Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-04-2005, 16:48   #41
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default Já už nevím

Quote:
Originally Posted by HankaB
Názory jsou od toho, aby se různily. Mirko, píšete, že máte psa z určitých důvodů. Já je mám proto, že mi s nimi je dobře, mám je pro potěšení svoje a doufám, že i jejich.
I mě je s nimi dobře, mám je pro potěšení a pokud mě k tomu navíc ještě budou bránit a hlídat barák nebo byt, tím lépe. Na cvičák se obě holky těší a cvičit je baví. Rozhodně si tedy nemyslím, že by se u mě měly špatně.

Quote:
Originally Posted by HankaB
S fenkou jsme byli jako se štěníkem na cvičáku celkem 3x a rychle jsme utekli, způsob zacházení se psy nám prostě neseděl. Přesto, i když umí měně povelů než cvičákoví psi, je v ovladatelnosti na srovnatelné, v některých případech i lepší úrovni.
To ale přece neznamená, že je špatně chodit na cvičák. Prostě jste narazila na nevyhovující cvičák, není nic jednoduššího, než se jít podívat jinam a najít si ten správný. Já dojíždím na cvičák 40 km, protože prostě v okolí bydliště nebyl vhodný cvičák. Ale pro ty psy to udělám.

Quote:
Originally Posted by HankaB
Z Vašeho příspěvku vyplývá, že u zahraničních ČV je to v první řadě o socializaci, ne o cvičáku a obranách. Mimochodem, moje fenka svod v pohodě ustála, přestože cvičák viděla jako tříměsíční a ještě z rychlíku.
No tak jestliže vaše fenka ustála svod bez cvičáku, co tady pořád řešíme? Je tedy jasné, že nemusí nutně cvičit obrany a i tak má šanci kolík zvládnout. Je to tedy o přístupu majitelů, výchově a vyrovnanosti psa. Nikoli o tom, jestli je zkouška špatná nebo dobrá. Kromě toho, není nic jednoduššího, než navrhnout zkoušku jinou. Doteďka ale nikdo nic lepšího nevymyslel a asi to o něčem svědčí.

Co se týče zahraničních ČSV, troufám si říct, že je to nejen o socializaci, ale i o cvičáku. A hlavně o tom, že bonitace se tu nedělají žádné, DKK se nerentgenuje, chová se na psech netypických, agresivních i ustrašených a jejich štěňata se prodávají za horentní sumy. Takhle to chcete dělat? Rozhodně ne vše, co je na Západě, je hodno našeho následování.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org