Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2013, 17:46   #21
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Kdyz jsme meli krit fenu s Belgie rikali nam, ze profil DNA ma splnovat normu ISAG 2006 (tak npr. udelat testy v Antagene).
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 17:46   #22
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Norma ISAG 2006 hovori ktore markery sa maju robit, ale priamo na stranke ISAG je aj link na clanok co som sem postla a ten hovori prave o probleme pokial sa pouziva len pismenkova nomenklatura. Antagene robi pismenka v karte ale v certifikate su uvedene aj cisla (dlzky alel), pravdepodobne ale len tych co nie su mimo rozsahu. Skusim zistit, ci mi vedia dodat aj dlzku alely v Amylogenine, ktora vysla Frei
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 17:47   #23
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

úprimne by som chcela vedieť o čom hovoríte a rozumieť tomu genetika ma vždy zaujímala
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 17:58   #24
MaryAnn
Junior Member
 
MaryAnn's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 23
Default

Homozygotnosť/heterozygotnosť je zistiteľná u všetkých 19 markerov ktoré sa podla ISAG testujú??? Teda u tých ktoré nie sú mimo rozsah...Aká je pravdepodobnosť a dôvod že sú mimo? Dĺžka??? Napadlo ma že by to dosť pomohlo pre tvorbe chovných párov (myslím pre zvýšenie heterozygotnosti v populácii). čo myslíte?
MaryAnn jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 17:59   #25
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Mária - tu by pomohlo poznat frekvenciu tych aliel v populacii CVciek. Ja si myslim ze ich proste mame malo odzaciatku, kedze sa zacinalo s malym poctom zvierat a bohvie kolko linii aj tak uplne vypadlo. Teda napriklad snazit sa zvacsit pocetnost u alely ktora uz uz ide vypadnut z populacie by mohlo pomoct.

Este som zabudla - ano, mimo rozsah je ked je omnoho ina dlzka. U toho Amyloidinu u Frei to bolo X - cize ma vyssi pocet repeatov. Ak by bolo A znamenalo by to omnoho mensi pocet repeatov.

Este ma napadlo, ze ak by sa potvrdila vysoka homozygotnost niektorych markerov tak by bolo vhodne robit vacsi pocet markerov, Antagene robi 22, kity by na to teoreticky mohli existovat...
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 18:01   #26
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

ja myslim ze celkovo by pre nas bolo zaujimave spravit tie profily pre co najviac psov a kuknut sa na ne. Len to ide do penazi.
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 18:02   #27
MaryAnn
Junior Member
 
MaryAnn's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 23
Default

No bohužial, chovatelia si to odsúhlasili na schodzi tak teraz nemožu brblať ... Ale bude to užitočné, ked už nie pre to "otcovstvo" (lebo to sa fakt nestáva každý deň) tak minimálne pre prehlad frekvencie alel v populácii...
MaryAnn jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 18:02   #28
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No, len na tie profily by boli najma zaujimave starsie psiska aj nechovne alebo v chove nepouzite, ale zas ak by sme soravili zaujimavy projekt tak mozno aj sponzori by sa nasli... Uvidime ako bude.
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 18:03   #29
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No, prave si studujem o DNA fingerprintovani, a Amylogenin je sex-chromozom-specificky, ma len dve verzie - X a Y, takze preto je Frei XX lebo je samicka!
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org