Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-10-2011, 19:36   #61
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Undertaker
Proč si vůbec Ruda ty psy netahá z kotce sám? Proč tam byl ještě nějaký další člověk do kterého si měl šanci kousnout?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 19:53   #62
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ještě k tomu:
Povoleným důvodem k usmrcení je taky bezprostřední ohrožení člověka zvířetem. Tuhle podmínku tanhe pes splnil několikrát.
To je pravda. Musí to být ale ve chvíli, kdy někoho fyzicky napadl.
Podle mě je právě první týden v novém prostředí pro psa tím nejhorším obdobím. Organismus je velikém stresu a reaguje neadekvátně i na situace, které by jinak vyhodnotil v klidu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 19:59   #63
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Undertaker
Proč si vůbec Ruda ty psy netahá z kotce sám? Proč tam byl ještě nějaký další člověk do kterého si měl šanci kousnout?
Myslím, že se znáte, zeptej se ho. Nikdo ti na tohle neodpoví líp. Většinou dostane psa pod sedativy, protože se nejedná o mazlíčky, pro který si přijdeš do kotce a odvedeš. Myslím, že by bylo celkem seriozní takového psa předávat zajištěného, tzn. s provozuschopným obojkem, vodítkem a pevně nasazeným košem. Slyšel jsem jak si Ruda byl třeba pro Orana a nedostal to zrovna zadarmo... a přitom je to zbytečný riziko.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 20:10   #64
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Myslím, že se znáte, zeptej se ho.
Známe, ale v kontaktu nejsme a do Poradny nemám přístup. Ptám se tebe, protože s ním v kontaktu jsi. Vím, že dřív si psy přebíral sám, tak mě překvapilo proč o teď nedělá.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 22:33   #65
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

A já myslel, že jsi na poradnu psala... minimálně k vlkům. Zlobila jsi a dostala BAN? Na jeho webovkách kontakty máš, tak se můžeš zeptat na jeho odpověď Ta bude asi nejpřesnější.
Nepřijde mi, že by si psy nebral sám, ale pokud se najde někdo, kdo se psem funguje, tak mu nechá nandat vodítko a obojek. Když nikdo takovej není, tak se pes uspí , dostane koš, pevnej obojek, případně dva a naloží se do auta. Dřív asi bejval jinej drsňák a taky za to dost draze platil. Teď už tak často neriskuje... a další věc je že samozřejmě stárne.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 23:48   #66
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tak jsem to už taky zřel. A vůbec nechápu o co tady jde? Už první záběry rozhovoru u mříží jsou autentické asi jako výměna manželek(schválně se zamyslete nad situací a tím kde stojí kamera(náhodou jsem se na pár dokumentech účastnil a vím jak moc jsou ze života).
Když pokouše pes souseda nebo dítě a skrz tv se dozvíme, že byl utracen řeší to někdo? Jednou za čas se narazí na podivína se 120 psy a polovinu jich odmázne četnictvo tak koho zajímá jednotlivý pes? Vždycky se propere jen "nepřizpůsobivý" majitel. Co je humánní utracení? Policie i armáda své psy utrácí, myslivci je z tradice střílí. Sekera je na venkově též mnohde ještě tradiční. To o tom nikdo neví? Ale mám kamaráda který starému psovi na konci cesty otevře tepnu a pak ho drží až do konce v náručí a zpívá mu barbarské písně. A to by už určitě zajímavé sousto do bedny bylo.
Myslím, že ty holky(to jsou vážně majitelky útulku?)by za děsivým Desem nikdy samy nezašly.
No a ty dvě ženy byly taky vynikající. Paní šefredaktorka se práskla sama a 35 let se psy(Ne, další střet se sektou už vážně nechci) v podstatě mohla mluvit místo R.D. o sobě. A hlavně ta KOMERCE
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 09:46   #67
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Desenský má ve své diskuzi své asi 2 stránkové vyjádření stálo by za to si to přečíst. (kvůli tomu jsem se do diskze registrovala). Bohužel text se nesmí zkopírovat tak zkouším odkaz, ale nevím jestli bude viditelný pro všechny... :-( za zkoušku nic nedám.

http://www.psycholog-psu.com/poradna...php?f=6&t=7158
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 10:06   #68
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Nefunguje. Registrovat se nehodlám. Už takhle mi chodí spamů dost.

Marianka.W (zapomněla jsem se přehlásit)
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 10:16   #69
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Tak to je škoda... má pod textem napsáno, že se nesmí zkopírovat.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 11:19   #70
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Nefunguje. Registrovat se nehodlám. Už takhle mi chodí spamů dost.

Marianka.W (zapomněla jsem se přehlásit)
muzes bejt v klidu. Z poradny zadne spamy nechodi, ale kdyz nechces tak nechces, presto nejede vlak, ze jo.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 11:52   #71
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

To nemusí jít přímo z poradny. Lapači adres číhají všude. Ale to sem nepatří.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 12:01   #72
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default Link

Nevím, jestli to admin schválí, tady by to mělo být dobře:

http://www.psycholog-psu.com/poradna...bb81cd#p219777
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 12:20   #73
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Dokonce mi funguje moje staré heslo.
Chápu to tedy tak, že RD nechtěl nést zodpovědnost (nebo výčitky) za to, že pes někoho těžce zraní, nebo zabije. Podobně jak tomu bylo v případě čsv Joshe.
Jinak jsem ráda, že aspoň v tom příspěvku si přestal hrát na člověka, který srovná každého psa a že veřejně píše, že to s každým prostě nejde.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 12:39   #74
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak určitě nějakým způsobem pracuje s předchozími zkušenostmi. Co mám já info o Joshovi, tak je to asi jako s Černobylem. To byla taky výborně zabezpečená elektrárna, dokud se neporušilo pár bezpečnostních pravidel. U psa je to třeba sundání koše předčasně. Ale myslím, že tohle je téma, které už se mockrát někde probíralo a už to asi ani nestojí za to.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 13:14   #75
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Tak jsem si to přečetla a názor jsem nezměnila.

Reportáž byla o ničem a na nic z obou stran. Desenskýmu ani nikomu dalšímu ze zúčastněných i nadále nevěřím. A o utrácení psů si i nadále myslím to samý.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 14:57   #76
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Děvčata a chlapci, neděláte tady z toho tak trochu malé soukromé drama ? Počkejme, jak dopadnou ta zmiňovaná trestní oznámení a případné soudy a pak sem dejte výsledek. To bude zajímavější.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 03:09   #77
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default R.D.

Jejda, uz jsem s R.D. chtela prestat, protoze me to prestalo celkem bavit, ale napisu , snad opravdu naposled....
Nebudu opakovat to, ze obe strany meli mit papir.

Na jednu stranu mam podobny nazor jako K.Skoupy, ze naprava takoveho psa musi trvat mesice, mozna roky a ze kdyz na to nemel R. cas, tak ho mel vratit, treba by se nasel nekdo kdo by cas mel...a kdyz ne, jak rika Roman, dopadl by zrejme stejne...Ovsem na reci : rekl si o to take nenaletim...
Na druhou stranu a tim( i podobnou obhajobu pro R.D.) jsem se nedavno seznamila osobne s hodne ostrou fenou, ktere se ujali tady ve vesnici . Jde po vsem co se hybe, je jedno jestli dite, pes, dospelak..( tipuji na silne cholerickou, zkazenou, zrazenou, nevim, nejsem odbornik )
Osobne jsem tyto lidi navstivila a nechapu, ze jim utulek takoveho psa vubec dal..., pokud by ho dal policajtovi- zkusenemu psovodu, jeste bych to pochopila...
Dala by se pouzit tak na ochranu objektu a to jeste hodne dobre oploceneho !
Vzali si ji a trvalo jim pul roku, nez si zvykla aspon na ne,( pul roku ji nejdriv jen v utulku navstevovali ) takze urcity pokrok v osmi letech udelala, protoze svou novou rodinu dnes nesezere...( mozna by to za pul roku Saryk taky dokazal ? )
Jenze riziko zustava !!! ; uz vicekrat utekla a tim je pro me jasne, ze moje dcera sama nikdy nesmi do okoli tohoto domu, protoze az ji budou muset utratit po te, co nekomu ublizi, bude pozde... Fena totiz nekouse jen ve svem, ale jde po kazdem i na prochazce v cizim prostredi. Mimoto ze utika, majitelka ji na prochazce sotva udrzi, nema kosik a ten postroj co ji na nem vodi - nic moc..
Od te doby co jsem matkou a co znam tento pripad na vlastni oci z okoli, sama nevim ktery zivot je mi prednejsi, protoze pochopitelne psy miluju ale sve dite taky...!!!

Takze co je lepsi, tyrani dozivotne v kotci, nebo pokousane dite ? Ale taky co treba ta poradna ochrana objektu..nejlepe vezeni...?

No a jeste k utraceni, nevim presne jaky je zakon v Nemecku, zjistim..., ale nedavno tu utratili psa, protoze pokousal jineho psa hned druhy den...takze veterinari asi taky nic moc :-(
byl to bracha Elvise / Kavkazan-Mix - mam ho tady na fotce...

No a jeste Romane, tak uplne zadarmo to R. nedela. Pise to sice, ale i na freecku se jeho parta rychle stara o to, aby neco do kasy vybrali. Jasne, ze je to dobrovolne, ale vetsina lidi, teda ja jsem takova taky, proste neco da, nekteri aby nevypadali trapne pred ostatnimi, jini aby pomohli aspon tem psum, nekteri za nejakou tu radu...ok...

Ja se zeptala jednou na majetnickou agresi, kdy mi Bona zpocatku chtela vyhnat i z ciziho bytu psa, ktery tam byl doma a dostalo se mi odpovedi, ze to mam udelat uplne stejne, jako kdyz si hlida zradlo...podle knizky by to tedy bylo tak, ze ji nabidnu jiny byt, lepsi nebo jak ?
Odpoved pro me dostacujici nebyla, ale poradila jsem si s tim sama a penize ze slusnosti do kasy taky hodila...
Knizky jsem procetla, nejsou spatne a lecos jsem z nich pobrala, ale zase kdyz to srovnam s jinymi, tak tolik noveho tam neni, jen je to psane ve stylu, ze je to nove a hlavne ze tak to delam ja,velky mistr i a muj posledni muj nazor je ten, ze kdo neumi s lidmi, tezko jim pomuze a pokud chce pomahat jen tem, kteri si to zaslouzi a vydrzi nekdy trochu arogantni pristup, tak si tedy nemel vubec delat reklamu pro vsechny..
Ja fotim bez reklamy, protoze o sobe nemuzu rict, ze jsem profik uz z toho duvodu, ze obcas nedodrzim termin odevzdani fotek, nebo neco zapomenu, prijdu o deset minut dele...obcas, protoze jsem nervozni neco v rychlosti presvetlim, odmitam fotit co me nebavi... atd..
.to si proste profik nesmi dovolit...a tak to lidem, kteri se ke me dostanou pres kamarady reknu na rovinu dopredu. Ti co zustanou s tim pocitaji, ostatni jdou za profikem....
Kdyby se R. neukazal v televizi, mel by kolem sebe jen ty, kterym pomohl a casem by se ukazalo, jestli jich je vic, nez tech druhych..
Jde to sice pomaleji, ale za to by si nejakou tu chybu dovolit mohl a ty davy by mu nelezly na nervy, kdyz uz stejne lidi nemusi ...
Takze to uz je opravdu posledni k R.D.
Mel pravdu v tom, ze jsem si udelala kvuli diskusi o nem zle temer vsude, jednou Ban u nej, kdyz jsem byla drza, pak vyhazov u Eichlera, kdyz jsem se ho ani primo nezastala, ale napsala o chybach na strane O.S.
Az budu mit problem s vychovou psa, myslim ze radsi zajdu k nam do Konst.Lazni, kde jsem vyrostla, za jednim psovodem, co ma psy vychovane, momentalne ma bigla s takovou poslusnosti, ktera se u biglu zridka vidi, urcite mi u pivka poradi lip , bez urazek a bez penez, jen proto, ze ma psy proste rad....
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 11:46   #78
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

S tím 'řekl si o to sám' to možná myslel trochu jinak. Všichni vědí, že o sobě tvrdí, že mluví se psy atd., ale možná to bylo myšleno jen tak, že bylo 'poslední kapkou' to, jak potrhal ty lidi a když neviděl šanci na zlepšení, prostě to ukončil. Kdo ví.
Mimochodem Šaryk by nejspíš dopadl stejně, i kdyby ho vrátil do útulku. Někde na poradně jsem četla, že majitelky na kameru říkaly, že ho stejně chtěly časem utratit, ale to z reportáže vystřihli.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 14:11   #79
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

mas pravdu, zrejme to myslel tak jak pises, ale odpurci to schvalne pouzili tak, jak to muze chapat clovek, kteremu zustane v mysli, ze za par minut R. pozna jaky pes je. To bych si totiz netroufla rict ani po sto letech zkusenosti, prave kdyz kazdeho psa je nutne brat jako individualitu..
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org