Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-09-2011, 13:25   #1
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default Handel dzikimi zwierzetami...

http://allegro.pl/fennec-fox-pierwsz...797276785.html

tak się zastanawiam czy to faktycznie takie legalne?? mozna sobie trzymać takiego liska w domu???
biedactwo
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 13:32   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Jesli mozna zwyklego lisa, szopa, to czemu nie fenka...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 15:14   #3
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Myślę że takiemu fenkowi będzie lepiej w domu u kogoś niż takiemu które dzieci w Tunezji trzymają i dają turystą do potrzymania w celu zrobienia zdjęcia za 1 dolara. Ja wiem ze to trochę nie na temat, ale może ktoś się zastanowi zanim sobie zrobi zdjęcie z takim wymaltretowanym fenkiem.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 17:00   #4
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

no ja wiem ze sie hoduje lisy ale dzikiego lisa w domu chyba nie bardzo mozna trzymac, watpie zeby mozna bylo trzymac też szopa, no chyba ze sie mylę... myśle że co innego zwierzeta hodowlane (odrebny temat) a co innego takie wyłapane gdzieś tam... no nie wiem... tak mnie to zdziwiło po prostu.

tzn mnie chodzi tylko o to że lepiej na wolności, po co oswajac i wprowadzac do domów z natury dzikie zwierzęta...:/
wiem wiem jest wiele zwierzat które kiedys były dzikie a teraz sie je trzyma w domu, ale to trwa juz od ilus tam dziesiatek lat...a Fenek wydaje mi sie nowościa w tej dziedzinie...i nie wiem co o tym myslec.
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 17:01   #5
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

swoja droga przecudowny jest
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 17:41   #6
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Doskonale Cię rozumiem, ten akurat to chyba hodowlany choć nei wiem czy w Polsce można legalnie hodować ...Fenki. Trochę abstrakcja, ale skoro kangury są już "wszędzie" to i na Fenki przyszedł czas.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 19:24   #7
Kason
Junior Member
 
Join Date: Sep 2010
Location: Łódź
Posts: 40
Default

Według strony Animalis http://animalis.w.interia.pl/przemyt.html można sprowadzić sobie fenka, znajduje się to w niejakim II załączniku Międzynarodowej Konwencji o Handlu Zagrożonymi Gatunkami Gatunkami Dzikiej Fauny i Flory (CITES) czyli ... tu:
http://www.cites.org/eng/app/e-appendices.pdf jako "Vulpes zerda".
Aczkolwiek na stronie Animalis jest wymienione, że spora papierologia jest z tym związana.
Kason jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 21:53   #8
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Skrzat&BOW View Post
no ja wiem ze sie hoduje lisy ale dzikiego lisa w domu chyba nie bardzo mozna trzymac, watpie zeby mozna bylo trzymac też szopa, no chyba ze sie mylę... myśle że co innego zwierzeta hodowlane (odrebny temat) a co innego takie wyłapane gdzieś tam... no nie wiem... tak mnie to zdziwiło po prostu.

tzn mnie chodzi tylko o to że lepiej na wolności, po co oswajac i wprowadzac do domów z natury dzikie zwierzęta...:/
wiem wiem jest wiele zwierzat które kiedys były dzikie a teraz sie je trzyma w domu, ale to trwa juz od ilus tam dziesiatek lat...a Fenek wydaje mi sie nowościa w tej dziedzinie...i nie wiem co o tym myslec.
Fenki nie sa niczym nowym - szokuje mnie tylko ta cena. Za tyle to mozna miec nieoswojonego lwa...

Nie ma mozliwosci kupna zwierzat odchwytywanych w naturze. Lub raczej jest to nielegalne jesli nie ma sie na to papierow i pozwolen.
A jesli chodzi o te narodzone w niewoli to... jak sie tak pomysli, to nie jest to takie zle... O czym sie nie mowi to fakt, ze w wielu ogrodach zoologicznych nie ma miejsca na nowo narodzone zwierzeta. Te ktore latwo sie hoduje nie sa "chodliwe" - nikt ich nie chce i czesto dorosle osobniki sa sterylizowane lub usypia sie mlode. Wiec moze nie byloby glupie, gdyby funcjonowal u nas "rynek" gdzie znajda one nowe domy. Co do warunkow - nie oszukujmy sie - wiekszosc ogrodow ma gorsze niz zwierzeciu moglby zapewnic wlasciciel domku jednorodzinnego z ogrodem. Nie mam oczywiscie na mysli sloni, czy zyraf, ale wlasnie takie fenki...

Zwierzetom z CITESa ma sie obowiazek zapewnic odpowiednie warunki - sa o wiele lepiej "zabezpieczone" przez oszolomami roznego typu niz psy czy koty.

Kiedys bylam kompletnie przeciw trzymaniu dzikich zwierzat w domach. Ale nie jest to takie glupie. Zreszta skoro ma sie kanarki i papuzki, czy weze i tarantule, to dlaczego z fenkami mialoby byc inaczej...

Ja widze tu tylko jedno ALE - dzikie zwierze to jednak dzikie zwierze. Fenek nigdy nie bedzie kotkiem, ani pieskiem. I ta swiadomosc powinien miec kazdy nowy nabywca. A wlasnie tej informacji brakuje mi w tym ogloszeniu, jak i tych ze skunksami, czy szopami praczami... Jedyne co sie rezentuje to sliczne mordki, a prawda jest taka, ze jesli mamy jakiegos znienawidzonego czlonka rodzina to odarujmy mu na gwiazde sliczna mala oswojona malpke. Taka z czerwona kokardka i rozowym ubrankiem....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:02   #9
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ja zawsze chcialam miec szopa i w sumie nadal chce... Ale jak dowiedzialam sie, jakie z nich sukinkoty... Troche zluzowalam .
Ale taki krol Julian? Chyba latwiejszy...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:03   #10
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Kason View Post
Według strony Animalis http://animalis.w.interia.pl/przemyt.html można sprowadzić sobie fenka, znajduje się to w niejakim II załączniku Międzynarodowej Konwencji o Handlu Zagrożonymi Gatunkami Gatunkami Dzikiej Fauny i Flory (CITES) czyli ... tu:
http://www.cites.org/eng/app/e-appendices.pdf jako "Vulpes zerda".
Aczkolwiek na stronie Animalis jest wymienione, że spora papierologia jest z tym związana.
Bo troche mieszaja... Czym innym jest sprowadzenie fenka, a czym innym jego kupno... Sprowadzenie oznacza przywoz z kraju nie nalezacego do UE. Jesli kupisz takie zwierze np w Polsce to go nie sprowadzasz tylko zmieniasz mu miejsce zamieszkania...

W przypadku zwierzat narodzonych w niewoli sprawa jest jeszcze latwiejsza, bo zwierzeta z CITES I traktuje sie jak te z grupy II. W kazdym razie jesli zdecydujesz sie kupic tego fenka to musisz go zarejestrowac w starostwie. Musisz przy tym pokazac papiery, ktore potwierdza, ze zwierzak narodzil sie w niewoli. W przypadku grupy I (ale moze sie zdarzyc takze przy II) musisz dysponowac odpowiednimi warunkami. Czyli fenek nie moze zyc na mrozie, bo to zwierze z Afryki. Musi miec odpowiednia karme, dostep do wody, czysto, wybieg, opieke weteranaryjna itd, itp.

To wszystko...

Aha, za ewentualnie znieszczenia i szkody moralne spowodowane przez takiego zwierzaka CITES nie odpowiada....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:06   #11
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

[quote=Narvana;403403]Ja zawsze chcialam miec szopa i w sumie nadal chce... Ale jak dowiedzialam sie, jakie z nich sukinkoty... Troche zluzowalam .

Niestety tak jest. I potrafia byc na serio agresywne....

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Ale taki krol Julian? Chyba latwiejszy...
Lemury sa spoko... Jak bedziesz w Czechach to wpadnij do w Pilznie. Tam mozna wejsc na ich "wyspe" i poznac je osobiscie... To nie jest Krol Julian, ale stado Julianow
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:20   #12
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Gorzej jak nowa maskotka sie znudzi, i co potem? Zoo, schronisko? Widziałam u siebie takie mini zoo i to mnie przeraziło.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 22:27   #13
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
Gorzej jak nowa maskotka sie znudzi, i co potem?
Pod tym wzgledem zwierzeta te tez maja lepiej, bo polegaja rejestracji... No i owiedzmy sobie szczerze: sa "chodliwe" - szybko znajduja nowe domy jak cos pojdzie nie tak...
W ZOO i w laskach laduja przede wszystkim te z nielegalniego handlu, gdzie wlasciciel obawia sie szukac nowego domu dla swojego "pupilka", bo posiada go nielegalnie.

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
Widziałam u siebie takie mini zoo i to mnie przeraziło.
Wiekszosc "mini zoo" to inny - przygnebiajacy temat... Zreszta jak kazdy temat, gdzie chodzi o kase a nie o zwierzeta....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org