Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-12-2008, 08:52   #41
Irisdane
Junior Member
 
Irisdane's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Karlovy Vary
Posts: 34
Send a message via ICQ to Irisdane
Default

To mellorn: Baltovi je aktuálně 8 měsíců a je to příšerná potvora

To all: No, mám pár známých u psovodů, ale armádních, ale ještě jsem neslyšela o psech neurotických nebo agresivních ve službě. Podle mého názoru je ale dost dobře možné, že se to může stát a že tací jedinci ve službě jsou. Podle mě jde i o to, jaký pes komu vyhovuje (ano,znám lidi, kterým víc vyhovuje takový pes, aniž by to používali proti někomu, či něčemu, mě osobně se to nelíbí, ale je to tak) a jak kdo svého psa zvládá.
Irisdane jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 11:52   #42
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jako SUP ovšem nebyli používáni jen ČSV, ale i jiná plemena či kříženci jiných plemen. Konkrétně u bratislavské brigády prý bylo od signální stěny místy jen nějakých 50m k řece. ČSV tam byli takto využíváni pro svoji rychlost - než by se NO rozkoukal a doběhl k "narušiteli hranice", tak ten už by byl nejspíš v půlce Dunaje (nic proti NO, ale ČSV je prostě celkově rychlejší - jak jeho reakce, tak rychlost jako taková). Já to nepamatuju, ale ptal jsem se lidí co to pamatují. Každopádně je to o využití (zneužití) vlastností určitého plemene psů tehdejším systémem. Tudíž to, že byli mimo jiných i ČSV takto využíváni, není vina jejich, ale tehdejšího systému. Oni si to sami nevybrali - byli tak vedeni a naučeni lidmi. Pes nerozlišuje jestli to co dělá je dobré nebo špatné, aspoň ne v lidském slova smyslu. To mělo zaznít hned v první reportáži - pak by nebylo proti ní co říct (až na ty NO místo ČSV). Bohužel to zaznělo až v té druhé, ale aspoň že to vůbec zaznělo.

Karel

Last edited by alexa; 11-12-2008 at 11:54.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 12:59   #43
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Tudíž to, že byli mimo jiných i ČSV takto využíváni, není vina jejich, ale tehdejšího systému. Oni si to sami nevybrali - byli tak vedeni a naučeni lidmi. Pes nerozlišuje jestli to co dělá je dobré nebo špatné, aspoň ne v lidském slova smyslu. To mělo zaznít hned v první reportáži - pak by nebylo proti ní co říct (až na ty NO místo ČSV). Bohužel to zaznělo až v té druhé, ale aspoň že to vůbec zaznělo.

Karel
Klobúk dole pred tými, čo pohli „svedomím“ reportéra a nevzdali to. Ja som im dával malú nádej.

Aj keď možno nechtiac, ale reportér spojil dve plemená, ktoré majú veľa spoločného, ako väčšina pracovných plemien.
Veď podobnú temnú minulosť má aj „NO“ – stačí 20. storočie, II.svetová vojna – nemecká armáda, strážne oddiely, koncentračné tábory, trestné oddiely, červená armáda – gulagy, udržiavanie poriadku, vlastní psi a kríženci, slovenská kolektivizácia ......
Bolo to najrozšírenejšie pracovné plemeno v Európe a kolóniách, tak pracovalo. Psi tu boli zneužití, a títo majú na svedomí podstatne viac ľudských obetí ako ČSV.
Nie je dôležité, či to pes robil „samostatne“, alebo spoločne so svojim psovodom, ani či pes len zadržal a dorazil psovod.
To sú argumenty, ktoré často zaberú pri „obhajobe“ čsv.
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 13:11   #44
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Koneckonců, ani Německého ovčáka dlouhou dobu nechtěli uznat jako plemeno. I to máme z historie společné.
A to, že má na svědomí hodně útoků na lidi, je tím, že jich je prostě hodně (Německých ovčáků). Procentuelně má údajně na triku nejvíc útoků jezevčík ... takový sympatický malý pejsek...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 13:55   #45
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jak už jsem psala výše tak jezevčíci spolu s kokrama v pokousání vedou.mě teda nejsou sympatičtí ani náhodou.Moc štěkají.Ale zajímají mě ty přímí potomci ze spojení vlka a psa F1.Bavila jsem se o tom s Rudou Desenským,ten říkal něco v tom smyslu,že si zachovali vlčí vlastnosti,ale ztratili něco z plachosti,proto byli dost neovladatelní.A právě,že hodně lidí asi bývalých pohraničníků či co má právě proto s ČV "špatnou"zkušenost,která se přenáší dál,aniž by si dnes někdo něco o ČV zjištoval.A tak se vesele tvrdí,že jsou zlí a neovladatelní. Dnes je to plemeno o něčem úplně jiném. Btw,já jsem si ČV pořídila proto,že moje kamarádka s boxerkou toto taky tvrdila, to o té necvičitelnosti,tak jsem tady začala sbírat informace a dopadlo to tak,že v březnu jsem si jela pro Arwenku
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 14:05   #46
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Právě. Dnes je to o něčem jiném, jenže v lidech prostě zůstalo to povědomí, že to byl experiment, že ti psi byli plaší, nedůvěřiví, obtížně zpracovatelní atd. Že se na tom plemeni léta pracovalo, to už nikoho jaksi nezajímá. Lidi prostě nejsou ochotný měnit názor.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 14:28   #47
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default Este k PS a CSV

Trosku OT ale aj tak. Bavil som sa s niekolkymi ludmi co mali nieco do cinenia s hranicami a to hlavne v casoch normalizacie (PSaci po revolucii ani nevedeli co je to CSV) a z niektorych faktov tu uverejnenych boli mierne povedane prekvapeny. S CSVeckami sa stretli prakticky vsetci ale nikto nevie o nejakom masovejsom nasadeni - skor sa jednalo o nejake experimenty riedene a kontrolovane "zhora" ktore ale neboli velmi uspesne a vlastne preto PS od vlciakov upustila. Islo vraj hlavne o to ze SCVecku nevyhovoval "zivotny styl" sluzobneho psa na hranici (kotce, poplachy - NO pri poplachu skakali v kotcoch jak klokany a po vypusteni skakali aj psovodom po hlavach zatial co CSV boli z toho bordelu zjavne stresovane, striedanie psovodov a tak pod.) a tiez sa nehodili na zadrziavanie lebo do priameho stretu sa pustali len na dorazny povel aj to nie sposobom NO - drzim a nepustim nech sa deje cokolvek ale sposobom kusnem odskocim, kusnem z druhej strany a zase odskocim (z toho mali najvacsiu hrozu figuranti na vycviku). Ale zevraj to boli vynikajuci stopari co dokazali po stope bezat tak ze psovod na dlhom voditku poletoval vzduchom :-)
Co sa tyka SUPov tak neviem. Viem akurat ze na niektorych usekoch vo velmi zlom a neprechodnom terene sa pouzivali psy na vodiacom lanku ale o SUPoch ako ich tu prezentujete viem len z hranice NDR-NSR. Na hraniciach s AUT sa KP medzi dratami upravovalo kultivatorom prave aby bolo vidno kadial "narusitel" utekal a teda tu by boli samostatne pobehujuce psy skor kontraproduktivne.
Este k tomu Dunaju. Hranica CSSR-AUT je po dunaji cca 6km a to tak ze na Bratislavskej strane je svah Devinskej kobyly po pristupovu cestu do Devina - uz aj ta bola strazena. Dalej su dve Dunajske ramena a ostrovy ktore boli uz za dratami. A keby sa niekomu podarilo cez toto prejst a chcel by preplavat Dunaj tak by ho chytili asi niekde v Petrzalke. Kamarat z vychodu neznaly problematiky - inak horolezec a potapac skusil preplavat Dunaj z Karloveskej lodenice a mal co robit aby vyplaval na druhej strane za Starym mostom cca 5km dolu prudom. Asi to mala byt Morava :-) ale tam zase bolo dost siroke pasmo za dratami aj s roznymi ramenami a jazerami takze clovek bez GPS tam lahko mohol zabludit - myslel si ze uz he za Moravou v Rakusku a bol od Moravy este niekolko sto metrov.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 17:56   #48
milancin
Junior Member
 
milancin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Strasbourg
Posts: 276
Default

Kamarat z vychodu neznaly problematiky - inak horolezec a potapac skusil preplavat Dunaj z Karloveskej lodenice a mal co robit aby vyplaval na druhej strane za Starym mostom cca 5km dolu prudom.


neda mi to:
ako 15 rocny chalan (deviatak) som po povinnej skolskej navsteve v PKO plaval cez Dunaj na Lido (dnes uz neexistujuce kupalisko pri Dunaji, cca 200 metrov pod starym mostom.) za rodicmi. Spoluziaci mi zobrali veci. V podstate sa este dalo vyjst aj tesne pred mostom, ale ciel bolo Lido.
Takze nie je to take hrozne.
A 50 rokoch mnozstvo ludi preplavalo Dunaj do Rakuska. Napr. Ostrov Sihot bol ohradeny ostnatym dratom, odtial sa nedalo a aj tak by clovek skoncil pravdepodobne v Pecenskom lese.
milancin jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 19:52   #49
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Právě. Dnes je to o něčem jiném, jenže v lidech prostě zůstalo to povědomí, že to byl experiment, že ti psi byli plaší, nedůvěřiví, obtížně zpracovatelní atd. Že se na tom plemeni léta pracovalo, to už nikoho jaksi nezajímá. Lidi prostě nejsou ochotný měnit názor.
Mám podobné zkušenosti:-/ Když jsem se začla více zajímat o čévéčka a sem tam se někde zeptala, nebo jen zmínila, cože to budu mít za psa, bylo to nejčastěji: jsou agresivní, nevycvičitelní, to jsou potvory apod. ALE!! Jednou jsem venčila jiného psa a dala se do řeči s paní, která má dva kokry a už dříve jsem ji v parku potkala. Když jsem řekla, že plánuji ČSV řekla: Toho jsme měli, asi před 20lety! chce to jiný přístup, jsou plaší atd...a pak řekla: "Ale byl to nejlepší pes, jakého jsme měli!" A to mě tak zahřálo u srdce, že si to neumíte představit..Takže, ještě to není nejhorší:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 19:59   #50
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ta kamarádka,která má tu boxerku,když zjistila na jaké štěně se jedu podívat,tak se hrozně naštvala,no pohádali jsme se vcelku. No a ta její boxerka mi moji vlčandu ve třech měsících napadla,znaly se,ale kvůli míčku do ní skočila až chlupy lítaly.tenkrát jsem to neuměla vyřešit,naštěstí je arwen stále přátelská,otázka je,jeslti si to nebude léčit na stejně starých štěnatech,jako takové vypořádání se s minulostí. a ve vlaku si jedna paní vezla srnčí štěně a říkala,že měla čévéčkovou a že to byl úžasný pes,bohužel ji někdo asi ve 4 letech otrávil ale taky to byla paní,j které bych to nečekala...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 11-12-2008, 20:18   #51
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Taky bych to do spousty lidí neřekla.

Neboj, nic si léčit nebude. Určitě zdědila vlčí nadhled.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2008, 08:52   #52
Irisdane
Junior Member
 
Irisdane's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Karlovy Vary
Posts: 34
Send a message via ICQ to Irisdane
Default

No,jak jsem již zmínila, moji sousedi mají na Balta scůj vlastní názor a jen tak si ho změnit nenechají. Máme ovšem v ulici dům a jeho majitel má velkého bílého psa. Je to nějaký kříženec, či co a normálně ho pouští ven. Samotného,bez vodítka. Lidí se sice bojí, ale ostatní psy napadá... Balta napadl dvakrát. Jednou ,když byl ještě prťavé štěně a po druhé, už trochu odrostlejšího, a to když mi šel u nohy! Poprvé mu prokousl ucho, ale ani po promluvě s majitelem psa s tím dotyčný nic neudělal s tím, že když se přiblíží, mám ho nakopnout a že mu ten pes pořád utíká a že nepomáhá ani když ho přiváže (zvláštní je, že kdykoli je ten pes venku, dveře k jejich domu jsou otevřené...) Zkoušela jsem volat i naši slavnou policii, která s tím neudělala vůbec nic. Ten "vořech" je postrachem všech psů v okolí...a nikdo s tím nic nedělá. Takže kdykoli mi někdo řekne, že ČsV jsou agresivní mrchy napadající lidi a psy, musím se jen při vzpomínce na naší ulici smát...
Irisdane jest offline   Reply With Quote
Old 15-12-2008, 19:53   #53
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Taky nám takhle po ulici běhá pes. Sousedovic kokr. Sice nikoho nenapadá, ale stejně to moc příjemné není. Už proto, že po něm nikdo neuklízí. Občas mám chuť to po něm posbírat a nasypat na domovskou zahradu, aby se sousedi chytli trochu za nos (maj malý dítě, který si na tý zahradě hraje, třeba by jim to došlo).
Takovýhle přístup páníčků mi dost vadí, protože ostatní lidi jsou pak (oprávněně) naštvaný a moc je nezajímá, že to byl ten druhý a ne ten můj. Když pak o něco jde, lidi jsou pochopitelně proti pejskařům.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org