Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-06-2011, 17:51   #1
airmatys
Junior Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Łódź
Posts: 34
Default psi psycholog / behawiorysta - poszukiwany

Witajcie,
poszukuję dla znajomego, który ma poważny problem ze swoim podopiecznym (pies służbowy SW) dobrego / sprawdzonego / zaufanego a co najważniejsze skutecznego (niepotrzebne skreślić) psiego psychologa / behawiorystę, najchętniej z okolic Kołobrzegu / Koszalina, choć może być z innych miejsc jeśli będzie w stanie pomóc ocalić psa od "utylizacji" (to cyt.)
Nie będę się rozpisywał o problemie, bo pewnie wszyscy chcielibyśmy przekazać jakieś rady na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń i być może przyniosłyby jakieś pozytywne efekty- ale tu nie ma miejsca na "być może" - trzeba konstruktywnego, skutecznego i odpowiedzialnego działania z konkretnym przypadkiem. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniej osoby. Czasu jest coraz mniej...
airmatys jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2011, 17:57   #2
airmatys
Junior Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Łódź
Posts: 34
Default

Dodatkowa informacja, która może pozwoli na znalezienie odpowiedniej osoby: 5 letni pies w typie ON'ka, pracujący, problem z agresją.
airmatys jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2011, 18:51   #3
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by airmatys View Post
Dodatkowa informacja, która może pozwoli na znalezienie odpowiedniej osoby: 5 letni pies w typie ON'ka, pracujący, problem z agresją.
Hmmm, myślałam, że wg wcześniejszego posta idzie o SW - a teraz dajesz ONKa............. - yyy, sorry, ale właśnie podałaś/eś dwie różne rasy. Proszę o sprecyzowanie i ew. fotki
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2011, 23:46   #4
airmatys
Junior Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Łódź
Posts: 34
Default

Graba, może mało komunikatywny w przekazie byłem, doprecyzuję zatem- pies 5 letni, w typie ON'ka, pracujący w SW (Służba Więzienna). Teraz chyba lepiej.
airmatys jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 07:06   #5
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

a ja zjadłam 1 literkę w skrócie stąd też moja interpretacja o 2 rasach
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 10:48   #6
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a dla czego takie pytanie bez pytan padlo tu na forum wilczakow a nie owczarkow?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 14:24   #7
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a dla czego takie pytanie bez pytan padlo tu na forum wilczakow a nie owczarkow?
Bo jak jakiś behawiorysta dał rade z wilczakiem to ONek będzie dla niego pikusiem ?
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 14:29   #8
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a dla czego takie pytanie bez pytan padlo tu na forum wilczakow a nie owczarkow?
Daiva- bo wilczaki są szkolone i ich właściciele mogą kogoś polecić?
A może dlatego, że airmatys ma wilczaka i to "jego" forum, ponieważ część z nas zna osobiście?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 14:34   #9
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no to juz ma sie behawiorysta ktory pomaga?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 14:53   #10
airmatys
Junior Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Łódź
Posts: 34
Default

aaaaaaaaaaaa!!!! a w zasadzie wrrrrrrrrr!!!
nie bardzo rozumiem: miałem zapytać na forum czy mogę zapytać???? (mam nadzieję, że źle to zrozumiałem)
dlaczego na wolfdogu a nie na ON'ku?
a to naprawdę jest takie istotne dla sprawy??? jeśli tak to wyjaśniam, bo być może tej informacji potrzebujesz, żeby chcieć pomóc:

dlatego tutaj, bo:
1. jestem na tym forum
2. bo nie jestem na żadnym innym forum
3. bo mam wilczaka, co nie znaczy, że wszystkie inne psowate mam w głębokim dyfuzorze
4. bo liczyłem, że tutaj w związku z bądź co bądź niewielką społecznością, a przez to może bardziej zjednoczoną łatwiej będzie uzyskać pomoc dla psa mojego znajomego mimo, że znajomy nie czytuje forum, a jego pies to niewilczak
5. bo na podstawie mojego dotąd dosyć skromnego doświadczenia w społeczności wilczakowej, miałem w sobie niezachwianą wiarę, że to ludzie otwarci na pomoc wszystkim psowatym (i nie tylko), chętnie dzielący się wiedzą i doświadczeniem (zwracam się z uprzejmą prośbą - nie psuj mi tego obrazu, proszę)
6. bo opowiedział mi tę historię, a ja nie chcę, żeby przez ludzkie zaniechanie, lenistwo lub zwyczajne wygodnictwo pies stracił życie
7. bo jak usłyszałem tę historię pierwszym skojarzeniem dotyczącym znalezienia odpowiedniej pomocy dla nich było właśnie TO forum
8.
9.
.
.

.... mogę jeszcze
tylko czy naprawdę potrzebujesz tych odpowiedzi, żeby pomóc?
możesz kogoś polecić?
możemy teraz już konstruktywnie?
...proszę...

ps.
dla wszystkich forumowych purystów - wątek umieściłem w off topic
a jeśli mimo to kogoś to zniesmaczyło (albo inne odczucie niezadowolenia) - to Wasze niezniesmaczenie kontra życie psa-niewilczaka (bo to chyba istotne w tym ujęciu) - dla mnie wybór jest prosty
bez urazy...

paweł
airmatys jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 14:59   #11
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

bez urazy ...
wilczak i Onek to roznica i duza, ja mam wilczaki prawe 10 lat ale nie moge powiedziec ze moglam udzielac pomocy psichycznej dla owczarkow, bo ich tak dobrze nie znam jak wilczakow.
dla tego i padlo pytanie dla czego tu pytami o Onka. ale widze ze na to zareagowano jak na atak i obrazenie, to przepraszam bo nie o to chodzilo i dziwne ze tak zareagowano na takie proste pytanie.
oraz.. w sluzbie ma sie swoje trenery - to one nie daja rady i nie maja innych trenerow, ktore mogli pomoc- specialne sluzby maja swoj styl i pracy i treningu i watpie czy tu ciwil cos pomoze?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 15:22   #12
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

http://www.kuzniadusz.pl/

Wprawdzie sama nie korzystałam z pomocy Michała (link do jego strony powyżej), ale wiem, że nie tylko hoduje, ale i szkoli w "tradycyjny" sposób, czyli pewnie podobnie jak w służbie wojskowej/więziennej/policji. Znam osobiście, bardzo sympatyczny w kontakcie, ma 20-letnie doświadczenie w pracy z psami (ON, dobermany).
Wiem Pawle, ze szukasz behawiorysty z pomorza (Michał mieszka pod Ełkiem), ale jak zauważyłam, ciężko tu o konkretne informacje, stąd dzielę się tym, co znam z własnych okolic. W takiej sytuacji każdy kontakt może się okazać kluczowy dla sprawy.
Telefon Michała często jest poza zasięgiem, bo mieszkają na końcu świata - ale jak tylko jest w zasięgu, to zawsze odbiera.

Trzymam kciuki za psa i jego opiekuna. Oby się udało im pomóc.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 16:10   #13
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Oj Daiva, Daiva marudzisz Były posty szukające domów dla psiaków (nie wilczaków), dla szczurów! a nawet mój off o poszukiwaniu fotografa z Lublina (nie psiego). Prośbę o pomoc trzeba przyjąć zawsze, nawet jak nie można pomóc, choć sam fakt eleganckiej akceptacji innego tematu na tematycznym forum-już jest jakąś pomocą.

U nas leci teraz cudna reklama Milki (czekolady) "Bądźmy delikatni" - cudne przesłanie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 16:21   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

za to temat jaki modny zero info ( oprocz Lupuska) ale ile reakcii na proste pytanie, jak mozna pomoc ON'ku z sluzby na forume kanapowcow
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011, 16:33   #15
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ja osobiscie polecam http://www.psicholog.eu/
Moze Waldek sam sie odezwie w tym temacie, na forum jest, wiec moze dokopie sie do tematu

A pytac mozna zawsze i o rady prosic - czy to chodzi o wilczaka, czy innego psa.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org