Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-12-2011, 14:12   #1
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default Plot

ahoj, tak si tu dneska prolézám stará témata vo forum a jedno mi tu chybí. Budu potřebovat trošku rady Takže jaké máte doma ploty? co se vám u čsv osvědčilo? jak máte zajištěnou zahradu? a vlastně bych byla ráda za všechno ohledně tohohle tématu, co vás napadne
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 16:29   #2
malkovicz
Junior Member
 
malkovicz's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Potštejn
Posts: 90
Default

My sice vysoký plot nemáme ale Besta ho ještě nepřekonala
Attached Images
File Type: jpg PB250352.jpg (94.5 KB, 69 views)
__________________
http://besta.websnadno.cz/
malkovicz jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 17:44   #3
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Ahoj,

nechci malovat čerta na zeď, ale už teď Vám ten plot přeskočí z místa, a ty krásné laťky taky dlouho nevydrží, rozláme je na cucky My máme klasické pletivo zhruba 1,8m vysoké, nejdříve to rozplétala, trhala, přelezla a vyřešil to až elektrický ohradník . Řeší se to i 2m vysokými kari sítěmi, ale moc hezky to nevypadá
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 21:09   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Nízký plot ještě nemusí znamenat, že jej pes bude nutně chtít přeskakovat. Jsem si jistá, že kdyby moje fena chtěla, přeskočí náš stávající plot bez mrknutí oka (výška cca 1,5m, místy výrazně méně. Přesto to ani jednou neudělala. (Důvody by byly...).
Navíc, plot vyšší jak 1,6m by mi u nás nepovolili úřady (oblíbenou reakcí je, že mám mít psa vychovaného:-) ). Pokud jsem se psem na dvoře/jsem v domě a pes na dvoře/v blízkosti domu mimo dvůr..není problém. Jsem-li zcela mimo domov, netroufla bych si ani při 2m nebo vyšším plotě nechat psa volně kolem domu bez dozoru (kvůli jeho bezpečí i bezpečí jeho okolí). Někteří také tvrdí, že jejich pes neskáče přes plot, skrz který je vidět.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 21:19   #5
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

ještě pro upřesnění, nepotřebuju nový plot, proto že by mi pes skákal, nebo nějak utíkal. Ale je cca 50let starý a prostě se hroutí, takže musím vymyslet nějakou novou variantu
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 22:07   #6
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

No se dvěma hyenama už by to chtělo nějakej bytelnější plot Beton a tvárnice z Klatov to jistí
Já mám pletivo (už ho bestie zvládla kus rozplést, když na druhý straně bylo čerstvý h... k sežrání) a plaňky a zatím ok, i v době hárání. Přes vrata by klidně přelezla, ale ještě jí to nenapadlo. Ale nikdy není na zahradě, když není nikdo doma - vlastně pořád "pod dozorem". Na noc v kotci.
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 23:43   #7
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

U nás jasné. 2 metry do výšky pletivo a 0,5m pod zem beton. Argus už 2 roky v době nepřítomnosti páníčku na volno na dvoře a bez problémů. Vrata vylepšená o několik desítek kari sítě nad nimi - zkoseno šikmo dovnitř. Podhrabávání díky půlmetrovému podbetonování vzdal. Přes 2 metry pletiva skákál jen jednu dobu a to když bylo pletivo porostlé břečťanem - mohl se na vrcholu plotu odrazit. Po likvidaci břečťanu opět bez problémů.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 00:04   #8
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

My máme 170sm pletivo, podbetonované a od spodu ještě cca 30 cm kari sítě. za předu domku dřevěný plot s cihlami. S pletivem nemá problém rozplete ihned. Kari sítě jsou asi nejlepší. Kdybych jim dělala výběh udělám z 2 metrových kari sítí a půl metra nahoře zahnu - samozřejmě podbetonované.
Zahradu jsem chtěla mít pěknou, ale aby mi pes neodcházel tudíš viz. foto. V době nepřítomnosti nepřipadá v úvahu nic kromě kotce.:-) Na zahradě bych ji nenechala, odešla by jakkoliv, vždycky se nějaká skulinka najde.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 00:09   #9
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

KarysíŤ je docela viděl, na brance je klika se zámkem a mezi zdí a dřevěným plotem ještě chybí stříška :-) Zatím ot funguje, ale je to spíš, že ví, že nesmí a není to pro ni snadný cíl. Teď už neodejde pokud jsme doma.
Attached Images
File Type: jpg DSC_7207.jpg (81.8 KB, 72 views)
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 00:26   #10
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Když se rozhodneš pro plot, doporučuji koupit pozinkovaný se silnějším drátem. Prodávají se drátěné ploty v povrchové úpravě "plast", které údajně tolik nekorodují. Cena poplastovaného pletiva je nižší, než u běžného pozinkovaného klasického plotu. Teť věta do pranice, která určitě "neplatí" pro všechny čtyřnohé vlkouše a zkušenosti jejich páníčků: Pes všeobecně nemá moc v lásce kov v tlamě! Viděl jsem několikrát psem rozpletený poplastovaný plot, který následně neplnil svoji funkci.
Betonový základ po celé délce plotu je rozumné řešení. Každý cca metr by mělo z betonu koukat malé očko ke kterému se uchytí průběžný drát, který je vně plotu protažen ve spodní, ale i horní části. (nebývá většinou součástí plotu a musí se koupit samostatně) Takto ukotvený pozinkovaný plot by mohl splňovat požadavky. Výška plotu je na každém dle uvážení. (máme 180cm a ok) Netvrdím, že je to na 100% zajištění, ale funguje.
Také si myslím, že účelné je použít vertikální mříže ukotvené v betonovém základu. Náklady jsou však nepřiměřené..
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 08:27   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

My jsme teď na novém místě, zahrada zatím bez plotu. Na jaře se chystám vystavět nový "jakostarý" plaňkový plot 160cm a k tomu mám v plánu koupit tohle:
http://www.elektricke-ohradniky.cz/pro-psy.php
Na staré adrese jsem měli 150cm vysoký klasický pletivový plot a psiska nikdy nepřeskočila i když by mohla....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 13:17   #12
Yon
Junior Member
 
Yon's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Český Brod
Posts: 16
Default

Osobne pouzivam tohle: http://dogtrace.com/produkty/dfence/...kty&two=dfence
I z toho duvodu ze maji u sousedu male deti....
Princip jednoduchy....drat natazeny dokola (musi byt uzavreny kruh) a pes ma obojek. Prijde bliz k dratu, obojek zapipa, prijde jeste bliz, dostane ranu. Jen je nutne hlidat stav baterky :-) Nase Bestie si "vypipala" baterku....a stalo nas to dve slepice :-)
Yon jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 15:43   #13
cuchillada
Junior Member
 
cuchillada's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Brno
Posts: 7
Default

My jsme jednou z pletiva vyrobili, na zahradě přechodného bydlení, provizorní kotec a dopadlo to tak, že si čuma vztekle prokousala díru ven a zdemolovala co mohla. Bylo jí jedno, že si málem uhoblovala zuby...nakonec jsme to riskli a nechali ji vevnitř, kde se válela přes den na gauči a byla spokojená.Takže myslím, že pokud by se opravdu rozhodli jít ven,tak pletivo nemá šanci
cuchillada jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 16:41   #14
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Darlinka je v rozplétání pletiva přebornice, má to v řádu sekund. Sigrid skočí plot suveréně z místa. Naštěstí máme Maši a méďu, kterým utíkání nestojí za to a pro ty dvě je to dostatečná motivace držet se doma. Prostě od té doby, co mám Maši, Darlinka nemá potřebu utíkat. Nicméně nás čeká stejná procedura. Budeme muset vymyslet dostatečně odolný plot, aby nám ty dárečky nikdo neukrad..
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 17:44   #15
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Přesně tak Lenko. Já bych brala tu elektřinu spíš z vnější strany, jaký mám o hafíky strach. Lidé jsou různé....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 20:14   #16
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Náš plot do ulice je jen o málo vyšší, než je na fotce s Bestou. Je neprůhledný, podbetonovaný. Jinde máme jen pletivo. Kdyby chtěla, tak by ho už dávno přeskočila nebo jinde podhrabala, ale Rakša z nějakého důvodu prostě není utíkací. Zatím
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 22:40   #17
Lemmy
Junior Member
 
Lemmy's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: Byšice
Posts: 4
Default

Máme skvělou zkušenost s plotovými bloky.
Zefi přeskočí 2 metrový plot, ale na tenhle si zatím netroufne.
Plot je pevný, nejde rozkousat, vypadá velmi dobře. Jediné mínus je cena.
Zefi má z něj 80 m2 výběh a plot je postaven na podezdívce. Fotky jsou asi rok a půl staré.
Attached Images
File Type: jpg IMG_1651.JPG (88.1 KB, 68 views)
File Type: jpg IMG_0853.JPG (69.9 KB, 65 views)
Lemmy jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 16:44   #18
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

A mate nekdo zkusenost s opravdovym utekem? Nebo v jakem veku zacal pes plot prelezat apod.? Jestli se toho mam obavat, nebo teda spis kdy? Neb kotce se asi nedockam..
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 22:09   #19
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja mam zlu skusenost s rozplietacim plotom, to Frei velmi rada rozobera, ciste z pleziru ze potom moze konverzovat s ludmi za plotom zblizsa... Az budem niekedy robit plot tak bud taky tkany , co ma oka cca 3x6-7 cm, alebo taku srandu ako pise Lemmy.

Co sa zdrhania tyka tak sa to moze zacat kedykolvek, napriklad Frei sa rozhodla ze dokaze preskocit plot z dvora na ulicu, ked mala z prveho vrhu posledne stena a ja som ho zobrala cez den do prace. Cize v cca 3 rokoch.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2012, 23:22   #20
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My nemáme zahradu, kde by pes mohl být bez dozoru, takže je sám jedině v kotci a ten jsme, po všech varováních, postavili opravdu bytelný. Ale tuhle byl provizorně na chvilku zavřený ve voliéře z pletiva, tak na deset minut, pak jsem ho chtěla vyzvednout... po pěti minutách si pro mě došel... myslela jsem, že ho někdo pustil, nebo skákal po dveřích, až vypadl kolík, co je držel... ale ne, těch pět minut (možná to ani nebylo) mu stačilo na to, aby se tím pletivem doslova prokousal.
https://picasaweb.google.com/1164002...29143149137986
Pro čévéčko vřele nedoporučuji
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org