Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-08-2009, 12:22   #1
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default Pláč v nepřítomnosti majitele

Že moje milá více či méně brečí když odcházím, o tom jsem věděla. Někdy brečí, někdy vůbec. Nicméně, zpravidla než jsem došla na konec ulice, byl klid. Teď jsem bohužel zjistila to, čeho jsem se celkem obávala...a totiž, že moje milá brečí i v průběhu dne:-(.
Těsně před mým odchodem zpravidla dostane baštu, nebo alespoň ouško, nebo nějakou hračku, kterou dlouho neviděla (ale z 99% je to bašta), která taktéž zpravidla zabere, ale někdy ne..klid celkem bývá, když jsme přes víkend někde na výletě a pesan je unavený. Tak či onak, okamžitě pozná, že jdu pryč.
Máte někdo nějaký fígl, jak to udělat, aby pes netesknil, když je člověk pryč? (a tedy ho nemůže ani usměrnit). Obávám se stížností ze strany sousedů..abych psa po ránu dostatečně utahala, na to nemám psychicky ani fyzicky (beztak povíkendové utahání trvá max. půl dne a to mluvím skutečně o pořádném utahání) a krom nějakých oblbováků, o kterých jsem slyšela a kterým bych se ráda vyhla, mne nic nenapadá:-(
Díky,
Jani a Sofi
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 10:19   #2
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ja mozem poradit len z vlastnej skusenosti - vydrzat rok-dva
kym si moja fena nezvykla, ze ju nikde nenecham, a kym vo mne nenasla taku tu "serioznejsiu" doveru, nepomohli mi ziadne finty.. (ked som sa vratila, bolo pokusane vsetko okrem hraciek, miska ostala plna - ked ma zbadala, nazrala sa a lahla mrtva spat)
teraz som v priebehu par mesiacov vymenila dva podnajmy, v oboch pripadoch cca 3-4 testovacie odchody, a uz ostava v klude (pri prvom to bolo len 10-15 minut vystrajania, ale uz nie take brutalne plakanie, ale poknukovanie)
to kriticke obdobie trvalo od cca 4 mesiacov do skoro roka a pol
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 10:57   #3
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
ja mozem poradit len z vlastnej skusenosti - vydrzat rok-dva
kym si moja fena nezvykla, ze ju nikde nenecham, a kym vo mne nenasla taku tu "serioznejsiu" doveru, nepomohli mi ziadne finty.. (ked som sa vratila, bolo pokusane vsetko okrem hraciek, miska ostala plna - ked ma zbadala, nazrala sa a lahla mrtva spat)
teraz som v priebehu par mesiacov vymenila dva podnajmy, v oboch pripadoch cca 3-4 testovacie odchody, a uz ostava v klude (pri prvom to bolo len 10-15 minut vystrajania, ale uz nie take brutalne plakanie, ale poknukovanie)
to kriticke obdobie trvalo od cca 4 mesiacov do skoro roka a pol
To jste mne potěšila i nepotěšila zároveň:-) Potěšila tím, že je šance, že nebude plakat stále-bez ohledu na věk, a nepotěšila tím věkem,po který vám fenka plakala. Právě také bydlím v podnájmu..takže sousedé jsou velký strašák:-( Rozhodně je to teď lepší než když byla Sofi uplně malá..to byla vyloženě hysterická. Ale přeci jen, kdyby pokníkávala těch 10-15min po mém odchodu a pak by byla tiše, byla bych notně klidnější:-/. Jak píšete, taky nezabírají žádné hračky, dobroty..max. udělá doma čurbes..baštu nakonec většinou zbaští za mé nepřítomnosti, ale stejně tam skučí.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 11:31   #4
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Yzengrin,jak jsi zjistila,ze breci celou dobu? Nekdo si stezoval? My jsme se ted prestehovali do noveho bytu a arwenka tam uz zustala sama,nejprve se zdalo,kdyz jsme vysli na chodbu,ze ty vchdove dvere vyvrati z pantu,trochu kvicela,ale taky nevim,za jak dlouho se ztisi,nejspis si ji zkusim nahrat.Protoze kdyz se vracime,troufam si rict,ze uz o nas vi,tak je potichu. Jinak ja se s ni nijak zvlast neloucim ani nevitam a snazim se na to nemyslet,ze je tam sama a co tam vyvadi,proste si musi zvyknout.ma tam hracky a morkovou kost.A stejne je nejvic v klidu,pokud s ni rano jdu ven,jednu dobu jsem ji naslapovala stopicky,aby se unavila psychicky,nebo nejakou hru na schovku apod. Ale arwen nebyla nikdy nijak zvlast hlasite zvire a hyperaktivni taky ne.....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 12:06   #5
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Moje holky jsou doma v pohodě. Když odcházím, dám jim krmení a než to spolknou, fofrem zmizím. To jsou pak hodný, když už není koho přivolávat. Teď se ale chystám nechat cvičně doma mladou samotnou (bez tý druhý) a to bude asi kino. Sousedi maj mimčo, takže mě asi vykostěj.
Ale vzpomeň si na Akeenaha - ten je dávno dospělej a brečí doma dodnes i když tam má čubu... Asi je to co kus, to unikát.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 12:47   #6
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Moje holky jsou doma v pohodě. Když odcházím, dám jim krmení a než to spolknou, fofrem zmizím. To jsou pak hodný, když už není koho přivolávat. Teď se ale chystám nechat cvičně doma mladou samotnou (bez tý druhý) a to bude asi kino. Sousedi maj mimčo, takže mě asi vykostěj.
Ale vzpomeň si na Akeenaha - ten je dávno dospělej a brečí doma dodnes i když tam má čubu... Asi je to co kus, to unikát.
Jo, myslim, že zrovna podle tebe jsem to takhle začla dělat už od mala, ale už to má dloooouho prokouknuté. Koukne do misky a pak hned sleduje mě.. Taky se mi zdá, že začne brečet až když vyjdu z baráku a ne z bytu, nebo pokoje..to max. kvikne..ale "rozjede to" až když jsem venku.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 12:45   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Yzengrin,jak jsi zjistila,ze breci celou dobu? Nekdo si stezoval? My jsme se ted prestehovali do noveho bytu a arwenka tam uz zustala sama,nejprve se zdalo,kdyz jsme vysli na chodbu,ze ty vchdove dvere vyvrati z pantu,trochu kvicela,ale taky nevim,za jak dlouho se ztisi,nejspis si ji zkusim nahrat.Protoze kdyz se vracime,troufam si rict,ze uz o nas vi,tak je potichu. Jinak ja se s ni nijak zvlast neloucim ani nevitam a snazim se na to nemyslet,ze je tam sama a co tam vyvadi,proste si musi zvyknout.ma tam hracky a morkovou kost.A stejne je nejvic v klidu,pokud s ni rano jdu ven,jednu dobu jsem ji naslapovala stopicky,aby se unavila psychicky,nebo nejakou hru na schovku apod. Ale arwen nebyla nikdy nijak zvlast hlasite zvire a hyperaktivni taky ne.....
Zjistila jsem to, když jsem ji šla neplánovaně dopoledne venčit (což už dělám sporadicky), potvrdila mi to sousedka pod náma..že často brečí i během dne a vždy přemýšlí, jestli jí něco říkat přes okno nebo tak-jako ji uklidnit a soused že pracuje v noci a přes den spí a ruší ho to, ale nakonec to vždy zaspí. Takže si myslím, že je otázkou času, kdy si začne někdo stěžovat. Navíc, tady bydlí spíše pracující lidi, ale změním bydliště a tam budou spíše důchodci=doma celý den:-(.Taky se neloučím..vítání: "No ahoj.." a jdem hned ven.Takže taky nic extra.Rano samo chodíme, ale dělám od 7, takže jsem ráda za obyč vyvenčení..žádné hodinové vycházky. Sofi je dost "ukecana" samo o sobě a oproti bráchům mi přijde i víc závislácká (celkově vůči okolí).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 10:41   #8
Peeeeeep
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Východní čechy
Posts: 3
Default

Tak mi máme ČSV v době naší nepřítomnosti na zahradě ve volieře. Už si také sousedi stěžovali, že tam během dne brečí. Bohužel nevím co s tím, protože když ji necháme na zahradě puštěnou tak vždycky nějak uteče. Máte nějakou radu?
Peeeeeep jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org