Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2011, 16:27   #1
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default Czerwony szlak wilczakowy...

O co chodzi??...Ten pomysł chodził mi po głowie, już od dawna, mianowicie przejście całego szlaku czerwonego.Ale albo nie było czasu , albo nie było z kim iść.Ale w tym roku sobie nie podaruje.Pomysł żeby iść z psem zrodził się całkiem niedawno i dlaczego nie miały by być to wilczaki...Ale do rzeczy, trasa obejmuje ponad 500 kilometrów, od Beskidu Śląskiego po Bieszczady (Ustroń-Wołosate).Przejście zajęło by minimum 20 dni, przy robieniu 24 km dziennie i sprzyjających warunkach.To jest 20 dni mieszkania pod namiotem, ewentualnie liczenie na schroniska lub pensjonaty.Niby wszystko jest idealnie ale idąc z psem trzeba sie liczyć z tym że: nie wszędzie nas wpuszczą, trzeba bedzie nieść jedzenie nie tylko dla siebie( no albo pies sobie sam poniesie), po drodze sa rezerwaty i parki , nie wszędzie psy sa mile widziane.O tym gdzie z psem nie wpuszcza, bede informowana przez znajomych testingowców , i ewentualne zmiany podawane będą na bieżąco.Co do daty, myślę że lipiec był by najlepszym miesiącem. Ewentualnie ,w razie jakiś obozów, termin się przesunie.

opis trasy: http://www.czerwonyszlak.republika.pl/opis_trasy.htm
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 16:43   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

ta... Pare dni temu podrzucil mi ten pomysl Sebastian
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 20:37   #3
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

ale nie ode mnie wyszedl
Ale na temat - jak juz mowilem, ja jestem jak najbardziej za
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 20:41   #4
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Idziecie przez Pcim?
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 20:46   #5
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

jak tak patrze na czasy przejscia, to chyba nie...
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 20:47   #6
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

Super przygoda dla hardkorów Mnie sie marzy różowy szlak, taki dla pan w srednim wieku, z dystansem o polowe mniejszym Aszczura integrowała sie z namiotem tylko dwa dni , ale byla zachwycona. Traktuje namiot chyba jak taką swoją inna klatkę. Ten wątek zainspirował mnie do sprawdzenia jakiejs delikatnej trasy np. na Jurze.
atah jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 21:50   #7
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-...d-Sadecki.html mapy trasy

Nie wiem czy dla hardkorów , Beskidy to nie Alpy , jak cos można się dołączyć : Krynica , Rabka Z., no ewentualnie Biesy
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 21:52   #8
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Mi się pomysł podoba... Jednak ponieważ jestem jeszcze inwalidką to chyba w tym roku się nie pokuszę. Tym bardziej, że najpierw HD trzeba młodemu zrobić...
Poczekam na Waszą relację- podejrzewam, że jak impreza się uda to zapewne będzie odbywała się cyklicznie
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 21:58   #9
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

nie widze powodu, dlaczego mialoby sie nie udac
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 21:58   #10
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

No i te Parki Narodowe to może byc problemik. Jak byłam z psami w Gorcach to pamietam, ze trzeba było kombinować, zeby omijać "rezerwaty przyrody". Tez głupota - jakby pies był mniej stosowny w rezerwacie przyrody niz człowiek.
atah jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:01   #11
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Zobaczymy , chociaż Alpy tez mam w planie, jak się uda to pomyśle.

Wiesz, w niektórych ,z tego co mówią testingerzy puszczają.Ale na poczatku sezonu mam zamiar dowiadywać sie u zródła ( napisze do dyrektorów).Byle ominąć jak najmniej szlaku.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy

Last edited by Miru; 05-01-2011 at 22:07.
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:05   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Z doświadczenia łażenia z psem-nie polecam szczytu sezonu czyli lipca. Jeśli już to wrzesień (albo czerwiec lub maj) i omijać najbardziej "turystyczne" miejsca, jak w Biesach Wetlińska, Caryńska czy Rawki - w weekendy. Te szlaki to można w tygodniu robić, bo wtedy nawet w PN niekoniecznie będą ścigać. Za to uwaga na redyki
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:11   #13
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Czerwony będzie robiony w sumie w tygodniu.No maj ,a tym bardziej czerwiec nie pasuje w ogóle ( przynajmniej Mi). Wrzesień , wrzesień to mój czas na tramping...
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 22:19   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Właśnie przeczytałam szlak w Biesach - można zmodyfikować omijając Caryńską przez Kamień Dwernik, Przysłup Caryński (schronisko Koliba!) - tam jest dużo większe prawdopodobieństwo luzu dla psów. Wrzesień jeszcze nie jest pusty, idealny byłby październik ale jak na namioty to ciutkę za chłodno już
W sumie gdyby jakoś połączyć siły z Galicyjskim Wofdog Adventure i mieć na tę okoliczność jakieś znaki rozpoznawcze (logo?koszulki?legitymacje czy co tam wpadnie do głowy) to z tym prawdopodobnie byłoby łatwiej przejść przez newralgiczne tereny

W każdym razie jak Wam wypadnie być jesienią to może się spotkamy na kawałku szlaku
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 23:17   #15
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

jestem za za za!!! jak ostatnio bylismy w beskidzie sadeckim spotkalismy jednego goscia co wlasnie szedł z bieszczad..... Czad!
Zawsze mozna sprobowac i najwyzej bedziemy po kolei odpadac.... a na koniec beda szły juz tylko psy
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2011, 16:41   #16
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

No albo, wyjść tak ,żeby jeszcze na Galicyjskim być i sie jeszcze tam poudzielać
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2011, 17:34   #17
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

A ja mam takie dosc wazne pytanko, mianowicie ile mniej wiecej funduszy ze soba zabrac? Pytam zwlaszcza osoby, ktore mniej wiecej znaja ceny schronisk itd, bo wiadomo, ze czlowiek jesc musi, a jedzenia na ponad 3 tygodnie nie bedzie ze soba nosil od poczatku podrozy Raz, ze sie zepsuje, a dwa - przynajmniej ja - nie udzwignie takiej ilosci, zwlaszcza, ze jesc trzeba... Z gory dzieki za odpowiedz
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2011, 17:54   #18
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Myślę że się przyda http://www.egt.pl/beskidy03.htm co prawda nie wszystkie , ale to zawsze coś
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org