Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-09-2010, 15:42   #41
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Taky jsem to viděla a dost mě to zarazilo. Koukněte na Chcete mě, jestli někdo psa nepoznáte. Je mi ho líto!!! Když né majitel, tak alespoň chovatel by se měl o něj postarat.
A nebo by ses o něj mohla postarat třeba ty. Je hrozně jednoduché někoho litovat a nabádat ostatní ať se postarají. Je to už starší pes, jak víš, že se u chovatele nezměnila situace? Že třeba nemá možnost se o něj postarat? Já to nevím, ale příčí se mi lidi, kteří radí ostatní,m co by měli dělat, ale sami nehnou prstem.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 16:37   #42
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak je to vizitka chovatelky a její svědomí. Jednak třeba nemůže a jednak je ten pes nerentabilní. Stejně už by ho nezbonitovala a přinášel by jí spíš problémy. Mluví se o něm tak, že nesnáší psy a děti, tak proč si komplikovat život a ohrožovat svoje zvířata a rodinu?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 16:42   #43
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tak je to vizitka chovatelky a její svědomí. Jednak třeba nemůže a jednak je ten pes nerentabilní. Stejně už by ho nezbonitovala a přinášel by jí spíš problémy. Mluví se o něm tak, že nesnáší psy a děti, tak proč si komplikovat život a ohrožovat svoje zvířata a rodinu?
Ten Mc Morris co sem ho znala děti zbožňoval a psi toleroval. K fenám byl gentlman. A pro štěnda to byl hodnej strejda. A taky měl dkk 3/4. Ale majitel, tedy synovec papírové majitelky pí.Čížkové nespolupracoval s wolfdogem a ani nebyl s paní chovatelkou v kontaktu.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 17:50   #44
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
A nebo by ses o něj mohla postarat třeba ty. Je hrozně jednoduché někoho litovat a nabádat ostatní ať se postarají. Je to už starší pes, jak víš, že se u chovatele nezměnila situace? Že třeba nemá možnost se o něj postarat? Já to nevím, ale příčí se mi lidi, kteří radí ostatní,m co by měli dělat, ale sami nehnou prstem.
Proč jsi tak kousavý, nic proti nikomu nemám a nikoho nenabádám.
Jen zastávám názor, že pokud si pořizuju psa, beru za něj odpovědnost na celý život. Pokud majitel zemřel, beru to.
Pokud si zakládám chov, nemohu se samozřejmě postarat o všechny své potomky, ale i tak bych měla mít určitou zodpovědnost.
O psovi ani kauze nic nevím, jen jsem chtěla upozornit, jestli někdo nepostrádá psa, tož vše. (Samozřejmě jsem si nepřečetla celé vlákno, ale jen poslední příspěvek, za což se omlouvám).

Jinak moje fenka je na ostatní CsV ostrá, protože byla pokousána od nezodpovědného majitele CsV...jinak bych třeba o tom i uvažovala.

Myslím si, že zrovna já zvířatům pomáhám jak se dá...můžeš to taky říct?
Pracovala jsem v neziskovce pro S.O.S pro koně, podílela se na umisťovací akci koček a koncertů na kterých jsem vystupovala zadarmo, aby výtěžek šel na pomoc zvířatům už mám taky pár za sebou. Pomáhat zvířatům by se prostě mělo. Takže tím prstem myslím hýbu.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 18:58   #45
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Čip dává útulek standardně všem přijatým psům, kteří jej ještě nemají.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 20:30   #46
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Myslím si, že zrovna já zvířatům pomáhám jak se dá...můžeš to taky říct?
Pracovala jsem v neziskovce pro S.O.S pro koně, podílela se na umisťovací akci koček a koncertů na kterých jsem vystupovala zadarmo, aby výtěžek šel na pomoc zvířatům už mám taky pár za sebou. Pomáhat zvířatům by se prostě mělo. Takže tím prstem myslím hýbu.
Ne, nemůžu, proti tobě jsem břídil ohledně pomoci zvířat (taky nikomu neradím, co by měl dělat). Ale všechno co jsi vyjmenovala je nárazová (nebo možná i systematická) činnost, která tě zatíží dočasně. Není to stejné jak vzít si domu postaršího psa. Je hrozně jednoduchý napsat "chovatel by měl"..jak víš, jestli chovatel může? Víš v jakých je současných podmínkách? Ona to fakt neni sranda vzít si dospělýho psa, zvlášť pokud máš ještě jiné zvířectvo. TAkže než někomu doporučíš, aby si vzal dospělé zvíře, nebo vyneseš rozsudek nad "nezodpovědným, lhostejným" chovatelem, mohla bys zkusit zvážit, že to nemusí být taková sranda jako vystoupit zdarma na konzertě. Ušetřím práci některým osvědčeným přispěvatelům-samozřejmě chovatel zodpovídá za výběr majitele.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010, 00:35   #47
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Vzhledem k tomu, že měla i pí. Ing. Soukupová na svých stránkách, že je v Trojském útulku, tak předpokládám, že to je on.
MC Morris je na mých stránkách pořád.
http://www.wolfdogs.cz/index.php/nabidka-dospelych-psu

Není vůbec jednoduché najít vhodného majitele pro staré zvíře, které má "své mouchy."
Dle tetování by to opravdu měl být Mc Morris, kterému původní majitelka říkala 8 let "Sony." V útulku mu říkají Erik, prý na to slyší nejlépe??
Kolem psa je několik "záhad," každopádně ať je to jakkoliv, zvíře potřebuje najít nového majitele, nejlépe osamělého člověka, bez ostatních psů, dětí a se zahradou. Může být ještě několik let dobrým společníkem ale i ochráncem.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010, 09:28   #48
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Což takhle zkusit dát inzerát na co nejvíc psích serverů, ale taky třeba na ostatní inzertní servery. Před necelým rokem jsem sháněl majitele pro sedmiletého psa z našeho vrhu "A" (podotýkám že nechovného) - kupodivu nejvíc lidí se ozvalo na inzerát na serveru www.bazos.cz a ne z psích serverů. A nebylo těch lidí co se ozvali málo - jasně, pár takových co absolutně neměli představu co pes a navíc ČSV obnáší, ale i spousta těch, kteří třeba chtěli kamaráda ke své fence, nebo jim pes před nedávnem zemřel... prostě byl jsem až překvapený, kolik lidí které bych si dokázal představit jako majitele psa z našeho odchovu se ozvalo. Myslím že za pokus to stojí, zadat inzeráty nestojí nic kromě trošky času.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010, 09:38   #49
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pokud se nepletu, tak i Rudovi se daří poměrně velké procento psů udávat přes bazos.cz
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010, 19:53   #50
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post

Není vůbec jednoduché najít vhodného majitele pro staré zvíře
Není to jednoduché ani pro mladé. Aspoň tedy najít takové zájemce, kteří by maximálně vyhovovali..... Víc psát raději nebudu.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 10-09-2010 at 20:10.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 23:33   #51
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

A abys tím někoho nenas...

Ovšem taky jde o to, co pro to člověk udělá aby našel. Chovatelka Cronyho z Kamenaček mě uháněla každý 3dny, jestli už jsem to hodil tam, tam a tam. U Morrise mi to přijde, že chovatelka dala z povinnosti inzerát na svoje stránky a spíš to řeší ostatní. Ale je to možná jen pocit.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 00:00   #52
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A abys tím někoho nenas...

Ovšem taky jde o to, co pro to člověk udělá aby našel. Chovatelka Cronyho z Kamenaček mě uháněla každý 3dny, jestli už jsem to hodil tam, tam a tam. U Morrise mi to přijde, že chovatelka dala z povinnosti inzerát na svoje stránky a spíš to řeší ostatní. Ale je to možná jen pocit.
Nic ti nebrání to "tam a tam" hodit. Jinak gratuluju, vcelku úspěšně jsi se začlenil do komunity věčných rýpalů a poučoválků neustále místo diskuze vyhledávajících spory. Moc dlouho ti ta mladistvá nestranost nevydržela.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 00:13   #53
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A abys tím někoho nenas...

Ovšem taky jde o to, co pro to člověk udělá aby našel. Chovatelka Cronyho z Kamenaček mě uháněla každý 3dny, jestli už jsem to hodil tam, tam a tam. U Morrise mi to přijde, že chovatelka dala z povinnosti inzerát na svoje stránky a spíš to řeší ostatní. Ale je to možná jen pocit.
Na podobné "příspěvky" už nebudu více reagovat. Nemám to zapotřebí a pokládám je za zcela zbytečné a hloupé, možná se přispěvatel nudí.

Ukazování prstem na ty, co jen sami "křičí" a nic nedělají, to mi přijde trapné. Ale ...Co kdyby jsi se ty sám Mc Morrise ujal a dal mu nový domov, když to zřejmě považuješ za tak jednoduché, staráš se jen o jednoho psa.
A nebo sortování lidí na bývalé majitele, chovatele, pokládáš při umístění psa za podstatné?
Nehrají při umístění psa roli jiná kritéria? Např. čas, podmínky pro držení zvířete, povaha zvířete versus prostředí do kterého jde? Atd. atd...?

Byla bych moc ráda, kdyby Mc Morris našel nového majitele, který ho bude milovat a nechá ho u sebe v klidu dožít. Žádný pes si nezaslouží být zavržen svým majitelem, tím méně pes ve věku.. :0(
Nejsem ale zas takový blázen a má láska ke psům není slepá natolik, abych psa doporučila někomu, kdo na něj očividně nestačí a kde by mohl ostaní členy rodiny jakkoliv ohrozit a být jim nebezpečný. To by neprospělo naprosto nikomu.

P.S. Pro vtipálka, poučoválka a neználka v jedné osobě. O Mc Morrisovi díky "Chcete mě" ví celá republika. Není lepší a sledovanější médiu, než televize. Umístění tohoto psa leží na srdci více lidem, ty to ale nejseš. Ty si jen potřebuješ masírovat své ego. A tak masíruj, jak je libo.


Monika
wolfdogs.cz
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 13-09-2010 at 00:48.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 00:32   #54
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Nic ti nebrání to "tam a tam" hodit. Jinak gratuluju, vcelku úspěšně jsi se začlenil do komunity věčných rýpalů a poučoválků neustále místo diskuze vyhledávajících spory. Moc dlouho ti ta mladistvá nestranost nevydržela.
Myslím, že jsou jiní lidé, kteří by se měli postarat o to, aby "tam a tam" ten inzerát byl. Nemyslíš? Ano v téhle komunitě mi nevadí být. Stačí mi už jen když se nad tím někdo zamyslí a udělá si obrázek. Chápu, že máš skoro povinnost bránit svou chovatelku, ale myslím, že už má věk na to, aby to zvládla sama
Vůbec mi nejde o spory. Kdyby chovatelka napsala "Dala jsem inzerát tam, tam, tam a tam", tak mi nezbyde než sklapnout a jít se někam stydět, protože ona pro to udělala maximum. Takhle ten pocit nemám. Věnovala 10minut tomu, aby měla inzerát na svých stránkách a nic dalšího nevidím. mladistvá nestrannost? My se známe tak dobře? Nemám pocit, že bych byl někdy nestranej, vždycky se rád ozvu když se mi něco nelíbí.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 01:20   #55
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Na podobné "příspěvky" už nebudu více reagovat. Nemám to zapotřebí a pokládám je za zcela zbytečné a hloupé, možná se přispěvatel nudí.

Ukazování prstem na ty, co jen sami "křičí" a nic nedělají, to mi přijde trapné. Ale ...Co kdyby jsi se ty sám Mc Morrise ujal a dal mu nový domov, když to zřejmě považuješ za tak jednoduché, staráš se jen o jednoho psa.
A nebo sortování lidí na bývalé majitele, chovatele, pokládáš při umístění psa za podstatné?
Nehrají při umístění psa roli jiná kritéria? Např. čas, podmínky pro držení zvířete, povaha zvířete versus prostředí do kterého jde? Atd. atd...?

Byla bych moc ráda, kdyby Mc Morris našel nového majitele, který ho bude milovat a nechá ho u sebe v klidu dožít. Žádný pes si nezaslouží být zavržen svým majitelem, tím méně pes ve věku.. :0(
Nejsem ale zas takový blázen a má láska ke psům není slepá natolik, abych psa doporučila někomu, kdo na něj očividně nestačí a kde by mohl ostaní členy rodiny jakkoliv ohrozit a být jim nebezpečný. To by neprospělo naprosto nikomu.



Monika
wolfdogs.cz
Ano, přispěvatel se velmi nudí. Předpokládám, že Vám Váš příspěvek nějaký čas zabral. Kdyby místo něj byl jeden inzerát na dalším serveru, tak bych byl zcela spokojen s výsledkem toho, co jsem napsal.
Mně spíš přijde trapné, že kdo chtěl a trochu se snažil, tak udal i dospělého vlčáka, ale klíčové je slovo chtěl. Navíc psa z asi nejznámější chovatelské stanice, ze které psi vyhrávají výstavy a mají i úspěchy na poli sportovní kynologie. Když jsem četl Váš článek ve Psích kusech, měl jsem skoro pocit, že u nás máme jen dvě chovatelské stanice. Proto mi nejde do hlavy, že vaše ego unese i to, že se tu veřejně probírá pes z Vašeho odchovu, který je už nějakou dobu v útulku a i tady (ať se Vám to líbí nebo ne, ale na nejnavštěvovanějším serveru o ČSV) o něm píše někdo jiný.
Kdybych na to měl podmínky, vzal bych si ho, ale bohužel nemám. (Možná stejně jako Vy. Úmyslně jsem nepsal, že byste si ho měla vzít, protože nevím, jak to doma máte a nemáte. Přesto ale už jen to, že si chovatel psa vezme značí to, že udělá maximum pro to, aby psovi našel co nejdřív nového majitele a pes se měl fajn.) Na druhou stranu zas vidím u Vás na stránkách, že pokud někdo potřebuje pohlídat psa, není to problém. Jenomže v tomto ohledu mi přijde, že Morris pro Vás má minimální hodnotu, protože krýt už nebude a na výstavách už Vám taky jméno neudělá, tak je v podstatě jedno, jestli si ho z útulku někdo vezme nebo ne.
Co se týká bývalých majitelů, tak jediná pro mě důležitá a omluvitelná je jeho smrt. Pokud ale bývalý majitel psa vrací chovateli nebo se ho zbaví jinak, tak mu jde jen o to, aby byl pes co nejdřív z domů, tzn. co tam čekáte za přičinění.
Pokud jde o chovatele, tak ano, to za podstatné pokládám. Já jestli někdy budu chovat, tak jsem rozhodnut pro svoje štěňata udělat maximum. Chápu, že při tom počtu, který máte Vy už to není jednoduché, ale co mi chybí a není vidět je aspoň ta snaha. Kdyby vidět byla, jistě by Vám rádi pomohli i Vaši nepřátelé, ale prvotně na to koukám jako na Vaši ostudu, až někde dál je Vámi nenáviděný klub a jeho vedení a představitelé. Byl jsem svědkem udání bezpapírové dospělé čuby, která měla údajně xy různých problémů a to dokonce do rodiny s dětmi a noví majitelé psali, jak se s ní mají fajn. Co tu o Morrisovi psala Terka nenapovídá, že by bylo třeba řešit nějak výrazně povahu a prezentovat ho jako extraproblémového. Je to prostě ČVčko a s tím musí nový majitel počítat.
Karel tu psal, že se mu hodně lidí ozývalo na inzerát na bazos.cz Máte tam už inzerát? Ne? Potom je to zas o tom, co jsem chtěl napsat. Víc asi nemá cenu to řešit. Pokud máte nějaké pěkné fotky (to udělá dost) Morrise, tak ho klidně na pár serverů hodím. Rádo tomu tu hodinu věnuji když mu to pomůže.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 15:57   #56
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Talking

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ano, přispěvatel se velmi nudí. Předpokládám, že Vám Váš příspěvek nějaký čas zabral. Kdyby místo něj byl jeden inzerát na dalším serveru, tak bych byl zcela spokojen s výsledkem toho, co jsem napsal.
Mně spíš přijde trapné, že kdo chtěl a trochu se snažil, tak udal i dospělého vlčáka, ale klíčové je slovo chtěl. Navíc psa z asi nejznámější chovatelské stanice, ze které psi vyhrávají výstavy a mají i úspěchy na poli sportovní kynologie. Když jsem četl Váš článek ve Psích kusech, měl jsem skoro pocit, že u nás máme jen dvě chovatelské stanice. Proto mi nejde do hlavy, že vaše ego unese i to, že se tu veřejně probírá pes z Vašeho odchovu, který je už nějakou dobu v útulku a i tady (ať se Vám to líbí nebo ne, ale na nejnavštěvovanějším serveru o ČSV) o něm píše někdo jiný.
Kdybych na to měl podmínky, vzal bych si ho, ale bohužel nemám. (Možná stejně jako Vy. Úmyslně jsem nepsal, že byste si ho měla vzít, protože nevím, jak to doma máte a nemáte. Přesto ale už jen to, že si chovatel psa vezme značí to, že udělá maximum pro to, aby psovi našel co nejdřív nového majitele a pes se měl fajn.) Na druhou stranu zas vidím u Vás na stránkách, že pokud někdo potřebuje pohlídat psa, není to problém. Jenomže v tomto ohledu mi přijde, že Morris pro Vás má minimální hodnotu, protože krýt už nebude a na výstavách už Vám taky jméno neudělá, tak je v podstatě jedno, jestli si ho z útulku někdo vezme nebo ne.
Co se týká bývalých majitelů, tak jediná pro mě důležitá a omluvitelná je jeho smrt. Pokud ale bývalý majitel psa vrací chovateli nebo se ho zbaví jinak, tak mu jde jen o to, aby byl pes co nejdřív z domů, tzn. co tam čekáte za přičinění.
Pokud jde o chovatele, tak ano, to za podstatné pokládám. Já jestli někdy budu chovat, tak jsem rozhodnut pro svoje štěňata udělat maximum. Chápu, že při tom počtu, který máte Vy už to není jednoduché, ale co mi chybí a není vidět je aspoň ta snaha. Kdyby vidět byla, jistě by Vám rádi pomohli i Vaši nepřátelé, ale prvotně na to koukám jako na Vaši ostudu, až někde dál je Vámi nenáviděný klub a jeho vedení a představitelé. Byl jsem svědkem udání bezpapírové dospělé čuby, která měla údajně xy různých problémů a to dokonce do rodiny s dětmi a noví majitelé psali, jak se s ní mají fajn. Co tu o Morrisovi psala Terka nenapovídá, že by bylo třeba řešit nějak výrazně povahu a prezentovat ho jako extraproblémového. Je to prostě ČVčko a s tím musí nový majitel počítat.
Karel tu psal, že se mu hodně lidí ozývalo na inzerát na bazos.cz Máte tam už inzerát? Ne? Potom je to zas o tom, co jsem chtěl napsat. Víc asi nemá cenu to řešit. Pokud máte nějaké pěkné fotky (to udělá dost) Morrise, tak ho klidně na pár serverů hodím. Rádo tomu tu hodinu věnuji když mu to pomůže.
Ty bláho, ty jsi ještě mnohem větší grafoman než já
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2010, 09:01   #57
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Najde se tu někdo z Prahy a okolí, kdo by si udělal do trojského útulku výlet a psa nafotil? Potom bych rozházel inzeráty.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2010, 17:02   #58
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Najde se tu někdo z Prahy a okolí, kdo by si udělal do trojského útulku výlet a psa nafotil? Potom bych rozházel inzeráty.
Já můžu. Napiš na FB.
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 00:36   #59
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Quote:
Originally Posted by Jana z Písteckého lesa View Post
Já můžu. Napiš na FB.

Moc dík. Já to mám dost daleko. Třeba se někdo najde, ten správny, kdo by se psa ujal.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 00:39   #60
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To jsi možná špatně pochopila. Nešlo o to, kdo se psa ujme, ale kdo ho nafotí tak, aby se fotky daly použít k jeho inzerci.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org