Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2011, 09:45   #20
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Jak tak poslouchám tak to mám asi rozmazlený :-)
Obě chodí i k záchodu, když musím :-) - jó pokud nejsou hódně unavené, tak je z pelechu nebo válendy nikdo nezvedne, ale odejít někam a nechat je na zahradě nehrozí. S tou samotou je to fakt horší já mám práci z domu, do druhé je ráno a večer beru sebou - chodí volně po zahradě, nebo doma - na noc do kotce. Ze začátku jsem spávala s ní aby si zvykla - že tam se spinká, papá a ospočívá, že sranda a hraní je pak s paničkou venku - to nám pomohlo. Potom jsem se snažila utahat co to šlo a pak dát s velkou kostí do boudy. Zvkla si dobře ale i teď (15 měsíců) mívá záchvaty kňučení štěkání atd. Nevím co s ní - ničeho se nebojí, ví, že tam má být, že se tam odpočívá a že si pro ni ráno zase příjdu. Prostě si asi vymýšlí a bude ji to muset přejít její maminu to taky přešlo a je absolutně zvyklá na kotec - i kdybych ji tam potřebovala dát na den tak ví, že tam se odpočívá.
Nám pomohly syrové hovězí klouby - výborná zábava klidně i na 3 dny. Ale u toho malého štěněte bych to opravdu začala zkoušet po kratších chvílích a fakt mu dát něco na zabavení a když třeba vychytáš dobu jak dlouho dokáže vydržet a pochválíš ho a pustíš v okamžiku kdy je ještě v klidu tak je to podle mě úplně nej. Já takto zavírala štěně po procházce s nějakou mlskou vydřžela cca hodinku a pak se začala nudit - tak sem ji zavčas pustila a moc chválila, časem jsem to začala prodlužovat, samozřejmě bez kňourání, stýskání a štěkání (také ničení) se to nezvládne :-) Hlavně jak píšeš pustit v největší mele je chyba jsou moc chytří a ví, že si nás (náš příchod) dokáží vymrčet, vím o čem mluvíš, toto kňučení taky moc "psychicky" nezvládám :-)
Když jsem měla 14 dní dovolené, tak jsme přes den - právě jak píšeš - zvykali po troškách na dlouhou denní samotu, napřed půl hodiny, pak hodinu, pak hodinu a půl... a celkově jsme ten den pojali hodně v klidu a naopak odpoledne řádili. Myslím, že si navykl, že doba k nezřízenému bláznění je odpoledne a večer a přes den když jsem v práci snad tolik nevyvádí, o víkendu je docela umírněný a dopoledne většinou prospí. Na samotu přes den určitě zvykat po troškách, to rozhodně souhlasím , těch 14 dní dovolené bylo z mého pohledu hodně důležitých. Kdo to zvládne bez nich, tak klobouk dolů.
Jinak jak je napsáno výše, pokud štěník řve, ignorovat a počkat až se zklidní, i kdyby řval půl hodiny v kuse. Pustit až po tom, co je hodný (pozor na krátké pauzy ve vytí, kdy jen čeká, jestli přijde odezva a někoho se dovolal, náš je měl tak 3-5 minutové).
Většinou řvou fakt z nudy! A když zjistí, že se nikoho nedořvou, najdou si jinou zábavu a odvyknou si. Ale je potřeba to důsledně dodržet, jinak se budou dovolávat kdo ví jak dlouho. Pes přítelovy maminky se jí dovolal vždycky když chtěl (když byla doma), přispěchala kdykoliv kníknul - otevřít dveře tam či tam, vzít na balkón, podrbat, cokoliv, kamkoliv. A pak řval úplně celý den, když byla v práci. Každý den, nepřetřžitě, pěna u huby, hysterie, sousedi naštvaní a bylo to tak 16let v kuse, dokud neumřel. A samozřejmě respekt neměl k nikomu, poslušnost nulová, protože pánem byl on, když panička dělala všechno na co si písknul. Strašlivý pes naprostý odstrašující příklad
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org