Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-12-2004, 09:47   #21
A.J.G
Junior Member
 
A.J.G's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 24
Send a message via MSN to A.J.G
Default

Pozdrawiam Wszystkich miłośników czworonożnych Przyjaciól! Uważam ,ze powinni9śmy wymieniać się informacjami gdzie możemy spędzić np.Urlop wspólnie z czworonożnym Przyjacielem. Może dobrze by było otworzyć taki Temat z informacjami?

Pozdrawiam serdecznie z Daxem
A.J.G jest offline   Reply With Quote
Old 03-12-2004, 16:39   #22
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
No, o tym to nie slyszalam. Tzn przy plazach strzezonych moga byc pewne klopoty, ale reszta?
No jest cos takiego Niestety Jak 2 lata temu bylam w Ustce to ani na strzezona wejscnie mona bylo ani na niestrzezona
W tamtym roku tez bylam nad morzem w Trzesaczu Wiocha zabita dechmi i tez nhie mozna bylo wejsc czytaj zakaz byl i na strzezona i niestrzezona ale na niestzrzona wiekszosc ludi z psami wchodzilo Ratownicy sie nie czepilali Jedynie jak sie na strzezona weszlo To chyba zalezy od miasta Im wiecej wiary tym bardziej ludzie swiruja
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-12-2004, 19:56   #23
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
No, o tym to nie slyszalam. Tzn przy plazach strzezonych moga byc pewne klopoty, ale reszta?
Polecam Karwię. Przynajmniej w tym rokuy nikt się nie czepiał, ani na strzeżonej, ani na niestzeżonej. Tlumy ludzi z psami i w grajdolach i spacerujacych wzdłuż plaży. Nawet nie wiedzialam, że gdzieś może być z tym problem.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2004, 12:44   #24
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by A.J.G
Może dobrze by było otworzyć taki Temat z informacjami?
A ja tam mysle o takim ogolnopolskim informatorze dla psiarzy... Z miejscami, gdzie mozna z psem wejsc i hotelami/schroniskami/campingami, gdzie psy sa mile widziane....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2004, 22:12   #25
Marusha
Junior Member
 
Marusha's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 74
Default

no właśnie...bo ja stoje przed problemem...i nie wiem jak go obejść!
ponieważ posiadanie psa spadło na mnie jak grom z jasnego nieba nie wziełam w swoich planach sylwestrowych tego pod uwagę!
Jade ze znajomymi do Białki Tatrzańskiej na narty i co w tym czasie zrobić z psem?? Zostawić wyjącego wilczaka w ośrodku?? (to nas szybko wykopią) Zabrać na stok?? i co dalej? A spacerować gdzie??? Czy gdzieś tam nas wpuszczą na szlaki? Może ktoś ma już jakieś sprawdzone sposoby i informację...??? Będziemy baaaardzo wdzięczne...
Marusha jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2004, 22:26   #26
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Marusha
no właśnie...bo ja stoje przed problemem...i nie wiem jak go obejść!
ponieważ posiadanie psa spadło na mnie jak grom z jasnego nieba nie wziełam w swoich planach sylwestrowych tego pod uwagę!
Jade ze znajomymi do Białki Tatrzańskiej na narty i co w tym czasie zrobić z psem?? Zostawić wyjącego wilczaka w ośrodku?? (to nas szybko wykopią) Zabrać na stok?? i co dalej? A spacerować gdzie??? Czy gdzieś tam nas wpuszczą na szlaki? Może ktoś ma już jakieś sprawdzone sposoby i informację...??? Będziemy baaaardzo wdzięczne...
Miłość wymaga wyrzeczeń
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2004, 22:38   #27
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Quote:
Originally Posted by Marusha
Czy gdzieś tam nas wpuszczą na szlaki?
Ja bym olał przepisy i robił co mi przyjdzie do głowy.
Najwyżej spotkasz sie z RAPSIZMEM wobec Ciebie i Twego psiura.
Osobiście przyznać muszę że mam wyjątkową przyjemność gdy robię coś obwrowane tabliczką "zabrania się.."
Jeśli trafisz na mądrego strzżnika to Ci nic nie zrobi tylko zwróci uwagę. To co sie przejmujesz.
Jak ja kiedyś mieszkając w namiocie w parku narodowym i gotując oczywiście na ognisku zostałem najechany przez strażnika to jak zobaczył jaki mam porządek i jak prawidłowo mam przygotowane ognisko to wlepił mi tylko mandat za biwak w parku. Kosdztowało mnie to 50zł kary a więc taniej niż nocleg gdziekolwiek. A gość był naprawdę w porządku. Jeszcze mnie przepraszał że mnie wygania bo widzi że jest wszystko OK. Przeniosłem się jakieś 500m dalej i miałem spokój dalej :-)
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2004, 22:39   #28
Marusha
Junior Member
 
Marusha's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 74
Default

Quote:
Miłość wymaga wyrzeczeń :cry
jasne ale jeżeli jest jakaś możliwoś to szkoda z niej nie skorzystać,nie?
Jeżeli są szlaki na które można wejść z psem to głównie dla Marushy będzie to frajda...bo trudno trzymać ją ciągle na smyczy...
Marusha jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2004, 23:54   #29
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

Na półwyspie Helskim są osobne plaże oznaczone znaczkiem psa i napisem że możliwy jest wstęp z psami. Notabene fajne bo mało ludzi na nich tylko wilczakowi gorąco. A w okresie od czerwca do końca wrzesnia zakaz wstępu z psami na plaże Trójmiasta.
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2004, 12:45   #30
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Marusha
Jade ze znajomymi do Białki Tatrzańskiej na narty i co w tym czasie zrobić z psem?? Zostawić wyjącego wilczaka w ośrodku?? (to nas szybko wykopią) Zabrać na stok?? i co dalej? A spacerować gdzie??? Czy gdzieś tam nas wpuszczą na szlaki?
Tzn wilczaka w osrodku nie radzilabym zostawiac. No chyba, ze macie nieograniczone fundusze i chec by pomoc wlascicielom w przemeblowaniu pokoju.... To dla psa obce miejsce i nie zostanie spokojnie, tak jak np w domu...

Czy zabrac na stok....? Zaleza jaki stok, ile bedzie ludzi i jakie jest podejscie do psow. Zapalonymi narciarzami jest Peter i Misa, ktorzy maja Voodoo i Agara. Psy jezdza z nimi i podobno szaleja na stokach. Maja bzika na tym punkcie.

Co do spacerow to nie ma problemu. Wyjatkiem sa Parki Narodowe, ale w zimie raczej tak ostro juz do zakazow nie podchodza.... choc trzeba je wziac pod uwage...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2005, 05:19   #31
SzaryWilk
Junior Member
 
SzaryWilk's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Warszawa-Praga
Posts: 20
Default

Bywalem z moim alkorem wszedzie. Na plazach ( w polsce jak na razie) , w restauracjach , na szlakach w parkach krajobrazowych i narodowych i nie bylo problemu.
Grunt to wchodzac do restauracji uprzedzic lub wejsc z wilczakiem i poinformowac jaki to mily pies i innej mozliwosci niz jego obecnosc podczas posilku nie ma ( jak sie nie zgodza, co bywa zadko to ich olac i wiecej tam nie wracac.)Bywalo tak ze alkor za darmo dostawal strawe bogatsza niz my placac za ubozsza .
W parkach i lasach natomiast nalezy brac pod uwage fakt ze jest tam rowniez lesniczy z dluga strzelba i ze prawo daje mu zbrodnicze pozwolenie na odstrzal psa puszconego wolno 200 m od zabudowan wiec pies w parku ma byc obok!!!!.
Na plazy ?? zaden problem...na sczescie mamy wiele dzikich plaz i nie musimy z wilczakiem plazowac sie pod Grand hotelem w sopocie.
Wogule nie widze problemu....Milo i sympatycznie wejdziemy do wiekszosci miejsc teoretycznie zakazanych a gdzie nas nie chca tam nie idziemy i mamy ich w dupie .
Widzialem kiedys turyste gdzies w zachodnim reichu.Do plecaka mial przypieta miske obok bez smyczy szedl owczarek a bylo to na dworcu....uwazam to za ideal .........nie bojmy sie brac psa w nasze podroze.
Pozdrawiam
SzaryWilk jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2005, 16:48   #32
A.J.G
Junior Member
 
A.J.G's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 24
Send a message via MSN to A.J.G
Default

LEŚNICZYNA WITAJ! czy Ty wpadłaś w sen zimowy? no nie sadzę ale w sen śpiączki DUCHA napewno. Pozdrawiam dziarska Dziewczynę życząc jej PRZEBUDZENIA! Ty taka zwolenniczka przyrody i natury - przechodzisz DOŁEK? ............
__________________
"Pies jest jednym stworzeniem na ziemi, który kocha ciê wiêcej ni¿ siebie samego" Josh Billings
A.J.G jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org