Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-08-2011, 20:54   #1
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default Puberta

Ahoj všichni,

měla bych zase po nějaké době dotázek.
Jak probíhala u vašeho pejska puberta, jak trvala dlouho a v kolika měsících přišla ?
Mám pocit, že naše holčička (cca 8 měsíců) dorostla přesně do onoho telecího věku a je na zakopání, nebo k prodeji :-D, tedy možná spíš dříve zakopu sebe.

A vůbec, nejste někdo z okolí Prahy-východ ?

Díky všem
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 09:42   #2
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Šakalka View Post
Ahoj všichni,

měla bych zase po nějaké době dotázek.
Jak probíhala u vašeho pejska puberta, jak trvala dlouho a v kolika měsících přišla ?
Mám pocit, že naše holčička (cca 8 měsíců) dorostla přesně do onoho telecího věku a je na zakopání, nebo k prodeji :-D, tedy možná spíš dříve zakopu sebe.

A vůbec, nejste někdo z okolí Prahy-východ ?

Díky všem
No, probíhá... taky máme osmiměsíčního psa, ale popsat všelijaké situace, to by bylo asi na pěkně dlouhý příspěvek člověk to musí přežít, ber to jako skvělou přípravku na děti (pokud už nemáš)
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 09:50   #3
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Puberta začala přicházet cca v 11 měsících a v podstatě trvá dodnes
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 10:32   #4
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

Pubertu jsem vůbec neznamenala, je to pohodová čuba a žádný extra alotria neprovádí Byla jsem dostatečně psychicky připravená předem na katastrofický scénáře a nic z toho se nekonalo. Je jí rok a půl.
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 10:41   #5
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Saren View Post
Pubertu jsem vůbec neznamenala, je to pohodová čuba a žádný extra alotria neprovádí Byla jsem dostatečně psychicky připravená předem na katastrofický scénáře a nic z toho se nekonalo. Je jí rok a půl.
To by mohlo ještě přijít...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 13:40   #6
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

A do kdy se na pubertu můžu vymlouvat? A od kdy už je to čirá nevychovanost? (V půlce října oslaví čubina 2 roky).
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 15:20   #7
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
A do kdy se na pubertu můžu vymlouvat? A od kdy už je to čirá nevychovanost? (V půlce října oslaví čubina 2 roky).
Boltovi jsou dva roky a dva měsíce a počítám, že dospěje cca ve třech letech...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 18:19   #8
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no, ja jsem vylozene pubertu,ze by byla zlaty nunu stenatko a pak najednou fracek uplne nezaznamenala,ona byla trochu fracek odjakziva, ale neprijemna na druhy cuby zacala bejt tesne pred prvnim (a taky zatim poslednim) haranim, kdy ji byly dva roky a ctvrt. Ted je ji 3 a pul, poslusnost se docela zlepsila,nedemoluje, cizi cubiny ale furt nemusi, mladsi cevecka sikanuje, starsim podlejza, takze pocitam, ze se to asi uz nezlepsi. Ale prostor pro praci a potencionalni zlepseni vseho tam je obrovsky, to zase jo, ale kdyz panicka je pekny lempl
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 19:59   #9
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
A do kdy se na pubertu můžu vymlouvat? A od kdy už je to čirá nevychovanost? (V půlce října oslaví čubina 2 roky).
Na pubertu se dá vymlouvat do dvou a půl roka. Pak už je to tím, že "čévéčko" je nevycvičitelný pes...
Puberta má jistě určitý vliv na chování psa, ale není to nic, na co by se dalo vymlouvat. Vždy je to o selhání psovoda.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 20:11   #10
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
No, probíhá... taky máme osmiměsíčního psa, ale popsat všelijaké situace, to by bylo asi na pěkně dlouhý příspěvek člověk to musí přežít, ber to jako skvělou přípravku na děti (pokud už nemáš)

Právě na Vašich stánkách visím od rána do večera :-D, jsou mi inspirací a útěchou, protože vzorec chování Brana a naší Arwen je úplně stejný . Hned je mi líp, že v tom nejsem sama.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2011, 20:52   #11
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Šakalka View Post
Právě na Vašich stánkách visím od rána do večera :-D, jsou mi inspirací a útěchou, protože vzorec chování Brana a naší Arwen je úplně stejný . Hned je mi líp, že v tom nejsem sama.
Jéé tak to jsem ráda, že jsou někomu k užitku o pubertě tam toho brzy přibude víc (myslím, že v plné síle teprve udeří), zatím řešíme zvládání samoty (nebo spíš nezvládání), které se nám vrátilo s počínající pubertou. Jeden čas to bylo úplně ok a tak jsme usli na vavřínech... a teď mají sousedi koncerty. A že je to čistě vymrčování si a ne nějaká úzkost jsem si naprosto jistá. Jenže každý metr krátký, když páník není doma, aby se alespoň pokusil operativně zakročit ono by stejně nebylo moc jak. A tak se snažím co mi síly stačí, nějaké výsledky naštěstí jsou, i když ukecaný je pořád strašně (byli jsme teď na vlčím výletě, všichni ostatní psi na úvazech o pauze v hospodě úplně zlatí, jen ten můj tu hubu nezavřel a nezavřel). Ale protože to bylo jednu dobu úplně dobré, mám světýlko naděje, že se to samo zklidní až dospěje psychicky škoda že tolik trpělivosti tomu psovi člověk dopřát vždy nemůže, sousedi mají jen jedny nervy ale už je to naštěstí v mezích únosnosti a dokonce se nás ptali, jestli mu ráno nedáváme drogy
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 08:40   #12
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Na pubertu se dá vymlouvat do dvou a půl roka. Pak už je to tím, že "čévéčko" je nevycvičitelný pes...
Puberta má jistě určitý vliv na chování psa, ale není to nic, na co by se dalo vymlouvat. Vždy je to o selhání psovoda.
Puberta je čistě individuální a čévéčka mohou dospívat dlouho.
Hlavně ale NEjsou NEvycvičitelní!
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 09:41   #13
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Puberta je čistě individuální a čévéčka mohou dospívat dlouho.
Hlavně ale NEjsou NEvycvičitelní!
Aby nedošlo k nějaké mýlce a nezvrhlo se to v plamennou výměnu názorů-zmínka o výmluvě na pubertu a později na nevycvičitelnost, byla míněna spíše z legrace, neberte to prosím vážně
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 10:59   #14
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Puberta je čistě individuální a čévéčka mohou dospívat dlouho.
Hlavně ale NEjsou NEvycvičitelní!
A to jsem doufala, že někdo pochopí irónií v té první větě...
Jasně že Čsv nejsou nevycvičitelní, všechny výmluvy ohledně puberty nebo necvičitelnosti jsou čistě zastíraním vlastní neschopnosti a kolikrát lenivosti. Uznávám, že někdy je to těžké, ale všechno má své řešení. Cévečka nejsou vlci, jsou to psy. Jenomže jednoduchší je se na něco vymluvit že to nejde, než s tím trpělivě něco dělat.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 11:14   #15
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Mám pocit že arya vlezla do puberty v 11 měsících a že už zní zas ve svých 2 a půl let vylezla. Jinak až na to že nemá ráda feny, tak nic extra nevyváděla, oproti jiným byla a je zlatíčko(což je vždy fajn zjištění, že je vlastní docela břídil)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 11:16   #16
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Aby nedošlo k nějaké mýlce a nezvrhlo se to v plamennou výměnu názorů-zmínka o výmluvě na pubertu a později na nevycvičitelnost, byla míněna spíše z legrace, neberte to prosím vážně
Vlkodlaku, bohužel mnoho lidí to jako legraci nebere, ale myslej to smrtelně vážně. V tomhle období pes akurát zkouší, co může a co ne, je potřeba více zapracovat nejen na jeho poslušnosti, ale taky na sobě. Chce to více trpělivosti, ale myslím, že se to rozhodně oplatí
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 11:51   #17
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Chce to více trpělivosti.
Myslím, že lepší slovo bude důslednost.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 12:10   #18
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

To je zvláštní, že i ti nejstarší chovatelé čsv,(které bych z neschopnosti asi nepodezíral) mají zásobu hodně ostrých příběhů. Možná taky záleží na tom co si kdo představuje pod problémovým jedincem. Co vlastně po psech doopravdy potřebujeme? Aby přišel kdykoliv na zavolání a aby se nerval. Kdo to má je vítěz. Ale opravdu nám ti majitelé dokonalých psů(a ne jen čsv) řeknou o všem? Z vlastní zkušenosti bych řekl, že ne. Když držitel řady zkoušek a titulů držkuje na děti, psy nebo kohokoliv tak prostě pro mě 100% není. Když si parta nevychovaných psů hraje a ten dokonalý mezi ně nesmí, aby se "nenakazil", tak si doprovod asi taky nebude tak jistý jak se kasá. Třeba by ho mohli naučit kouřit nebo mluvit sprostě.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 12:14   #19
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Myslím, že lepší slovo bude důslednost.
Dle mého trpělivost i důslednost, protože tu trpělivost hodně zkouší...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 12:34   #20
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
To je zvláštní, že i ti nejstarší chovatelé čsv,(které bych z neschopnosti asi nepodezíral) mají zásobu hodně ostrých příběhů. Možná taky záleží na tom co si kdo představuje pod problémovým jedincem. Co vlastně po psech doopravdy potřebujeme? Aby přišel kdykoliv na zavolání a aby se nerval. Kdo to má je vítěz. Ale opravdu nám ti majitelé dokonalých psů(a ne jen čsv) řeknou o všem? Z vlastní zkušenosti bych řekl, že ne. Když držitel řady zkoušek a titulů držkuje na děti, psy nebo kohokoliv tak prostě pro mě 100% není. Když si parta nevychovaných psů hraje a ten dokonalý mezi ně nesmí, aby se "nenakazil", tak si doprovod asi taky nebude tak jistý jak se kasá. Třeba by ho mohli naučit kouřit nebo mluvit sprostě.
Myslím že si to vystihl, spousty lidí dost věcí nepřizná, je dost lidi co tvrdí, že mají "všecho" na 98% pod palcem, ale už nepřiznají elektriku na krku, psa jen v kotci nebo na cvičáku, či že jedince pouští jen s řádně vychovanými psi, co nikdy nic nevyvedou. A je pravda že některé historky ostřílených chovatelů jsou k pokukání a já pak děkuju, jak mám hodnou fenu
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org