Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-02-2008, 23:43   #1
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default Ciekawy artykuł o żywności

Polecam przeczytać http://www.zdrowie.annet.pl/zdrowie/...nia-112-2.html
Być może ktoś z Was zna się na tzw. "zdrowej" żywności i ma coś do dodania- jeśli tak, to piszcie .
Aga
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008, 16:15   #2
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Widzę że nikt nie zabiera głosu to może ja coś powiem
Naj gorsze i najbardziej zatrute pestycydami to warzywa i owoce najładniejsze
mam wujka rolnika wiem ze myją w proszku marchewkę by była czysta
Pojedźcie sobie na targi spożywcze do Poznania tam sie naoglądacie co dodają do jedzenia Nic w dzisiejszych czasach nie jest naturalne i zdrowe bo tak naprawdę zatruwani jesteśmy od podstaw Nawet gdy mamy kogoś na wsi i karni naturalnie nawozi naturalnie itp to zawsze gdzieś sie znajdzie coś co było modyfikowane Pozostaje nam sie tylko z tym pogodzić bo świata i tak nie zmienimy A ja jestem tego pewna ze za jakiś czas będziemy jeść tabletki lub wyciskać z tubki zamiast normalnego obiadu Już to po części jest stosowane i akceptowane przez ludzkość Życzę smacznego i oby nie wyrosły na czułka i macki
Jak na razie wolimy szpikowane wodą i saletrą schabowe bo o inne trudno
co do parówek to moja babcia była naocznym świadkiem szpikowania papierem toaletowym i od tamtego czasu też woli schabowe
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008, 16:32   #3
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

To przerażające... Ale taka okropna prawda Ja już od dawna jakoś za mięsem nie przepadam, nie mówie że nie jem,ale ograniczam do minimum
Mi potworni brakuje smaku owoców i warzyw z babcinego ogródka.. Teraz czuje sie tą sztucznosc na każdym kroku Teraz nawet ludziom się nie chce gotować, bo a to czasu nie ma, a to się nie chce.. Więc po co tu się starać o zdrową żywność jak trujemy się świadomie "smacznymi kubkami" itp.
Mój ukochany kabaret dość dobry skecz zrobił na ten temat
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008, 17:02   #4
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Straszą tymi zanieczyszczeniami, spalinami, konserwantami, pestycydami,...
a my i nasze zwierzaki zamiast podporządkować się tej teorii i wymrzeć masowo żyjemy coraz dłużej i coraz zdrowsi jesteśmy
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008, 17:13   #5
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Aneta- na pewno można się z tym pogodzić. Ale jeśli jest jakiś wybór i można gdzieś kupować żywność jak najmniej "toksyczną", to bardzo bym chciała. Nie wierze, że moje ukochane bułeczki, które codziennie na długiej przerwie lecę kupowac, mają kreatynę . A żeby było śmiesznie, to dziś w momencie, gdy koleżance mówiłam o tym artykule i tej obrzydliwej kreatynie, koleżanka otworzyła batonika, ugryzła i........wyciągnęła z niego dłuuuugi, jasny włos
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008, 17:44   #6
Mononoke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Send Message via Gadu Gadu to Mononoke
Default

Czytam, czytam i własnym oczom nie wierze. Ktoś, kto pisał ten artykuł naprawdę powinien się popukać w głowę. Nie oszukujmy się, ale w większości przypadków cena ma znaczenie. Litr mleka w skupie dla rolnika kosztuje 1,3 zł, a kilogram sera uzyskuje się z 10 litrów. Prosty rachunek wskazuje, że ser w promocyjnej cenie 12 zł/kg nie może być zrobiony z mleka. To dotyczy wielu produktów, wiec nie dziwmy się kupując coś w „promocyjnej” cenie, że jest kiepskiej jakości. Normy weterynaryjne mamy najostrzejsze w całej UE, modernizacja przemysłu przypadła na lata 90, i obecne tak więc mamy jedne z najnowocześniejszych zakładów spożywczych w całej europie. Faktycznie bywałem w rożnych miejscach i jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to taki, że nie wszystko jest „blee” i trzeba wiedzieć co i od kogo się kupuje.
Mononoke jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008, 17:56   #7
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

To fakt, są rzeczy lepsze i gorsze ale jest coraz mniej rzeczy, które nie mają w sobie choć trochę sztuczności.. Choć według mnie takie można jeszcze znaleść
A jeśli chodzi o przestrzeganie rozmaitych reguł, to coś o tym wiem, choćby ze wględu na to, że co tydzień mam spotkania z sanepidem ( ośrodek) i oni to dopiero potrafią wymyślić normy( mięso rybie, nie może być krojone na tym samym blacie co białe mięso itp, nawet jeśli to będzie robione w na następny dzień..) Oj tak, mamy ostre reguły... Co jednak często nie jest ratunkiem, więc najlepiej żebyśmy poprostu naprawdę zwracali uwagę na to co bierzey do ust lub to co dajemy naszym stworkom
Aguś ja dziś z rodzicielem o długości życia rozmawiałam i o tych wszytkich kombinacjach, przeszczepach jakiś nanorobotach i takie tam ... Paranoja.. Ja wychodzę z założenia, że każdy ma swój dzień.. Więc nie ma co kombinowac
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org