Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-04-2009, 20:40   #1
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default Filmování s ČsV u Brna

Ahoj. Prosím nevíte náhodou, kdo v poslední době filmoval s několika vlčáky a jedním dobarveným NO v lesých poblíž Křtin u Brna? Především mě zajímají jména zvířat.

A pro všechny ostatní společníky "vlčích hvězd" stříbrného plátna a ty kteří si pamatují. Zkoušíme dát dohromady něco jako seznam filmů s ČastečněSocializovanýmiVlky, tak koho to nezatíží kdyby mi mimo fórum napsal: název filmu, rok a jména "umělců".
Díky moc
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2009, 22:40   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, na anglickom fore je dost dlhy zoznam veci v ktorych CVcka ucinkovali - filmy, reklamy, videoklipy, atd.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 10:43   #3
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Díky moc, po některých co tam jsou jsem pátral už docela dlouho/Le pact des Loup, Rammstein/. Ale zdaleka to není všechno. Jen z Čech tam chybí řada filmů a třeba na filmu "Sokoliar Tomáš" pracovali 2 skupiny vlčáků/jedna neúspěšně/.

U toho Brna jsme před pár dny předělávali už jednou natočené scény s "vlky" o kterých jsme byly my i profesionálové přesvědčeni, že jsou v pořádku. A ze štábu nám k tomu odmítli cokoliv říct. Tedy po neúspěchu prvotních argumentů o tom, že ti předchozí neměly žluté oči /v noci/
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 11:34   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, na Sokoliarovi Tomasovi pracovala jedna skupina CVciek a pokial viem tak dalsie psy uz boli NO. A z tej prvej skupiny urcite boli nejake zabery pouzite. Myslim ze urcite Gaius Dór, ale boli tam aj ine psy - Klea Ruskov dvor, Falin zo Sennej, Elbow zo Sennej, Ečka z Rofa a Baby Tríbeč.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 11:46   #5
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
A ze štábu nám k tomu odmítli cokoliv říct. Tedy po neúspěchu prvotních argumentů o tom, že ti předchozí neměly žluté oči /v noci/
Pri filmovani Sokoliara Tomasa to bohuzial nebolo uplne ono. Mali sme moznost vyskusat si nocnu scenu vo dne,to psy ako-tak spravili, lenze na nocne natacacky len zavelili ze sa ide, ziadna dalsia priprava na divne reflektory a divny balon na oblohe, len vsetci nervozni a psy samozrejme neposluchali (najma moja, ktora mala lezat v trave a potom sa plizit - samozrejme nevydrzala lezat ale hned z placu zdrhla za mnou). Na natocenie utoku chceli psy nie utociace na figuranta, ale preskakujuce prekazku, co samozrejme bolo vidno ze to nie je utok (sme im to vraveli, ale figurantovi sa branili, lebo ze to je nebezpecne ci co), tak potom teda ze nech niekto z nas urobi figuranta . Samozrejme ho nikto nerobil, nie sme samovrahovia, mali si zabezpecit profika ako im dopredu radil Oskar Dora kedze uz mal skusenosti z Nejasnej spravy. Ale hlavne ze tam tri dni bola v pohotovosti sanitka keby "vlci" nahodou niekoho chceli zozrat. Takze preto bola prva skupina neuspesna...

Inak pokial viem tak vlci maju v noci oci zelene alebo cervene, podla toho ako padne svetlo (na jednej fotke z vystavy je pes ofoteny bleskom ako semafor - jedno oko zelene a druhe cervene)...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 12:16   #6
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
na jednej fotke z vystavy je pes ofoteny bleskom ako semafor - jedno oko zelene a druhe cervene
tak toto by som naozaj chcela vidieť
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 18:19   #7
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Sašo, a pamatuješ večerníček o "vlčici", která měla vlčata? Celé to bylo natočené s čsv někde v slovenských horách, odborný poradce p. Rosík...Bylo to několik dílů. Bohužel v době, kdy jsem sama byla dítě a nevlastnili jsme žádné video, ......Od té doby už ho nikdy nevysílali. Co to bylo za čsv, víš?
Jinak Margo má celý seznam filmů, seriálů, kde hráli čsv i s jejich jmény......Občas to na fórech proběhne.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 20:51   #8
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Takže v "Sokoliarovy"/v českék znění "Král Sokolů", pak hráli nakonec přebarvení NO? Filmaři mají někdy prapodivné požadavky.
Po nás jednou ve "Třech Životech" scénář, chtěl aby 2 vlčáci zuřivě vystartovali, zpomalili a nakonec se jen plazili, aby pak ve finále lízali ruce člověku kterého vidí poprvé v životě. To vše na jeden zátah. Po měsíci nácviku fungoval aspoň ten úvod a závěr. Jenže..... Po příjezdu na jeden Jihočeský hrad, hrozný šrumec a hned teď na plac a rovnou jedem. A hafani chutě vystartovali a po pár metrech ostrá změna směru a bleskově zmizeli někde v ruinách. Krátce na to jsme zachraňovali místní stádo koz o kterém nám nikdo neřekl.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2009, 22:11   #9
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Hanko, o tom nic neviem, to muselo byt este pred tym, ako som o CVckach cokolvek tusila. A ani serial si nepamatam bohuzial (ja si ale toho nepamatam viacv, takze v poho...).

Adrian - no jo, zvieratka, ani nepripominaj. Ked som s Keikou (Baby Tribec) tocila O Zorali a dvoch bratoch, tak tam mali pripravene sliepky na tocenie hospodarskeho dvora. Ovsem mna na ne neupozornili a tak Freika po klapke vystartovala z dveri chalupy a rovho do "studne", kde tie sliepky vo vreci cakali na svojich pat minut slavy. No nastastie ten stab bol kompletne super, zo sliepok si nic nerobili a aj tocenie prisposobili psovi a nie reziserovi. Dokonce mi asistent rekvizitara chytal na luke rozne hmyzy, lebo ja som na natacanie exterierov musela zdrhnut z terennych cvik z bezchordatov a mala som od docenta podmienku ze musim doniest nachytanych 50 roznych druhov... Aj inak to bolo super a ja som si strihla bocnu rolu (dedincanka co prva zbada vlcicu a uteka za milym nech ju ratuje, to bola desna prca, "frajer" bol ten asistent rekvizitara a bez okuliarov totalne slepy, a ja som zas stale zahlasila ze "idu na nas vlci, fakt!", takze sa ani nedivim ze sme to na platno nedotiahli), a dokonca aj kaskadera (utek pred nahanajucou vlcicou hore kopcom v o tri cisla vacsich cizmach) a dokonca aj Keika mala doublera - prefarbeneho NO na zaber ako suhaj bozkava vlcicu na cumak, herec sa Keiky desne bal... Ja sa mu ale nedivim ona moc ludi nemusela a ak sa niekto bal tak sa tvarila ze ho zozerie. Natocena rozpravka nie je po strankach umeleckych a ostatnych nic moc, ale Keika tam je krasna a fakt sme si to uzili...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org