Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-03-2010, 03:45   #161
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Zuzana View Post
A již naprostá lež je, že by onen vodící pes byl psem, který napadá ostatní psy. Pes p. Primáka nebyl vycvičen v našem centru, ale již dlouhodobě p.Primákovi pomáháme. Právě na náš popud vrátil, tak jak uvádí i v článku svého předchozího psa, protože ten měl právě tendence napadat ostatní psy. Tohoto jeho psa známe od momentu, kdy ho převzal a jedná se o zcela nekonfliktního jedince a naštěstí ani tato událost ho nepoznamenala na psychice natolik, že by změnil své chování ke psům.
Nechci už tuto věc nějak pitvat, jen pokud by jste p. Daušová byla schopna domluvit s p. Primákem např. návštěvu v zoo nebo jiné společné venčení, rád bych viděl, co je podle Vás zcela nekonfliktní pes. Měli jsme včera večer tu čest s Endym v tramvaji. Když na Andělu přistupovali, beze slova jsem opustil se svou nukleární bestií slepecké místo a přesunul se do půlky tramvaje. Endymu to ale nestačilo a štěkal stejně, tak jsme se přesunuli až na konec vozu. Tady lituji p. Primáka, protože já si svého mutanta jakýmikoliv prostředky umlčím, on ale moc nevěděl co se děje a asi nijak moc razantně ani jednat nemůže. Jen mi prosím nemluvte o úplné nekonfliktnosti nebo nás o ní přesvědčte veřejně.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2010, 12:14   #162
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Doufám, že jsi promptně vytáhl mobil a zcela nekonfliktní chování naprosto ukázněného a perfektně vycvičeného vodícího psa jsi natočil...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2010, 22:42   #163
suuva
Junior Member
 
suuva's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Dublin
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
Já už bych to nikdy doma nechtěl. A víš proč? Protože chci pracovní plemeno, který pracuje a a má radost z toho, že může pracovat. A takový mezi čévéčkama nenajdeš.
Je zrejmy rozdil mezi priznivci CSV a Vami Hanulo. Vy napriklad byste mohl (ale samozrejme taky nemusel) preferovat partnerku, ktera toho moc nenamluvi, zato perfektne bez vasi pomoci zvladne veskere domaci prace v rekordnim case a ani nehlesne. Kdyz se ji pak zeptate, jak se ji libil (napriklad) film Vecny svit neposkvrnene mysli, zatimco Vam nazouva papuce odpovi vam poslusne, ze pokud se libil Vam, libil se i ji, prestoze netusi, o co tam slo. No a nekteri si zvoli hodnotny vztah plny emoci, napeti a vasne, a to s osobnosti, ktere si vazi i pres strepy rozbite vazy po babicce.

Prirovnani k zivotnimu partnerovi proto, ze o partnerstvi se psem tu jde, ne o vlastnictvi sluhy. Kazdy ma jine priority.

Mimochodem - duvod, proc chovatele CSV preferuji pracovni zarazeni Vam uplne unikl.

Last edited by suuva; 25-03-2010 at 04:14.
suuva jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2010, 22:58   #164
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default



Není co dodat.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2010, 03:42   #165
cuchillada
Junior Member
 
cuchillada's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Brno
Posts: 7
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by suuva View Post
Je zrejmy rozdil mezi priznivci CSV a Vami Hanulo. Vy napriklad byste mohl (ale samozrejme taky nemusel) preferovat partnerku, ktera toho moc nenamluvi, zato perfektne bez vasi pomoci zvladne veskere domaci prace v rekordnim case a ani nehlesne. Kdyz se ji pak zeptate, jak se ji libil (napriklad) film Vecny cas neposkvrnene mysli, zatimco Vam nazouva papuce odpovi vam poslusne, ze pokud se libil Vam, libil se i ji, prestoze netusi, o co tam slo. No a nekteri si zvoli hodnotny vztah plny emoci, napeti a vasne, a to s osobnosti, ktere si vazi i pres strepy rozbite vazy po babicce.

Prirovnani k zivotnimu partnerovi proto, ze o partnerstvi se psem tu jde, ne o vlastnictvi sluhy. Kazdy ma jine priority.

Mimochodem - duvod, proc chovatele CSV preferuji pracovni zarazeni Vam uplne unikl.
tak toto je moc pekne receno
cuchillada jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 08:56   #166
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Co to vidím?:-(

Nedá mi,ale po čase taky k tomu rád něco řeknu.

1. Adriane, co tady blázníš? Spojuje v časopise snad někdo něco s Tvým jménem? Nevím, proč řešíš naprostou hovadinu? Ten časopis jsem si koupil a je tam napsáno, že ten pes byl napaden čvčkem. No a co? Stejně tak tam mohlo být napaden NO nebo pitem nebo vořechem z Horní Dolní? Prostě šlo o napadení psem a byl jen Tvůj nerozum, že k tomu došlo. Je úplně jedno, kdo provokoval a kdo koho napadl, není to podstatné. Podstatné je, že znáš svého psa a víš, že čvčka když jde o žrádlo nebo o čubu, tak jejich reakce je neadekvátní. Slepečtí psi nemají takový život, jako běžní psi, mají žádné nebo minimální sociální cítění, jsou vázáni na člověka a ne na psy, jako příšlušníky svého druhu. je to logické, jsou tu na práci. a je od tebe vrchol hlouposti si ještě stěžovat a hledat vinu jinde. Když vidím, že ten pes dělá potíže a vidím, že hrozí konflikt, je velký problém se sebrat a jít jinam, nebo si svého psa stáhnout a postavit se mezi ty psy? nebo důrazně upozornit majitele, že hrozí konflikt, on totiž nečekaně nevidí a nemůže tedy vidět, co se děje. je závislý na psovi, který ho provází a pochybuji, že byl na volno. To, že nemá pan Primák peníze jsem vůbec netahej, ani ty nejsi dvakrát majetný a slepci mají opravdu problém s penězi a veterinář není charita.
2. Jiřino, retrívrů je špatných tolik, protože je jich nejvíc (po NO) a módnost plemene se podepsala v podobě minimální selekce na povahu. Kdo zná problematiku loveckých plemen, tak ví, že zkouškama, které byly v minulém režimu by dnes prošla cca čtvrtina psů(!!). Ne všichni majitelé retrívrů, si myslí, že psa nemusí vychovat, ale to je právě ten problém, který hrozí i o ostatních psů, nejen retrívrů.
3. Příspěvek pana Iva je úsměvný a velmi mne pobavil. Ale v jednom má pravdu. ČVČko není pes, který napadá čelně. je to dáno z podstaty plemene. Vlk ani jiná primitivní plemena psů NIKDY neútočí čelně, ale ze zálohy.
Taky nechápu tu hysterii ostatních. Nesnáším povyšování psů na stejnou nebo vyšší roveň lidí, polidšťování a dělaní z čvčkek nadplemenem. To už tady někdo zkoušel u lidí. Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití, ale je to pořád PES a ne VLK. Má pořád 70% - 75% krve NO. tak se snažte, ať na vás lidé nekoukají jako na exoty s nevychovanýmy psy, před kterýma budou utíkat. to fakt chcete, aby na vás lidé koukali jako na majitele pitů?
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 08:59   #167
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by suuva View Post
Je zrejmy rozdil mezi priznivci CSV a Vami Hanulo. Vy napriklad byste mohl (ale samozrejme taky nemusel) preferovat partnerku, ktera toho moc nenamluvi, zato perfektne bez vasi pomoci zvladne veskere domaci prace v rekordnim case a ani nehlesne. Kdyz se ji pak zeptate, jak se ji libil (napriklad) film Vecny svit neposkvrnene mysli, zatimco Vam nazouva papuce odpovi vam poslusne, ze pokud se libil Vam, libil se i ji, prestoze netusi, o co tam slo. No a nekteri si zvoli hodnotny vztah plny emoci, napeti a vasne, a to s osobnosti, ktere si vazi i pres strepy rozbite vazy po babicce.

Prirovnani k zivotnimu partnerovi proto, ze o partnerstvi se psem tu jde, ne o vlastnictvi sluhy. Kazdy ma jine priority.

Mimochodem - duvod, proc chovatele CSV preferuji pracovni zarazeni Vam uplne unikl.

Ale pes není člověk, nemyslí, jedná na základě podmínených a nepodmíněných reflexů.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2010, 01:09   #168
Hanula
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Mě to připadá dost podstatné..Vy byste si nechal líbit, kdyby za Vámi někdo přišel s tím, že Váš pes pokousal jiného, aniž byste o tom vlastně věděl a dotyčný měl jediný důkaz a chtěl po Vás zaplatit veškeré náklady se zraněním spojené a ještě z toho dělal obrovskou aféru?

Za 1. nevšimla jsem si, že by zrovna ČSV měla neadekvátní reakce. Spíš naopak v porovnání s jinými plemeny. Alespoň moje fena dává dostatek signálů když se jí něco nelíbí před tím, než se rozhodně k silnějšímu signálu.
Ano, vodicí psi dozajista nemají stejný život jako běžní psi...ale to neznamená, že jim bude prominuto jakékoli chování..nebo ano?
U incidentu jste nebyl, tak moc nechápu, jak můžete radit, jak se měl Adrian zachovat..po bitvě každý generál.



Ano, pokud predátor loví kořist, tak zezadu. Protože loví kořist. Ale v případě neshod mezi 2 psy jsem si nikdy nevšimla, že by čévéčko utočilo ze zálohy. Moje fena vždy stála k "protivníkovi" čelem. Ano, pokud se doma rozdovádí tak mě třeba štípne zezadu, ale taky zboku, stejně jako zepředu. A teď si nevybavuji ani jiného predátora, který by ke svému protivníkovi (nikoli kořisti) nestál čelem.



Proč jste si tedy pořizoval ČSVV? Upřímně řečeno - je mi jedno, jak na mne lidé koukají. Když se na Vás někdo bude chtít dívat jako na exota, tak se na Vás tak dívat bude, i kdyby ste se postavil na hlavu. Lidé především musejí sami chtít poznat a pochopit toto plemeno. Já kvůli svému okolí nebudu cpát svého psa do role hodného retrievra apod. ČSV prostě jsou jiní.
1. Milá zlatá, tak teď jako už mnohokrát před tím, jste se slušně podřekla Vy ste teda o tom ani nevěděli, že se něco stalo? Hlavně že ste viděli, že ten slepeckej pes byl na volno Jděte už s těma ulhanostma někam. 2. No hlavně, že u incidnetu byla Marianka.W, která tak zarputile tvrdí, jak byl ten slepeckej pes na volno. Co by se taky dalo čekat od někoho, kdo si myslí, že má doma psa s úplně jinou nervovou soustavou, než maj všichni psi, žejo! Asi teda vlk kříženej ne s NO,ale s člověkem. A vaše tvrzení má pro člověka, kterej umí číst a dávat si vaše protikladný trvzení do souvislostí hodnotu ani ne nuly, ale mínusovou. 3. Zase ste potvrdila, jak ste nezodpovědná majitelka psa - vám je jedno, jak na vás lidi koukaj? S přístupem toho, že toužíte mít něco jinýho, než psa a furt se vžíváte do toho, jaký máte přírodní plemeno a že máte doma vlka, jděte do háje, to je přesně to, proč lidi nenáviděj pejskaře. Stačí, když vás jednou potkaj a musej mít dost. Jedinej to tady rozumně napsal Jenik a hned po něm jdete. Prostě to plemeno je krásný, ale problémový. To co normálnímu člověku připadá jako problém, je pro vás přednost, tak to by bylo, aby ten chov nešel úplně pryč.

Last edited by Hanula; 01-04-2010 at 01:12.
Hanula jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2010, 09:14   #169
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
1. Milá zlatá, tak teď jako už mnohokrát před tím, jste se slušně podřekla Vy ste teda o tom ani nevěděli, že se něco stalo?
Zajímalo by mne, kde konkrétně jsem se podřekla. Doposud jsem zde zaznamenala pouze části ze své reakce na paní Daušovou, které paní Daušová citovala často vytržené z kontextu. Pokud si přečtete celou záležitost ještě jednou, zjistíte, že paní Daušová zde neustále opakuje, že chybějící část ucha psa, zavolání sanity atd. je dostatečným důkazem, že zranění způsobil pes pana Adriana. Ale doposud nebyla schopná zde uvést jediný důkaz o tom, že toto zranění skutečně způsobil tento pes. A to je to, oč tu běží. Takže svým způsobem máte pravdu, mi jsme nevěděli o tom, že se něco stalo, protože tak jak jsme tam byli, se nic nestalo.

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
Hlavně že ste viděli, že ten slepeckej pes byl na volno Jděte už s těma ulhanostma někam.
Toto jsem já osobně netvrdila.

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
A vaše tvrzení má pro člověka, kterej umí číst a dávat si vaše protikladný trvzení do souvislostí hodnotu ani ne nuly, ale mínusovou.
..ano, hlavně, že věříte každé slovo paní Daušové, která u toho vůbec nebyla a bude mi tvrdit, že pan Primák nebyl na vozíčku...tahle záležitost byla také trochu jinak, než jak zde rozhorleně paní Daušová psala, nicméně vzhledem k jejímu způsobu vyjadřování a celkově tomu, v co zde vyústilo jedno povzdechnutí, mi připadá naprosto zbytečné celou záležitost dále "řešit".

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
3. Zase ste potvrdila, jak ste nezodpovědná majitelka psa - vám je jedno, jak na vás lidi koukaj?
Ano, je mi naprosto ukradené, jak na mne lidi koukaj a to nejen ve vztahu k mému psovi. To jsou ty "nejlepší případy"..."hlavně aby si o nás sousedi nemysleli..", "co si o nás lidi řeknou" ...a pak je každý překvapený, že "Ti hodní sousedé, co mají toho dalmatýna..cože? Oni jej týrali?! To není možné..takový slušný lidi". Ano, je mi naprosto ukradené, jak na mne lidi koukaj. A není mi moc jasné, co to má co dělat se zodpovědností.

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
S přístupem toho, že toužíte mít něco jinýho, než psa a furt se vžíváte do toho, jaký máte přírodní plemeno a že máte doma vlka, jděte do háje, to je přesně to, proč lidi nenáviděj pejskaře. Stačí, když vás jednou potkaj a musej mít dost.
Netoužím mít něco jiného než psa, ani jsem po tom nikdy netoužila...natož po vlkovi.Nevžívám se do toho, že mám přírodní plemeno, jen si uvědomuji specifika tohoto plemene, a to s jeho výhodami i nevýhodami. To je snad něco jiného. ...hmm, zrovna čsv, kterých je tak strašně moc, jsou určitě důvodem, proč lidé nenávidí pejskaře. Můj přítel, včetně celé jeho rodiny, se bojí psů. A to opravdu dost. Přítel psy vyloženě nesnáší. Proto nebude překvapením, že doma nikdy žádného psa neměli. Také to není tak dlouho, co šel po náměstí, když kousek od něj zastavilo auto, otevřely se dveře, vyběhl malý pes, kousl přítele do kotníku (do krve) a odběhl ke své majitelce, která se ani neohlédla, natož omluvila. Přítel zná mou fenu cca od 4měsíců, a cca od 7-8měsíců žijeme ve stejné domácnosti. Přítel mou fenu miluje a nedá na ni dopustit. S jejími klady i zápory. Podle mého názoru, jsou 3hlavní důvody, proč lidé nesnáší pejskaře: 1. majitelé po svých psech velmi často nesbírají exkrementy, 2. psy jsou velmi často nevychovaní (zj. ti menší - nemám nic proti malým psům, také jsme takové měli), 3. psi jsou prostě chlupatí, pro mnohé smradlaví, slintají a to je mnohým lidem nepříjemné. Vzhledem k početnosti čsv v ČR budou mít na tomto problému dozajista zásadní podíl, že. A jen pro informaci, doposud jsem s žádným jiným pejskařem ani nepejskařem problém neměla. Spíše naopak (ťuk ťuk ťuk).

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
Jedinej to tady rozumně napsal Jenik a hned po něm jdete. Prostě to plemeno je krásný, ale problémový. To co normálnímu člověku připadá jako problém, je pro vás přednost, tak to by bylo, aby ten chov nešel úplně pryč.
..a zase píšete o něčem, o čem nevíte...zkuste s na Jenika zeptat chovatelky, od které má svou fenku a možná zjistíte, proč se do něj spousta lidí tak pustila.

Ještě by mne zajímalo, co konkrétně např. je pro Vás ten problém a pro nás přednost.
Děkuji
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2010, 10:31   #170
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Prostě to plemeno je krásný, ale problémový. To co normálnímu člověku připadá jako problém, je pro vás přednost, tak to by bylo, aby ten chov nešel úplně pryč.

Plemeno čsv je jiné než ostatní plemena, musí být jiné, stejně jako např. saarloosi. Právě pro tu svou jinost je to plemeno vyjímečné. Pořizovat by si ho měli lidé zodpovědní a nebo se té zodpovědnosti minimálně soužitím s čsv naučit.
Ale konkrétně k tématu: slepecký pes by měl být pro nás ostatní pejskaře nedotknutelný, nezáleží na tom jaký pes se na konci našeho vodítka pohybuje, jestli ten "jiný" nebo ten "běžný".
Slepecký pes je také jen zvíře a právě proto že jsou jeho přirozené instinkty výcvikem silně potalčené, naše tolerance k jeho projevu (jakémukoliv) by měla být větší.
Zazněly tu extrémní až fanatické názory z obou stran, ale to co napsal Jeník mě minimálně mrzí.
Víc k tomu nemám.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2010, 11:46   #171
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
...No hlavně, že u incidnetu byla Marianka.W, která tak zarputile tvrdí, jak byl ten slepeckej pes na volno.
Pravda, nebyla jsem u toho. Ale rozhodně věřím svému příteli víc než někomu s pověstí paní Daušové. Docela dobře ho znám. Navíc mi o této příhodě vyprávěl nedlouho potom, co se udála - to ještě netušil, že to někdo o půl roku později vytáhne ve veřejném médiu.

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
Co by se taky dalo čekat od někoho, kdo si myslí, že má doma psa s úplně jinou nervovou soustavou, než maj všichni psi, žejo!
Všichni psi mají stejnou nervovou soustavu. Stejně jako všichni savci a dokonce stejně jako člověk. Nervy, neurony, synapse, dokonce i myelinový obal... Vím docela dobře, jak nervová soustava vypadá, učili mě to ve škole. O první a druhé signální a o psychologii různých druhů savců se stále vedou diskuze, tak se netvařte jako génius. Já si prostě myslím, že nejen člověk má výsadu přemýšlení a samostatného učení. Diskuze na toto téma patří jinam.

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
...ste nezodpovědná majitelka psa - vám je jedno, jak na vás lidi koukaj?
Přesně jak píše Yzengrin. Je mi to srdečně fuk. Já si o lidech taky myslím svoje a nikomu to nevnucuju. Snažím se se svými psy nikoho neobtěžovat a neomezovat a také vyžaduji, aby nikdo neobtěžoval a neomezoval mě. Po svých psech uklízím, platím za ně poplatky, v dopravních prostředcích jim dávám náhubky a tím můj zájem o názor kolemjdoucích končí. Mě se taky nikdo neptá na můj názor na smrduté bezdomovce v tramvajích, žebráky v podchodech a majitele uřvaných psích bonsají, kteří nemají problém se psem v náručí vstoupit do prodejny potravin.
Jestli si chce někdo dát nohu za krk, já mu to rozmlouvat nebudu...

Quote:
Originally Posted by Hanula View Post
...S přístupem toho, že toužíte mít něco jinýho, než psa a furt se vžíváte do toho, jaký máte přírodní plemeno a že máte doma vlka, jděte do háje, to je přesně to, proč lidi nenáviděj pejskaře. Stačí, když vás jednou potkaj a musej mít dost.
Sám (nebo sama? kdoví co jste zač) jděte do háje. Máme doma to, co doma chceme mít. Vám taky nikdo nekecá do toho, co a jak máte dělat. Jestli z nás má někdo dost, tak to je jeho smůla. Já jsem potkala hodně lidí, kteří z nás byli nadšeni.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org