Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-10-2012, 11:07   #21
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
specyficzna budowa klatki piersiowej Gii
Dorotka cytat bombowy
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 11:17   #22
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

hehe, można jeszcze napisać, że masz tak samo jak wilczak długie nogi, ale to już będzie OT
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 11:23   #23
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

W końcu- jaki pan taki kram. Nie zdziwię się jak Gia powie, że myjąc talerze lubi sobie czasem jakiegoś podrzucić pod sufit
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 11:28   #24
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Nabijajcie się dalej z tymi długimi nogami to pozory... ja jednak jestem typ włoski, czyli długi tułów
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 11:59   #25
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Jak wiecej psów zostanie przebadane a własciele podzielą się wynikami będziemy mogli się przekonac. Może faktycznie specyficzna budowa klatki piersiowej Gii i wilczaka powoduje taką a nie inną budowę serca?
Co jest pewne i potwierdzone to fakt, ze serce wilczakow bije wolniej (bo to "wyczynowcy"). Wiem, ze u ludzi na serce ma wplyw zarowno dieta (inne bedzie mial miesozerca, a inne weganin), jak i aktywnosc (serce sportowca, a serce osoby ruchu unikajacej).
U Burych wplyw moze miec fakt, ze w rodowodach maja wilki - pytanie: jaki wlyw.? To wlasne dlatego probujemy zgromadzic ekipe, ktora pozwolilaby nam zaprosic p. Garnczarza lub pania Paslawka, aby porobili badania (z certyfikatami) wiekszej ilosci wilczakow z roznych linii. Aby wreszcie bylo wiadomo co dla naszych psow jest normalne, a co jest anomalia...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 12:04   #26
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Zakladam nowy temat, poniewaz nie doszukalam sie tematu traktujacego stricte o psim sercu - abstrahujac psie uczucia oczywiscie - (albom ślepa):
- jakimi wadami serca zagrozone sa wilczaki najczesciej?
Tzn wiem o paru przypadkach problemow z sercem - jednak nie kazdy chcial sie dzielic informacja, co psu dokladnie jest. Ciezko wiec zbiera sie dokladne dane. Ale na chwile obecna przypadki, ktore zam roznily sie od siebie. Tzn nie ma jedej wady "typowej" dla naszej rasy.

Jednak spokojnie mozemy zerkac na choroby, ktore przesladuja ONki - to wlasnie je prawdopodobnie podziedziczyly nasze psy.
Problem w tym, ze oficjalnie ONki nie choruja na nic
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 12:42   #27
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
(...) To wlasne dlatego probujemy zgromadzic ekipe, ktora pozwolilaby nam zaprosic p. Garnczarza lub pania Paslawka, aby porobili badania (z certyfikatami) wiekszej ilosci wilczakow z roznych linii. Aby wreszcie bylo wiadomo co dla naszych psow jest normalne, a co jest anomalia...
Świetny pomysł. Być może na tej podstawie uda się stwierdzić co właściciela psa powinno martwić a co jest wilczakową normą. My przebadamy się ponownie na wiosnę i chętnie podzielimy wynikami.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 20:13   #28
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Tzn wiem o paru przypadkach problemow z sercem - jednak nie kazdy chcial sie dzielic informacja, co psu dokladnie jest. Ciezko wiec zbiera sie dokladne dane.
Fakt - wad/chorob/problemow nie nalezy upubliczniać, poniewaz moze to byc wykorzystane przeciwko nam
Szkoda - ja naiwna myslalam kiedys, ze mozna sie wymienic doswiadczeniem bezkarnie...
Nie bede robic Biesowi kolejnego certyfikowanego badania - to nieoficjalne z b. dobrym wynikiem mi wystarcza. A i tak go najprawdopodobniej nie rozmnoze.

W tej chwili bardziej mi zalezy na tym, zeby wiedziec, czego moge oczekiwac w najblizszych latach - poza jakimiś zwykłymi pierdołami typu zraniona łapa i babeszjoza mam zdrowego i szczesliwego psa i mam nadzieje, ze dożyje on pięknego wieku co najmniej 15 lat (tfu tfu)
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2012, 21:19   #29
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Co jest pewne i potwierdzone to fakt, ze serce wilczakow bije wolniej (bo to "wyczynowcy"). Wiem, ze u ludzi na serce ma wplyw zarowno dieta (inne bedzie mial miesozerca, a inne weganin), jak i aktywnosc (serce sportowca, a serce osoby ruchu unikajacej).
U Burych wplyw moze miec fakt, ze w rodowodach maja wilki - pytanie: jaki wlyw.? To wlasne dlatego probujemy zgromadzic ekipe, ktora pozwolilaby nam zaprosic p. Garnczarza lub pania Paslawka, aby porobili badania (z certyfikatami) wiekszej ilosci wilczakow z roznych linii. Aby wreszcie bylo wiadomo co dla naszych psow jest normalne, a co jest anomalia...
Dr Patrycja Bednarz, zanim została psim kardiologiem przyjmowała w "naszym" gabinecie weterynaryjnym, teraz nadal przyjeżdża na konsultacje specjalistyczne. Serca wilczaków i wilków bardzo ją interesują, zwłaszcza, że zajmowała się już chorym wilczakowym serduchem.

Kiedy tylko pojawialiśmy się z Lorką do szczepienia, a akurat nie było tłumów w poczekalni, zawsze osłuchiwała ją starannie, dopytując się o tryb życia, ilość ruchu, itd. Lorka (tak jak dawniej Tinka) ma znaczną bradykardię i wiem od dr Patrycji, że jest to w rasie częste zjawisko, a u burych które dużo i szybko biegają wręcz norma. Tak samo zresztą jak u wilków.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2013, 19:00   #30
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

A my powtórzyliśmy badania Baszti. Podobno słychać jakieś szmery, ale wszystko jest dobrze. Badanie do powtórki za rok, dwa tak profilaktycznie.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 18:53   #31
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

u nas serducho bezszmerowe i bez zmian Pani Doktor Garncarz stwierdzila ze serducho ma idealne, a Pan Doktor Garncarz to samo powiedzial o slepiach
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 19:00   #32
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
u nas serducho bezszmerowe i bez zmian Pani Doktor Garncarz stwierdzila ze serducho ma idealne, a Pan Doktor Garncarz to samo powiedzial o slepiach
Pienkny i zdrowy - nic, tylko brać, wykorzystywać i słuchać, czy jeszcze żyje
anula jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 19:07   #33
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

No ogolnie jestem z niego dumna, jak pisalam nie lubi przychodni weterynaryjnych bo mu sie zle kojarza, sa male i dziwnie pachnie, za to wybuzkowal Panstwa Garncarz i dostal pochwaly ze ma super charakter, takze dumnam z niego bardzo.
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 16-03-2013 at 19:11. Reason: literowka
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org