Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2009, 10:20   #21
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Neřešila bych to. Kdyby chtěl, určitě by se nějaká možnost našla. Přijde mi trochu divné, zrušit všechny své články kvůli nějakým osobním neshodám (aspoň tak to působí na mne-jako nového majitele)...na jednu stranu je problém vydat knihu znovu..na druhou stranu nevadí, že se beztak šíří nelegální cestou. To mi přijde rozumější ji vydat-zájemce si ji může koupit a je.Než takhle tajnůstkařit s celkem běžně dostupnými texty.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 10:22   #22
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..leda by se tu mluvilo o nějaký uplně uplně jiných textech..což je samozřejmě možné. Jak jsem psala-jsem novým majitelem, a stále se ještě rozkoukávám..a samo nevím vše. Jen bych ještě podotkla, že některé věci, které se tu řeší, jsou min. pro nové majitele či jen nadšence, skutečně víc než nechutné..ale to jen tak na okraj.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 11:45   #23
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Myslím ,že "vlkaři" jsou ještě zlatí lidé i s těmi nepříjemnými půtkami. Jsou kluby s neprůstřelným vedením, kde se řeší milionové tunely na klubovní kasu/to u KCHČSV opravdu nehrozí/ a zavist otráveným masem.

Pokud vím tak pan Hartl a další kolem znovuvydání té knihy něco dělají.

Osobně si ale myslím, že by to zároveň chtělo i něco současnějšího. Dnešní možnosti co lze s vlčákem dělat jsou mnohem širší a upřimně pro některé z nás i ty problematičtější části jejich jemné psyché mohou mít své kouzlo.
Co třeba sbírka hororů ze života, jejichž ústředním motivem by byla vždy na konci se smějící žlutooká bestie?
Silně pochybuji, že by existoval majitel ČSV který by neměl čím přispět.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 12:06   #24
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
podľa mňa je to veľká škoda a hodne nefér voči ľuďom, ktorí majú záujem o plemeno.
existuje aspoň nejaká brožúra alebo niečo, kde sa človek ucelene dozvie o plemene? u nás na SVK niečo také na klubovke bolo, keď už nič, aspoň niečo, ale myslím, že plemeno si knihu naozaj zaslúži.
A ešte - keď bolo možné použiť texty do knihy "čská národní plemena psu", prečo sa nemôže znova vydať celá kniha? to ma trošku zarazilo...
Nefér .... nevím jestli je to to správné pojmenování. Jindřich Jedlička odepřel Klubu práva k vydání kapitol jichž byl autorem, protože k tomu cítil váždý osobní důvod. Že to postlihlo i nevinné je škoda.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 12:09   #25
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Neřešila bych to. Kdyby chtěl, určitě by se nějaká možnost našla. Přijde mi trochu divné, zrušit všechny své články kvůli nějakým osobním neshodám (aspoň tak to působí na mne-jako nového majitele)...na jednu stranu je problém vydat knihu znovu..na druhou stranu nevadí, že se beztak šíří nelegální cestou. To mi přijde rozumější ji vydat-zájemce si ji může koupit a je.Než takhle tajnůstkařit s celkem běžně dostupnými texty.
Prostě ukončil svou spolupráci s klubem všemi možnými způsoby. Je to jeho právo.
Kniha o které je řeč se nešíří nelegální cestou. Mělo to být nové rozšířené vydání původní staré knihy.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 12:11   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Myslím ,že "vlkaři" jsou ještě zlatí lidé i s těmi nepříjemnými půtkami. Jsou kluby s neprůstřelným vedením, kde se řeší milionové tunely na klubovní kasu/to u KCHČSV opravdu nehrozí/ a zavist otráveným masem.

Pokud vím tak pan Hartl a další kolem znovuvydání té knihy něco dělají.

Osobně si ale myslím, že by to zároveň chtělo i něco současnějšího. Dnešní možnosti co lze s vlčákem dělat jsou mnohem širší a upřimně pro některé z nás i ty problematičtější části jejich jemné psyché mohou mít své kouzlo.
Co třeba sbírka hororů ze života, jejichž ústředním motivem by byla vždy na konci se smějící žlutooká bestie?
Silně pochybuji, že by existoval majitel ČSV který by neměl čím přispět.
Příběhy jsou sice pěkná věc, ale s odbornou literaturou nemají nic společného. Mě osobně víc zajímá to druhé. Příběhy mám doma
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 12:23   #27
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Jindřich Jedlička odepřel Klubu práva k vydání kapitol jichž byl autorem, protože k tomu cítil váždý osobní důvod. Že to postlihlo i nevinné je škoda.
..tak jestli tomu dobře rozumím, tedy kapitol oné nejzákladnější jediné ucelené knihy o ČSV..která se dá bez problémů sehnat na netu..tak nevím, co mohlo být v plánovaném novém rozšířeném vydání...jestli jsou to ty různé útržky, co tu různí lidé zmiňují...na které jsem sama několikrát natrefila..
Neber to prosím jako rýpání! Jen mě to zajímá a není mi to moc jasné.
Jasně, je to jeho právo...ale
A co Slovensko? Je to přeci Česko-Slovenský vlčák...taky je tam několik lidí, kteří se podíleli na vývoji...přesto nikdo nic nenapsal-nepíše?
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:06   #28
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

A to mě zase příběhy zajímají. U nás doma na Valašsku jsme si je vyprávěly pořád a místní sedmilháři se těšili velké popularitě. A když to vezmu z odborného hlediska/třeba i z jiné mojí parkety religionistické/ tak příběhy/nebo jim můžeme říkat zkušenosti druhých/ mi dali víc vědomostí než suché odborné publikace.
Vlastně je to i hlavní důvod proč jsem vstoupil do KCHČSV. Vždycky se tam najde někdo, kdo moji špatnou zkušenost s životem s Čsv trumfne ještě daleko morbidnější historkou a nestydí se o to podělit. Pak si vždycky řeknu:"Není ten můj zvířák zase tak špatný.". Je to pro mě taková terapeutická skupina. Kdybych se stýkal jen s chovateli NO nebo Labradorů a naslouchal jim, tak se si otevřu tepny nad vlastní neschopností hned v prvním roce.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:14   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..tak jestli tomu dobře rozumím, tedy kapitol oné nejzákladnější jediné ucelené knihy o ČSV..která se dá bez problémů sehnat na netu..tak nevím, co mohlo být v plánovaném novém rozšířeném vydání...jestli jsou to ty různé útržky, co tu různí lidé zmiňují...na které jsem sama několikrát natrefila..
Neber to prosím jako rýpání! Jen mě to zajímá a není mi to moc jasné.
Jasně, je to jeho právo...ale
A co Slovensko? Je to přeci Česko-Slovenský vlčák...taky je tam několik lidí, kteří se podíleli na vývoji...přesto nikdo nic nenapsal-nepíše?
Já jsem připravovanou knihu neviděla. Autory jsou opět Hart, Jedlička. V khize měly být některé kapitoly rozšířené. Nevím o které konkrétně šlo.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:27   #30
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Danielo, nějak jsem nepochopil, co myslíš. Tím, že Jindra zakázal znovuvydání své knihy, zamezil především přístup k ní novým majitelům. Já samozřejmě tu knihu mám od chvíle, kdy jsem si ČsV pořídil, takže mne se to nedotkne.
Jinak Jindřich Jedlička sice zakázal znovuvytisknutí své knihy, ale přitom ji předtím zveřejnil na webu. Naštěstí existují webové archivy, které archivují i staré stránky - http://web.archive.org/web/200209080...ce/pkniha.html. Právě tady si kdokoliv může knihu stáhnout v PDF nebo PS formátu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:30   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, nějak jsem nepochopil, co myslíš. Tím, že Jindra zakázal znovuvydání své knihy, zamezil především přístup k ní novým majitelům. Já samozřejmě tu knihu mám od chvíle, kdy jsem si ČsV pořídil, takže mne se to nedotkne.
Jinak Jindřich Jedlička sice zakázal znovuvytisknutí své knihy, ale přitom ji předtím zveřejnil na webu. Naštěstí existují webové archivy, které archivují i staré stránky - http://web.archive.org/web/200209080...ce/pkniha.html. Právě tady si kdokoliv může knihu stáhnout v PDF nebo PS formátu.
Ty máš rozšířené vydání?
Já jsem celou záležitost pochopila tak, že Jindra odepřel Klubu práva k opětovnému vydání knihy (rozšířené) . Že umožnil veřejnosti stahovat publikaci z webu? Web nemá nic společného s Klubem, tak proč by to neudělal?
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 11-03-2009 at 13:34.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:54   #32
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo, nějak jsem nepochopil, co myslíš. Tím, že Jindra zakázal znovuvydání své knihy, zamezil především přístup k ní novým majitelům.
Co tady řešíte? Říká vám něco pojem duševní vlastnictví? Nebo autorská práva? To není méně než fyzické vlastnictví, ačkoli v tomhle státě si to spousta lidí pořád myslí.
Jako autor to rozchodnutí chápu a chápu ho lidsky. Pan Jedlička vůbec nemusel psát vysvětlení, proč se tak rozhodl, je to jeho majetek a může s ním naložit, jak chce. On navíc vysvětlení napsal. Nechápu, jak může někdo jeho právo obracet proti němu - že zamezil přístup ke knize novým majitelům.
Co kdybyste dal novým majitelům nebo zájemcům třeba k dispozici svůj dům, aby mohli pozorovat čévéčka a jejich zkušeného chovatele v praxi? Jde přece o plemeno .

Jana

(OT, zdravím svoji sestru.)
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 14:29   #33
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já teda nevidím do toho jak moc je klub zainteresován do vydání knihy Československý vlčák, ale je mi líto, že se ta knížka nemůže vydat třeba u jiného nakladatelství nebo prostě nějak jinak. Vždyť peníze za vydání nemusí jít nutně klubu. Můžou si je prostě rozdělit pánové autoři. E-book je sice fajn, člověk se z něj dozví co potřebuje, ale já osobně mám třeba ráda papírové knihy. Navíc v E-booku nejsou fotky a ilustrace a vůbec to prostě není ono. Pokud se připravuje nová verze knihy, hurá a sláva. Doufám, že vyjde co nejdřív a v co největším nákladu. Už se na ni těším.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 15:16   #34
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja som asi pred rokom počula také info, že na Slovensku sa pracuje na novej knihe. Tiež si myslím, že zisk z predaja - ktorý nebude malý - by mal ísť buď autorom alebo naložiť s tým tak, ako autor uzná za vhodné, nemusí automaticky klubu, pokiaľ ten s autorom nespolupracuje.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2009, 14:13   #35
A. Janska & Dante
Junior Member
 
A. Janska & Dante's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default Psi sporty 06/2009

V aktualnich Psich sportech je moc pekne napsany clanek venovany csv, jehoz autorkou je ing. M. Soukupova. Diky, myslim, ze kazde nezkreslene informace pro verejnost jsou sluzbou plemeni
A. Janska & Dante jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2009, 16:54   #36
Wattannay
Junior Member
 
Wattannay's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Prague
Posts: 2
Default

Quote:
Originally Posted by Wolf.Angel View Post
Poslu vamn klidne knizku o CSV mejlem,kdyz mi ho napisete
Ahoj , jestli je kniha k mání , pošli pls na [email protected]
Odměnu si dohodneme později
Wattannay jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2009, 11:44   #37
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Máte to na mailu, jen tam nejsou obrázky jako v originál publikaci
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2009, 19:31   #38
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Tady si ji můžeš stáhnout zcela legálně - http://www.sky.cz/seda-eminence/kniha.html
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 01:46   #39
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Zcela legálně sem ji poslal Seš pomalej
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2011, 18:41   #40
Sodoma
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default

Zcela náhodou jsem narazil na tyto dva články o výcviku F3, sice to není (technicky vzato) o ČSV ale i tak by to mohlo někoho zaujmout:
http://www.pespritelcloveka.cz/kateg...a/retro_65.pdf
http://www.pespritelcloveka.cz/kateg...a/retro_66.pdf
Sodoma jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org