartowałam z XaedasKSP,
-złośliwie zakpiłam z padających na forum słów o Czamborze w kontekście jego właściciela, i nagle okazało się, że Czambor jest OK, choć do tej pory różnie z tym bywało,
-użyłam sarkazmu, ironii, kpiny i złośliwości w obronie Wilczejkrwi
i dostałam ostrzeżenie!

...............
"rozmowa sie toczy mimo braku zainteresowanego..."
Czyżby?
Wydaje mi się, że nie do końca...
Konflikt trwa zbyt długo i wciąż jest żywy, a obserwatorów właśnie przybywa... nic tak nie interesuje, jak świeża krew...
..............
Kilka osób ma pożywkę, sam zainteresowany nie ma prawa głosu do obrony, a całą reszta czyta te żenujące wypociny. To tak w skrócie.
"Tak w skrócie", to sorry, Palpatine, ale KOMPLETNIE nic nie rozumiesz.
A czy pomyślałeś np., że sam zainteresowany może się nieźle bawić i obstawiamy już, kiedy mnie zbanują za..... np...... no, właśnie, za co?
Bo, gdybyś był w temacie, to byś wiedział, że ja nie zrobiłam nic zdrożnego...
ale użyte przeze mnie metody najbardziej wkurzają... nie chamstwo, wulgaryzmy, awantura /do czego się nie posunęłam!/.
...............
I chyba pora zakończyć te "czamborowe problemy" lub "wypociny" /ze względu na brak zainteresowania /, bo swój cel właśnie osiągnęłam.
...............
Margo -pozdrawiam
Dobrego dnia!
...............
Oooooo.... bEtEd zawitał -teraz zobaczymy, co to kindersztuba -patrz Palpatine

Last edited by Puchatek; 17-02-2010 at 12:51.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 12:56   #16
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Palpatine View Post
Więc odpowiadam bardzo spokojnie.
Nie interesuje mnie sam konflikt i nie wypowiadam się na jego temat w żaden sposób, tym bardziej kategoryczny.
Wypowiadam się na temat sytuacji, która ma miejsce w tym temacie oraz kilku innych, która dotyczy barku podstaw elementarnego wychowania osób, które oczerniają byłego użytkownika forum (kimkolwiek on nie był). Kilka osób ma pożywkę, sam zainteresowany nie ma prawa głosu do obrony, a całą reszta czyta te żenujące wypociny. To tak w skrócie.
W takim razie bądź uprzejmy zauważyć, że dla co najmniej kilku osób bardzo niesmaczne były prześmiewcze posty Puchatka... Może nie doczytałeś dokładnie, ale to ona wczoraj 'holowała' na siłę temat Pewnego Psa i jego Pana, bo kiedy nikt jej nie odpowiadał, pisała wręcz sama do siebie nakręcając się przy tym coraz bardziej . Więc jeśli już tak spokojnie piszesz o 'żenujących wypocinach' i 'pożywkach' - to radzę Ci kierować swoje uwagi pod właściwy adres.

To właściwie wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie - dziękuję za spokojną dyskusję.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 13:01   #17
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Więc jeśli już tak spokojnie piszesz o 'żenujących wypocinach' i 'pożywkach' - to radzę Ci kierować swoje uwagi pod właściwy adres.
Dziękuję za radę. Zauważ, że opisałem swoje zażenowanie ogólną sytuacją, nie kierowałem swoich uwag do poszczególnych osób z tego tematu, ale do wszystkich, którzy piszą i zgadzają się z taką polityką na forum. To moja subiektywna opinia, z którą nikt zgadzać się nie musi
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 13:12   #18
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Oooooo.... bEtEd zawitał -teraz zobaczymy, co to kindersztuba -patrz Palpatine
Której elementem jest także nie przekręcanie imion/ksyw.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 14:01   #19
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
ponieważ jest to forum o rasie czechosłowacki wilczak, to powinniśmy raczej mówić o zgodności ze wzorcem, co niekoniecznie musi się zbiegać z pojęciem "piękna".
Czy na forum o rasie nie może się pojawić temat o psach nie-do-końca-typowych? Może w bazie też powinny pojawić się tylko psy idealnie zgodne ze wzorcem - ile ich będzie?
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 18:14   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Katka View Post
Czy na forum o rasie nie może się pojawić temat o psach nie-do-końca-typowych? Może w bazie też powinny pojawić się tylko psy idealnie zgodne ze wzorcem - ile ich będzie?
Ale nikt nie zabrania dyskutowania. Tym bardziej, ze liczba tych IDEALNYCH = 0.

Sprawa dotyczy czegos innego. Ja np bardzo lubie owczarki (nadal). Ale podobaja mi sie JEDYNIE te nietypowe, bo uzytkowe... Dlatego nie mam ONow, bo nie lubie hodowac takich, ktore sa wbrew wzorcowi rasy...

Natomiast na forum mamy czasem sytuacje odwrotna... Probe zmiany rasy w cos czym ta rasa byc NIE MIALA. "Lansowanie" wygladu, ktory od wzorca odbiega... Jesli komus nie podobaja sie WILCZAKI to bez sensu sa proby, aby CzW przerobic na saarloosa/molosa/owczarka (niepotrzebne skreslic). Czyz nie latwiej jest zmienic rase i hodowac zgodnie ze wzorcem (choc innej rasy).

Ale ciagle umyka sednos sprawy - nie chodzi o psy mniej typowe. Bo kazdy pies ma mniejsze lub wieksze wady... Ale o sytuacje, gdy ktos nie jest w stanie zniesc krytyki... A ta pojawia sie czy to na ringu wystawowym, czy tez przy bonitacji.... Jesli ktos uwaza, ze jego pies to najwiekszy cud tej rasy i jedyny doskonaly pies, ktorego uroda nie podlega dyskusji to nie powinien go ani wystawiac, ani pokazywac, bo jeszcze (o trwogo) moze sie pojawic jakis osobnik, ktory nie podziela tego zdania...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org