Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-12-2008, 22:23   #1
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default "reklama" plemenu

ak máte žalúdok na výplody bulváru, pozrite si reportáž o čsv, ktorú uverejnili v TV JOJ dnes večer. (reportáž je pri konci relácie)
http://televizia.joj.sk/tv-archiv/krimi-noviny.html
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2008, 23:26   #2
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

zaujímavá je aj odpoveď redaktora na môj email "Okrem toho sme si pracne zohnali čs vlčiaka, ktorého má naša kolegyňa a väčšinu záberov sme nakrúcali s ním v prírode... "
"Ako ste mohli vidieť v úvode, vlčiaka som mal pri sebe...", kde je evidentné, že v úvode je nemecký ovčiak.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 08:29   #3
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
"Okrem toho sme si pracne zohnali čs vlčiaka, ktorého má naša kolegyňa a väčšinu záberov sme nakrúcali s ním v prírode... "
každý máme svoje temné stránky, Máš aj plné meno čsv kolegyne z JOJ?
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 11:25   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Já mám osobně dojem, že na podstatné většině záběrů jsou němčouři, až v závěru je pár čévéček. Ale to není podstatné, jde o to, že z našich zvířátek udělali krvelačné bestie. A jen tak mimochodem, mám pocit, že zmiňovaní Rišo a Roby byli taky NO. A ty kecy, že pes nerozezná lidi kromě svého psovoda... Vůbec nevědí o jakém plemeni mluví. Ach jo.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 18:48   #5
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Také se mi zdá, že z 90% jsou v záběru NO..nicméně, to o čem se tam mluví, je pravdivé-aspoň pokud vím. Psi na hranicích byly pro zmíněné účely (tj. hlídat je a případné "vetřelce" zlikvidovat")..to, že mezi nimi bylo i několik ČSV je smutné, ale jestli se nepletu, tak byli skutečně použiti i pro tyto účely. Zároveň ale určitě nebyli jediným plemenem, které hlídalo hranice. Že byli agresivní...to je, pokud vím, obecně problém policejních psů (jsou neurotičtí, podráždění, agresivní-z věčného střídání psovodů atd.). Myslím, že si to zde berete příliš osobně...ve vztahu k našemu plemenu. Nemám dojem, že si běžný člověk udělá automaticky špatný názor o ČSV. Takové hold byly jeho začátky...
Snad zmínky o špatně znalém terénu byly trošku zcestné..ale jinak se mi na reportáži nic tak strašného nezdá.
Tak, a teď mě ukamenujte
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 18:51   #6
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Myslím, že historii našeho plemene nezměníme, že tam přimotali NO je jedna věci, ale že se čsv na hranicích jako SUPi používali je prostě fakt. Zkuste se zeptat psovoda, který v daných letech na hranicích sloužil.
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 08-12-2008, 19:17   #7
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

netvrdím, že to tak nebolo. čítala som o psoch SUP, aj o tom, že proste tam tie čévečka boli takto využívané. ale neviem ako vy, ale stretávam sa s tým často, že na ulici po krátkom rozhovore ľudia sopmenú "aha, áno, to sú tí zlí", "pamätám sa, že sme do nich na vojne kopali, aby vydali štek", "načo je vám taký pes na nič, to nič nevie, sú hlúpe" a podobne. no a táto domnienka pretrváva dodnes a takáto reportáž to len utvrdí.
odhliadnúc od tých kixov, čo tam redaktor porobil, bola dobrá, ale myslím, že by mal uverejniť aj to, že dnes to tak už nie je...

@borislav: meno psa mi bohužiaľ neprezradil, ale myslím, že to bolo asi tak že proste hladali "vlčiaka" a niekto "vlčiaka" doma mal. a či to bol nemecký alebo československý akosi nezavážilo, alebo že by bol čistokrvný...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 05:49   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Že byli agresivní...to je, pokud vím, obecně problém policejních psů (jsou neurotičtí, podráždění, agresivní-z věčného střídání psovodů atd.). ... Tak, a teď mě ukamenujte
Kamenovat Tě nebudu, ale neměla bys asi psát o věcech, o kterých nemáš ani páru. Kdopak Ti tohleto nakukal ? Vidělas někdy neurotického a podrážděného psa, který by se mohl používat ve službě a tím pádem měl i složené služební zkoušky ? To, cos napsala je nesmysl a chtělo by to, aby sis možná něco o tom nejen přečetla ale i se s takovými psy a jejich psovody setkala.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 05:56   #9
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

No, kromě toho, že tam častěji ukazovali NO než ČsV a že Rišo a Roby byli taky NO, tam nezaznělo nic nepravdivého. Je ovšem pravda, že to bylo pojato bulvárně a senzacechtivě. Ale s tím se holt musíme smířit u podobných médií.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 09:16   #10
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Kamenovat Tě nebudu, ale neměla bys asi psát o věcech, o kterých nemáš ani páru. Kdopak Ti tohleto nakukal ? Vidělas někdy neurotického a podrážděného psa, který by se mohl používat ve službě a tím pádem měl i složené služební zkoušky ? To, cos napsala je nesmysl a chtělo by to, aby sis možná něco o tom nejen přečetla ale i se s takovými psy a jejich psovody setkala.
Tohle mi říkal přímo člověk, který u těch policajtů pracuje
A nečekala jsem ukamenování zrovna za tuhle větu, ale spíš za ten odstavec nad tím. Snad jsem se špatně vyjádřila : policejní psi jsou často "zlí", častou změnou psovodů atd.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 11:55   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Tohle mi říkal přímo člověk, který u těch policajtů pracuje
A nečekala jsem ukamenování zrovna za tuhle větu, ale spíš za ten odstavec nad tím. Snad jsem se špatně vyjádřila : policejní psi jsou často "zlí", častou změnou psovodů atd.
Pojem "zlý" je velice problematický, co si pod tím představit ? A "Zlý" neznamená "neurotický". Policejní psi musí být sebevědomí a nekompromisní (možná to Ti připadá jako "zlý") , ale v žádném případě se nedají srovnávat se SUPy, o kterých byla reportáž. Policejní pes totiž pracuje v týmu s psovodem, kdyžto SUP pracoval samostatně (SUP=samostatně útočící pes).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 12:29   #12
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Souhlasím s tím, že historii nezměníme a koneckonců se za ni ani nemusíme stydět. Prostě to tak bylo a hotovo. Můžem se bavit o tom, jestli to bylo nebo nebylo špatně, ale to je vše co s tím můžem dělat.
Mrzí mě, že se taková věc stala tématem večerního zpravodajství, ze kterého člověku utkví základní informace (bohužel většinou typu "jo vlčák, to je ten agresivní parchant") a nemotivuje ho to ke hledání dalších informací. Měli to odvysílat v dokumentu o historii plemene a doplnit o informace o tom jak je to dnes. A taky o tom, že ti psi byli záměrně tak vycvičení a že tudíž nedělali nic víc, než svou práci. Málokdo si uvědomuje, že stejně vycvičený pudl bude dělat stejnou práci stejně dobře, možná líp.
Na jednu stranu je možná dobře, že si spousta lidí myslí, že je to neovladatelný pes. Kdyby si všichni mysleli, že je to pašák bez práce, měl by ho každý "frajer" a nadělalo by to ještě víc problémů.
Na té pozitivní reklamě musíme holt zapracovat osobně..
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 14:00   #13
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Souhlasím s tím,že kdyby se prezentoval vlčák jako lehce ovladatelný pes,co vypadá jako vlk,tak by si ho asi začali lidi pořizovat ve velkém ,na základě poptávky by se množilo jako o život a to by byl docela prů...r.kdo chce informace o pravém stavu věcí ,tak si je najde.Tuhle jsme jeli vlakem a pán jeden se ptal,jestli je to kříženec toho českosl.ovčáka a že je to s podivem,že se tak mazlí /zrovna olizovala jednu slečnu,které se to líbilo/.většinou se snažím vysvětlit historii plemene,dost lidí si myslí,že je to hodně ostrý pes a spousta lidí vidí ČV prvně v životě na vlastní oči....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 14:12   #14
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Taky mám tuhle zkušenost. Ale už se mi stává častěji, že se lidi ptaj jestli je to ČsV než aby se ptali co to vůbec je. Takže povědomí lidi mají, bohužel často s tím přívěskem, že je to zlý a neovladatelný pes. Ti, co to neznaj vůbec, jsou většinou u vytržení z podobnosti s vlkem. To je skoro lepší. Lidi bez předsudků snáz uvedeš na správnou kolej než přesvědčovat ty, co už maj předem negativní názor. A ještě jedna zkušenost - kupodivu jsou k informacím přístupnější spíš starší lidé. Mladí se dost často už předem bojí a nezajímají se.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 14:12   #15
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pojem "zlý" je velice problematický, co si pod tím představit ? A "Zlý" neznamená "neurotický". Policejní psi musí být sebevědomí a nekompromisní (možná to Ti připadá jako "zlý") , ale v žádném případě se nedají srovnávat se SUPy, o kterých byla reportáž. Policejní pes totiž pracuje v týmu s psovodem, kdyžto SUP pracoval samostatně (SUP=samostatně útočící pes).
Jo, jasně, musí být dostatečně sebevědomí a nenechat se jen tak zastrašit. Myslela jsem to obecně-o policejních psech..ne v rozdílu na SUP a jinak fungujícího policejního psa. Zkrátka jen podotýkám, že policejní psi nemusí být vždy uplně v pohodě. Koneckonců, asi žádné plemeno nebude dobře snášet relativně časté střídání psovoda. Hold se asi neumím uplně vyjádřit. Rozhodně si nepletu "zlého" psa s "nekompromisním". Ale to jsme trochu odběhli od tématu Každopádně se na to ještě přeptám..třeba měl zrovna ten "můj" policajt, tuto špatnou zkušenost..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 14:18   #16
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Souhlasím s tím,že kdyby se prezentoval vlčák jako lehce ovladatelný pes,co vypadá jako vlk,tak by si ho asi začali lidi pořizovat ve velkém ,na základě poptávky by se množilo jako o život a to by byl docela prů...r.kdo chce informace o pravém stavu věcí ,tak si je najde.Tuhle jsme jeli vlakem a pán jeden se ptal,jestli je to kříženec toho českosl.ovčáka a že je to s podivem,že se tak mazlí /zrovna olizovala jednu slečnu,které se to líbilo/.většinou se snažím vysvětlit historii plemene,dost lidí si myslí,že je to hodně ostrý pes a spousta lidí vidí ČV prvně v životě na vlastní oči....
...jo, taky mi to tak přijde.Když jsem se začla více zajímat o ČSV, nestačila jsem se divit, kolik jsem našla inzerátů typu: Koupím československého ovčáka, tmavého, s dlouhou srstí...Nebo: tak když bych si nemohla pořídit vlka, tak si pořídím ČSV..Přijde mi to trošku zcestné... Jasně, taky mě ČSV napoprvé zaujali svým exteriérem..ale pořád je tu kupa jiných plemen psů.., ale jak jsem se informovala víc a víc, víc a víc jsem věděla, že je to pes pro mě..vytrvalý, inteligentní ale ne "podlézavý" jako třeba retriever, téměř bez zdravotních problémů..to bylo to hlavní, na co jsem koukala a co mě přesvědčilo. Že je to takový par´ták.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 20:30   #17
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

práve bola odvysielaná ďalšia reportáž, kde sa ospravedlňujú a upresňujú predchádzajúce výroky, akonáhle bude na internete, pošlem link.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2008, 21:19   #18
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html
krimi noviny, je to na konci
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 08:59   #19
Irisdane
Junior Member
 
Irisdane's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Karlovy Vary
Posts: 34
Send a message via ICQ to Irisdane
Default Hm...

No, abych byla upřímná s přístupem lidí k ČsV mám dost rozporuplné zkušenosti. Potkávám takové, kteří na mě už zdálky křičí,abych si tu bestii přitáhla blíž k sobě (to se mi opravdu stalo), a potkávám takové, kteří si Balta chtějí pohladit... ale to jsou většinou lidé, kteří si myslí, že je to přinejmenším vlk. Balthasar nikdy nikomu neublížil ani psovi, natož člověku, je to takový přátelský tele, a přesto se mi, díky tomu, že "nějaká paní povídala", když ho venčím u nás v ulici, lidi obloukem vyhýbají a tvrdí, že ČsV jsou krvelačné potvory... snažím se je přesvědčit o opaku, a pomalu ale jistě to jde. Obávám se ale, že už je to v lidech moc zakořeněné, že jsou naše vlčata prevíti...
Irisdane jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2008, 10:25   #20
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Irisdane View Post
No, abych byla upřímná s přístupem lidí k ČsV mám dost rozporuplné zkušenosti. Potkávám takové, kteří na mě už zdálky křičí,abych si tu bestii přitáhla blíž k sobě (to se mi opravdu stalo), a potkávám takové, kteří si Balta chtějí pohladit... ale to jsou většinou lidé, kteří si myslí, že je to přinejmenším vlk. Balthasar nikdy nikomu neublížil ani psovi, natož člověku, je to takový přátelský tele, a přesto se mi, díky tomu, že "nějaká paní povídala", když ho venčím u nás v ulici, lidi obloukem vyhýbají a tvrdí, že ČsV jsou krvelačné potvory... snažím se je přesvědčit o opaku, a pomalu ale jistě to jde. Obávám se ale, že už je to v lidech moc zakořeněné, že jsou naše vlčata prevíti...
já si na ulici držím arwenku u sebe,ona je totiž ještě blbý štěně a někdy ji někdo zaujme a chce po něm skákat,tak když míjíme člověka tak ji mám holt na kratičko. S malejma psama si nehrajeme vůbec,máme prověřené psí kámoše,v našem baráku je ona největší pes.což o to ona by si s mrňousema i hrála,ale poslouchat hysterické nářky paniček malejch uřvanejch ratlíků /ano,jsem trošku zaujatá/ se mi nechce....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org