Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-12-2006, 20:09   #1
Bohemia Luaro
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: okr Opava
Posts: 27
Send a message via ICQ to Bohemia Luaro Send a message via Skype™ to Bohemia Luaro
Default "kravský postoj"

zdravím všechny,

asi tak před měsícem jsem si všimla, že se mému čsv křivý zadní nohy, veterinář říkal, že jde o tzv. kravský postoj a že to způsobila strava, kteoru psa krmím, vystřídala jsem 3 veterináře, protože všichni 3 mi vytkli, že krmím masem a doporučovali mi granule, ale pro ty já nejsem, už jsem to s granulemi zkoušela, ale pes je moc nechtěl a hlavně měl po nich vždy průjem.

nesetkali jste se někdo s tímto postojem? jestli ano, jak jste ho řešili? napadlo mě třeba, že bych mu dala postroj a nechala ho tahat. Třeba na procházce apod.
(pesan je 6 měsiců starý)

s pozdravem Lucie a Baron
Bohemia Luaro jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2006, 21:04   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Doporučuji navštívit odborného veterináře-ortopeda.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2006, 21:15   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj, být tebou tak maso krmím dál, ale není maso jako maso. Když už tak kvalitní syrové+ příloha a hlavně vitamíny a minerály. Ty jsou důležité. Vařené je pořád lepší než granule, ale raději syrové.
Těžko soudit takhle na dálku, jestli je to opravdu kravský postoj. Kdybys měla aspoň fotku. A jak to vypadá v pohybu?
Jinak bych ho taháním nezatěžovala. Píšeš, že je mu teprve 6 měsíců. Ještě se vyvíjí a přílišná námaha mu spíše uškodí.
Toho veterináře určitě zkus. Ale ne toho tvého....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 08:07   #4
Bohemia Luaro
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: okr Opava
Posts: 27
Send a message via ICQ to Bohemia Luaro Send a message via Skype™ to Bohemia Luaro
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka
Ahoj, být tebou tak maso krmím dál, ale není maso jako maso. Když už tak kvalitní syrové+ příloha a hlavně vitamíny a minerály. Ty jsou důležité. Vařené je pořád lepší než granule, ale raději syrové.
Těžko soudit takhle na dálku, jestli je to opravdu kravský postoj. Kdybys měla aspoň fotku. A jak to vypadá v pohybu?
Jinak bych ho taháním nezatěžovala. Píšeš, že je mu teprve 6 měsíců. Ještě se vyvíjí a přílišná námaha mu spíše uškodí.
Toho veterináře určitě zkus. Ale ne toho tvého....
masem krmím pouze syrovým, které se prodává normálně pro lidi, takže by kvalitní mělo být, no i když člověk nikdy neví ...:-)

kravský postoj je to určitě, koukala jsem i do knížek, když tak ho můžu vyfotit a poslat foto.

v pohybu to poznat nešlo, ale poslední dobou pozoruji, že když s ním jdu na procházku a mám ho na obojku, tak to trošku poznat jde, na obojku totiž nikdy netahá, ale jak ho dám do postroje, tak hned tahá a zadní nohy dává do správné polohy. Tak jsem si myslela, že by se to třeba tím taháním zlepšilo...

bydlím kousek od Opavy a žádný ortoped tady myslím není, ale v Ostravě by se nějaký mohl najít

Lucie
Bohemia Luaro jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 14:24   #5
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Vetrinář by ti měl spíš udělat rozbor krve na poměr minerálních látek - zejména Ca a P....to je totiž častý průšvih.....
Ale buď v klidu, kravský postoj se čas od času vyskytuje a bonitační komise si toho ani nevšimne....a když už, tak se to svede na to, že pes si není jistý a couvá od měření nebo něco podobného na výstavách se to dá také docela dobře zamaskovat, ale musíš vědět jak na to , v pohybu to neschováš, ale někdo to nepozná ani z pohybu . Záleží také na stupni projevu této vady.
V 6-ti měsících ten pes ještě není hotový, ještě poroste. Zapřahat ho či nadměrně fyzicky namáhat není dobrý nápad .
Nech si udělat rozbor na poměr vápníku a fosforu v krvi a uprav krmnou dávku.
Těžko říci, jestli se to úplně srovná, ale zase taková tragédie to není....na to se neumírá a lidi mají taky křivý nohy
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 14:30   #6
Bohemia Luaro
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: okr Opava
Posts: 27
Send a message via ICQ to Bohemia Luaro Send a message via Skype™ to Bohemia Luaro
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Vetrinář by ti měl spíš udělat rozbor krve na poměr minerálních látek - zejména Ca a P....to je totiž častý průšvih.....
Ale buď v klidu, kravský postoj se čas od času vyskytuje a bonitační komise si toho ani nevšimne....a když už, tak se to svede na to, že pes si není jistý a couvá od měření nebo něco podobného na výstavách se to dá také docela dobře zamaskovat, ale musíš vědět jak na to , v pohybu to neschováš, ale někdo to nepozná ani z pohybu . Záleží také na stupni projevu této vady.
V 6-ti měsících ten pes ještě není hotový, ještě poroste. Zapřahat ho či nadměrně fyzicky namáhat není dobrý nápad .
Nech si udělat rozbor na poměr vápníku a fosforu v krvi a uprav krmnou dávku.
Těžko říci, jestli se to úplně srovná, ale zase taková tragédie to není....na to se neumírá a lidi mají taky křivý nohy
OK
Bohemia Luaro jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 14:59   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jestli jde o genetickou dispozici,nic moc s tím nenaděláš.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 15:06   #8
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Vetrinář by ti měl spíą udělat rozbor krve na poměr minerálních látek - zejména Ca a P....to je totiľ častý průąvih.....
Quote:
Originally Posted by rocco
V 6-ti měsících ten pes jeątě není hotový, jeątě poroste. Zapřahat ho či nadměrně fyzicky namáhat není dobrý nápad .
Nech si udělat rozbor na poměr vápníku a fosforu v krvi a uprav krmnou dávku.
Těľko říci, jestli se to úplně srovná, ale zase taková tragédie to není....na to se neumírá
100% suhlas. Skoda ze musite aj dobre rady zaplnit hlupym rypanim...

Quote:
Originally Posted by L-u-c-i-e
Tak jsem si myslela, ľe by se to třeba tím taháním zlepąilo...
Myslim ze tahanie nie je idealne pre mladeho psa. Na druhej strane mozno naozaj potrebuje posilnit zadne koncatiny. Idealne na spevnenie svalstva bez zatazenia klbov a chrbtice je plavanie, skoda ze uz je zima. Na druhej strane pes co rad plave si zaplava aj v zime a CVcko navyse ma dobry kozuch. Cize moja rada - jednak uistit sa ze strava je vyvazena - zerie len maso, alebo aj ine? Co tak pridat pripravky na podporu klbov (chondroitin sulfat, kolagen, glykozamin sulfat)? Aky druh masa zerie? Napriklad srdce je vyborne a lacne, ale samotne moze dost narusit pomery ionov, preto sa moze krmit len v kombinacii s normalnou svalovinou. Takisto kosti a chrupavky by mali byt pre psa k dispozicii. No a samozrejme pohyb - idealne plavanie, alebo aspon vela behat, aj do kopca, aj skakat, ale bez zataze (nie na voditku ani na postroji) a nie moc strme.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 15:31   #9
Bohemia Luaro
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: okr Opava
Posts: 27
Send a message via ICQ to Bohemia Luaro Send a message via Skype™ to Bohemia Luaro
Default

Quote:
Originally Posted by saschia
Myslim ze tahanie nie je idealne pre mladeho psa. Na druhej strane mozno naozaj potrebuje posilnit zadne koncatiny. Idealne na spevnenie svalstva bez zatazenia klbov a chrbtice je plavanie, skoda ze uz je zima. Na druhej strane pes co rad plave si zaplava aj v zime a CVcko navyse ma dobry kozuch.
Cize moja rada - jednak uistit sa ze strava je vyvazena - zerie len maso, alebo aj ine? Co tak pridat pripravky na podporu klbov (chondroitin sulfat, kolagen, glykozamin sulfat)? Aky druh masa zerie? Napriklad srdce je vyborne a lacne, ale samotne moze dost narusit pomery ionov, preto sa moze krmit len v kombinacii s normalnou svalovinou. Takisto kosti a chrupavky by mali byt pre psa k dispozicii. No a samozrejme pohyb - idealne plavanie, alebo aspon vela behat, aj do kopca, aj skakat, ale bez zataze (nie na voditku ani na postroji) a nie moc strme.
tak to Baron je milovník vody, když je v dohledu nějaký potok, rybník nebo třeba i kaluž, je to jeho
Plave hodně a rád, zimu neřeší, naposled plaval včera v rybníku, který máme na zahradě.Pohybu má taky dostatek

maso mu dávám jen kuřecí a hovězí, z vepřového pouze nožky na želatinu, chrupavky taky dostává. Když má tužší stolici, přidám mu srdce, žaludky, někdy játra.když je průjem, přidám kosti...
k masu mu dávám přílohy - rýže, těstoviny, droždí, ovesné vločky, oliv.olej, zeleninu apod. pro ovoce si chodí sám na zahradu.
Bohemia Luaro jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 15:40   #10
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No tak to ho proste ber k vode cim viac. A daj si preistotu urobit ten rozbor, nech si si ista ze je v suchu )

Ja krmim velmi podobne, ale este pridavam Canvit na podporu klbov. Reku ked to nepredavkujem tak to neuskodi a sucinda by to zrala na kila, moc jej to chuti. Inak ja musim davat dost vela jatier, inak ma z toho kurata moc tvrdu stolicu (krmim polievkovou zmesou prevazne).

Vela stastia!
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 16:10   #11
Bohemia Luaro
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: okr Opava
Posts: 27
Send a message via ICQ to Bohemia Luaro Send a message via Skype™ to Bohemia Luaro
Default

Quote:
Originally Posted by saschia
No tak to ho proste ber k vode cim viac. A daj si preistotu urobit ten rozbor, nech si si ista ze je v suchu )

Ja krmim velmi podobne, ale este pridavam Canvit na podporu klbov. Reku ked to nepredavkujem tak to neuskodi a sucinda by to zrala na kila, moc jej to chuti. Inak ja musim davat dost vela jatier, inak ma z toho kurata moc tvrdu stolicu (krmim polievkovou zmesou prevazne).

Vela stastia!
díky moc za rady, zkusím teda ten rozbor krve a koupím něco na klouby, třeba ten Canvit, snad mu bude taky chutnat )

s pozdravem
Lucie & Baron
Bohemia Luaro jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2006, 20:55   #12
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Můžeš zkusit taky Gelacan baby Plus. To je pro štěňata, ten používám já.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2007, 21:02   #13
Tom
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Rokycany
Posts: 8
Default Kravský postoj

Quote:
Originally Posted by L-u-c-i-e View Post
díky moc za rady, zkusím teda ten rozbor krve a koupím něco na klouby, třeba ten Canvit, snad mu bude taky chutnat )

s pozdravem
Lucie & Baron
Ahoj Lucko,
máme asi podobný problém jako ty, teda Baron a tak by mě zajímalo, jak se ten kravský postoj vyvíjí, jestli se to třeba nesrovnalo, nebo naopak nezhoršilo. A dotaz pro všechny, myslíte si, že je to jen vada na kráse, nebo to může mít vliv na pohyb zadních nohou a problémy ve stáří.
Děkuji za odpovědi, Tom.
Tom jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2007, 22:23   #14
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

mohu li doporučit pokud z rozboru vyjde vápník v krvi optimálně tak dej pozor na kloubní výživu at v ní není vápník obsažen(speciální zažívání vápníku u velkých plemen) na to je dobrý alavis třeba, pokud toho budeš mít oboje málo tak ti poradí veterinář, správný poměr je 1(1,5) Ca - 1 P pokud si dobře pamatuju ( je to napsáno ve foru o krmení kde jsem o tom psala...
jinak držím palce, kravský postoj se hodně špatně rovná, zrovna my veterinární nemáme moc šance jak to spravit, hlavně že to pejjskovi nevadí
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2007, 10:01   #15
Bohemia Luaro
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: okr Opava
Posts: 27
Send a message via ICQ to Bohemia Luaro Send a message via Skype™ to Bohemia Luaro
Default

Quote:
Originally Posted by Tom View Post
Ahoj Lucko,
máme asi podobný problém jako ty, teda Baron a tak by mě zajímalo, jak se ten kravský postoj vyvíjí, jestli se to třeba nesrovnalo, nebo naopak nezhoršilo. A dotaz pro všechny, myslíte si, že je to jen vada na kráse, nebo to může mít vliv na pohyb zadních nohou a problémy ve stáří.
Děkuji za odpovědi, Tom.
ahoj Tome,

Baron se kravského postoje nezbavil, nijak zvlášť se to nezlepšilo, ani nezhoršilo.
V dubnu jsme byli na svodu, komise si toho všimla, upozornila nás a napsala to do poznámky ke svod. kodu...
Většina lidí mi radila, aby pes měl hodně pohybu, běhal do kopce, plaval. Toto vše dělá od jak živa a kráva tam je pořád
Nijak mu ten postoj nedělá problémy, jen nás tím baví, protože se někdy zastaví - kravský postoj v max. provedení, ohlédne se za mnou a jako by mi chtěl říct: víš co mi můžeš
Jen mám strach, že např jeho postoj bude důvodem k neuchovnění.

Lu & Baron
Bohemia Luaro jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org