Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2010, 10:35   #1
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default Rozhovor ve Světě psů...ach jo

Pokud čtete Svět psů, asi vás zaujme v rozhovoru s nevidomým panem Primákem, informace kterak byl jeho Endy napaden "uprostřed náměstí, československým vlčákem v rukou mladičké dívky". Docela mě ten článek nadzvednul a protože pochybuju, že by realita redakci zajímala tak ten smutek vyklopím aspoň tady.
Tak v první řadě se tedy prásknu, že tou mladičkou dívkou jsem byl já a agresor můj Akeenah. Je to víc než rok. A bylo to v bufetu na historickém trhu v parku. Pojídali jsme párky a pod stolem 3 vlčáci zpracovávali svou kostěnou pozornost od obsluhy, když se přiřítil Chesapeake bez doprovodu a bez zaváhání se pokusil se zavrčením Akeenahovy potravu odebrat přímo z tlamy. Ten se jen krátce varovně ohnal a pes zmizel. Nevím jestli šlo tomu zabránit? Žádného kontaktu jsem si nevšimnul, ale kdo ví.
Asi za třičtvrtě hodiny nás na témže místě sebrala Policie. Prý těžce pokousaný vodící pes. Měl asi centimetr natržené ucho, takže to krvácelo opravdu pěkně. Co je důležité, že přímo naproti bufetu měly stánek Helpes, které naši vlčáci od začátku jen svou přítomností docela vytáčeli/slovy jejich vedoucí:"kdo vůbec vznik tohoto plemene povolil?" No a pak to vypadalo jako když se na nás slétly harpye, včetně městské policistky, která na mě nenávistně syčela, že je majitelkou 3 canisterapeutických pitbullů. Do toho přicházeli trhovci kteří tvrdili, že vodící pes se stihnul mezi tím dost poprat z nějakým labradorem. Nikdo je neposlouchal.
Tak jsem navrhnul doprovod k veterináři. prý jestli jsem se nezbláznil, že to je pes za 200000,- a ten potřebuje sanitku a speciální kliniku. Tak jo. Pak jsem se pokusil aspoň psa ošetřit a očistit od krve. V tom mi zbránili, neboť bylo důležitější jej pořádně nafotografovat chlapíkem v kostýmu retrívra.
Když přijela psí záchranka, hledali psa těžce potrhaného vlky. Původně to chtěly ošetřit na místě, ale když viděli tu hysterii tak raději že pojedeme. Jak saniťák tak na klinice ve Stodůlkách viděli pana Primáka velice rádi, neboť tam všude měl sekeru od minulých akcí. Například když psa přecpal o vánocích cukrovím a tím ho přiotrávil /to v rozhovoru také zmiňuje, ale trochu jinak/. Celé ošetření trvalo asi 15 minut a při asistenci jsem zjistil, podle četných jizev, že těžce obézní pejsa se rve nejspíš často a rád. Taky jsem se divil velmi nepříjemnému stahováku na kterém visel prakticky pořád. Po návratu na místo, jsem se dozvěděl, že celý incident už stihli příslušníci Helpesu mohutně zpropagovat na hlavní scéně za pomocí Marty Kubišové, ale už to byly velmi nebezpeční 3 čsv/asi mysleli i to 3měsíční štěně/ kteří těžce zranili ubohého vodícího psa. Je to příspěvková organizace tak to chápu. Pořád mi to, ale strašilo v hlavě, protože vodící pes přece nemůže být agresivní. A před časem jsem ho potkal na výstavě. Napadal všechny kolem bez rozdílu a nevidomý majitel i s asistentkou měly co dělat aby jej udrželi. A dnes se dovídám, že pán Primák má už třetího psa, protože ti předchozí se zbláznili a nebo byly agresivní.
Tak takto nějak vypadá pozadí běžného článku v tisku. Za špatnou reprezentaci plemene se těm kterých se to dotklo omlouvám.

Last edited by Adrian; 03-03-2010 at 16:32.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 10:53   #2
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja vim,ze jsi mi to vypravel,ale fakt me to teda nadzvedlo. nechces tohle poslat do toho casaku jako svou verzi? a+t si udelaji obrazek sami ctenari...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 10:55   #3
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Myslím, že by se jim tam mělo poslat aspoň todle, i když to nezveřejní, aspoň si to možná přečte někdo v redakci a bude moci přemýšlet jestli všemu 100% věřit. Samo že slepý majitel je handikapovaný, ale ne všichni majitelé růrných retrievrů jsou slepí, i když někdy mi tak svým chováním připadají..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 11:15   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Pokud se nemýlím (jestli ano opravte mě), tak máš právo reagovat a redakce musí zveřejnit tvou reakci.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 12:02   #5
Anetqua
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3
Default

Ahoj,

já bych to určitě poslala do konkurenčního časopisu, třeba Psí kusy by to mohlo zajímat. Né kvůlu tomu, aby si "očistil" své jméno, ale čsv obecně, protože tohle je hnus fialovej.
Anetqua jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 12:37   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Adriane, neváhej a zašli jim to. Pokud zveřejnili nepravdu, jsou povini otisknout opravu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 12:43   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jinak se psy z Helppesu máme už zkušennosti, kdy jeden jejich NO napadl na dětské akci před lety na cvičáku v Hloubětíně Shargoo. Shargoo ležel v pohodě pod stolem a jen pozoroval cvrkot. Najednou se k němu přihnal NO, kterého měli z Helppesu jako předváděcího vodícího psa a Shargoo se snažil napadnout. Naštěstí se podařilo je udržet těsně mimo dosah.
Když předváděli vodcí psy, museli všichni ostatní psi být z dohledu (to si vymínila paní Daušová). Proč, to už dnes vím...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 12:56   #8
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jinak se psy z Helppesu máme už zkušennosti, kdy jeden jejich NO napadl na dětské akci před lety na cvičáku v Hloubětíně Shargoo. Shargoo ležel v pohodě pod stolem a jen pozoroval cvrkot. Najednou se k němu přihnal NO, kterého měli z Helppesu jako předváděcího vodícího psa a Shargoo se snažil napadnout. Naštěstí se podařilo je udržet těsně mimo dosah.
Když předváděli vodcí psy, museli všichni ostatní psi být z dohledu (to si vymínila paní Daušová). Proč, to už dnes vím...
tak aryu napadla slepecká fena, když sme kolem ní procházeli, naštěstí měla na hubě košík a aryou sem cukla včas aby odskočila.

A Adriane fakt to zveřejni
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 13:08   #9
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Určitě, bych to nechala otisknout. A pokud by měli kecy myslím, že nás bude dost co by se tě zastalo. jj takových "vodících" je více.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 13:35   #10
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

o to viac by som to zverejnila, keď máte viacerí také skúsenosti. robím v časopise a je povinnosťou také niečo hneď v nasledujúcom čísle uverejniť, s ospravedlnením, minimálne osoby, ktorá ťa ohovorila a od nich, že si info neoverili.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 14:30   #11
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Tak jsem si myslela, že můj první příspěvek na fóru bude k veselejšímu tématu - ale tady nelze než se přidat a podpořit uveřejnění pohledu z druhé strany... Ne kvůli lidem, ale kvůli našim vlčátkům.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 14:44   #12
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak buď vítána i s Benjamínem
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 15:22   #13
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Děkujem...
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 16:27   #14
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Nejsem si jistý jestli by to kdo pochopil, oni s tím tehdy měly problém i někteří naši chovatelé, když se to domákli přes Helpesácké stránky.
Když on to tehdy byl takový rachot, že jsem se z toho vzpamatovával ještě hodně dlouho. Myslím, že právě paní Daušová/jestli je to ta drsná žena spalujícího zraku s tlupou NO/, byla ta harpyje nejděsivější. Prý kdyby to byl její pes tak mi rozbije hubu. Že jsem debil, když krmím psa tam kde chodí lidi a co kdyby děti...... Jenomže moji psi na takových akcích vyrostli a nikdy s tím neměly problém. Tak trochu jako parta drsných esoterických žen a submisivních mužů. To mě litovali i na veterinární na klinice/asi vědí/. Tehdy jsem čekal, že z toho vytřískají daleko větší poprask a následný kapitál. A speciálně majitelka Shargoo mě varovala před případnou reakcí. Tohle jsou humanisté a proti nim se nedá vyhrát. Na jedné straně organizace kde čestným členem jsou všichni od Havlových přes Fejka po Marka Ebena a na druhé divnej týpek co se podobá víc svým psům než člověku. Slepecký pes a polodivoká bestie. Co na to asi průměrný člověk?
A pak. Ten rozhovor je trochu divný i v tom, že ten člověk je ve skutečnosti krapet retardovaný a souvislou větu dá dohromady jen velmi ztěžka, takže si nejsem jistý jestli většina toho článku není záležitostí úprav novinářů. Celá ta legrace mě stála 3000,-, ale zase jsem jel na červenou v psí sanitce.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 16:41   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Když on to tehdy byl takový rachot, že jsem se z toho vzpamatovával ještě hodně dlouho. Myslím, že právě paní Daušová/jestli je to ta drsná žena spalujícího zraku s tlupou NO/, byla ta harpyje nejděsivější.
Daušová je tohle :


Já jsem před lety zavítal na její cvičák (tehdy to bylo někde u Rudné za hřbitovem). Viděl jsem tam půlroční labradory, které učila přivolání tak, že zavolala a když pes nereagoval, najednou zavyl a vyskočil metr do vzduchu. Poté jsem si všiml, že má na krku elektriku. Nejsem nepřítel elektrického obojku, ale všeho s mírou, ve správném věku, ve správný čas a na správném místě. Tím a její exhibicí na našem dětském dnu jsem si o ní udělal jasný obrázek.

Last edited by Pavel; 03-03-2010 at 18:55.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 17:41   #16
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Je to hnusný, ale v tomhle případě mi to přijde dost ujetý. To, že má slepeckej pes po blbým nápadu (a kdoví jestli po něm) natržený ucho je problém na rozmáznutí všude, ale s lidma, který zkazej tři vychovaný psy se dělaj rozhovory. Beru, že je skoro slepej, ale co já znám, tak vím hned o dvou reprezentativnějších slepcích (úplně) a jejich psy nevyjímaje. Jestli tohle je reklama pro Helppes, tak ať si to sežerou tady a následně i ve Světě psů pokud tam otisknou reakci.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 18:53   #17
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Taky jsem přívržencem názoru, že bys jim měl pěkně od plic odpovědět. Když budeme pořád mlčet, bude se do nás pořád kopat. A do vlčáků já kopat nedám.
(A už vůbec ne do Akeenaha, o kterém všichni víme, že se na něm dá dříví štípat a on ještě poděkuje.)
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 18:56   #18
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

P.S. Aplikujeme příznačně nazvaný "Náhubkový" zákon - Pavel nám jistě rád zjistí (nebo spíš poví) jak se příslušný zákon, sbírka a paragraf jmenují, že jo?
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2010, 22:15   #19
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Pamatuji si jak mě to tenkrát Adrian vyprávěl,jako žhavý "zážitek".
I já bych byla pro se ozvat.
Ale žel souhlasím s Adrianem,že by to byl boj s větrnými mlýny
naše - jeho reakce by se setkala s obrovskou akcí..
...jsem přesvědčena, že by se harpye do Adriana pustili a vytáhli patřičnou fotodokumentaci a "důvěryhodné" svědky, kteří by to potvrdili...
A odnesl by to opět zase Adrian
už z principu budou "media" stát za harpyema !

ps. tímto prosím nehážu všechny "harpye" do jednoho pytle , to ne!
I já znám spoustu perfektních "sloužících" psů a vím jaká obrovská dřina je za tím!
Jedná se jen o tento případ!!!
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2010, 08:10   #20
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Jo tak tahle paní tam byla taky, ale hlavní slovo měla žena kolem 50 obarvená na kaštan. Oni mi pak tvrdili, že tento pes není z jejich centra a že jen poskytli majiteli jejich postroje.
Stejně je zvláštní, že lidé pracující v humanitárních organizacích jsou často dost prolezlí zlobou vůči všemu v jejich očích nedokonalému. Protože bydlím ve stejné části Prahy jako je středisko výcviku slepeckých psů, tak je dost často potkávám při treninku, v metru nebo u veterináře a i ty dorostenky co tam chodí venčit se většinou chovají docela arogantně vůči okolí.
Ale asi máte pravdu.Pár prokazatelných drobností, které pro vnímavé rozhodí celkovou věrohodnost, bych tam možná poslat měl.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org