Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-11-2010, 21:32   #1
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default Dla poczatkujących

Witam
Ja, kompletny dyletant, mam pytanie: gdzie moge zdobyc podstawowe informacje na temat wystawiania psa, wilczaka w szczegolnosci? Musze dodac, ze nie planuje sie w to "bawic" na dluzsza mete (chyba).
Chcialabym wykonac niezbedne minimum.
Jak przygotowac psiura, czego go nauczyc, czego nauczyc siebie samą, co oznaczają oceny, co nalezy "zaliczyc", zeby pies stal się psem hodowlanym, i takie tam różne... Oczywiście wiem, że moj smarkacz ma jeszcze sporo czasu, ale nie zaszkodzi "zaprawić go w boju".
Wiem, ze na stronie z Peronówki byly artykuly na ten temat, ale cos ostatnio nie mogę się do nich dobić - wydaje mi się że występują problemy z materią...
Nie oczekuję wyczerpujących informacji tu na forum, raczej liczę na wskazowki, gdzie szukać, gdzie czytać...
z gory dziekuje za info
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 22:52   #3
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

były kiedyś dostępne w formie (legalnych) e-booków świetne książeczki
"Tajemnice wystaw psów" i "Mój pies championem" Adama Janowskiego. Może jeszcze uda się gdzieś znaleść bo widzę tylko w formie papierowej...

p.s. ku pokrzepieniu serc, czyli dla obowiązkowa lektura dla wszystkich zestresowanych wystawców http://www.dogomania.pl/threads/3353...ystawowe+wtopy
__________________

Last edited by jefta; 15-11-2010 at 23:00.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2010, 18:52   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
były kiedyś dostępne w formie (legalnych) e-booków świetne książeczki
"Tajemnice wystaw psów" i "Mój pies championem" Adama Janowskiego.
Adam pisal dosyc ogolnie - to byly pierwsze ksiazki o tej tematyce w Polsce. Gdyby wgryzl sie w temat i napisal to co wie to wyszlaby z tego encyklopedia 10-tomowa...

Ja dostalam od niego namiary wlasnie na biblie wystawcow. Wszystko po angielsku, ale... warto sie potrudzic. W tych czasach samo ich zdobycie bylo niezla jazda - zamawialam do siebie do Niemiec, bo na polski adres nikt nie chcial niczego wysylac...

PS. A artykuly pojda do przerobki, bo trzeba troche pozmieniac. No i o paru rzeczach jeszcze zapomnialam napisac...
Teraz poluje jeszcze na jedna po rosyjsku... bede "odkurzac" swoja znajomosc tego jezyka...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 08:09   #5
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Teraz poluje jeszcze na jedna po rosyjsku... bede "odkurzac" swoja znajomosc tego jezyka...
Znajomość tego jezyka moze sie bardzo przydać))
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 14:44   #6
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Znajomość tego jezyka moze sie bardzo przydać))
Niestety - zawsze najlepsza nauka to uzywanie jezyka... Nie jest zle, bo na Litwie spokojnie moglam zrozumiec rosyjska ekipe. Ale mowic....

Ale trzeba bedzie sie przelamac, bo Rosjanie wydali mase swietnych ksiazek o psach....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2011, 14:57   #7
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Mam pytanie, mógłby ktoś napisać ze dwa zdanie odnośnie wymagań weterynaryjnych? Szukałam w regulaminie, ale nie znalazłam szczegółów (pewnie coś przeoczyłam ). Chodzi mi o to, ile czasu i po jakich szczepieniach musi być pies aby można było go wystawić.
Bedę wdzięczna za info
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2011, 17:23   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Z Regulaminu wystaw:
6. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:
a) klasy baby - wiek od 3 do 6 miesięcy,
b) klasy szczeniąt - wiek od 6 do 9 miesięcy,
c) klasy młodzieży - wiek od 9 do 18 miesięcy,
d) klasy pośredniej - wiek od 15 do 24 miesięcy,
e) klasy otwartej - wiek powyżej 15 miesięcy,
f) klasy użytkowej - wiek powyżej 15 miesięcy, z certyfikatem użytkowości.

(...) Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia (np. pies urodzony 15 maja może być wystawiony

w klasie szczeniąt najwcześniej 16 listopada).

Czyli idziesz do warszawskiego Zk, zostajesz członkiem (po wpłaceniu składki), wypełniasz formularz na podstawie posiadanej metryki (w celu oczekiwania na rodowód) i potem wypełniasz zgłoszenie na wystawę. Wystawiać psa bez rodowodu i wpisując w odpowiedniej rybryce zgłoszenia "w przygotowaniu" możesz do klasy młodzieży włącznie.
Wydaje mi się, że pies przyprowadzany na wystawę powinien mieć już komplet szczepień. Przy wejściu sprawdza się przede wszystkim szczepienie p/wsciekliźnie, ale może praktyka z bejbikami jest inna? Nie wiem
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2011, 07:41   #9
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Czyli idziesz do warszawskiego Zk, zostajesz członkiem (po wpłaceniu składki), wypełniasz formularz na podstawie posiadanej metryki (w celu oczekiwania na rodowód) i potem wypełniasz zgłoszenie na wystawę.
Koszt ok. 130zł. (wpisowe, składka członkowska (ważna tylko 1 rok kalendarzowy, legitymacja członka zk, rodowód psa - tak jest u nas w zk)
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2011, 12:52   #10
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Do zwiazku już się zgłosiliśmy. Rodowód jest w przygotowaniu. Tylko o szczepieniach nie mogę nic znaleźć. Zadzwonię w poniedziałek do związku, pewnie będą wiedzieć.

Czasami np na obozach wilczakowych wymagane są szczepienia zrobione nie dalej niż rok i nie później niż 3 tygodnie wcześniej i zastanawiam się czy tak samo nie jest na wystawach...
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2011, 13:23   #11
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Do zwiazku już się zgłosiliśmy. Rodowód jest w przygotowaniu. Tylko o szczepieniach nie mogę nic znaleźć. Zadzwonię w poniedziałek do związku, pewnie będą wiedzieć.

Czasami np na obozach wilczakowych wymagane są szczepienia zrobione nie dalej niż rok i nie później niż 3 tygodnie wcześniej i zastanawiam się czy tak samo nie jest na wystawach...
chyba pies powinien miec wazne szczepienie p/wsciekliznie, a ono jest wykonywane dopiero po komplecie szczepien podstawowych.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2011, 13:36   #12
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Jeżeli szczeniaka możesz wystawiać w wieku 3 miesięcy w babikach to oznacza, że musi mieć szczepienie zrobione choćby w ten sam dzień (nie trzeba czekać 21 dni) bo 3 miesiące to minimalny wiek, kiedy można zaszczepić psa. Nie możesz też mieć przekroczonej daty jednego roku od ostatniego szczepienia.
Sprawa szczepień przeciwko innym chorobom to Twoja prywatna sprawa i nie masz obowiązku szczepienia psa. Nikt też tych szczepień nie wymaga. Jeżeli Twój pies po wystawie zejdzie na parwo czy nosówkę- Twoja sprawa. Tych szczepień nie wymaga się praktycznie nigdzie, nawet jadąc za granicę.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 23-07-2011, 15:19   #13
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Regulamin mowi o waznym szczepieniu na wscieklizne. A pierwsze szczepienie jest wazne po 3 tyg od zaszczepienia. W praktyce nie jest to wymagane. Moze byc nawet z tego samego dnia.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 25-07-2011, 08:35   #14
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

ok, dziękuję za odpowiedzi
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2011, 22:31   #15
jaskier
Junior Member
 
jaskier's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Warszawa
Posts: 242
Default

Mam pytanie. Wysłałem zgłoszenie na wystawę. Nie dostałem potwierdzenia, zgłoszenie ma status 'oczekujący'. Jutro mija termin wpłat. Powinienem zrobić wpłatę nie czekając na potwierdzenie zgłoszenia, czy sobie odpuścić?
__________________
Kuba

Pies: Absynt Wilk z Baśni (Jaskier)
jaskier jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2011, 22:40   #16
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Wpłacić i czekać. Nie zawsze wysyłają potwierdzenie na maila i nie zawsze od razu. Zapłać, a za kilka dni zadzwoń do ich oddziału w ich godzinach pracy i zapytaj czy zgłoszenie zostało przyjęte
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2011, 22:43   #17
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by jaskier View Post
Mam pytanie. Wysłałem zgłoszenie na wystawę. Nie dostałem potwierdzenia, zgłoszenie ma status 'oczekujący'. Jutro mija termin wpłat. Powinienem zrobić wpłatę nie czekając na potwierdzenie zgłoszenia, czy sobie odpuścić?
Jesli chodzi o warszawska krajowa (termin zgloszen mija pojutrze, czyli 26. sierpnia) - ja dostalam potwierdzenie zgloszenia dopiero wczoraj, chociaz zglaszalam ponad tydzien temu...
platnosc wykonam ostatniego dnia, no i mam wrazenie, ze panstwo maja tam niezly bajzel...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2011, 23:27   #18
jaskier
Junior Member
 
jaskier's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Warszawa
Posts: 242
Default

Gia, Anula - dzięki za odpowiedź Chodzi o warszawę. Zgłoszenie wysłałem w pon. Rzeczywiście pomyliłem termin wpłat o jeden dzień
__________________
Kuba

Pies: Absynt Wilk z Baśni (Jaskier)
jaskier jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org