Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2013, 15:51   #121
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pavol, bola by som fest nasrata na Edit. Zvozila by som ju osobne aj po forach pod ciernu zem. Stazovala by som sa na FCI v madarsku, ze mi predala stena od ktoreho mi odmieta dat testy paternity jeho rodicov, hoci to urobit mohla. Nas klub je obcianske zdruzenie - co my mozeme spravit co ty nemozes? Ty ma kupno-predajnu zmluvu alebo aspon rodokmen ktory je dokazom ked uz bohuzial nie povodu psa, ale toho ze chovatelka ti toto konkretne zviera odovzdala, lebo ty si uvedeny ako majitel na exporton PP.

Lukáš - Klub ma dokazy ze Edit uvadza nespravne informacie v PP a preto ma zavazny dovod nedoverovat preukazom povodu ktore nie su podlozene testami paternity. A to sa tyka aj rodicov Juny nielen Juny samotnej, pretoze aj oni su z CW.
Dalej - klub nema k dispozicii spolahlive testy. Dedkovstvo sa neda ani potvrdit ani vylucit. Nie na zaklade DNA profilu. Bohuzial zatial neexistuje ziaden geneticky znak ktory by vedel rozlisit CSV a SV.
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:51   #122
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Lukáš, všichni tady tak nějak tuší, jak je to doopravdy, nikdo to nenapíše "na plnou hubu", protože bez důkazů se to napsat prostě nedá. Bylo by to napadnutelné a nikdo se nenechá popotahovat. Teď je problém, jak vše čistou cestou dokázat, vysvětlit, případně vyvrátit. Jediný, kdo by Edit donutil poskytnout DNA je soud, ale tomu by muselo předcházet nepříjemné martirium a do toho se pochopitelně nikomu nechce.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:51   #123
monika.r
Junior Member
 
Join Date: May 2013
Posts: 4
Default

Jenže bez soudu není rozsudku. Pořád se tu píše, že klub by měl dělat to a tamto. Podle mě, když klub nemá páky, bude to muset jít přes soud, aby se došlo k nějakému výsledku. A jak už tu výše bylo psáno - nepustit do chovu možného křížence, aby byla zachována čistota plemena. Ale klub může podat podnět k soudu, je třeba si zvolit jednoho nebo 2 zástupce pro obhajobu plemene a chovu, kteří tomu rozumí a budou si stát za svým. Pokud se toto neudělá, je to pořád na mrtvém bodě a Edita bude množit dál v domění, že se jí všichni bojí a nebudou se s ní pouštět do sporu. Výzvu k soudu převzít přece musí. Jestli se tam dostaví nebo ne, to už je její věc a podle toho u soudu na to bude nahlíženo.
monika.r jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:52   #124
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ono by to fakt chtělo profily DNA a testy paternity všech štěňat obecně a povinně, podívejte se, na čem se "chová" ve Francii.V Itálii jsou taky kříženci.My bychom měli být takové "ostrovy jistoty", kde je vše 100% ní a důvěryhodné. Asi je čas ty DNA profily začít dělat u všech chovných jedinců. Chceš chovat? Tak udělej testy. Jinak ani nechovej. Za chvíli se ti kříženci rozlezou po plemeni jako mor a už nikdy nikdo nedohledá kde byl začátek křížení . Asi je to podnět pro konference v obou zemích původu.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:52   #125
xica
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 21
Default

Monika - neda mi to nevyjadrit sa. Vyraz "Edita bude mnozit dal" je az prilis silny aj na moj vkus. To ze nieco nie je v poriadku tusi vela ludi, ale to co si napisala uz je podla mna silne kafe...
xica jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:53   #126
monika.r
Junior Member
 
Join Date: May 2013
Posts: 4
Default

OK, tak to se omlouvám, opravuji na "chovat".
monika.r jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:54   #127
xica
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 21
Default

nemusis sa ospravedlnovat, bol to len moj pohlad na vec...
xica jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:54   #128
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Kokos Palo, byť tebou, vezmem tú tvoju mega krásnu a mega dôležitú suku pre chov a dám jej spraviť test za 30€!!! a keby aj stál 50€. dám jej spraviť každý možný test, keď je taká mega dôležitá. a áno, v tomto bola irónia! plačeš tu nad rozliatym mliekom. myslím, že klub bude mať toľký chochmes, že ak bude test OK, preplatí ti ho a nebude mať problém s pustením do chovu. takto môžeš kvákať na všetky svetové strany, to ti suku chovnou nespraví a ani nič nezistíš. zodvihni sa a niečo sprav! mať takéto podozrenia, tak to mňa samu serie a dvihnem zadok od FB a idem na krv so sukou. môžeš si hovoriť čo chceš, ale logika hovorí jasne - v CW SÚ krížence a keď chcem byť dobrý chovateľ s dobrou reputáciou, tak niečo pre to robím... nevidela som, že by si sa o niečo snažil, zatiaľ len vypisuješ, ako ti bolo ublížené a klub nič nerobí. prepáč, ale už mi nedalo, je to groteska čítať tieto riadky. milión príspevkov o tom istom a ty stále nechápeš. ľudia ti dali za pravdu, povedali ako to je a ty stále o tom istom dookola. sorry, ale toto už je fakt silná káva. p.s.: mňa ešte udivuje, že na SVP ti brali psov iní a ty si šiel s Garonom na bonitku v takom strašnom stave, že takého psa by som brala k veterinárovi a nie na bonitáciu. to si hovoríš chovateľ?
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:55   #129
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Ale! Petka vie byt neprijemna... Ale davam za pravdu
darley jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:55   #130
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ludia ale otazna nie je len Juna ale aj jej rodiacia ci su cisti! Vravim ze z profilu Juny a Issara toho vela nezistis, mozno keby bola Rubin k dispozicii ale na to zas treba Edit.
A este mi nie je jasne ako ma preboha klub nieco riesit s Edit, nemame peniaze na pravnikov a co ja viem co a nema ani Edit ziadne pohladavky na nas, na rozdiel od Pavla s ktorym ma kupno-predajny vztah bez ohladu na existenciu zmluvy alebo nie. Pavel voci nej ma narok tak nech ho uplatnuje voci nej a nie klubu, ktory ma v zaujme v prvom rade plemeno a az potom ludi ktori pre to plemeno nieco robia. Ak je v konflikte zaujem plemena a cloveka, kam sa ma podla vas garant plemena postavit?
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:55   #131
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

v tym to Saschia mas pravdu- nejlepsym garantom plemena je chovatel. I v takej to situacii nejlepej vidat co je vaznejse- krytje z ambicii nebo plemeno
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:56   #132
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Na stranu plemene.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:56   #133
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

Peťka - v chove si ešte vôbec nič nedokázala, nemáš za sebou ani jeden vrh, tak by som bol radšej ticho v kúte. Ja nemám problém dať urobiť June test, ale ked si taká odborníčka, povedz mi aký test mám dať spraviť, zoberiem Juninu vzorku a porovnám ju s fotkou Yama a Flash na wolfdogu?
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 15:59   #134
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

no a? veď Gunner je exportovaný a všetky papiere a náležitosti má splnené... sám si si vyšachoval Garona z chovu kadejakými prepismi a vecami... Ja ti nechcem zle, ale sťažuješ sa na zlom mieste. Nevedela som, že inteligencia a rozum sa meria počtom vrhov... Ja ti vravím toľko, aby si to riešil s Edit a nie s klubom, ktorý nemá žiadny právny vzťah s Edit. to tu už bolo x krát povedané a myslím, že už je zbytočné tu vôbec niečo komentovať. komu niet rady, tomu niet pomoci...
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 16:01   #135
JanaM.
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 23
Default 1

ake mate pravo niekoho posielat byt ticho do kuta a drzat hubu?! ved toto tu je verejne, ozvat sa snad moze kazdy a prejavit svoj nazor...stazovat sa a zvalovat svoje povinnosti a problemy na niekoho ineho, to vam ide...nevypisujte to vsade po fb a nikto vam to nebude komentovat, ak vam vadi, ze niekto prejavi svoj nazor! Peťka napisala cistu pravdu, to, co si myslime my vsetci ostatni. Len svojimi zbytocnymi recami vytacate ostatnych a ano, zase suhlas s peťkou, komu niet rady, tomu niet pomoci...
JanaM. jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 16:02   #136
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

kamaratky? pokial na mna niekto verejne utoci, mam na to pravo, a to som sa este velmi krotil

my vsetci? to je kolko 10 osôb?
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 16:02   #137
JanaM.
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 23
Default

ved sa uvedomte! to nie je utocenie, ved sa vam snazime poradit to riesit, rozhybte sa konecne a necakajte, ze za vas niekto bude riesit vase problemy! a ci sme kamosky? vobec sa nepozname, ale snad raz budeme
JanaM. jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 16:05   #138
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

95 percent prispevkov mi nic neradí, ale verejne kritizuje, citame to iste?
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 16:05   #139
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

každý ti radí, aby si to riešil s Edit a nie tlačil na klub, aby ti to vyriešil za teba. myslím, že každý ti chce pomôcť a hľadá cesty, týka sa to všetkých, čo chcú chovať alebo chovajú. radia ti, aby si útočil na Edit, bombardoval ju žiadosťami o testy a podobne.
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 16:06   #140
JanaM.
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 23
Default

nooo, asi myslite kritiku vasho nicnerobenia? ved co ine si to zasluzi, ak nie kritiku...nechcite, aby to riesil klub predsa, problem vznikol inde, tak snad logicky to zacnem riesit tam, kde to vzniklo a necakam, ze to za mna spravi niekto iny...to nie je povinnost klubu, zmluvu s Edit mate predsa vy.
JanaM. jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org