Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-03-2010, 18:07   #41
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Na tom jsem chtěla jen ukázat, jak se dvě stejné věci dají různě podat a klidně zahnat do absurdna. Záleží prostě jen na vhodné formulaci a hned je z beránka krvelačná bestie...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2010, 19:44   #42
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Já mám nějaké povídání tady: http://www.srdcervac.wbs.cz/Povidani-o-csv.html
Ale nejsem si úplně jistá, že to každý pochopí.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2010, 20:09   #43
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak jelikož jde hlavně o Adriana, tak posílejte svoje příběhy a povídky na [email protected] a on si vybere tři spoluporotce. Hlavní hlas bude mít on. Uzávěrku dáme 21.3.2007 do 24:00, vyhodnocení se snad stihne do středy a bude tu vyvěšeno veřejně.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2010, 17:28   #44
Zuzana
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 18
Default Rozhovor ve Světě psů...ach jo

Na tento příspěvek jsme byli upozorněni dnes mailem jedné rozhořčené dámy, která byla přímým svědkem celé politováníhodné události. Pan Adrian zde, bohužel, neuvádí téměř ani jednu větu pravdivou, ale pouze své smyšlenky a lži. Naštěstí je celkem hodně přímých svědků celé události, na které máme, samozřejmě, také kontakty a některé z nich jsme již o této podlosti ze strany p. Adriana informovali. Celá záležitost se neudála v žádném bufetu, ale na úzké parkové cestičce, kde pořadatelé měli umístěný stánek se zabíjačkou. Obsluha zabíjačky dala p. Adrianovi pro jeho 3 psy kosti z čuníka (nevhodnost podávání vařených vepřových kostí psům pominu, zřejmě se p. Adrian domnívá, že nemá psy, ale vlky). P. Adrian byl zapovídaný s nějakou slečnou, psům nevěnoval pozornost a nechal je požírat kosti přímo na cestičce, kde procházeli davy lidí. Nevidomý p. Primák šel právě po této cestičce, protože mířil k našemu stánku, který, protože prostě nevidí, minul a samozřejmě, z pochopitelných důvodů, nemohl vidět ani hodující psy na cestě. Je asi logické, že když těsně míjel skupinku se psy, které se, přes davy lidí, ani nedalo vyhnout, jeho pes měl snahu si ke kosti čuchnout. Je i pochopitelné a nelze to čsv nijak zazlívat, že si kost bránil a po procházejícím psu vyjel. Takže žádné vrčení a provokace psů p. Adriana ze strany vodícího psa se nekonala. Vodící pes naopak na zaútočení čsv vykviknul, odskočil a pokračoval se svým pánem po cestičce dál. Až na upozornění jedné dámy, že jeho vodící pes silně krvácí (jednalo se o prokousnuté ucho, které vždy silně krvácí), se majitel vodícího psa dozvěděl, že jeho pes je zraněný. Je i pochopitelné, že když ho lidé zastavili a říkali mu, jak pes silně krvácí, majitel vodícího psa se málem zhroutil. On totiž, na rozdíl od p. Adriana, který mohl vše velmi dobře vidět, nevidí, takže když mu kolemjdoucí oznámí, že jeho pes krvácí, není schopen odhadnout závažnost zranění psa. Také není pravda, že by p. Adrian chtěl psu poskytnout první pomoc. Naopak, p. Adrian věděl velmi dobře, co zapříčinil, najednou psi měli nasazené náhubky a na rychlém odchodu z parku p. Adriana odchytila až Městská policie, kterou někdo z přítomných návštěvníků zavolal. To už se moji kolegové starali o p. Primáka, zjišťovali rozsah poranění a psu poskytovali první pomoc, kterou bylo možné v těchto provizorních podmínkách poskytnout. Zranění nebylo tak banální, pes krvácel opravdu hodně silně a dodnes mu chybí kousek ucha. P. Adrian zde opět lže, když tvrdí, že nějací trhovci říkali, že vodící pes se stihl "mezi tím" někde poprat, protože p. Primáka zastavila paní, která si všimla, že pes krvácí, cca 20metrů od místa, kde byl pes p. Primáka kousnut čsv. Podotýkám, že vodící pes byl po celou dobu na vodiči a vedl svého nevidomého pána, nepobíhal na volno ani nebyl na nějakém vypouštěcím vodítku. Rovněž není pravda, že posádka sanity chtěla psa ošetřit pouze na místě. Psu poskytli první pomoc a s jasným konstatováním, že je nutné ucho sešít, odjeli na kliniku. A již naprostá lež je, že by onen vodící pes byl psem, který napadá ostatní psy. Pes p. Primáka nebyl vycvičen v našem centru, ale již dlouhodobě p.Primákovi pomáháme. Právě na náš popud vrátil, tak jak uvádí i v článku svého předchozího psa, protože ten měl právě tendence napadat ostatní psy. Tohoto jeho psa známe od momentu, kdy ho převzal a jedná se o zcela nekonfliktního jedince a naštěstí ani tato událost ho nepoznamenala na psychice natolik, že by změnil své chování ke psům. Není mým zvykem tvrdit něco, co není pravda, tento pejsek ani není od nás, takže mně nikdo nemůže podezřívat z jakési obhajoby psa do nás. Na to, že pes p. Primáka je naprosto nekonfliktní existuje mnoho důkazů, ať už svědků, kteří tohoto psa velmi dobře znají nebo i videozáznamů. P. Primák se pravidelně zúčastňuje našich aktivit, kde často bývá obrovské množství nejrůznějších psů také z řad veřejnosti a jeho pes nebyl nikdy účastníkem, natož strůjcem, nějakých psích šarvátek. Překrucování faktů, zmiňovaných v článku (viz ...předchozí psi p. Primáka se zbláznili nebo byli agresivní...) a zmiňování o tom, že p. Primák dlužil sanitce a na veterině, mi už připadá jako naprostá nehoráznost ze strany p. Adriana. Pozorný a zejm. nezaujatý čtenář už pouze z této zmínky si udělá obrázek o charakteru p. Adriana dostatečný. Ano, p. Primák na veterině i sanitce dlužil. On také žije pouze z invalidního důchodu, je nevidomý a dostat se se psem na veterinární pohotovost, znamená zavolat si sanitku a vše si také zaplatit. Dluh už dávno samozřejmě uhradil, takže takováto poznámka od p. Adriana je více než sprostá vůči člověku s těžkým postižením. V kontextu lží p. Adriana je již pouze úsměvná poznámka, že Helppes "zpropagoval" celou událost na hlavní scéně za pomoci Marty Kubišové, která se této akce ale vůbec nezůčastnila. Událost vyvolala velký ohlas a zděšení mnoha přítomných lidí, kteří se nás chodili vyptávat, jak to s vodícím psem dopadlo. Abychom odpověděli všem a lidi naopak informovali o tom, že zranění vodícího psa není přespříliš vážné, ale zároveň upozornili, že právě takováto událost může ve vodícím psu zanechat velmi neblahé následky po celý život, mluvili jsme o této záležitosti na hlavní scéně. Ne, čsv p. Adriana opravdu nelze vytýkat nic. Pes si logicky bránil svou kost, choval se zcela přirozeně. Pes nemůže za svého majitele, který se choval naprosto nezodpovědně vůči svému okolí. Stejně tak, jak nám psala jedna paní, která je vyjádřeními p. Adriana pohoršena, mohl se ke krmící se smečce přiblížit malý psík nebo dítě a vše by mohlo mít tragické následky. Tvrzení p. Adriana, že by jeho psi neublížili dítěti, které by se k nim přiblížilo v momentě, kdy hlodají kosti, je pouze důkazem toho, o jak nezodpovědného člověka se jedná. Již vůbec není pochopitelné, že si zde p. Adriana stěžuje na to, že musel zaplatit náklady na ošetření vodícího psa. No to snad je samozřejmé a je divné, že když tedy v tom byl p. Adrian tak nevinně, že to netvrdil přítomným policistům. Že nebýt mně a mé kolegyně právě z napadané organizace Helppes, mohl to mít p. Adrian ještě dražší, tak tím se p. Adrian jaksi zde nechlubí. Po jeho odjezdu s majitelem vodícího psa na veterinu, nechal své psy na starosti velmi mladičké slečně. To nebyla náhoda, že si slečna vzala jednoho ze psů, p. Adrian jí ty psy nechal na starost. Vzhledem ke konstituční stavbě slečny i jejímu věku, nebylo tedy žádné překvapení, že psy nezvládla, jeden pes se jí vytrhnul a pelášil po hlavní pryč z parku. Probíhal na křižovatce s Kartouzskou ulicí, tedy mezi velkým množstvím aut a splašeně pobíhal po Štefánikově ulici mezi tramvajemi a právě já s kolegyní jsme jí pomáhaly tohoto psa odchytit. Když se to povedlo, tak slečna za svou chybu psa seřezala vodítkem. Nicméně se jednalo o psa a bylo nám v momentě, kdy byl ohrožen na životě úplně jedno, že se jedná o psa ze smečky, ze které jeden ze psů kousl psa vodícího. No, tak to jenom pro lepší obrázek o oněch zmiňovaných „harpyích“. Přestože ze zdejších reakcí je mi jasné, že p. Adrian má na tomto fóru početný "fanklub", považuji za nutné události uvést na pravou míru a je mi celkem jedno, jaká reakce tohoto "fanklubu" p. Adriana nastane, protože vše je zadokumentováno a velmi snadno svědecky prokazatelné a tudíž je možné lži p. Adriana snadno vyvrátit. Událost se totiž nestala ani v bufetu ani nikde v prostoru bez lidí a tudíž svědků, ale přímo před zraky mnoha lidí. Troufám si konstatovat, že plemeno čsv jsem velmi dobře znala již v době, kdy p. Adrian si hrál s plyšáky v kočárku. Znám i dobře tvůrce tohoto plemene, p. Ing. Hartla, kterého si nesmírně vážím a který by dozajisté nebyl nadšen, že psi tohoto ušlechtilého plemene se ocitají v rukou tak nezodpovědných lidí, jako je p. Adrian. Tvrzení p. Adriana, že jsem měla já říct "..kdo vůbec vznik tohoto plemene povolil?.." je tedy jenom další lží p. Adriana, která má zdejší majitele čsv ještě více popudit. Takový nesmysl bych totiž, jako člověk, který se věnuje psům 36 let a mj. plemeno čsv zná v celku dobře, těžko z úst vypustila. Troufám si i tvrdit, že o plemeni čsv vím víc, než samotný p. Adrian. Kdyby totiž plemeno, které vlastní znal, nemohl by se chovat tak nezodpovědně, jak se zachoval. K dalším lživým a smyšleným příspěvkům členů "fanklubu" p. Adriana se nehodlám vyjadřovat vůbec, myslím, že to samo o sobě vysvětluje hodně a že tak, pokud uznají za vhodné, učiní jiní. Ale vzhledem k veřejnému napadání člověka se zrakovým postižením, autora článku a organizace, kterou vedu a která již 9 let pomáhá lidem s postižením pomocí psů, nemůžeme takovéto veřejné lži a urážky ignorovat. Za Helppes Zuzana Daušová
Zuzana jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2010, 19:46   #45
Barny
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Default

Není už těch lží nějak moc adriane? Chováš se jako dacan.
Barny jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2010, 10:42   #46
Kos
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Default

Zdravím. Se zájmem jsem si to tu přečetl a docela mě překvapilo, že tu nezazněla jedna podstatná věc. Tak ti jí tu napíšu já. Je to k tobě, Adriane:

Je školáckou chybou nechat na veřejnosti, za potenciální přítomnosti jiných neznámých psů, psa něco žrát nebo si i jen s něčím hrát. Jakmile to uděláš, je zaděláno na problémy. Pravděpodobnost konfliktu mezi psy je pak stopkrát větší, bez ohledu na vychovanost a vycvičenost psa. Nebo na to, že jsou psi v daném prostředí zvyklí se pohybovat, s tím to nesouvisí. To se prostě nedělá.
Takovou věc si můžeš dovolit udělat mezi psy, kteří se navzájem výborně znají a jsou na sebe zvyklí, ale i tak to jednou za čas mezi nimi zajiskří. Natož v takové situaci, v které jsi byl ty a tvoji psi.
Kos jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 13:10   #47
AdamHoleksa
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Default Lež jako věž

Je tohle vůbec možné, že máte ještě takovou drzost tady takhle lhát? J
Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Pokud čtete Svět psů, asi vás zaujme v rozhovoru s nevidomým panem Primákem, informace kterak byl jeho Endy napaden "uprostřed náměstí, československým vlčákem v rukou mladičké dívky". Docela mě ten článek nadzvednul a protože pochybuju, že by realita redakci zajímala tak ten smutek vyklopím aspoň tady.
Tak v první řadě se tedy prásknu, že tou mladičkou dívkou jsem byl já a agresor můj Akeenah. Je to víc než rok. A bylo to v bufetu na historickém trhu v parku. Pojídali jsme párky a pod stolem 3 vlčáci zpracovávali svou kostěnou pozornost od obsluhy, když se přiřítil Chesapeake bez doprovodu a bez zaváhání se pokusil se zavrčením Akeenahovy potravu odebrat přímo z tlamy. Ten se jen krátce varovně ohnal a pes zmizel. Nevím jestli šlo tomu zabránit? Žádného kontaktu jsem si nevšimnul, ale kdo ví.
Asi za třičtvrtě hodiny nás na témže místě sebrala Policie. Prý těžce pokousaný vodící pes. Měl asi centimetr natržené ucho, takže to krvácelo opravdu pěkně. Co je důležité, že přímo naproti bufetu měly stánek Helpes, které naši vlčáci od začátku jen svou přítomností docela vytáčeli/slovy jejich vedoucí:"kdo vůbec vznik tohoto plemene povolil?" No a pak to vypadalo jako když se na nás slétly harpye, včetně městské policistky, která na mě nenávistně syčela, že je majitelkou 3 canisterapeutických pitbullů. Do toho přicházeli trhovci kteří tvrdili, že vodící pes se stihnul mezi tím dost poprat z nějakým labradorem. Nikdo je neposlouchal.
Tak jsem navrhnul doprovod k veterináři. prý jestli jsem se nezbláznil, že to je pes za 200000,- a ten potřebuje sanitku a speciální kliniku. Tak jo. Pak jsem se pokusil aspoň psa ošetřit a očistit od krve. V tom mi zbránili, neboť bylo důležitější jej pořádně nafotografovat chlapíkem v kostýmu retrívra.
Když přijela psí záchranka, hledali psa těžce potrhaného vlky. Původně to chtěly ošetřit na místě, ale když viděli tu hysterii tak raději že pojedeme. Jak saniťák tak na klinice ve Stodůlkách viděli pana Primáka velice rádi, neboť tam všude měl sekeru od minulých akcí. Například když psa přecpal o vánocích cukrovím a tím ho přiotrávil /to v rozhovoru také zmiňuje, ale trochu jinak/. Celé ošetření trvalo asi 15 minut a při asistenci jsem zjistil, podle četných jizev, že těžce obézní pejsa se rve nejspíš často a rád. Taky jsem se divil velmi nepříjemnému stahováku na kterém visel prakticky pořád. Po návratu na místo, jsem se dozvěděl, že celý incident už stihli příslušníci Helpesu mohutně zpropagovat na hlavní scéně za pomocí Marty Kubišové, ale už to byly velmi nebezpeční 3 čsv/asi mysleli i to 3měsíční štěně/ kteří těžce zranili ubohého vodícího psa. Je to příspěvková organizace tak to chápu. Pořád mi to, ale strašilo v hlavě, protože vodící pes přece nemůže být agresivní. A před časem jsem ho potkal na výstavě. Napadal všechny kolem bez rozdílu a nevidomý majitel i s asistentkou měly co dělat aby jej udrželi. A dnes se dovídám, že pán Primák má už třetího psa, protože ti předchozí se zbláznili a nebo byly agresivní.
Tak takto nějak vypadá pozadí běžného článku v tisku. Za špatnou reprezentaci plemene se těm kterých se to dotklo omlouvám.
AdamHoleksa jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 14:09   #48
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Myslím, žeby se k podstatě věci měli vyjadřovat jen Ti, kteří u toho byli. Nemá smysl tady probírat "jedna paní povídala".
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 14:20   #49
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Pes si logicky bránil svou kost, choval se zcela přirozeně. Pes nemůže za svého majitele, který se choval naprosto nezodpovědně vůči svému okolí. Stejně tak, jak nám psala jedna paní, která je vyjádřeními p. Adriana pohoršena, mohl se ke krmící se smečce přiblížit malý psík nebo dítě a vše by mohlo mít tragické následky. Tvrzení p. Adriana, že by jeho psi neublížili dítěti, které by se k nim přiblížilo v momentě, kdy hlodají kosti, je pouze důkazem toho, o jak nezodpovědného člověka se jedná.
Nechci reagovat na tyto články ohledně této aféry, nevím kde je pravda a je mi to celkem fuk, vlčák tu naštěstí není popisován jako bestie, jak většinou bývá... To je mezi Vámi.
Ale na co chci reagovat - je výtah tohoto článku. Moje fena by také "zaútočila" na psa, který by se jí pokoušel sebrat kost - to je prostě chování ve smečce. Ale mohu za ni strčit i obě ruce do ohně, že by si totéž nedovolila k dítěti !!!. Fenu vyrůstala s mými bratry - (11 let, 1 rok), dále se neustále pohybuje "díky její oblibě" mezi dětmi mých kamarádů - 1,5 roku, 2 roky, 6 let, 7 let, 7 let atd... (Teda žije s nimi už 4 roky, takže někteří byli mladší někteří starší) a nikdy absolutně nikdy neměla jediný náznak dominance či čehokoliv vůči dítěti, žrádlo jí neberu, ale když prostě chci tak jí ho vezmu a ona si nedovolí ani se blbě podívat. NIKDY by si nedovolila na mě či jákékoliv dítě zaútočit. Tím nejsem nezodpovědný člověk - když děti, a že jich poslední dobou přibývá vidí moje holky mohou se obě strany zbláznit, dokonce nechají i ty kosti ležet a jdou se za dětmi mazlit (a že se nám jich kolikrát po zahradě válí). Takže prosím rozlišovat agrasivitu vůči psům a dětem. U nás dětem hrozí pouze velká pusa a absolutní radost. Tak neházet všechny do jednoho pytle není vlčák jako vlčák. Naši "vlčí bestie" jsou 100% hodnější a vychovanější než sousedovic labrador se zlaťákem, za nimi se děti netroufnou.

FOTO S DĚTMI :
Foto s klukama -zde
Takhle to u nás vypadá když jsou štěňata - ZDE a ZDE, TADY

Ještě ji tedy budu muset vyfotit s flákotou masa a všemi dětmi...Takovou fotku opravdu nemám.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 14:41   #50
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja bych celkem ocenila, kdyby nas madam z helppesu neznacovala jako nejaky adrianuv fanclub. nikdy jsem clenem zadneho nebyla ani se k tomu nechystam. dekuji. adriana znam osobne a nemyslim si, ze by nam tady vubec neco predkladal, kdyby se necitil rozhovorem v onom casopise dotcen. tolik k adrianovi. a souhlasim s pavlem, ze by se k tomu meli vyjadrovat ti, kteri u toho osobne byli a videli to. jen mala pripominka k tem kostem a tomu, ze se nad tim nekdo podivuje. nevim, zda byly opravdu varen, ale syrovym masem a kostmi krmi vetsina majitelu cevecek a troufam si rict, ze prirozene strave se zadne granule, kterymi pravdepodobne asistencni psy krmi, nevyrovnaji....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 15:29   #51
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Celá záležitost se neudála v žádném bufetu, ale na ... Událost se totiž nestala v bufetu ...
Paní Daušová, vy se snažíte udělat z Adriana lhář a berete si k tomu i jeho zmínku o bufetu. V tom případě vám musím vysvětlit, co to znamená BUFET:

1. místnost, jídelna, STÁNEK, gastronomické zařízení pro rychlé občerstvení
2. stůl s občerstvením (obvykle studeným), například při recepci a podobně
3. starší název pro kuchyňskou skříň, synonymum pro slovo kredenc

Z uvedeného vyplývá, že událost se odehrála v bufetu a nic na tom nemění fakt, že vy stánku říkáte jinak. Takže váš text je přinejmenším částečně nepravdivý. A na maličkostech záleží v takovýchto případech velmi...

Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 18:29   #52
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Přestože ze zdejších reakcí je mi jasné, že p. Adrian má na tomto fóru početný "fanklub", považuji za nutné události uvést na pravou míru a je mi celkem jedno, jaká reakce tohoto "fanklubu" p. Adriana nastane,
Tyto stránky nejsou žádným "fanklubem Adriana" a myslím, že k tomu drtivá většina lidí tady má daleko. Takže myslím, že jste střelila trochu vedle.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
protože vše je zadokumentováno a velmi snadno svědecky prokazatelné a tudíž je možné lži p. Adriana snadno vyvrátit.
Bylo by super tady ty dokumenty zveřejnit, aby si lidé mohli udělat obrázek sami. Zatím je to jen tvrzení proti tvrzení jen s tím, že tvrzení proti Adrianovi bylo zveřejněno v tištěné médiu.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
K dalším lživým a smyšleným příspěvkům členů "fanklubu" p. Adriana se nehodlám vyjadřovat vůbec, myslím, že to samo o sobě vysvětluje hodně a že tak, pokud uznají za vhodné, učiní jiní.
Pokud máte na mysli mé zkušenosti s Helppesem, tak upozorňuji, že to nejsou žádné smyšlenky.

1. V roce 2001 nebo 2002 (už si přesně nepamatuji) jste byla pozvána cvičák v Hloubětíně, kde probíhala akce pro děti. Napadení ČsV, který tam klidně ležel Vaším psem si moc dobře pamatuji a najde se nás jistě více (minimálně manžel majitelky dotčeného psa). I to, že když Váš pes byl předváděn, nesměli se za páskou vyskytovat žádní jiní psi (na rozdíl od předvedení mondioringu, kde naopak majitelka chtěla aby tam bylo co nejvíce psů, aby bylo více rušivých elementů).

2. Ještě když jste sídlila na severozápadním okraji Prahy (myslím, že to bylo v Rudné za hřbitovem), byl jsem se u Vás podívat, protože jsme chtěli o výcviku psů psát do novin (bohužel jsme zjistili, že v té době probíhaly jakési spory o finance mezi Vámi a původní organizací, kde jste původně byla a tak jsme článek raději neotiskli). Výcvik mladých psů s elektrickým obojkem jsem viděl na vlastní oči a Vy osobně jste mi potom ještě ukazovala jaký typ obojku používáte (mám dojem, že to byl nějaký dovoz z USA).

Takže z mé strany žádné smyšlenky, jen vlastní zážitky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 19:59   #53
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Na tento příspěvek jsme byli upozorněni dnes mailem jedné rozhořčené dámy, která byla přímým svědkem celé politováníhodné události. Pan Adrian zde, bohužel, neuvádí téměř ani jednu větu pravdivou, ale pouze své smyšlenky a lži.
Samozřejmě, každý si ze stejné situace pamatuje trochu něco jiného a také podrobněji nebo méně podrobně. Připadá mi celkem logické, už ve své podstatě, že každý bude mít také jiný náhled na věc=jiný názor=jiná interpretace.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Naštěstí je celkem hodně přímých svědků celé události, na které máme, samozřejmě, také kontakty a některé z nich jsme již o této podlosti ze strany p. Adriana informovali.
....ano, některé z nich. Např. na mne jste si rozhodně kontakt nevzali..nebudu se ptát proč.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Celá záležitost se neudála v žádném bufetu, ale na úzké parkové cestičce, kde pořadatelé měli umístěný stánek se zabíjačkou. Obsluha zabíjačky dala p. Adrianovi pro jeho 3 psy kosti z čuníka
Pan Adrian má pouze 2psy a to fenku a psa. Třetí pes - štěně-fenka, byl můj a kosti nežral..to jen pro upřesnění.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
(nevhodnost podávání vařených vepřových kostí psům pominu, zřejmě se p. Adrian domnívá, že nemá psy, ale vlky).
Ano, toto jste vůbec neměla zmiňovat...každý živí své psy tím, co si myslí,že je pro ně dobré. Někdo granulemi=obilím (ano, pes je opravdu bíložravec!), někdo vařenou domácí stravou (ano, pes si umí i uvařit, běžně v přírodě nachází např. těstoviny, vařené kuře apod.) nebo syrovou domácí stravou (pes si vyrazí na papriky, na mrkvičku, nějaké to mleté masíčko). Umýslně to píši v nadsázce. Osobně jsem toho názoru, že do přirozené stravy budou mít naši miláčci vždy daleko. Ale to vařené vepřové, mi připadá opravdu jako ten nejmenší nedostatek, v porovnání s tím, co lidé svým psům běžně kupují a to ještě za nehorázné peníze. Takže do debaty na toto téma bych se skutečně nepouštěla.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
P. Adrian byl zapovídaný s nějakou slečnou, psům nevěnoval pozornost a nechal je požírat kosti přímo na cestičce, kde procházeli davy lidí.
Ano, v tomto máte pravdu. Psy baštili kosti na chodníku-na kraji, přímo pod "řezníky". Za davy lidí považuji spíše ty průvody turistů na Václavském náměstí. Na tomto místě mi jich až tak moc nepřišlo..přeci jen, asi bychom jinak nestály na chodníku, ale posunuli bychom se kousek stranou. Máte pravdu v tom, že není zrovna rozumné nechat psy baštit kosti zrovna na chodníku.


Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Nevidomý p. Primák šel právě po této cestičce, protože mířil k našemu stánku, který, protože prostě nevidí, minul a samozřejmě, z pochopitelných důvodů, nemohl vidět ani hodující psy na cestě.
Trochu mne zaráží Vaše jistota, že pan Primák mířil právě k Vám. Pokud potkám nevidomého člověka, který má jasný cíl, zpravidla se to velmi snadno pozná, jelikož dotyčný se ptá svého okolí, kde je a jak se dostane tam, kam potřebuje, případně zda by jej tam nedovedli. Pan Primák ovšem šel, resp. jel (byl na invalidním vozíku) po chodníku. Rozhodně jsem nezaregistrovala, že by se snažil nějak zjistit, kde je Váš stánek. A zajímavé je, že ani později se k Vašemu stánku nevrazel ale pokračoval dále ve svém směru. Pochopitelně, psy vidět nemohl.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Je asi logické, že když těsně míjel skupinku se psy, které se, přes davy lidí, ani nedalo vyhnout, jeho pes měl snahu si ke kosti čuchnout. Je i pochopitelné a nelze to čsv nijak zazlívat, že si kost bránil a po procházejícím psu vyjel.
Jak jsem zmínila výše, rozhodně zde nebyly takové davy lidí, aby nebylo možné se psům vyhnout a to i v případě člověka na vozíku. Pes pana Primáka se celkem výrazně "natáhl" ke psům s kostmi. S další větou celkem zásadně nesouhlasím. Pokud o psovy řeknu, že "vyjel", znamená to pro mne, že dal opravdu dost razantním způsobem najevo, "že tohle ne". Tj. pes VYRAZÍ, bývá naježený, a min. ZAVRČÍ, nebo také rovnou KOUSNE. To v případě Akeenaha VŮBEC neproběhlo. Ano, Akeenah zamručel na upozornění, snad se i pohl-lehce ohnal. Ale jeho CELKOVÁ POLOHA, byla stejná.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Takže žádné vrčení a provokace psů p. Adriana ze strany vodícího psa se nekonala.
Pokud moje fenka jde ke psovi, který bude mít kus žvance, beru to také za provokaci, jelikož vím, že pes si může (a je to pravděpodobné) bránit. Proto tomu buď zamezím, a nebo se pak nebudu divit, když se mi po ní pes ožene. Ale chápu, že pokud nevidomý o psech nevěděl, nemohl se podle toho zachovat.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Vodící pes naopak na zaútočení čsv vykviknul, odskočil a pokračoval se svým pánem po cestičce dál.
V této věci nemáte pravdu. Pes nevykviknul, pouze se vrátil a pokračoval se svým majitelem. Opravdu nevím, kdo by to měl vědět jistěji, než někdo z nás bezprostředně zúčastněných. A jestliže pes opravdu vykviknul, musel to majitel slyšet...proč na tento signál od svého zvířete nereagoval (třeba tak, že se zeptal kolemjdoucího, nebo psa neosahal, zda je v pořádku - a nepište, že majitel je nevidomý-to si uvědomuji).


Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Až na upozornění jedné dámy, že jeho vodící pes silně krvácí (jednalo se o prokousnuté ucho, které vždy silně krvácí), se majitel vodícího psa dozvěděl, že jeho pes je zraněný.
V tomto opět nemáte pravdu. Ucho bylo natržené, nikoli prokousnuté a jednalo se asi o 2-3cm. Nakousnuté bylo na okraji v nejnižší části ucha.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Je i pochopitelné, že když ho lidé zastavili a říkali mu, jak pes silně krvácí, majitel vodícího psa se málem zhroutil. On totiž, na rozdíl od p. Adriana, který mohl vše velmi dobře vidět, nevidí, takže když mu kolemjdoucí oznámí, že jeho pes krvácí, není schopen odhadnout závažnost zranění psa.
Pokud vím, majitel zjistil, že něco není v pořádku s jeho psem asi po 30min po údajném "napadení". A to na základě třesu psa..čemuž věřím, právě proto, že nevidomý dozajista lépe vnímá dalšímý smysly a proto si změn u svého chování takto všiml. Trošku matete...upozornila jej tedy jedna dáma, nebo jej zastavovali lidé..to už je trochu rozdíl. Závažnost zranění, podle mého názoru, odhadnout lze a to opět osaháním psa. Tak by majitel, byť nevidomý, velmi rychle zjistil, že pes "má mokré a porušené" jedno ucho. Chápu, že nemusí poznat, že se jedná o krev, ale jak jsem zmínila výše, předpokládám, že takový člověk velmi dobře zná své zvíře a pozná tak, když je něco v nepořádku.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Také není pravda, že by p. Adrian chtěl psu poskytnout první pomoc. Naopak, p. Adrian věděl velmi dobře, co zapříčinil, najednou psi měli nasazené náhubky a na rychlém odchodu z parku p. Adriana odchytila až Městská policie, kterou někdo z přítomných návštěvníků zavolal.
V tomto nemáte vůbec pravdu. Vzhledem k tomu, že tak, jak jsme u "incidentu" byli, k žádnému poranění nedošlo (ani "bitce" nebo zkrátka takové reakci, která by vůbec něco takového naznačovala), nemohl mít pan Adrian vůbec důvod k "rychlému odchodu". V parku jsme byli po celou dobu, jen jsme nezůstali na chodníku, ale šli jsme se podívat dále.
Naopak, asi po oněch 30min, kdy byl podle Vás pes pana Primáka údajně pokousán psem pana Adriana, se k nám doslova přiřítila jedna pracovnice z Helppes (nevím,zda jste to byla Vy, či kolegyně) a nařkla nás, že "naši psi, pokousali vodícího psa". Načež jsme zůstali v údivu stát. Ano, v tuto chvíli byl pan Primák za stánkem Helppes spolu s pracovníky této organizace a jeho pes měl ucho od krve.


Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
To už se moji kolegové starali o p. Primáka, zjišťovali rozsah poranění a psu poskytovali první pomoc, kterou bylo možné v těchto provizorních podmínkách poskytnout. Zranění nebylo tak banální, pes krvácel opravdu hodně silně a dodnes mu chybí kousek ucha.
"Banální" ...neberte to jako zlehčování, ale 3cm natrženého ucha,mi přijde opravdu banální zranění. Pokud by byl pes bez nohy, bylo by to akutní a volala bych první pomoc. To je můj názor.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
P. Adrian zde opět lže, když tvrdí, že nějací trhovci říkali, že vodící pes se stihl "mezi tím" někde poprat, protože p. Primáka zastavila paní, která si všimla, že pes krvácí, cca 20metrů od místa, kde byl pes p. Primáka kousnut čsv.
V tomto případě LŽETE Vy. Úmyslně používám slovo "lžete", protože v tomto případě se nejedná o pohled na věc. Vy jste u této informace nebyla. Poté, co jste nás nařkli (doslova) z údajného napadení, a my se nestačili divit, opravdu za námi přišla paní, která měla stánek tuším hned vedle Helppes, nebo ob jeden a řekla, že právě tento vodicí pes se před chvílí popral s černým labradorem (možná retrievrem). "Viník" byl tedy neznámý. Ale samozřejmě je jednodušší vše "hodit" na ČSV. Na plemeno, které dosud většina lidí nezná, o kterém si snadno přečtou, že má náročnější výchovu a tudíž je pro každého snadno představitelné, že takový pes jiného psa napadne, než v případě labradora/retrievra, kterého všichni známe jako ty hodné rodinné pejsky. Ale už nikdo nemluví o tom, že právě toto plemeno je v seznamu těch, které nejčastěji pokoušou a to i svého pána. To, kdo natrhl vodicímu psovi ucho, se fakticky nezjistilo. Především, zde ale nebyla ani nejmenší snaha to zjistit!

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Podotýkám, že vodící pes byl po celou dobu na vodiči a vedl svého nevidomého pána, nepobíhal na volno ani nebyl na nějakém vypouštěcím vodítku. Rovněž není pravda, že posádka sanity chtěla psa ošetřit pouze na místě. Psu poskytli první pomoc a s jasným konstatováním, že je nutné ucho sešít, odjeli na kliniku.
U tohoto jsem nebyla, nebudu se proto vyjadřovat. Jen bych podotkla, že přestože nebyly fakticky žádné důkazy (ani ony spousty očitých svědků-pokud nemáte na mysli ty Vámi zmanipulované-viz níže) toho, že by pes pana Adriana způsobil zranění vodicímu psovi, tak díky Vašim "atakům" po krátkém rozmyslu pan Adrian usoudil, že bude lépe ošetření zaplatit. A pokud se ptáte, proč jej tedy platil, když zranění nezpůsobil jeho pes, tak odpověď je velmi jednoduchá. Když do Vás hučí 2ženy, že to byl Váš pes, že to všichni viděli (nikdo další kromě Vás nám nic takového nepotvrdil) a ještě vše stejným způsobem vykládají policistce..která naslouchá opět pouze Vám, asi moc šancí na ospravedlnění mít nebudete. Ale tak už to v naší zemi chodí....Ano, máte svědky, kteří ovšem pouze odkývali skutečnost, že psi pana Adriana baštili na chodníku kosti a vodící pes kolem nich prošel. To je tak vše.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
A již naprostá lež je, že by onen vodící pes byl psem, který napadá ostatní psy. Pes p. Primáka nebyl vycvičen v našem centru, ale již dlouhodobě p.Primákovi pomáháme. Právě na náš popud vrátil, tak jak uvádí i v článku svého předchozího psa, protože ten měl právě tendence napadat ostatní psy. Tohoto jeho psa známe od momentu, kdy ho převzal a jedná se o zcela nekonfliktního jedince a naštěstí ani tato událost ho nepoznamenala na psychice natolik, že by změnil své chování ke psům. Není mým zvykem tvrdit něco, co není pravda, tento pejsek ani není od nás, takže mně nikdo nemůže podezřívat z jakési obhajoby psa do nás.
U tohoto jsem nebyla, tyto informace nemám, proto se k nim nebudu vyjadřovat.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Na to, že pes p. Primáka je naprosto nekonfliktní existuje mnoho důkazů, ať už svědků, kteří tohoto psa velmi dobře znají nebo i videozáznamů.
Na zmíněné důkazy bych zřetel přiliš nebrala. Mohu Vás ujistit, že mnoho mých známých a kamarádů se také zapřisáhne, že moje fenka je bezkonfliktní, přátelská atd. Přesto vím, že jsou situace, které na ni nepůsobí dobře a může se chovat jinak, než by kdokoli čekal. Totéž videozáznamy. Na cvičák s fenkou chodím od jejích 3měsíců, tj. cvičitelé ji znají také velmi dobře. Přesto mi nevěřili, že se mi fenka některých lidí bojí. Takže nějaké video a reference zmíněného typu bych za bernou minci opravdu nebrala. Navíc, pes je stále jenom pes a psem zůstane. Je to zvíře, nevidíme mu do hlavy.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
P. Primák se pravidelně zúčastňuje našich aktivit, kde často bývá obrovské množství nejrůznějších psů také z řad veřejnosti a jeho pes nebyl nikdy účastníkem, natož strůjcem, nějakých psích šarvátek. Překrucování faktů, zmiňovaných v článku (viz ...předchozí psi p. Primáka se zbláznili nebo byli agresivní...)
Nemám informace, nebudu se vyjadřovat.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
a zmiňování o tom, že p. Primák dlužil sanitce a na veterině, mi už připadá jako naprostá nehoráznost ze strany p. Adriana. Pozorný a zejm. nezaujatý čtenář už pouze z této zmínky si udělá obrázek o charakteru p. Adriana dostatečný. Ano, p. Primák na veterině i sanitce dlužil. On také žije pouze z invalidního důchodu, je nevidomý a dostat se se psem na veterinární pohotovost, znamená zavolat si sanitku a vše si také zaplatit. Dluh už dávno samozřejmě uhradil, takže takováto poznámka od p. Adriana je více než sprostá vůči člověku s těžkým postižením.
...sama zde píšete, že pan Primák skutečně na veterině dluhy měl. Je to tedy pravda, fakt. Nevidím na tom proto nic nehorázného. Snad to vyzní tvrdě, ale pokud nejsem finančne natolik zajištěna, abych se o psa postarala, tak si jej nebudu pořizovat. Zvláště v případě člověka, který, jak sama píšete, žije pouze z invalidního důchodu...má tedy svůj stálý měsíční příjem, předpokládám (vzhledem k postižení), že nebude mít také náklady shodné se zcela zdravým člověkem a proto by spočítání nějakého finančního minima, které pro psa potřebuji, nebude tak složité. Chápu, že život přináší různé věci a stane se, že je třeba zaplatit a není z čeho. Ale neomlouvala bych to postižením a invalidním důchodem.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
V kontextu lží p. Adriana je již pouze úsměvná poznámka, že Helppes "zpropagoval" celou událost na hlavní scéně za pomoci Marty Kubišové, která se této akce ale vůbec nezůčastnila. Událost vyvolala velký ohlas a zděšení mnoha přítomných lidí, kteří se nás chodili vyptávat, jak to s vodícím psem dopadlo. Abychom odpověděli všem a lidi naopak informovali o tom, že zranění vodícího psa není přespříliš vážné, ale zároveň upozornili, že právě takováto událost může ve vodícím psu zanechat velmi neblahé následky po celý život, mluvili jsme o této záležitosti na hlavní scéně.
Ano, Marta Kubišová na této akci vůbec nebyla. Bohužel, s tím ostatním dost zásadně nesouhlasím. Pokud by se stejná situace stala v parku, zda by zde také byli oni zděšení lidé a chodili by se ptát, jak to s pejskem dopadlo. Silně o tom pochybuji. Ale právě vy,jste se postarali přesně o tuto dramatizaci. Jen za nepřítomnosti pana Adriana, jste o celé věci mluvili cca 3x a to značně zaujatě. Z mého pohledu, se jednalo pouze o Vaše zviditelnění=propagování. O nic víc. Je to jako s novinami-můžete napsat: "Důchodce byl přepaden a okraden dvěma mladíky" nebo můžete napsat: " Důchodce byl přepaden a okraden dvěma cikány". Jak to na Vás bude působit? Je to trochu nadsazené, ale je to stejné. Vy jste nemluvili o tom, že vodící pes strkal čumák kam neměl a majitel byl se svačícími psi kde neměl a vodicí pes tak přišel (kdo ví jestli!) k natrženému uchu. Vy jste hlásali o tom, jak byl vodící pes napaden nejprve "československým vlčákem" a pak už rovnou "československými vlčáky", které tu má nezodpovědný majitel a jaký je vodicí pes a jeho pán chudák. Jednoduše, díky vaší "přednášce" musel člověk neznající naše plemeno dojít k názoru, že jsou to strašně nebezpeční psi.
Mimochodem, snad každý pes, ne jen ten vodicí může mít z nějaké šarvátky (a lecčeho jiného) následky na celý život, ne?

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Ne, čsv p. Adriana opravdu nelze vytýkat nic. Pes si logicky bránil svou kost, choval se zcela přirozeně. Pes nemůže za svého majitele, který se choval naprosto nezodpovědně vůči svému okolí. Stejně tak, jak nám psala jedna paní, která je vyjádřeními p. Adriana pohoršena, mohl se ke krmící se smečce přiblížit malý psík nebo dítě a vše by mohlo mít tragické následky.
Pokud vím, tuto "tragickou variantu" jste panu Adrianovi neustále předhazovala Vy, nebo Vaše kolegyně. Ráda si dopis-mail od paní přečtu.


Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Tvrzení p. Adriana, že by jeho psi neublížili dítěti, které by se k nim přiblížilo v momentě, kdy hlodají kosti, je pouze důkazem toho, o jak nezodpovědného člověka se jedná.
Mohu Vás ujistit o tom, že konkrétně pes pana Adriana je nejhodnější a nejflegmatičtější čsv které znám. NIKDO nezná svého psa lépe, než majitel sám. Majitel také vyhodnocuje, kdy je a kdy není nutné mít psa na vodítku, s náhubkem atd. I zde na wolfdogu Vám lidé píší své zkušenosti v tomto směru. Nehledě na to, že tak jak si majitel psa má hlídat svého psa, tak si rodiče mají hlídat své děti! Takže nevím, co by děti měly dělat u psů hlodajících kosti.....možná budete argumentovat tím, že děti jsou děti a je těžké je uhlídat..není to také o zodpovědnosti?! Každý bychom si měli hledět především svého...pak by nedocházelo k takovým konfliktům.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Již vůbec není pochopitelné, že si zde p. Adriana stěžuje na to, že musel zaplatit náklady na ošetření vodícího psa. No to snad je samozřejmé a je divné, že když tedy v tom byl p. Adrian tak nevinně, že to netvrdil přítomným policistům. Že nebýt mně a mé kolegyně právě z napadané organizace Helppes, mohl to mít p. Adrian ještě dražší, tak tím se p. Adrian jaksi zde nechlubí.
Co Vám přijde nepochopitelné na tom, že člověk nechce platit za něco, co podle svého čistého svědomí nezpůsobil a nikdo mu nebyl schopen to dokázat?! Lžete (opět) v tom, že by se pan Adrian neobhajoval policistce (byla zde jedna policistka). On se objahoval, ale vzhledem k tomu, že jste Vy s kolegyní do policistky neustále "hučely", pana Adriana neposlouchala. Ono by to byl asi taky pořádný průšvih, kdyby jste pak na podiu všem přítomným lidem museli přiznat, že to nebyl pes čsv, který pokousal vodicího psa, že jste se spletli a vlastně nevíte, kdo je viníkem.
Nevidím důvod, proč by to měl mít pan Adrian ještě dražší. Můžeme to vzít také z druhé strany - taktéž jste nezmínili ani v nejmenším, že pan Adrian zaplatil majiteli ještě nemálo navíc.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Po jeho odjezdu s majitelem vodícího psa na veterinu, nechal své psy na starosti velmi mladičké slečně. To nebyla náhoda, že si slečna vzala jednoho ze psů, p. Adrian jí ty psy nechal na starost. Vzhledem ke konstituční stavbě slečny i jejímu věku, nebylo tedy žádné překvapení, že psy nezvládla, jeden pes se jí vytrhnul a pelášil po hlavní pryč z parku. Probíhal na křižovatce s Kartouzskou ulicí, tedy mezi velkým množstvím aut a splašeně pobíhal po Štefánikově ulici mezi tramvajemi a právě já s kolegyní jsme jí pomáhaly tohoto psa odchytit.
Mladá jsem, mladičká už snad nikoli (je mi 26let). Nevím, zda člověk podle Vás musí dosáhnout určitého věku nebo snad určité váhy aby mohl mít určité plemeno určité váhy. Pokud by vyrazil např. vodicí pes, také by mne zajímalo, jak by jej majitel na vozíku ukočíroval. Ale to jen tak na okraj.
Také by mne zajímalo , jak byste se v dané situaci zachovala Vy. Pan Adrian měl odjet se sanitou i se svými 2psy? Obecně se dost často nemusí fena s fenou a pes se psem..a pak, chtěla bych vidět, jak byste do zařízené sanity nacpala člověka na vozíku, jeho vodicího psa, další dva psy a jejich majitele. Pan Adrian mi své psy přenechal na hlídání - nikoho jiného, koho by požádal nebylo-nebylo jiné řešení. Pan Adrian tedy odjel se sanitou, své psy mi nechal na starost než přijede jeho přítelkyně, a psy si vezme. Bohužel, přítelkyně nebydlí zrovna na Andělu, kde se akce konala a proto trvalo dost dlouho, než přijela. Se psy pana Adriana i svým štěnětem jsem postávala u čajovny. Dcera známého pana Adriana si vždy "vypůjčila" jednoho ze 3psů, oběhla s ním kolečko, vrátila se a psa "vyměnila za jiného". Vše bylo v pořádku (až doposud byli psi bez náhubků!!) až do chvíle, kdy holčina přišla s tím, že jí pán, který měl sám agresivní fenu labradora, vynadal, že její pes má mít náhubek (v tu chvíli venčila fenu). Poté jsme se dohodli, aby tím směrem už raději nechodila. Bohužel, tato fena se po chvíli lekla kolemjdoucího člověka na chůdách a skutečně utekla. Holčina ji po chvíli neudržela (vzhledem k totálně rozbahněnému trávníku) a fena se jí vysmekla a utíkala směr hlavní třída. Samozřejmě, pes od p. Adriana se pokusil za fenou běžet také, takže běžet chytat fenu s dvěma dalšími psy nebylo dost dobře možné. Páni řezníci nebyly ochotni psa podržet a než bych jej uvázala k zábradlí skrž šroubovací karabinu, byla by fena bůh ví kde. V rámci možností jsem tedy spěchala na hlavní třídu, kde mi vyšel naproti otec holčiny i s chycenou fenou. Opět tedy VY píšete nepravdivé informace. Vy jste totiž vyběhli ze stánku a setkali jsme se u schodů k hlavní třídě a říkali jste, kudy fena běžela a tím to skončilo. Ale odchytil ji otec holčiny. Ještě bych ráda podotkla, že holčině bylo 14let..na loňském LVT jsem viděla i 10ti leté majitelky NO ...takže opět-argumentovat zde věkem a konstitucí, mi nepřipadá zrovna na místě. Jsem si celkem jistá, že takto splašené zvíře byste neudržela ani Vy, zvlášť na zmíněném totálně rozbahněném "trávníku". Zkrátka, toto, se mohlo stát komukoli, kdo by zvířata hlídal po dobu nepřítomnosti majitele.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Když se to povedlo, tak slečna za svou chybu psa seřezala vodítkem. Nicméně se jednalo o psa a bylo nám v momentě, kdy byl ohrožen na životě úplně jedno, že se jedná o psa ze smečky, ze které jeden ze psů kousl psa vodícího.
Chcete říct, že ona 14ti letá holčina seřezala vodítkem fenu p. Adriana? Opět lež. Jak jsem psala, fenu i holčinu přivedl otec holčiny. Fenu nikdo neseřezal. Pokud vím, v této chvíli již přijela přítelkyně p. Adriana, snad ona fenu pokárala. Ale "pokárala". Pan Adrian ani jeho přítelkyně své psy nebijí..samozřejmě záleží na úhlu pohledu, ale pokud za bití považujete např. chycení psa za tlamu (tak jako to nadřazený jedinec ve smečce běžně dělá), pak je to jiná. Nicméně, do debaty na toto téma bych se s Vámi raději nepouštěla, vzhledem k tomu, co mi říkal kamarád (není čévéčkář, a ani nezná tento server-není z "fanklubu"), o výcviku vodicích psů, tak se mi to vůbec nelíbilo (mlácení psů ve stromovce, aby psy "zlomili" apod.). Samozřejmě nevím,jaké metody používáte konkrétně vy a pominu to, že podle mého názoru, vodicí pes nemůže být šťastný, protože se nemůže pořádně chovat jako pes. Ale to je pouze můj osobní názor.
...že se jednalo o psa ze smečky, ze které jeden pes pokousal vodicího psa a vám to bylo úplně jedno...a ono je to kousání nakažlivé? Nebo byli oba psi spolu? Pokud není platné ani jedno ani druhé, nechápu, proč to tady vůbec takto píšete! Pokud budu chytat cizího psa, kterého vůbec neznám, který se navíc lekl-splašil se, tak snad musím vždy počítat s tím, že mne takový pes může pokousta, nebo mi nějak ublížit. To přeci nemá co dělat s tím, že je to zvíře smečkové (to je snad také každý pes, akorát některý více, jiný méně), nebo že jeho druh údajně pokousal psa.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
No, tak to jenom pro lepší obrázek o oněch zmiňovaných „harpyích“. Přestože ze zdejších reakcí je mi jasné, že p. Adrian má na tomto fóru početný "fanklub", považuji za nutné události uvést na pravou míru a je mi celkem jedno, jaká reakce tohoto "fanklubu" p. Adriana nastane, protože vše je zadokumentováno a velmi snadno svědecky prokazatelné a tudíž je možné lži p. Adriana snadno vyvrátit.
Ano, ono je velmi snadné se k něčemu vyjádřit a pak dělat, že už zase nevidíte. Totiž, kdyby se Vám jednalo o uvedení událostí na pravou míru, Vaše komunikace by byla zcela jiná. A to již od začátku. Bohužel, od začátku ukazujete pouze jednu stránku věci. Podobně, jako do jisté míry p. Adrian. Ano, vše je zdokumentováno - ačkoli jste u poloviny událostí vůbec nebyli...viz např. informace o tom, komu nechal ke hlídání p. Adrian své psy atd. Vaše informace a uvedení "na pravou míru" je značně zaujaté a taktéž dost nepřesné a v některých místech zcela vykonstruované.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Událost se totiž nestala ani v bufetu ani nikde v prostoru bez lidí a tudíž svědků, ale přímo před zraky mnoha lidí.
..ano, stejně jako majitel neutíkal z parku, jelikož si byl svého prohřešku vědom, hájil se a své psy nenechal "mladičké slečně" ...atd.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
Troufám si konstatovat, že plemeno čsv jsem velmi dobře znala již v době, kdy p. Adrian si hrál s plyšáky v kočárku. Znám i dobře tvůrce tohoto plemene, p. Ing. Hartla, kterého si nesmírně vážím a který by dozajisté nebyl nadšen, že psi tohoto ušlechtilého plemene se ocitají v rukou tak nezodpovědných lidí, jako je p. Adrian. Tvrzení p. Adriana, že jsem měla já říct "..kdo vůbec vznik tohoto plemene povolil?.." je tedy jenom další lží p. Adriana, která má zdejší majitele čsv ještě více popudit. Takový nesmysl bych totiž, jako člověk, který se věnuje psům 36 let a mj. plemeno čsv zná v celku dobře, těžko z úst vypustila. Troufám si i tvrdit, že o plemeni čsv vím víc, než samotný p. Adrian. Kdyby totiž plemeno, které vlastní znal, nemohl by se chovat tak nezodpovědně, jak se zachoval.
Vy víte, jaký je p. Adrian ročník? Ano, už jsem slyšela z tolika stran, zj. od různých výcvikářů, jak dobře znají toto plemeno..a po velmi krátké době jsem zjistila opak. Vy jste toto plemeno někdy sama chovala? Pokud ne, tak o něm netvrďte, že jej znáte lépe, než majitel jednoho ze zástupců toho plemene. Jsem si celkem jista, že jakýkoli chovatel, (i ten, který chová x let) Vám řekne, že tito psi jej stále něčím překvapují, stále je pořádně nezná. Tak jak Vy můžete napsat něco takového. Mohu Vás ujistit, že pana Hartla zná hodně majitelů čsv, a to osobně a nejedná se o jedno podání ruky. A konkrétně p. Adrian nejen že zná p. Hartla a často s ním hovoří o všem možném co se týče čsv, ale také je to člověk, který ví nejen o čsv, ale i o jejich předcích stokrát více, než vy. Píšete, že se věnujete psům 36 let...ale ono to není jenom o čase, ale hlavně o citu a vnímavosti a porozumění. Nezodpovědné nejen majitele psů, vidím všude kolem, ale p. Adrian mezi ně skutečně nepatří. Jinak už by ty psy totiž neměl.

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
K dalším lživým a smyšleným příspěvkům členů "fanklubu" p. Adriana se nehodlám vyjadřovat vůbec, myslím, že to samo o sobě vysvětluje hodně a že tak, pokud uznají za vhodné, učiní jiní. Ale vzhledem k veřejnému napadání člověka se zrakovým postižením, autora článku a organizace, kterou vedu a která již 9 let pomáhá lidem s postižením pomocí psů, nemůžeme takovéto veřejné lži a urážky ignorovat. Za Helppes Zuzana Daušová
Vy jste snad veřejně neurazili?

Jana Šuterová (sama za sebe, ne za nějaký "Váš" fanklub p. Adriana. Ten totiž žádný fanklub nemá a ani jej nepotřebuje, oproti Vaší organizaci)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 20:00   #54
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Omlouvám se za takové "románové vydání" ale to už fakt nešlo!
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 20:03   #55
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post

Bylo by super tady ty dokumenty zveřejnit, aby si lidé mohli udělat obrázek sami. Zatím je to jen tvrzení proti tvrzení jen s tím, že tvrzení proti Adrianovi bylo zveřejněno v tištěné médiu.
Předpokládám, že paní Daušová má na mysli tytéž dokumenty, které "visí" na webu Helppes.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 20:06   #56
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

A ještě něco, když jsem byla s p. Adrianem u Vašeho stánku, skutečně jste se tvářili dost pohdrlivě vůči našim psům a něco v tomto smyslu od Vás skutečně zaznělo. O tom, že jste řekli, proč někdo takové plemeno vůbec vyšlechtil mi říkal Adrian ten den, ještě než jsme na Anděla jeli, jelikož se v sobotu byl za Vámi zeptat na nějaké informace..chtěl se svými psy zkusit canisterpaii...
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 21:26   #57
jacklack
Junior Member
 
jacklack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Dvůr králové n/l
Posts: 16
Send a message via ICQ to jacklack Send a message via Skype™ to jacklack
Default

ale že jsi se rozohnila...to chce klid, lidí co vše ví a vše umí je spousty... bohužel
jacklack jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 23:32   #58
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jsem rada,ze jsi to tady napsala yzengrin, protoze jsi u toho osobne byla a jsem zvedava na reakci pi Dausove. osobne se vodicim psum vyhybam, nejednou se mi stalo, ze mi po cube vyjeli, kdyz jsme jen prochazeli kolem. pokud jim chybi socializace a ta ma probihat neustale, tak se takova reakce da ocekavat, tudiz ji predchazim. psi nejsou stroje, i kdyz nekdy mam pocit, ze nekteri lidi si to mysli...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2010, 00:58   #59
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

No jsem zvědavá spíš zda ještě nějaká reakce bude...
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2010, 13:27   #60
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Můj příspěvek se netýká přímo tématu, spíš budu reagovat na chování fen a psů k dětem. Záměrně obě pohlaví odděluji, protože rozdíl v chování obou je dost odlišný. Feny, asi ze své přirozené podstaty matek, od dětí trpí téměř vše. Hlavně ty, které jsou na přítomnost dětí zvyklé. V souvislosti se žrádlem, hračkami, pošťuchováním atd. nebývá problém. Neprojevují majetnický pud v souvislosti s krmením. Aspoň ty naše ne a to je k takovému chování nijak extra nemotivuju. U psů je ale situace naprosto jiná. Teď nebudu psát o pubertálních samcích ale o dospělých 5 - 7mi letých zvířatech. Dospívající pes si začíná uvědomovat svou převahu nad mláďaty (ale i fenami) a je na člověku aby jeho chování usměrnil. Jestli máte někdo dospělé psy, kteří s tímto nikdy neměli problém, tak to se máte. Já znám jen jednoho Samčí majetnický pud je silnější než samičí, to je ostatně vidět i při krmení. Pozice samce je přirozeně vyšší. Myslím, že pochopit podstatu plemene znamená také přestat si ho idealizovat.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 13-03-2010 at 13:40.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org