Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-02-2011, 13:02   #1
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default Přivolání

Ráda bych zjistila jak dobře nebo špatně jsou s přivoláním ostatní majitelé vlkošedých.Arwen byly nedávno tři roky,přivolání se o dost zlepšilo,ale nikdy nebylo stoprocentní. Třeba když vyběhne za zvěří nemám šanci,musela bych ji vidět dřív a to se většinou neděje. Učili jsme přivolání na stopovačce,ale to se nám taky neosvědčilo,stalo se,že mi prostě zdrhla i s ní,protože mi podjela pod nohou a to jsem měla akorát strach,že se někde zamotá a budu ji muset hledat.Včera jsem zjistila,že náš velký problém je žrádlo. Na procházce po náplavce u železničního mostu našla prázdnou konzervu,asi od nějaké paštiky.Na povel stůj nebo ke mě vubec nereagovala,jala se ji vylizovat a když mě viděla přicházet,tak poodběhla. No,asi si umíte představit,jak jsem byla naštvaná.Když už jsem to zkusila po několikáte,tak jsem po ní hodila vodítko,ona se lekla,hodila balanc a spadla do Vltavy. Je tam dost vysoký břeh a není kde vylézt.Takže začala záchranná akce. Naštěstí spadla blízko poloshnilých loděk,na které jsem vlezla já,vytáhla ji na lodku a potom na břeh.Tvářila se dost schlíple a potom poslouchala dobře.Ale je hloupý,že to s tím přivoláním v situaci,kdy to potřebuju nefunguje.Asi to s autoritou není nijak slavné. Ted na výletě jsem ji od koně odvolala jen tak,že jsem běžela na opačnou stranu.A takový to,já teď čmuchám a tak nepřijdu se nám taky stává.Jak jste upevňovali přivolání vy? Elektriku určitě používat nechci,myslím,že na to nejsem dost zkušená,abych to ještě víc nepodělala....Na pamlsky samozřejmě funguje nejlíp...
mellorn jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org