Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-2007, 15:20   #1
valentina
e la zecca Misha
 
valentina's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Trento
Posts: 9,262
Default petition

http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=6882
__________________
Valentina & MISHA & ARES
valentina jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 16:57   #2
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

Sorry, but could someone translate it?
//
Ej, może ktoś to przetłumaczyć?
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 17:13   #3
valentina
e la zecca Misha
 
valentina's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Trento
Posts: 9,262
Default

An "artist" from Costa Rica, named Guillermo Habacuc Vargas, put a starved dog as a work of art, the poor dog died there, he did not want anyone give him food or water.
In that event, (in which the dog died) he was chosen to represent his country in the "Bienal Centroamericana Honduras 2008", the petition site is to sign to boycott him!
__________________
Valentina & MISHA & ARES
valentina jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 17:45   #4
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by valentina View Post
An "artist" from Costa Rica, named Guillermo Habacuc Vargas, put a starved dog as a work of art, the poor dog died there, he did not want anyone give him food or water.
In that event, (in which the dog died) he was chosen to represent his country in the "Bienal Centroamericana Honduras 2008", the petition site is to sign to boycott him!
"Artysta" z Kostaryki Guillermo Habacuc Vargas przywiązał umierającego z głodu psa jak dzieło sztuki, nie pozwalał go karmić i poić, aż biedne psisko zmarło...
W rezultacie tego "pokazu" (którego pies nie przeżył) "artysta" został wybrany do reprezentowania swego kraju w Biennale Ameryki Centralnej w Hondurasie w 2008 roku. Celem petycji jest protest i bojkot tego (pożal się Boże) artysty i jego "dzieła". http://www.petitiononline.com/13031953/petition.html

Strona (uprzedzam, że nie da się jej spokojnie obejrzeć ): http://www.marcaacme.com/blogs/analo...zas_de_habacuc
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 17:48   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Zastanawiające, że "brak pozwolenia" powstrzymał skutecznie gapiow...czyzby wsrod nich nie bylo takich Olbrychskich, odwwaznych do ciecia szabla???
A podobno tworza i ogladaja sztuke ludzie wrazliwi ....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 18:10   #6
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Zastanawiające, że "brak pozwolenia" powstrzymał skutecznie gapiow...czyzby wsrod nich nie bylo takich Olbrychskich, odwwaznych do ciecia szabla???
A podobno tworza i ogladaja sztuke ludzie wrazliwi ....
Nie chcę nikogo bronić, ale jedyne co przychodzi mi na myśl, to przypuszczenie, że nikomu ze zwiedzających nie przyszło do głowy, że pies żyje i umiera.. Muszę przyznać, że sama tez nie wpadłabym, że ktoś może być zdolny do czegoś takiego!!!

Natomiast jeśli chodzi o kustosza wystawy i personel galerii - powinni razem z "artystą" być już po wyroku
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 18:14   #7
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Boze!!!! Co to za potwor!!!!! Owszem widze przeslanie,ale mozna to bylo zrobic na milion sposobow inaczej, sam by mogl sie tak przywiazac,a nie bezbronne zwierze!!!!!!!!!!!! Powinni tego zabronic,zreszta przeciez to jest karalne,to swiadome doprowadzenie do śmierci bezbronnego zwierzecia!!

Ciagle nie moge pojac tej beztroski ludzi przechodzacych obok tego psa,wszegolnosci jak juz bez dwoch zdan bylo widac ze gloduje!!!!
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 18:17   #8
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Ronu w 100% Cie popieram, przeciez mozna bylo normalnie karmic tego psa i opiekowac sie nim i tylko w trakcie krotkiej wystawy psiak bylby tam.. choc to i tak jest dla mnie koszmarne, zrozumialabym gdyby mozna bylo do niego podchodzic,karmic,glaskac,by to sprawialo mu przyjemnosc..ale tak.. tak jak postapil ten pseldo "artysta".. nie pojmuje tego
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 18:24   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
jedyne co przychodzi mi na myśl, to przypuszczenie, że nikomu ze zwiedzających nie przyszło do głowy, że pies żyje i umiera.. Muszę przyznać, że sama tez nie wpadłabym, że ktoś może być zdolny do czegoś takiego!!!

Rona, nie mialabys watpliwosci. przeciez widac, ze pies jest zaglodzony do granic mozliwosci! Zwierze w takim stanie ma prawo byc tylko pod opieka (azyl, lecznica itp).. ja rozumiem, ze inny krag kulturowy ale wszedzie sa granice...
Niestety mozemy tylko dac upust swojemu gniewowi..
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 18:33   #10
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Co za sadysta! Zgadzam się z tobą shaluka! Powinien sam się przywiązać!!! Tacy ludzie jak on nie powinni mieć dostępu do zwierząt!

Biedny piesek....szkoda mi go...
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 19:02   #11
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Rona, nie mialabys watpliwosci. przeciez widac, ze pies jest zaglodzony do granic mozliwosci! Zwierze w takim stanie ma prawo byc tylko pod opieka (azyl, lecznica itp).. ja rozumiem, ze inny krag kulturowy ale wszedzie sa granice...
Ludzie widzą to, co spodziewają się zobaczyć i nie ma się co oburzać- tak funkcjonuje ludzki mózg. Przypuszczam, że zdecydowana większość zwiedzających wystawę myślała, że pies nie żyje, bo nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że ktoś mógłby aż tak znęcać się nad zwierzęciem!

Skądinąd pokazywanie martwych, wypchanych zwierząt już nieraz zdarzało się we współczesnej sztuce (choćby Piramida Zwierząt K. Kozyry - podobno sama je preparowała w ramach pracy dyplomowej... )

Quote:
Niestety mozemy tylko dac upust swojemu gniewowi..
... i koniecznie podpisać petycję!!!
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 20:26   #12
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Raz ze podpisac petycje,a Dwa ze nie wydaje mi sie by sadzili ze jest martwy przeciez na niektorych zdjeciach widac go stojacego i zqpewne probowal sie wydostac z tej uwiezi,nie wierze ze jeszcze kiedy nie byl tak wykonczony(jak jest pokazane na poczatku) to tylko lezal bez ruchu,nawet chore zwierzeta maja potrzebe ruchu...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 20:43   #13
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

To jest chore! Ten czlowiek jest nienormalny. On i Ci, ktorzy to zorganizowali. W glowie sie nie miesci....
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 21:05   #14
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Dwa ze nie wydaje mi sie by sadzili ze jest martwy przeciez na niektorych zdjeciach widac go stojacego ...
Tym gorzej...
Przyznaję, że nie byłam w stanie obejrzeć wszystkich zdjęć...
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 21:24   #15
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Strasznie to przerażające
ale poza tym to strasznie o tym "artyście" teraz głośno jest...
A jego powinno się po prostu odizolować od wszystkiego co żyje w ciszy i to do końca życia.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 21:33   #16
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Dlatego tez nalezy to eszce troche naglosnic ale tylko w jednym celu i o jednym hasle : UNIKAC TEGO CZLOWIEKA,JEGO PRAC I WYSTAW!!
Moze wowczas cos dotrze do tego karierowicza wrrr ... bosz jaka ja jestem wsciekla,jakbym go teraz dorwala w swoje rece,to kazalabym mu zeby sam przekonal sie na wlanej skorze co zrobil temu psiakowi a nie ganial w nowiutkim garniturku i szczerzyl zeby do aparatow...wrrr
Rona..ja dkad obejrzalam (tez nie w calosci) film jak w Wietnamie i ogolnie tamtych krajach,zabija sie szopy i inne zwierzeta na futro, poprostu siekiera,na zywca.. To bylo najstraszniejsze co w zyciu widzialam,a widzialm juz wiele... Nie pojmuje takich ludzi.. jak oni moga tak postepowac?!!??!

.. ;(
chyba juz calkowicie zaczne ubierac sie na czarno-zaczne nosic zalobe po tym swiecie
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 21:48   #17
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Dlatego tez nalezy to eszce troche naglosnic ale tylko w jednym celu i o jednym hasle : UNIKAC TEGO CZLOWIEKA,JEGO PRAC I WYSTAW!!
Żadnego normalnego człowieka nie musisz do tego przekonywać bo dla nas wszystkich jest to oczywiste.
Ale uwierz mi, ze zawsze znajda się tacy ludzie, którym to się spodoba a
dowiedzą się o tym właśnie dlatego, ze taka sprawa została nagłośniona.
I nie zrozum mnie źle ja jestem jak najbardziej przeciw temu panu i temu co zarobił ale takie sprawy muszą być załatwiane niejako z automatu (przestępstwo - kara). A jeśli w kraju gdzie to miało miejsce takie rzeczy nie są przestępstwem to powinniśmy się skupić (chcąc zmieniać świat) nad zmiana tego stanu rzeczy.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 22:26   #18
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Ten koles to po prostu jakiś czub!!!!
Że widzowie jeszcze nie zareagowali to pół biedny.... ale że PERSONEL?!
Brak słów.... obrzydliwe.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 22:27   #19
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default



PS A z samym podpisem mam problem- wyświetla mi się że niby jest niepoprawny email. Ktos z Was tez tak miał?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007, 22:31   #20
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

To tez trza podpisac petycje.. i rozumiem co masz na mysli,jednak,nawet ja,a jestem tez zdrowo zakrecona na punkcie sztuki (wkoncu sama tez 'tworze' ) i interesuja mnei nowe spojrzenia,sposoby,wyrazania siebie,ale NIGDY w zyciu nie poszlabym na wernisaz 'czlowieka' ktory w ten sposob traktuje sztuke..
A co do prawa,to w wiekszosci krajow juz sa odpowiednie artykuly i paragrafy strzegace zwierzakow,nawet ostatnio, w moim wojewodztwie zostal skazany czlowiek na pare miesiecy wiezienia za zabicie psa i tak byc powinno,by nie uchodzilo to na sucho... A gdzie tego nie ma,to nalezy zwrocic na to uwage,moze to i nie nasz kraj ale zwierzeta wszedzie sa takie same i tak samo potrzebuja pomocy... Takie przynajmniej jest moje zdanie...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org