Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-04-2010, 20:23   #1
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default Výsledky Pojizerské výstavy psů

Prosím autora těchto výsledků, aby si alespoň dal práci zjistit správně jména zúčastněných psů a nepoužíval v tomto případě přezdívky. Rovněž nepůsobí příliš důvěryhodně, když rozkliknu posouzenou fenu a na wolfdogu má v profilu, že je pes. Zmínka, že v dorostu se na druhém místě umístil pes Y rovněž příliš informací neposkytuje (navíc pokud se nemýlím, ale možná mýlím, se jednalo o třídu štěňat a nikoliv dorostu). Matně si vzpomínám, že v katalogu by měl být pes uveden celým jménem. Chápu, že je málo času, ale pokud dotyčný nemá čas zpracovat výsledky pořádně, nechť tak možná radši nečiní vůbec. Děkuji.

Last edited by Vlkodlak; 15-04-2010 at 20:29.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 20:50   #2
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

kdyby něco u psů v třídě dorostu byl Yunior z Molu Es
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 20:51   #3
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

to by mal byť Yunior z Molu Es, ten neznámy pes Y, ktorý nie je ani tu vypísaný plným menom...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 21:01   #4
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Vlkodlak: Příště, než se začneš rozčilovat nad šlendriánem zadavatele výsledků a neschopností adminů, tak si přečti něco o tom, jak funguje systém wolfdogu
http://www.wolfdog.org/forum/showthr...689#post268689

Pokud na wolfdog do databáze nedodá informace ani chovatel ani majitel psa, dost těžko tu mohou být úplné popřípadě 100% správné. Vzhledem k tomu, že všechno, co se přímo týká jednotlivých ČSV, je napojeno na databázi, je aktualizace některých údajů s tímto přímo svázaná a prostě z technických důvodů není možné, aby byla okamžitá.

Trochu chladnější hlavu....
__________________


Last edited by Helenasotis; 15-04-2010 at 21:08.
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 21:14   #5
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Tak pozor, o neschopnosti adminů nepadlo ani slovo. A nebylo to rozčilování, jen lehké upozornění, že jsou v databázi poněkud nesmysly. Nespolupracující majitel je jedna věc, ale když někdo zveřejňuje informace do databáze, tak než za každou cenu zveřejnit údaj, asi by bylo lepší si ho ověřit a pokud to nejde, tak ho tam necpat vůbec. Kvantita nerovná se kvalita. Ale mě je to vcelku úplně jedno, to je věc adminů jestli si konečně všimnou, že si u psů pletou pohlaví, přiřazují zcela jiné fotky - no hlavně že to mají "zpracované". Až si toho nějaký admin všimne, tak ať tohle téma klidně smázne, protože v tom okamžiku splnilo účel.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 21:46   #6
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Tak ještě jednou - více polopatě:
tím, že byly poslány výsledky výstavy (odesílateli by za to mělo poděkováno a ne nadáváno), došlo i k odeslání aktuálních údajů o obou zmiňovaných jedincích. Správné pohlaví a celé jméno se objeví po aktualizace DB. Pokud by výsledky byly poslány bez těchto zvířat, admini se pravděpodobně správné pohlaví ani celé jméno nedozví nikdy... Pokud by výsledky byly bez některých jedinců, zase v tom bude někdo hledat diskriminaci...

Ano, jak v DB, tak v galerii, ve výsledcích výstav atd. se objevují chyby - chyby obvykle vznikají, když je něco odněkud někam přepisováno - to se bohužel stává. Od toho jsou ale majitelé a chovatelé, kteří by měli na chyby slušným způsobem upozornit adminy a žádat opravu (taky dlouhodobě řeším nesmysly v galerii mého vrhu E). Že u tak velkého molocha, jakým DB wolfdogu je, všechno trvá dlouho, je bohužel nepříjemný fakt, se kterým ale nezbývá, než se smířit (je zapotřebí si také uvědomit, že žádné jiné plemeno nemá ani vzdáleně tak rozsáhlou a podrobnou databázi plemene, jako českoslovenští vlčáci - to, co ČSV mají, většina z Vás bere jako naprostou samozřejmost aniž by se zamyslela nad pracností a náročností něco takového spravovat).
Na druhou stranu - mně osobně také vadí nekomunikace ze strany adminů - pokud na něco upozorním a v rozumné lhůtě mi někdo odpoví, že chybu bere na vědomí a náprava bude zjednána, bude to podle mě OK. Přesto si myslím, že první cesta by měla být vždy soukromým mailem nebo PM (takto se standardně řeší opravy jakýchkoli údajů na internetu); "vylepování" stížností do fóra beru jako až tu poslední možnost, kdy předchozí způsoby selhaly (promiň, Vlkodlaku, ale tón Tvého prvního příspěvku byl zcela zbytečně konfrontační a osobně se mi hodně nelíbil - a to se mě to naprosto nijak nedotýká osobně).
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 22:29   #7
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
kdyby něco u psů v třídě dorostu byl Yunior z Molu Es

Práce administrátorů wolfdogu je mi záhadou. Rozhodně však nejde o vkládaní pravdivých, ověřených a seriózních údajů. Osobně jsem na nějaké nesmysly upozorňovala, ale není to nic platné.
Server je soukromý a tak si zde opravdu mohou a dělají co chtějí.

Žádný z Y vrhu nebyl a nemohl být vystaven v dorostu, neměli na to věk.
Jména zvířat nejsou uvedena tak, jak jsou zapsána v pk ČKS.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 08:50   #8
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Práce administrátorů wolfdogu je mi záhadou. Rozhodně však nejde o vkládaní pravdivých, ověřených a seriózních údajů. Osobně jsem na nějaké nesmysly upozorňovala, ale není to nic platné.
Server je soukromý a tak si zde opravdu mohou a dělají co chtějí.

Žádný z Y vrhu nebyl a nemohl být vystaven v dorostu, neměli na to věk.
Jména zvířat nejsou uvedena tak, jak jsou zapsána v pk ČKS.

Monika
Moniko já fakt nevím jak sou ty kategorie. Takže se omlouvám že sem to napsala blbě. Ale fakt ještě nemám v hlavě kategorie výstav.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 09:55   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ten "záhadný" pes byl Yunior z Molu a byl stejně jako sourozenci vystavován ve třídě štěňat. Ve třídě štěňat stejně jako ve třídě dorostu zvířata mohou dostat N nebo VN tak že zas takový problém v záměně tříd nevidím. Na výstavě nás bylo více, kdo jsme mohli výstedky poskytnout ale nikdo z nás to neudělal, takže díky Terce aspoň za to.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 11:25   #10
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Ten "záhadný" pes byl Yunior z Molu a byl stejně jako sourozenci vystavován ve třídě štěňat. Ve třídě štěňat stejně jako ve třídě dorostu zvířata mohou dostat N nebo VN tak že zas takový problém v záměně tříd nevidím. Na výstavě nás bylo více, kdo jsme mohli výstedky poskytnout ale nikdo z nás to neudělal, takže díky Terce aspoň za to.

Terezka výsledky na wolfdog nevložila, to jen na okraj.
Yukon není pes a fena jménem " Yperitka " neexistuje! :0)
V katalogu byla jména a rozdělní do tříd uvedena správně.

Mně osobně není jedno jakým způsobem si administrátoři opatřují informace, nakládají s nimi, vkládají výsledky, jak kradou fotky a mažou copyrighty. Naprosto zbytečně to ubírá wolfdogu na serióznosti a někdy by stačilo se jen zeptat :0(

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 16-04-2010 at 11:29.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 11:35   #11
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Tak jsem koukla do databáze a je to opravené, jména, pohlaví....ještě detail Yperite se píše Ypérite.

Forum může být smazáno :0)

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 12:13   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Moniko, já po narození vrhu posílám jmenný seznam štěňat včetně pohlaví a jmen majitelů, fotek štěňat atd. sama. Pak se mi nemůže stát, že údaje nesedí. Wolfdog a jejich databázi využívám hodně, a věřím že ty také, tak mi příjde logické jim jako protihodnotu tyto údaje poskytnout. Kdyby všichni chovatelé nespolupracovali, bude to jeden velký bordel, a ne databáze.
Je úplně jedno, jaký má kdo vztah k majitelům těchto stránek, databázi využíváme všichni a je pro nás hlavním zdrojem informací o čsv na celém světě. Žádná lepší neexistuje, tak bychom se, aspoň mě to příjde logické, měli všichni snažit aby údaje byly co možná nejpřesnější.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 12:20   #13
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Mimo výsledky výstav, ale Monika začla k obsahu databáze.

Narazila jsem několikrát na to, že se tu od uživatele záhadného jména "Admin" objevují fotografie, na jejichž "vypůjčení" z jiného webu od autora svolení nedostal.

Stejně jako to, že i když zašlu do databáze informace o majitelích, Admin si je přepisuje podle sebe...?? Admin ví lépe a ani po upozornění a proběhlém updatu to neopraví na reálný stav?

V pořádku mi nepřijde ani jedno.

Za databázi jsem velmi ráda a vím jak složitá je. Problém není v databázi. Chyby samozřejmě byly a budou, to je normální, ale bylo by fajn, kdyby se po upozornění odstranily.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 17:02   #14
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Moniko, já po narození vrhu posílám jmenný seznam štěňat včetně pohlaví a jmen majitelů, fotek štěňat atd. sama. Pak se mi nemůže stát, že údaje nesedí. Wolfdog a jejich databázi využívám hodně, a věřím že ty také, tak mi příjde logické jim jako protihodnotu tyto údaje poskytnout. Kdyby všichni chovatelé nespolupracovali, bude to jeden velký bordel, a ne databáze.
Je úplně jedno, jaký má kdo vztah k majitelům těchto stránek, databázi využíváme všichni a je pro nás hlavním zdrojem informací o čsv na celém světě. Žádná lepší neexistuje, tak bychom se, aspoň mě to příjde logické, měli všichni snažit aby údaje byly co možná nejpřesnější.

Databáze je velmi užitečná, o tom není pochyb.
Vadí mi ovšem práce administrátorů, kteří si veškerá data upravují a vkládají po svém. Informace a fotografie kradou od chovatelů, kteří dle nich " chovatelé " nejsou. Viz. seznam ch. stanic.
Fotografie různě otáčejí, mažou copyrighty, vymýšlí si jména psů, kteří se nikdy nenarodili.
Pokud je soukromou cestou vyzvu k opravě, či se zeptám, kdo krade fotky, bylo mi napoledy Margo odpovězeno, že již není administrátorem wolfdogu a co dělá současný, ji nezajímá. Jméno, kdo je admnistrátor mi však odmítla sdělit.
Měli by si tedy udělat jasno, co vlastně chtějí ve své soukromé databázi mít. Vše je na domluvě a o komunikaci a já se jí nebráním.
Různé " vykrádaní " a prapodivné praktiky zpracovávání dat je mi však cizí!

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 17:15   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
...... od chovatelů, kteří dle nich " chovatelé " nejsou. Viz. seznam ch. stanic.
To se mi sice taky nelíbí, ale vzhledm k tomu, že jsme na soukromém serveru, je asi to, že se nám to nelíbí jediné co s tím zmůžem.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org