Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2007, 22:24   #1
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default PP

Zdravíčko, ráda bych se zaptala, bo už nemám pomalu jak, kdy Vy jste měli papíry? Affi už jsou skorem 4 měsíce a papíry v nedohlednu, štěněčí výstavy utíkají a už mám i docela strach aby nám vyšel svod,
psala jsem Daně Matušincové a nic, jeěte jsem koukala že Lucka Novoveská je v chovatelské komisi, tak je to spíš dotaz pro ni. Co mám dělat i hanka je z toho nešťastná, vše co paní poradkyně po ní chtěla ji dala a pořád nic a nic...
co máme dělat, kdo nám poradí?
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 12:07   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ahoj,
já jsem dostal PP na Nancy až po půl roce a to jsem si pro ně ještě musel dojet do Brna k chovateli.
Po této zkušenosti jsem si vždy nechal všechny papíry k vrhu potvrdit od poradce chovu a PP jsem si zařizoval na plemenné knize sám. Majitelé mých štěňat v 90% případů dostali PP současně se štěnětem v jeho 5 týdnech (v těch zbylých 10% v 6. týdnu). Bohužel většina chovatelů není ochotna mírně připlatit za vyhotovení PP do druhého dne .
Pokud vím, tak plemenná kniha vystavuje PP do max. 30 dnů od podání všech dokladů (za příplatek do 24 hodin). Tak to stojí i ve smlouvě s KCHČSV. To znamená, že pokud chovatel včas dodá všechny doklady poradci chovu a ten je odešle na plemennou knihu, tak by štěňata měla mít PP nejpozději ve věku 9-10 týdnů.
Pokud vím, tak tomu v mnoha případech ale není a nebylo. Chovatelé totiž v mnoha případech nedodají k přihlášce vrhu všechny potřebné doklady a co je ještě tragičtější, mnohdy poradce chovu "suší" neodeslanou přihlášku několik týdnů u sebe.
Plně chápu Jats, protože sám jsem majitel a choval. Je to stejné, jako by sis koupila nové auto a od prodejce nedostala několik měsíců technický průkaz. Majitelé by měli požadovat, aby termín dodání PP byl uveden v kupní smlouvě na štěně a v případě jeho nedodržení by chovatel platil penále. To bysme pak viděli, jak se všichni snaží .

Last edited by Pavel; 13-06-2007 at 12:11.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 12:33   #3
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ideální je, když chovatel předá všechny potřebné doklady poradci chovu při kontrole vrhu (ve stáří štěňat cca 4 - 5 týdnů), na místě tyto doklady zkontrolují, doplní a hned je odešlou. Po doručení má smluvní plemenná kniha (tj. plemenná kniha č. 2, vedená u ČKS - kontakty jsou na http://www.kynologie.cz) 30 dnů na vystavení PP. To znamená, že chovatel by měl PP obdržet, když jsou štěňatům cca 2 - 2,5 měsíce. Většinou plemenná kniha 30-ti denní lhůtu dodrží, ale občas se bohužel stane, že ji (někdy i značně) překročí. Potom by měl chovatel plemennou knihu urgovat. Často se také stává, že chovatelé nedodají poradci chovu všechny potřebné dokumenty, nebo je mají špatně nebo neúplně vyplněné (např. nepodepsaný PP rodičů apod.), takže poradce musí toto zase posílat zpět a vyžádat doplnění - z některých chovatelů je tahá "jak z chlupaté deky" - čímž se doba také značně prodlužuje.

Pokud chceš jít na výstavu a nemáš PP, pak si musíš z plemenné knihy vyžádat alespoň potvrzení, že bude PP vydán. Na plemenné knize se můžeš zkusit s dotazem obrátit např. na paní Tocháčkovou nebo na paní Suchou.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 12:55   #4
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ještě k Pavlovi - vystavení PP do druhého dne za příplatek mi připadá ve většině případů zbytečné, protože pokud všechno funguje jak má, pak nejpozději do tří měsíců věku štěněte by měl mít nový majitel PP doma v šuplíku. Aby to fungovalo, to by si měl ohlídat chovatel. Jistě, pražáci to mají jednodušší v tom, že se můžou na plemenku stavit osobně. Ale pro mimopražské je to trošku problém. Penalizace chovatele daná smlouvou mi taky nepřipadá jako nejlepší nápad - někdy chovatel musí plemenku urgovat i opakovaně (v poslední době se pokud vím situace dost zlepšila, ale dříve se mi stalo, že u jednoho letního vrhu narozeného na začátku června - na ČKS byly zrovna dovolené a nějak se jim to tam prý nahromadilo - jsem po několika urgencích dostal PP až v říjnu). Za co by chovatel v tomto případě měl být trestán nějakou penalizací, když vina není na jeho straně?

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 17:26   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
dříve se mi stalo, že u jednoho letního vrhu narozeného na začátku června - na ČKS byly zrovna dovolené a nějak se jim to tam prý nahromadilo - jsem po několika urgencích dostal PP až v říjnu). Za co by chovatel v tomto případě měl být trestán nějakou penalizací, když vina není na jeho straně?
O tom není řeč. V takovém případě by měl chovatel, potažmo Klub, požadovat náhradu po ČKS, protože je to zjevné nedodržení smlouvy. Jinak plemenná kniha není jedna a Klub si může vybrat, se kterou uzavře smlouvu. Pokud tedy jsou u jedné problémy, nic nebrání tomu, přejít ke druhé. Dříve také nebylo normálně možné u ČKS vystavování PP do 24 hodin. Až když to zavedla jedna z plemenných knih ČMKU a byla tendence některých klubů z ČKS k ní přejít, ČKS tuto možnost hned zavedlo. Mně jako majitele štěněte nezajímají problémy mezi chovatelem, poradcem chovu a plemennou knihou. Kupuji si štěně s PP a tedy chci papíry mít. Donedávna to nebyl až takový problém. Ale v poslední době jsou na výstavách vypisovány třídy štěňat od myslím 3 měsíců a tak je pochopitelné, že majitelé chtějí mít PP včas.
A Karle, k Tvé poznámce o zbytečnosti vystavování PP do 24 hodin - myslím si, že je to hodně důležité. Myslím, že to, že předáš majitelům štěňata současně s PP, svědčí o nadstandardní solidnosti chovatele (tím se nechci sám chlubit, solidní nejsem ani zdaleka ) a jistě potěší nové majitele. Když prodáváš štěně za nemalý peníz (a chceš ho také hned a ne za 3 měsíce), měl bys poskytnout i plné služby. To je moje filosofie.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 18:22   #6
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

PAVLE TO SNAD NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ!!!!! ŽE BUDEŠ FILOSOFOVAT PROTI HANCE A DOKONCE JI VOLAT, JÁ TU PROSIM O RADU A TY Z HANKY TADY DĚLÁŠ POMALU ZLOČINCE!!

KDYŽ PORADKYNĚ CHOVU KONTROLOVALA ŠTĚŇATA DOSTALA POTŘEBNÉ PAPÍRY, NĚCO OHLEDNĚ ČIPŮ SE DÁVALO POZDĚJI, ALE JAK SAMA PORADKYNĚ ŘEKLA, LEŽELO JI TO DOMA JEŠTĚ NĚJAKÝ TÝDEN ABY VŠECHNY PAPÍRY NA VRHY POSLALA DOHROMADY! POKAŽDÉ KDYŽ SE SPOLU HANKA S ÚPRADKYNÍ BAVILY, TAK HANKA OBVOLÁVALA NÁS MAJITELE CO A JAK, PORADKYNĚ CHOVU SI OD NÍ VZALA PAPÍRY A BYLO TO, NEZAPOMÍNEJTE ŽE TO BYL VRH S ČIPEM, TO ZNAMENÁ ŽE ČIPUJE SE 5 TÝDEN, TO NEMŮŽOU BÝT PAPÍRY TEDY HOTOVÉ,

NEOTEVŘELA JSEM TUHLE DISKUZI ABYCH TU NECHALA NA HANKU HÁZET ŠPÍNU, TO RADŠI BUDU DRŽET PUSU A KROK, JSEM JÍ VDĚČNÁ ZA NEBOJÁCNÉ, VÝBORNĚ SOCIALIZOVANÉ ŠTĚNĚ ATD ATD, DALA MALÝM CO MOHLA A DALKA JIM TO VÝBORNĚ...

TOLIK TEDYCO BYCH DOFALA K TOMU, JINAK DĚKUJU ZA VYSVĚTLENÍ
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 18:37   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Já na Hanku žádnou špínu neházím. Nevím, kdo zavinil, že nemáš PP a ani jsem ve své odpovědi nijak nenaznačoval, kdo ve Tvém případě za to může. Obecně jsem popsal situaci, kterou znám, když jsem kupoval Nancy a případy mnoha dalších majitelů, kteří čekali dlouho na PP.
Otevřela jsi diskuzi a chtěla jsi radu. Té se Ti dostalo. Nikdo jiný, než chovatel nebo poradce chovu Ti pomoci nemůže, jen může popsat jak by to mělo vypadat, případně proč to tak v mnoha případech nevypadá. Přečti si svůj první příspěvek. Voláš o pomoc a chceš radu. Nikdo z nás neví, kdo komu co předal a kdo nikoliv, takže je možné jen napsat to, co bylo napsáno.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 21:37   #8
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

ano pavle vím co jsem psala ale ono to opravdu vypadá tak jak píšu já, navíc jsem s hankou mluvila že sem hodím téma...trošku rozvýřit stojaté vody, ... za ty rady porady děkuji, že jsme se nepochopili to se stane(tady dost často)
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2007, 21:41   #9
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Majitelé mých štěňat v 90% případů dostali PP současně se štěnětem v jeho 5 týdnech (v těch zbylých 10% v 6. týdnu). Bohužel většina chovatelů není ochotna mírně připlatit za vyhotovení PP do druhého dne .
Pokud vím, tak plemenná kniha vystavuje PP do max. 30 dnů od podání všech dokladů (za příplatek do 24 hodin). Tak to stojí i ve smlouvě s KCHČSV. To znamená, že pokud chovatel včas dodá všechny doklady poradci chovu a ten je odešle na plemennou knihu, tak by štěňata měla mít PP nejpozději ve věku 9-10 týdnů.

A Karle, k Tvé poznámce o zbytečnosti vystavování PP do 24 hodin - myslím si, že je to hodně důležité. Myslím, že to, že předáš majitelům štěňata současně s PP, svědčí o nadstandardní solidnosti chovatele (tím se nechci sám chlubit, solidní nejsem ani zdaleka ) a jistě potěší nové majitele. Když prodáváš štěně za nemalý peníz (a chceš ho také hned a ne za 3 měsíce), měl bys poskytnout i plné služby. To je moje filosofie.


pavle a nyní již není možné mít papíry v 5 týdnu, šlo to možná dříve ale čipování je možné provádět až po 5 týdnu, to značí 5 týden + poslání dokladů poradci+ pošta a její cesta + plemenná + blabla co do toho vleze je už celkem dost....
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 07:50   #10
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

K tomu můžu slíbit jednu věc - pokud je vina za zdržení na poradcích chovu, bude tento bod zařazen na nejbližší schůzi výboru a CHK s tím, aby nedocházelo k tomu, že papíry leží u poradce několik týdnů (s čímž jsem se taky dříve setkal a štvalo mě to). Poradci chovu jsou sice taky jen lidi, můžou být vedeni třeba i dobrým úmyslem zjednodušení "administrativy" tím, že pošlou víc přihlášek najednou, ale plně souhlasím s tím, že to nesmí být na úkor chovatelů a nových majitelů štěňat. Únosná by snad byla lhůta pro odeslání 10 dní - např. když má poradce naplánované kontroly vrhů na dva po sobě následující víkendy, pak by díky této lhůtě mohl poslat přihlášky z těchto vrhů společně. Delší lhůta je už ale podle mého názoru neopodstatněná. Pokud budete mít někdo problémy s komunikací s poradci chovu (nebo jiné), obraťte se prosím také přímo na výbor. Problémy je možné řešit, ale je potřeba o nich vědět - diskuzní fórum není nejspolehlivější cesta informování o problému. Držet "hubu a krok" taky není dobrá možnost, protože tím se nevyřeší už vůbec nic.

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 07:58   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jats View Post
pavle a nyní již není možné mít papíry v 5 týdnu, šlo to možná dříve ale čipování je možné provádět až po 5 týdnu, to značí 5 týden + poslání dokladů poradci+ pošta a její cesta + plemenná + blabla co do toho vleze je už celkem dost....
Nevím, nevím, já jsem měl štěňata čipovaná i dříve, než to bylo povinností a nechával jsem je čipovat současně s tetováním ve 4. týdnu. Neslyšel jsem o tom, žeby byly nějaké nové předpisy o čipování. Ale mohu se samozřejmě mýlit. Ale v chovatelském a zápisním řádu stojí "...Čipování štěňat se provádí ve věku 4 - 6 týdnů...", takže i dnes jde mít PP už v 5. týdnu, stejně jako tomu bylo dříve. Jen se musí připlatit za vydání PP do 24 hodin.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 18:18   #12
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
K tomu můžu slíbit jednu věc - pokud je vina za zdržení na poradcích chovu, bude tento bod zařazen na nejbližší schůzi výboru a CHK s tím, aby nedocházelo k tomu, že papíry leží u poradce několik týdnů (s čímž jsem se taky dříve setkal a štvalo mě to). Poradci chovu jsou sice taky jen lidi, můžou být vedeni třeba i dobrým úmyslem zjednodušení "administrativy" tím, že pošlou víc přihlášek najednou, ale plně souhlasím s tím, že to nesmí být na úkor chovatelů a nových majitelů štěňat. Únosná by snad byla lhůta pro odeslání 10 dní - např. když má poradce naplánované kontroly vrhů na dva po sobě následující víkendy, pak by díky této lhůtě mohl poslat přihlášky z těchto vrhů společně. Delší lhůta je už ale podle mého názoru neopodstatněná. Pokud budete mít někdo problémy s komunikací s poradci chovu (nebo jiné), obraťte se prosím také přímo na výbor. Problémy je možné řešit, ale je potřeba o nich vědět - diskuzní fórum není nejspolehlivější cesta informování o problému. Držet "hubu a krok" taky není dobrá možnost, protože tím se nevyřeší už vůbec nic.

Karel S.

děkuju, já právě přemýšlím zda dát přihlášku do klbu či ne, jaké to má výhody ...

právě na stránkách klubu jsem dotaz psala po mailu a žádná odpověď, proto na fóru...
S pozdravem Katka V.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 19:34   #13
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

A komu jsi psala, jestli se můžu zeptat?
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 22:39   #14
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
A komu jsi psala, jestli se můžu zeptat?
na stránkách klubu, pod chovatelskou komisí, přímo jak je hlavní poradkyně chovu a automatické odeslání zprávy...já chápu, že mají všichni hodně práce, jen jsem se chtěla zeptat co se dá dělat, ne ti zase rozputat divokou diskuzimě hrozně mrzí že nemůžu malou předvést jako štěně
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 22:58   #15
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Zavolej si na PK, ať ti řeknou, jak to udělat když ještě nemáš PP. Ale vzhledem k tomu, že ještě nejsi asi nikam přihlášená, tak to do další výstavy asi s PP stihneš. Jinak nejsi sama, kdo čeká na PP. Moje štěňata také často čekala, i když jsem vše posílala včas, to tak prostě je, jsme v Čechách
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2007, 08:09   #16
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Jats View Post
děkuju, já právě přemýšlím zda dát přihlášku do klbu či ne, jaké to má výhody ...

právě na stránkách klubu jsem dotaz psala po mailu a žádná odpověď, proto na fóru...
S pozdravem Katka V.
Co Ti přinese a co vezme členství v Klubu? Vezme Ti 400,- Kč ročně, uloží Ti povinnost seznámit se s Klubovými řády (zejména Stanovy, Zápisní a chovatelský řád) a řídit se jimi. Přinese Ti v první řadě možnost spolurozhodovat o dění v Klubu (prostřednictvím Tvé účasti na členských schůzích, také můžeš kandidovat do orgánů klubu - výbory, KRK ...), ale také některé další výhody. 4x ročně dostaneš klubový Zpravodaj, členové mají nižší poplatky na klubových a speciálních výstavách a některých dalších akcích pořádaných klubem, nižší poplatek za bonitaci, svod zdarma, vystavení krycího listu v řádném termínu zdarma ... Také se prostřednictvím členství v KCHČSV staneš členkou tzv. jednotné kynologie (tou ale jsi i pokud jsi členkou nějaké ZKO), což je podmínka pro to, abys mohla se svým psem skládat zkoušky a účastnit se oficiálních závodů. Pokud se se svým "vlkem" chceš aktivně účastnit klubového a i jiného pejskařského dění, pak pro Tebe má členství v Klubu smysl. A neboj, i když to tak někdy v diskuzích na netu nevypadá, drtivá většina lidí v Klubu je úplně normálních a ani se nehádají (nebo když jo, tak to je jen normální kamarádská výměna názorů).

Pokud se pro členství rozhodneš, přihláška je ke stažení na klubových stránkách. Můžeš si vybrat kterou pobočku chceš, místo bydliště není v tomto závazné, ale hlasovat můžeš jen na členské schůzi "své" pobočky (nebo jako členskou schůzí pobočky zvolený delegát na celostátní konferenci), schůze druhé pobočky se můžeš zůčastnit, diskutovat tam, ale ne hlasovat. Na bonitaci nebo jiné akce můžeš jít kam chceš, výhody pro všechny členy klubu platí bez ohledu na to, která pobočka danou akci pořádá.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2007, 10:29   #17
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Tak nevím, ale na výstavy můžeš i bez PP, když dáš prohlášení, že je o něj zažádáno.....zavolej si na výstavní kancelář a domluv se tam - no problema, obzvlášť, když je pes čipovaný.
Co se týká klubových akcí, tam by problém neměl být vůbec.

Dej blbci funkci a vymyslí lejstro.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2007, 19:04   #18
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Tak nevím, ale na výstavy můžeš i bez PP, když dáš prohlášení, že je o něj zažádáno.....zavolej si na výstavní kancelář a domluv se tam - no problema, obzvlášť, když je pes čipovaný.
Co se týká klubových akcí, tam by problém neměl být vůbec.

Dej blbci funkci a vymyslí lejstro.

nj to jsem měla vědět před výstavou co je teď v brně, no nic


jinak Karle a tím členstvím si to ještě rozmyslím, na ZKo ještě nejsme, ale jinak ne že bych kašlala na výcvik, umíme sedni lehni( s malou pomocí ) ke mě s předsednutím, k noze i nazpátek do předsednutí od nohy, štěkat na povel bylo první co uměla, plazit se taky,chodit u nohy a obraty sice ne dokonale ale jinak si myslím že dobrý, obrany a stopoičky jsme taky zkusily a pohoda, pravá dcerka svého otce
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2007, 19:31   #19
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
umíme sedni lehni( s malou pomocí ) ke mě s předsednutím, k noze i nazpátek do předsednutí od nohy, štěkat na povel bylo první co uměla, plazit se taky,chodit u nohy a obraty sice ne dokonale ale jinak si myslím že dobrý, obrany a stopoičky jsme taky zkusily a pohoda
No, to říkají všichni majitelé těch nadějí, ale kde jsou za 2 roky ? Nechci ti brát iluze, ale přečti si to za ty dva roky znova .....pak snad pochopíš, že to nemyslím nijak zle.
Quote:
pravá dcerka svého otce
tak to se máte na co těšit

Splněné naděje přeje Eva a Rocco
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2007, 19:46   #20
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Jats View Post
jinak Karle a tím členstvím si to ještě rozmyslím, na ZKo ještě nejsme, ale jinak ne že bych kašlala na výcvik, umíme sedni lehni( s malou pomocí ) ke mě s předsednutím, k noze i nazpátek do předsednutí od nohy, štěkat na povel bylo první co uměla, plazit se taky,chodit u nohy a obraty sice ne dokonale ale jinak si myslím že dobrý, obrany a stopoičky jsme taky zkusily a pohoda, pravá dcerka svého otce
Jj, souhlasím. Všichni tak do půl roku říkají, jak je to jejich vlče šikovné, kam se na cvičáku hrabou stejně staří NO ... pak začne být psisko víc samostatné, navíc potom přijde puberta a všechno je trošku jinak. Každopádně je dobře, že se štěniskem cvičíš, o to to pak budeš mít lehčí. Píšu to jen proto, aby ses nedivila, když se ti štěnisko trošku "poláme" . Ale třeba to nebude tak zlý, každý pes je jiný. Pevné nervy přeje

Karel se smečkou

P.S.: Osobně si myslím, že ve 4 měsících klidně můžeš chodit štěně na cvičák otrkávat, ať si tam zvykne, ale cvič tam zatím jen po chvilkách a formou hry (jako doma), ať mu cvičák nezprotivíš.
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org