Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-02-2010, 14:12   #121
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by pato_garzik View Post
Napadlo ma puzit komp so softom na hlasove ovladanie s nahranymi ukazkami vytia - len zatial neviem co by to malo robit ak pes zacne zavyjat. Dali by sa pustat nejake povely ale aby to psisko nebralo ako sposob zabitia nudy a este sa to nezhorsilo
pes na to reagovat imho nebude,protoze nereaguje ani kdyz te slysi v mobilu live. ona,kdyz si poustime nahravky a zrovna vyje, moc nereaguje,je ji to fuk.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 14:59   #122
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

ono by to nemuseli byt povely ale skorej nejaky psovi hodne neprijemny zvuk mozno az na hranici pocutelnosti pre cloveka - napr. nejaky 20kHz pulzny zvuk by mal kvalitnejsi vyskovy reprak vpohode zvladnut a taketo vysoke frekvencie zase neprechadzaju skoro vobec pevnym materialom takze susedia o nich nebudu vediet
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 15:19   #123
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
mozna ten D-mute vyzkousim,zoufale zeny delaji zoufale veci.ne,je fakt,ze nesnasim,kdyz je na me vyvijen tlak,coz se ted deje.zkusim zajistit to hlidani a pokud nikdo nebude moct,tak to zkusim.ale my jsme meli nejaky smejd asi,protoze to fakt neproslo skrz ty chlupy,ta cena tomu taky odpovidala. ja se ani nedivim,ze se lidi stehuji na samoty.ja lidi moc nemusim a sousedy uz vubec ne.
No já bydlím na vesnici a taky to vidím směr les, lidi si lezou na nervy všude.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 09:17   #124
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Ahoj, se psem nejsou žádné výraznější problémy, je hodná...Skoro se stydím sem psát, protože kdžy čtu ty zážitky tady - roztrhané oblečení, vykousané zásuvky, rozbité dveře...to u nás není.

Ale máme problém s nočním randálem. V noci zavřu psa do kuchyně, ona chvíli kníká, ale jelikož je v bytě klid, brzy se zklidní taky. Ale ráno je to něco úděsného. Dělá bordel (třeba vyskakuje na dveře) ale hlavně kňučí a to fakt usilovně. Už se bojím i sousedů. Přítel z toho taky není nadšený, potřebuje být vyspalý do práce. Vstává v cca 6.30 a tak od 5.30 (přítel tvrdí, že dříve) se pes začíná projevovat. Je mi jasné, že si zvyknul na pravidelné vstávání přítele a mě a teď v očekávání našeho příchodu jančí.

Nemáte jakýkoliv nápad, co s tím? Nějaký náhubek, obojek, tresty? Bojím se, že to bude horší a horší. Napadlo mě taky psa si nevšímat a prostě ho nechat v kuchyni, ale nějak ho vyvenčit musím.

Přítel by tam nejradši pokaždý když pes zařve vlítnul a psa majznul...ale to je podle mě cesta do pekel, pes rychle zjistí, že kníkání = příchod páníků
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 09:23   #125
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

nahubok, obojok, tresty, to kde sme??

ja nejak nerozumiem, preco musi byt na noc niekde zavrety, ked uz ho mate v byte
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 09:51   #126
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já mám svého lumpa u sebe v pokoji zavřeného, když se spí a není žádný problém - kromě jednoho, že bych nemohla spát do desíti, protože ráno vymýšlí neustále nové způsoby, jak mě donutit vstávat (nejúčinnější bylo, když mě dusil čumákem ).
Jinak spal několikrát i venku - jako malý bez problému, jako velký za "buvolí kost" běžel s radostí a byl klidný, dokud jsem si ho nevyzvedla. Občas je problém se škrábáním oken, když je venku >> přes den <<. Co jsem začala praktikovat, že na něho vlítnu, chytnu ho za kůži za krkem, zatřepu, trochu seřvu, položím na záda a zase odejdu domů a nechám ho tam, tak se i tohle zlepšilo a je to vzácně. Nějaké okřiknutí aj. nepomáhalo.

Takže myslím, že by tohle mohlo zapůsobit i doma a zvlášť, pokud na to pes není zvyklý.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 09:53   #127
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ahoj Báro,
v podstatě mne zajímá to co Mackii. Jestli jsme to pochopili dobře, tak přes den jste v práci a čuba je doma sama (a docela by mne zajímalo, jestli je přes den sama opravdu zticha :-). Večer s ní jste než si jdete lehnout a pak ji na noc zavřete do kuchyně. Já bych to takhle nedělal, ale je to každýho věc. Pro ni je důležitá vaše blízkost a nevidim jedinej důvod, proč by nemohla mít pelech u vás v ložnici. Už jen to, že když začne dělat bordel, prostě se natáhneš a majzneš ji a nemusíš kvůli tomu nikam chodit :-). Ale vážně ... je lepší psovi ukázat místo ve vaší blízkosti a natrénovat aby vás v posteli neotravovala, než ji takhle separovat. Navíc ... neni jí ještě ani rok ... nenapadlo vás, že třeba vyvádí, protože by se chtěla vyvenčit? To je taky možnost, ale stesk je pravděpodobnější.
My bydlíme v paneláku, 4+1, 80m a Dakoušovi omezujeme přístup jen do dvou místností ... v jedné jsou granule a sušíme tam prádlo a druhá je ložnice. Do první nesmí vůbec a striktně ho vyháníme a zavíráme dveře a do ložnice otvíráme jen když jsme doma a chystáme se spát, aby se nám neválel v posteli celý den. Jinak má vedle postele pelech, večer si zaleze k nám, trochu si zaprudí a jde si lehnout na svý. Když doma neni přítelkyně, většinou se mnou spí v posteli celou noc. Když jsme doma oba a jemu se z postele nechce, tak ho prostě vykážeme na pelech, kterej mu tam na noc přendaváme z obyváku... Obecně, psovi stačí ve vztahu s člověkem málo, ale jedna ze zásadních věcí je blízkost pána.

Jinak pro ostatní k tomu co jsem psal dříve ... Dakouš teď kolem dvou let postupně přestal přes den vyvádět. Po venčení a nakrmení lehne a spí a až na občasné "povídání" bývá doma klid. Dokonce minulou sobotu jsem musel pryč bez něj a načasováním odchodu a ranními činnostmi jsem ho ošálil, že nepoznal že je sobota a byl zticha. Klidová doba je cca 8hod pak už mu to přijde dlouhý a tu hodinu než dorazim si "povídá", kníká, občas vlažně zavije, ale už to neni ten rachot co dřív. Problém nastává, když náhodou odcházíme s přítelkyní oba najednou ... to pak vydrží brečet celej den.

Last edited by jerabekj; 04-11-2010 at 09:56.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 10:04   #128
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja jsem taky proto,ze kdyz uz v byte,aby byl pes pres noc u panicku. pokud nechci psa v posteli je celkem jednoduche to vysvetlit. my jsme to meli jednodussi v tom,ze jsme se presthovali a v novem bydlisti uz ji do postele nepustili.pochopila rychle a v nasi loznici ma svuj pelech.ma tam akorat zakazano hryzat morkovou kost,protoze to dela randal,tak to si ji musi jit hryzat vedle. kdyz jsme byli zoufali z toho,ze nam doma vyje,tak jsme ji meli jednou zavrenou vedle v pokoji v kleci,aby si jakoze zvykla bez nas,ale nevyspal se nikdo,ani ona ani my.
a co se tyka soucasneho vyti,je klid.proste si zvykla,ze chodime pryc a neresi to. dokonce jsme byli uz jednou v kine vecer a nechali ji doma. hryzala si kost a tvarila se,ze je ji to jedno. ale odchazela jsem nejdriv ja a pak pritel,aby si to nespojila,ze odchazime oba rovna se legrace a ona je vysachovana ze hry.
jediny cim me teda stve je ranni poknikavani,kdyz se ji chystam vencit,takovy nenapadny fnukani,jakoze pojd uz ven,honem,delej....to se naucila od svyho kamose Jumpa.tak to resime ted aktualne...

jo a kdyz nejsme doma ma k dispozici akorat velky pokoj,kde lezi na okne a chodbu. ostatni zavirame kvuli eliminaci skod. z kuchyne rada kradla chleba a shovalala si ho v pelechu....nejaky skody jsou ted taky,ale nestoji to za rec...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 10:18   #129
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Jeste je jedna moznost ... kdyz uz jste stejne rano vzhuru, tak at pritel vstane a pusti ji k vam. Stene jak starne, tak vydrzi spat dele a myslim ze postupne se cas co vydrzi spat v kuchyni sama prodlouzi. Je to samozrejme risk, muze se taky stat, ze si na to zvykne a kdyz se vbudi ve tri rano, rekne si svym pronikavym zpusobem o pusteni do loznice.

Mellorn: Dakous je v tomhle zlatej, vstavam vetsionu v sest a ven s nim chodim az mezi 8 - 9 hod. a kdyz vidi ze se nic nedeje, tak si proste zaleze do postele nebo na gauc a chrni dal a jen si obcas prijde zkontrolovat jestli se situace nezmenila. Jakmile se ale zacnu oblikat, tak skace jak pingpongac kolem me, okusuje, kvici ... proste ma radost ze jsem se konecne rozhejbal k akci.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:06   #130
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Tak víš co, přítel sice pracuje. ale já studuju, navíc dálkově, takže přes den nebývá nijak extra sama - resp jen určité dny. A to právě nevyvádí vůbec, asi že neví, kdy přijdeme?

Od malička je zvykaná na to, že se zavře na noc do jiné místnosti. Bojím se, že by nás v noci systematicky budila, což se mi ostatně potvrzuje i teď, že by to dělala. Trochu mě uklidňuje, že třeba v dospělosti vydrží spát déle. Momentálně se nám navíc vůbec nedaří sladit spánkový rytmus, pes chrní dopoledne - probouzí se kolem čtvrté, kdy chodíme na "velký výlet" I když jsem zařadila větší procházku dopoledne nebo až kolem půlnoci (skutečně jsme tři hodiny šlapaly v lese okolo půlnoci), tak prostě NIC.

A teda na trochu zvláštní otázku "kde to jsme" - radši psa majznu přes zadek, kdybych věděla, že to fakt pomůže, než ho chudáka muset vystěhovat kvůli sousedům. To b nakonec nechtěl ani ten pes

Přece musí existova nějaká metoda, kterou bychom naučili psa ráno nevřískat :-(
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:10   #131
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Mellorn super ze ste to nakoniec zvladli

ja mam doma uz rok noveho "priselca" z ulice, cely cas nebol prakticky sam doma, ale stale s fenou (ktora sa uz naucila byt sama v klude), resp. ona bola v klietke a on mal vzhladom na demolatorske aktivity vyhradenu svoju izbu, kde si obcas poknucal
ked sa fena harala a jemu uplne preplo, 2 tyzdne som s nim bola sama v byte a cez den teda ostaval uplne sam, podla mna to nebolo "az take zle", ale niektori susedia to videli inac (to je uz ina story, susedia), hrozil mi odchod z podnajmu
teraz po harani som dala oboch psov do tej izby a je klud, obcas si pomrauci, ale ziadne vytie, ale uz teraz sa obavam situacie, ked bude musiet byt opat uplne sam, takze cez vikendy trenujeme, zatial skutocne len na cca pol hodinu-hodinu, a ked je chvilku ticho, otvaram ho

co sa tyka toho poknukovania, to robi stale, ci sa tesi, ci nieco chce, a neviem ho to odnaucit, lebo mu to neviem spojit ani s povelom ani so zakazom, takze ostava vencit v predstihu, hrat sa kym je ticho, atd. aby ani nestihol zacat
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:13   #132
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Jo to je třeba říct, že ta naše je taky po matce taková hlasitější, když něco chce, kníká. Ale to jí stačí okřiknout a je ticho.

Jinak chápu, že to vypadá zvláštně, ale o tom, že by pes spal v ložnici, jsme vlastně ještě neuvažovali. Tak to s přítelem pořešíme. Ale pokud by nás co tři hodiny budila či v době našeho spánku něco zničila (bydlíme ve dvojpokojáku, tudíž ložnice je to samé co obejvák a máme tam dost drahé věci), tak to by musela hezky zase zpátky do kuchyně, než vyroste a přestane ničit docela.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:20   #133
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Bara presne ako pises, naucit

bitkou, hoc aj "symbolickou", sa nikdy nic nevyriesilo, ani trestami, lebo aj to musis psa naucit, aby si to spojil s urcitymi vecami, ktore robit nema
mne je cudzia uz ta predstava, ze ludia chcu psa trestat za nieco, co ho nenaucili a co on nechape

ale v tvojom pripade ako bolo spominane by to mohol byt aj ten pripad, ze ma rano problem vydrzat a pyta sa von, mohli by ste vyskusat, ci bude robit bordel aj ked bude s vami, ak vas bude budit, "odhodit" hoc aj surovsie a nevsimat si a takto zistit, ci sa pojde niekam hrat sama, alebo bude otravovat a pytat sa von alebo knucat nadalej

(detto vytahanie za kozu na krku, opakujem sa, vsetci ceveckari sa ohanaju tym, ze csv je "ine" a viac je to vlk a treba sa k nemu tak spravat, ale preco nadalej pouzivaju pri "vychove" priamu vyhrazku smrtou, cim to vytahanie za kozu je, to nepochopim - kazdy si proste vybera to, co mu prave vyhovuje a nie to, co je aj realne najlepsie
mozno je najvyssi cas zacat sa aj k csv spravat v istych situaciach ako k obycajnemu psovi a mnoho veci zrazu bude ovela jednoduchsich)
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:24   #134
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Momentálně se nám navíc vůbec nedaří sladit spánkový rytmus, pes chrní dopoledne - probouzí se kolem čtvrté, kdy chodíme na "velký výlet" I když jsem zařadila větší procházku dopoledne nebo až kolem půlnoci (skutečně jsme tři hodiny šlapaly v lese okolo půlnoci), tak prostě NIC.

Přece musí existova nějaká metoda, kterou bychom naučili psa ráno nevřískat :-(

To Bára:
Můžu jít se psem 10 km, kde většinou běhá na volno a ještě se hrajeme na honičku, takže se i vysprintuje, vrátíme se z procházky, dám ho do kotce, jdu domů a ..... začne kňučet a vyvádět...
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:25   #135
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Mackie - no jo, ale JAK jí dát najevo, že to dělat nesmí? S tou ložnicí je to fakt těžký, přítel bude asi proti, máme tu cenné věci a už se mu stalo na chalupě, že pejsek rozkousal prý matraci, zatímco spal. Já u toho nebyla, ale pes jinak nic neničí :-(

Napadl mě ten obojek...?

Co se týče venčení, tak o to vůbec nejde...venčím v půlnoci, vstáváme v šest cca. Když jdu ihned ven, pes se vyčůrá, ale třeba až za půl hodiny procházky. A nebo když jsem dnes schválně zůstala doma, lehl si a spal a nedral se ke dveřím jakože chce na záchod.

Obávám se, že jí asi zkazili prarodiče, Nedávno přes dovolenou jsme jí tam dlai na hlídání a babička je bohužel ten typ, který na kňučení reaguje "aha, pejse kňučí, tak to ho pustíme ven"
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:31   #136
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Já teď zastávám jen přístup ignorace. Hodně se bojím, abych něco nezkazila tím, že na to její vřískání odpovím a ona to pak bude dělat o to radostněji
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 11:45   #137
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ignoracia je dobra cesta, ak ma clovek cas nejaky ten rok-dva a trpezlivych susedov
cely ten kolotoc je o nesamostatnosti psa a obcasnom "pokazeni" zo strany rodinnych prislusnikov
mne fena nabehla na tichy rezim asi po roku a ze v noci sa spi, to jej tiez dlho trvalo pochopit, brala som jej na noc hracky, byt som mala prenajaty prakticky beznabytkovy, takze nemala co nicit, takze zrejme z nudy nakoniec isla spat
ako si mnohi vyskusali, "unavit" psa je nemozne, a skor naopak, este ho to nabudi na dalsiu cinnost, takze napr. ja som zastanca pred spanim len kratkej cik prechadzky a uz ziadne rozptylovanie a hranie ale tiche kludne chystanie sa na spanok

ale to rano - nech skusia napisat dalsi, ktori maju s tymto problem, ja mam obludy v posteli a kym sa nedvihnem (a casto ani potom), tak nic neriesia
akurat ked pridem z prace, tak vtedy zacnu v tej izbe vyskakovat po dverach a vyknukavat (teda len ten jeden) a tak si davam nacas kym ich pustim, kym sa neskludnia, nestisia, nesadnu na povel a necakaju, kym dvere otvorim
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 12:07   #138
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

to obdobi nesamostatnosti,kdy vyla trvalo asi pul roku,pak prestala ze dne na den. v dobe stehovani ji byl pres rok a pul,takze jeste hodne mlada. cim je starsi tim opravdu vic spi.
rano chodime nekdy 5 km a to vstavam v pul pate, nekdy jen vyvencit a to vstavam kolem pul seste,chodim do prace na sedmou.
potvora ma vnitrni hodiny a kdyz slysi budik,ihned se zveda a o vikendu na nas kouka v tyhlety hodiny zhruba a chce jit curat. ale ja s ni jdu i takhle brzo s tim,ze se pak vracim do postele a ona vi,ze nema prudit a budit.tak si jde lehnout taky.
Baro,jestli myslis pouzit obojek proti stekani nebo vyti,tak nam to nefungovalo.meli jsme ten i na impulsy,ackoliv ja jsem tak nejak proti temhle pomuckam,ale clovek ze zoufalstvi zkusi vsechno,hlavne aby byl klid,protoze resi sousedy,ze jo.
srst na krku ma tak tlustou,ze ty elektrody absolutne nemely sanci dostat se na kuzi. vime to z nahravek,ze ackoliv vyla,tak se nic nestalo. meli jsme to totiz pusteny i na zvukovy signal...myslim,ze je to hodne o veku a casem se zklidni. ja bych tu loznici a vlastni pelech zkusila. jak pise Mackie,tresty musi byt srozumitelne a pes vedet za co to je.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 12:15   #139
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

este k tym obojkom, su robene na stekanie, teda na kratky silny zvukovy impulz, prave preto na knucanie ci vytie nezvyknu fungovat
vidim to aj na audio nahravkach, ktore mam, preletim ich v nejakom softe, hura hura ziadne vysoke tony, ak nejake su, tak to je vrtacka alebo auto zvonku alebo brechnutie ked odomknem dvere.. potom to popocuvam, a to vytie su tie nizke ale suvisle useky
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2010, 12:39   #140
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
než ho chudáka muset vystěhovat kvůli sousedům. To b nakonec nechtěl ani ten pes

Přece musí existova nějaká metoda, kterou bychom naučili psa ráno nevřískat :-(
1) kdybych byl ve Tvé situaci, použil bych formulaci "než se s nim muset odstěhovat kvůli sousedům"


2) Myslim že jako většina z nás skončíš u metody "trpělivost a víra v lepší zítřky" ... a může to trvat třeba i rok a dýl ... ale neboj, uteče to jako voda. Vždycky je řešení, jen je otázka co je člověk ochotný podstoupit. V prvních dvou měsících co byl Dakouš s námi jsem shodil 10 kg s ohledem na pravidelný žrádlo, noční venčení atd. (ne že by nebylo z čeho shazovat .
Doporučuju Ti obejít sousedy a osobně se jim omluvit, vysvětlit situaci a požádat je o trpělivost než si vůbec začnou stěžovat. Dakouš začal po nastěhování do nového bytu vřískat a kvůli sousedům jsem začal chodit do práce na 11-12 a odcházet v 17 hod. Aby nebyl tak dlouho sám a hlavně aby sousedka nemusela poslouchat jeho vytí tak dlouho ... na vejplatách mne to stojí 10-12 tis měsíčně, takže se pohybuju na hraně schopnosti splácet co musim. Asi nemusim říkat, že bych to hnedka vyměnil za pravidelné noční buzení .... všechno je relativní.

Vytahání za kůži: každej používá co mu vyhovuje, ale tahání 40kg psa za kůži (platí i pro lehčí štěně) moc nefunguje. Prostě mu to dostatečně nevadí. Pokud už provede opravdu něco hodně "sracího" chytnu ho za kůži na krku, druhou rukou za kůži na zadku a povalim nebo zahodim ... to funguje. Ale povalení a přidržení dokud mi neolizne obličej je na zklidnění nejspolehlivější ...aspoň u nás. Rány nefungují, pokud ho člověk nepraští tak aby ho to opravdu za bolelo a to je jednak obtížné a jednak to dělat nechci... stane se to spíš náhodou.

Ničení: myslim že pokud začne v noci něco hryzat, tak vás to vzbudí, ale s určitou mírou ničení je třeba se smířit a doufat, že nejdřív vás zkusí vzbudit a pak teprve bude ničit :-). Ostatně taky můžete to nejdražší někam uklidit.

Ložnice a přítel: přijde mi, že fenka je spíš Tvoje než vaše, což může dělat problémy. Pokud ji přítel nebude vychovávat a chovat se k ní jako ke své, tak se výchova protahuje. Je to jen takové upozornění, protože jsem to zažil ... nemělo by se stávat, že by po Tobě přítel chtěl, abys něco řešila za něj např. "ona mne zase vzbudila, udělej s tim něco" ... to je jasná známka, že ji akorát akceptuje kvůli Tobě a v takovym vztahu je pak pes často příčinou společných hádek místo společné radosti. Nenech se jako v minulosti já dotlačit k tomu, že budeš dělat všechno proto, jen aby fenka přítele náhodou neštvala - je to o nervy a člověk zpětně zjistí, že to byla chyba. Samozřejmě se vztah se psem nesmí srovnávat se vztahem s partnerem, ale realisticky vzato je mnohem pravděpodobnější, že s Tebou dalších 10 let vydrží pes než partner :-))).

A když Ti bude nejhůř, uvědom si, že jednou budeš mít děti a představ si, že je třeba Darcie nebude mít ráda (jakkoliv je to nepravděpodobné), bude žárlit atp. a najednou zjistíš, že jsou i horší věci v budoucnosti se psem a to co musíš řešit teď je vlastně sranda a normální dospívání průměrnýho Čévéčka.

Držim vám palce,
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org