Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-08-2010, 12:34   #41
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
Doufám, že vymyslíte i něco cca na říjen. Mě hárá jedna a druhá bude určo v zápětí, tak můžem akorát tak chodit kanálama
To je jednorázová akce, jednou a dost!

Nebyl by špatnej nápad uspořádat menší sraz vlčáků v Hostivaři.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 13:13   #42
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

A nebo v Prokopáku, a pro háravky se tam určitě i nějaký kanály najdou:P
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 13:19   #43
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default Venčení

Jestli se Natka nerozhárá a bude v sobotu pěkně, tak Vás přepadnu v tom Hostíku (hárafku nechám doma).
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 13:25   #44
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
A nebo v Prokopáku, a pro háravky se tam určitě i nějaký kanály najdou:P

Nebo prostě uspořádat sraz, celkem jedno kde.

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV
Jestli se Natka nerozhárá a bude v sobotu pěkně, tak Vás přepadnu v tom Hostíku (hárafku nechám doma).
Fajn, já se budu těšit, dlouho jsem tě neviděl, do parku mě to moc neláká (viz. předchozí příspěvky), tak raději chodíme jinam.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 15:12   #45
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

parky jsou zlo. ja totiz nerada jen tak bezcilne korzuju nebo stojim na miste. proste idealni je presun z bodu A do bodu B. my bydlime pod Vysehradem a tam vubec nechodim,jen na rychle venceni na voditku nebo vyjimecne rano v pet na stopovacce,to tam neni ani noha. driv jsme chodili na folimanku,ale co si arwen vyskakuje na cuby,tak jsme tam prestali chodit,nebavilo me sondovat,kdy se objevi nejaka potencionalni obet.i kdyz by mela kosik,tak je to takovy neprijemny
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 15:26   #46
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
parky jsou zlo. ja totiz nerada jen tak bezcilne korzuju nebo stojim na miste. proste idealni je presun z bodu A do bodu B. my bydlime pod Vysehradem a tam vubec nechodim,jen na rychle venceni na voditku nebo vyjimecne rano v pet na stopovacce,to tam neni ani noha. driv jsme chodili na folimanku,ale co si arwen vyskakuje na cuby,tak jsme tam prestali chodit,nebavilo me sondovat,kdy se objevi nejaka potencionalni obet.i kdyz by mela kosik,tak je to takovy neprijemny

To zní, jako by jsi v tom parku byla, taky mě a ani psa nebaví jen tak stát 2 hodiny a čumět, jak ostatní psi vesele (a podle mě poněkud tupě) aportují, žádná interakce, žádná invence...nic. Proto zastávám názor, že si Raven víc vyhraje s jinýma čsv než-li s ostatníma plemenama, i když známe taky pár jedinců, kteří jsou ochotni přistoupit na "vlčí hry".
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 15:30   #47
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
taky mě a ani psa nebaví jen tak stát 2 hodiny a čumět, jak ostatní psi vesele (a podle mě poněkud tupě) aportují, žádná interakce, žádná invence...nic. .
No tak dík
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 15:44   #48
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
No tak dík

Čekal jsem, že se ozveš. Ty jsi unikátní vyjímka, která používá aportování k práci se psy. Ne jako většina lidí, že tam přijdeš a dvě hodiny házíš psovi jen tak míč, aniž by jsi ty svoje 3 krasavice alespoň nějakým způsobem nezaměstnala. Když jsem tam v prvních letních potkával lidi jak tam seděj na lavičkách, melou "(vulgarní výraz)" a jejich představa o vlastní dokonalosti a absolutní znalosti kynologie spočívá v tom, že budou psovi po celou dobu venčení házet míček, aby je neotravoval při jejich sociálních orgií, což má za následek, že na psa 50x zařvou než se konečně uráčí přijít a jediným důvodem je, že přijdou aby jim to dvounohé stvoření opět vrhnul předmět jejich zájmu. A za další, omezovat život psa do jedné lokality, jak jsem tam slýchal, jakože chodí se psem celý život jenom do parku a možná před 3mi lety byli někde na výletě mi přijde taky poněkud zcestné. (Trošku jsem možná ujel, ale realitě se to celkem blíží.)

Ty jsi, jako jeden z mála, "v pohodě".
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 15:54   #49
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
Čekal jsem, že se ozveš. Ty jsi unikátní vyjímka, která používá aportování k práci se psy. Ne jako většina lidí, že tam přijdeš a dvě hodiny házíš psovi jen tak míč, aniž by jsi ty svoje 3 krasavice alespoň nějakým způsobem nezaměstnala. Když jsem tam v prvních letních potkával lidi jak tam seděj na lavičkách, melou "(vulgarní výraz)" a jejich představa o vlastní dokonalosti a absolutní znalosti kynologie spočívá v tom, že budou psovi po celou dobu venčení házet míček, aby je neotravoval při jejich sociálních orgií, což má za následek, že na psa 50x zařvou než se konečně uráčí přijít a jediným důvodem je, že přijdou aby jim to dvounohé stvoření opět vrhnul předmět jejich zájmu. A za další, omezovat život psa do jedné lokality, jak jsem tam slýchal, jakože chodí se psem celý život jenom do parku a možná před 3mi lety byli někde na výletě mi přijde taky poněkud zcestné. (Trošku jsem možná ujel, ale realitě se to celkem blíží.)

Ty jsi, jako jeden z mála, "v pohodě".
Potrefená husa, viď? :-D Ale faktem je, že to 2 hodiny nevydržím, to by mi upadla ruka.
Zpátky k venčení - každý si to ideální venčení (nebo procházky) představuje jinak. Proto vidím výhodu jít jen třeba do Hostíku, protože když se účastníci štvou nebo si "jen" neseděj, tak se rozdělej
Venčila jsem i s řešící Arwen a relativně v poho. Nevím teda jestli teď není horší, ale tenkrát to docela šlo.
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 16:01   #50
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
Potrefená husa, viď? :-D Ale faktem je, že to 2 hodiny nevydržím, to by mi upadla ruka.
Zpátky k venčení - každý si to ideální venčení (nebo procházky) představuje jinak. Proto vidím výhodu jít jen třeba do Hostíku, protože když se účastníci štvou nebo si "jen" neseděj, tak se rozdělej
Venčila jsem i s řešící Arwen a relativně v poho. Nevím teda jestli teď není horší, ale tenkrát to docela šlo.
Nikdo to nevydrží 2 hodiny, proto ty lidi občas obkrouží ten parčík dokola. Souhlasím s rozdílnými představami, ale tomu by měla asi i odpovídat rasa psa, jakože, když chceš tahat psa v kabelce, asi si nepořídíš německou dogu, stejně jako si nějaký pastavec nepořídí na ochranu stáda krysaříka. Tak hlavně doraž a bude všechno v pořádku.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 16:12   #51
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
Potrefená husa, viď? :-D Ale faktem je, že to 2 hodiny nevydržím, to by mi upadla ruka.
Zpátky k venčení - každý si to ideální venčení (nebo procházky) představuje jinak. Proto vidím výhodu jít jen třeba do Hostíku, protože když se účastníci štvou nebo si "jen" neseděj, tak se rozdělej
Venčila jsem i s řešící Arwen a relativně v poho. Nevím teda jestli teď není horší, ale tenkrát to docela šlo.
Naty je starsi a vetsi cuba s tou by arwen nemusela mit problemy ani ted,vylozene ji "bavi" sikanovat mladsi nebo slabsi jedince.nekde se neco pokazilo.a na ty folimance to bylo tak,ze furt dobra i s cubama,mohla bejt na volno a bez kose, az jednou si podala takvou submisivni fenku,tak,ze mela v krku diry,coz jsem se dozvedela az za tyden a platila veterinu.mam pojistku,tak to bylo ok v tomhle smeru,ale zamrzelo..ale bylo to tak
,ze ta druha stala jako zarezana a ztuhla strachy a kdyz se hnula tak ji arwen kousla,ale nechtela ji zabit,to si nemyslim,ale s tema vlcima tesakama staci i tohle.
proto radsi vencim s lidam,co tohle znaj a maji vlcaky,takze kdyz je konflikt tak se rozkopou a ne,ze na to ten druhy kouka jak z jara a nevi,co ma delat. pripadam si jako vyvrhel,ale zas mi to tak uplne nevadi,ja stejne ty grupy pejskaru nemusim...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 16:19   #52
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
...proto radsi vencim s lidma,co tohle znaj a maji vlcaky...
... a nejlíp když se do "kousané" přidají i majitelé.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 16:36   #53
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
... a nejlíp když se do "kousané" přidají i majitelé.
Povídej máš stím zkušenost

já byla jednou venčit v oboře hvězda, plac s rybníkem s povoleným pobíhání psů. Byl s náma ještě Benko a děcka prohnala bez zlých úmyslů stejně starýho ohaře. Majitel to vzal dobře, se smál, ale paní s nějakým gaučákem na mě začla ječet, co to má být, ať s těma zabijákama vypadnem. Tak už taky chodím venčit jen s lidma co jim nevadí občasné sado maso hry šediváků. Takže nasazuju košík a ptám se, jestli ji mohu pustit.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 16:42   #54
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Povídej máš stím zkušenost

já byla jednou venčit v oboře hvězda, plac s rybníkem s povoleným pobíhání psů. Byl s náma ještě Benko a děcka prohnala bez zlých úmyslů stejně starýho ohaře. Majitel to vzal dobře, se smál, ale paní s nějakým gaučákem na mě začla ječet, co to má být, ať s těma zabijákama vypadnem. Tak už taky chodím venčit jen s lidma co jim nevadí občasné sado maso hry šediváků. Takže nasazuju košík a ptám se, jestli ji mohu pustit.
kdyz ja mam takovou utkvelou predstavu,ze bych chtela mi vlcaka,co nemusi nosit kosik,ale tohle asi neni v mych silach.ja si myslim,ze to delam podvedome i ja,ze se obavam konfliktu a on zakonite prijde,takze prace je hlavne na me.
ja fakt,ze arwen je "oskliva" i na samce,ale tam je packuje a rve u toho,takze to vypada dost drsne,vzdyt to znate.
ja bych byla i pro nejake pravidelnejsi venceni treba 1x tydne vzdycky nekde jinde,at je to spravedlive...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 16:48   #55
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
kdyz ja mam takovou utkvelou predstavu,ze bych chtela mi vlcaka,co nemusi nosit kosik,ale tohle asi neni v mych silach.ja si myslim,ze to delam podvedome i ja,ze se obavam konfliktu a on zakonite prijde,takze prace je hlavne na me.
ja fakt,ze arwen je "oskliva" i na samce,ale tam je packuje a rve u toho,takze to vypada dost drsne,vzdyt to znate.
ja bych byla i pro nejake pravidelnejsi venceni treba 1x tydne vzdycky nekde jinde,at je to spravedlive...
Tak já se psama nebo staršíma čubama košík nedávám. Nebo po chvíli sundavám. Taky záleží kde a s kým sem.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 17:01   #56
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
ja bych byla i pro nejake pravidelnejsi venceni treba 1x tydne vzdycky nekde jinde,at je to spravedlive...
To zní jako dobrej nápad, pravidelně každou sobotu nebo neděli si dát sraz v nějakém lesoparku.


Quote:
Povídej máš stím zkušenost
Občas si do Ravena kousnu, když zlobí nebo si myslí, že bude pro nás nejlepší, když se pomalu začne připravovat na svou pozici vůdce smečky.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 17:07   #57
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Tak já se psama nebo staršíma čubama košík nedávám. Nebo po chvíli sundavám. Taky záleží kde a s kým sem.
jo,tak nejak to mam taky,akorat vzdycky doufam,ze se do jejich hry neprijde podivat nejaka jina zenska
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 17:09   #58
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
To zní jako dobrej nápad, pravidelně každou sobotu nebo neděli si dát sraz v nějakém lesoparku.
a kde chodite vencit v tejdnu? ono neni spatny nekdy pres tejden vyvencit prisery vecer,az se prijde z prace. ja ji nechci pripravovat o kontakt s jedinci jejiho druhu,ale nekdy se stane,ze treba cely tyden neni s zadnym kamaradem.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 17:22   #59
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
To zní jako dobrej nápad, pravidelně každou sobotu nebo neděli si dát sraz v nějakém lesoparku.
Sem pro všema 10



Quote:
Originally Posted by JIM View Post
Občas si do Ravena kousnu, když zlobí nebo si myslí, že bude pro nás nejlepší, když se pomalu začne připravovat na svou pozici vůdce smečky.

Jo to znám, jen se arya zatím nikdy nezkusila dostat na tu alfu. Ale čuby to prej nedělaj. Za to mezi čubama chce bejt tou nej, pokud sou tedy mladší, na staršíí či v jiné smečce se chová jak andílek
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-08-2010, 17:23   #60
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
a kde chodite vencit v tejdnu? ono neni spatny nekdy pres tejden vyvencit prisery vecer,az se prijde z prace. ja ji nechci pripravovat o kontakt s jedinci jejiho druhu,ale nekdy se stane,ze treba cely tyden neni s zadnym kamaradem.
Hele kdyby si měla zájem tak mi sme taky k mání. Polsední dobou není moc s kým chodit ven.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org