Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2009, 21:51   #21
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Láďo, myslím tím to, že by někdo měl potřebu posouvat zaběhlé (a osvědčené) začátky akcí o několik hodin

Jinak na vstávání asi nadáváme všichni - já rozhodně, neb nejsem od přírody žádné raní ptáče a brzké vstávání z duše nenávidím. Ale čas od času se to vydržet dá
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 22:39   #22
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tady ale asi tak nejde ani tak o vstávání, ale celkově nemožné se tam dostat včas odněkud bez auta. Ikdyž vstanu v půl čtvrtý, budu na místě ve čtvrt na devět za předpokladu, že všechno pojede tak jak má.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 23:35   #23
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ještě je možnost přijet tam v pátek a přespat na cvičáku. Určitě nebude problém se dohodnout s Vencou Zeisekem. (721205351)
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 06:44   #24
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Přeci nemůže být problém, když někdo přijede později? Navíc, když pořadatelé vědí, že má problém se dostavit včas? Vždyť o nic nejde, ne?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 08:01   #25
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Posun zahájení dozadu není reálný ještě z jednoho prostého důvodu. Po skončení bonitací má proběhnout (jako obvykle) členská schůze české pobočky klubu a už vidím ty nadšené tváře, když by schůze začala třeba v 18 hodin večer. Málokdo by na schůzi asi vydržel, zvlášť ti, kteří by jeli složitě hromadnou dopravou nebo autem zdaleka.

Posuny dopředu nebo dozadu by nabourali celý program. U svodu a bonitace je prostě potřeba počítat s tím, že je to celodenní akce od rána do večera.
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 08:17   #26
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tady ale asi tak nejde ani tak o vstávání, ale celkově nemožné se tam dostat včas odněkud bez auta. Ikdyž vstanu v půl čtvrtý, budu na místě ve čtvrt na devět za předpokladu, že všechno pojede tak jak má.
No ono v takovém případě, když to má někdo opravdu hodně komplikované (a nepopírám, že z některých míst je to s tou dopravou na prd) stačí zvednout telefon a domluvit se s kontaktní osobou, která přijímá přihlášky - v tomto případě Hankou Křížovou (tohle by snad ale mělo napadnout každého samo, ne? ) Přece všechno je o domluvě (akorát se na to nesmí vymlouvat 20 lidí, to je jasné )
Stalo se i, že se lidem rozbilo auto a dorazili opravdu pozdě - taky je kvůli tomu nikdo nevyhodil. Jen prostě zvedli ten telefon a řešili to s pořadateli.
__________________


Last edited by Helenasotis; 13-10-2009 at 08:19.
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 09:03   #27
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

A co dát povinně to přihlášení? Evidentně na wolfdog chodí značná část majitelů i chovatelů=přístup k internetu je. Případně se lze přihlásit přes zpravodaj. Počet nepřihlášených by pak byl taky dozajista minimální, takže by se začátek dost urychlil, a těch pár nepřihlášených už by nezabralo tolik času.
Čas posuzování ok. Nicméně, jestliže je začátek nějaké akce napsaný 7-8:30, jezdím tak, abych tam byla alespoň v polovině toho rozmezí=7:45. Primárně se snažím přijet na ten první čas, protože jeden nikdy neví.
A jak psal Roman: mě se primárně jedná o možnost se vůbec nějak dopravit. Nepopírám, že vstávání je také nepříjemné, ale když nemáš JAK přijet, i ranní ptáče má smůlu.Věřím tomu, že nejsem jediná, kdo se nad tím alespoň v duchu pozastaví, ale asi jsem hold jediná, kdo se ozve.
..a k pozdním hodinám skončení akce-beztak člověk přijede pozdě večer domů. Jestli přijedu ve 20, 22, nebo 12 v noci, už je mi jedno, vzhledem k následující neděli.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:20   #28
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Copak se musí všechno dávat povinně příkazem? O tom, že je vhodné se předem přihlásit, se ví. Možná napříště navrhnu, aby ten, kdo se přihlásí předem měl jako bonus možnost přijet o hodinu později. Třeba to zabere. A taky by si mohl předem zaplatit poplatek. Nebo si aspoň vemte drobný.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 13:55   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Bude nějaký hromadný nácvik,jak bývá dobrým zvykem, nebo jen po individuální dohodě? To možná bude veřejnost také zajímat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 21:42   #30
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

yzengrin:
Je vidět, že opravdu neřídíš Je fakt hodně velký rozdíl jet po celodenní akci (z které je většina lidí utahaná - zvlášť ti, co posuzují) domů za světla nebo za tmy. Jednou to možná pochopíš...
A jinak představ si, že se svodu nebo bonitace účastní také lidé, co jdou týž den na noční nebo do práce v neděli... (jiní zase mají večer oslavu, mají s sebou malé děti nebo je majitelka psa v jiném stavu - to je relita). Takže zkus se na věci nedívat jen ze svého úhlu pohledu.
Přejímku radikálně zkrátit prostě nejde - už vzhledem ke zmíněným platbám.
Navíc když budou přihlášky povinné, ti co se nepřihlásí, budou mít smůlu a nebudou přijati (a to by se asi sakra hodně lidem nelíbilo). Jakmile se začnou dělat výjimky, povinné už to nebude a to jsme tam, kde je to teď...
A prostě časy přejímky mezi 7 až 8 (někdy i dříve) s dobou zahájení akce mezi 8 - 9 jsou naprosto běžné jak na závodech, zkouškách, výstavách, bonitacích... Prostě nezlob se, ale je to v principu totéž, jako by ses snažila posunout začátek vyučování ve škole s tím, že se tam nemůžeš dostat...
Buď je zapotřebí sehnat na takovouto jednorázovou akci (běžně jde majitel za život psa 1x na svod a 1x na bonitaci) mimořádný odvoz nebo tam být třeba o tu hoďku dřív, když není spoj ideální, nebo se domluvit, že dorazím s menším zpožděním nebo jet zkrátka pak jinam, kde to mám blíž... Víc už opravdu poradit neumím. (Prostě asi je to o tom, jak moc to komu stojí za to se na ten svod nebo bonitaci dostat.)
A už a s tímto tématem končím - točíme se pořád dokola.

CDaniela:
Organizátorem je tentokrát Václav Zeisek a ten žádný oficiální trénink neohlásil (v Roudnici je to vždy aktivita moje a Hanky Křížové - že ten trénink děláme a organizujeme). Takže jedině se obracet na Václava...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 22:25   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
.

CDaniela:
Organizátorem je tentokrát Václav Zeisek a ten žádný oficiální trénink neohlásil (v Roudnici je to vždy aktivita moje a Hanky Křížové - že ten trénink děláme a organizujeme). Takže jedině se obracet na Václava...
Už jsem domluvená s figurantem na zítra mezi 17 a 18 hod a pak na pátek odpoledne. Kdyby se chtěl někdo přidat, myslím, že nebude problém.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 09:50   #32
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

bonitaci si nakonec nechame na jaro...ale ad trenink na zkousky povah. myslela jsem,ze lepsi vypovidaci hodnotu o povaze psa ma to,ze to natrenovano neni,nez kdyz to s figurantem nevim kolikrat nacvici...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 10:04   #33
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
bonitaci si nakonec nechame na jaro...ale ad trenink na zkousky povah. myslela jsem,ze lepsi vypovidaci hodnotu o povaze psa ma to,ze to natrenovano neni,nez kdyz to s figurantem nevim kolikrat nacvici...
To je věc názoru. Psi se kterými cvičí majitelé obranu jsou ve výhodě oproti psům netknutým touto disciplínou. Já se svými psy obranu nedělám a jejich případnou reakci znát chci. Pokud nebude odpovídat mým představám, bonitaci odložím. Nevidím na tom nic špatného.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 14-10-2009 at 10:08.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 10:15   #34
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
myslela jsem,ze lepsi vypovidaci hodnotu o povaze psa ma to,ze to natrenovano neni,nez kdyz to s figurantem nevim kolikrat nacvici...
Ja si to taky myslim ale vzdy me to nekdo vymluvi, ze to tak neni. Ale ja spis musel nacvicovat mereni a tydle veci treba ukazovani zubu to byla ale sichta.
Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 10:48   #35
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by samak View Post
Ja si to taky myslim ale vzdy me to nekdo vymluvi, ze to tak neni. Ale ja spis musel nacvicovat mereni a tydle veci treba ukazovani zubu to byla ale sichta.
Lada
No vidíš, při měření se povaha hodnotí také. Takže vlastně na povahu trénuješ
Natrénovat se dá všechno, měření, zuby, kolík. Ovšem ne ve všech případech. Jsou psi se kterými majitelé trénují a stejně nakonec u kolíku utečou. "Skupinka" má jakousi větší vypovídající hodnotu. Skupinka a střelba - s tou se také moc udělat nedá.
Jinak k tomu tréninku: reakci bázlivého psa za dvě lekce s figurantem neovlivníš. Jde spíš o to zjistit jak se pes chová a případně nechat jeho povahu ještě dozrát a zkusit štěstí za půl roku.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 11:57   #36
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Na jednu stranu by se pes měl chovat přirozeně, tzn. bez tréninku, ale zase na stranu druhou, já s Maší musím "trénovat" každý volný den na Václaváku a v metru, aby se aspoň trochu přestala bát. Takže ono je to jedno. Všechno, co psa naučíš, mu slouží k výhodě. Ať už na cvičáku u kolíku nebo u supermarketu.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 12:26   #37
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Spravna socializace a zkouska povahy u koliku jsou pro me dve rozdilne veci. ja jsem na svod cubu nepripravovala nijak,zuby ukazuje dobrovolne,v podstate se sebou necha delat co potrebuju a protoze nedelame obrany jsem celkem zvedava na jeji prvni,nijak nepripravenou reakci na figuranta...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2009, 14:34   #38
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ona ale ta zkouška povahy při bonitaci má se socializací docela velkou souvislost.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009, 20:44   #39
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default

Možná jsem to někde přehlídla, ale kde to tedy v těch Hořovicích najdu?
__________________
Veronika "Rhoderick Sodar"
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 22:39   #40
petra
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Plzeň
Posts: 4
Default

Dobrý večer, nevie niekto, kde by som mohla nájsť výsledky z Hořovic?
petra jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org