Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-09-2008, 08:38   #1
Kasia
Junior Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4
Exclamation Maya von Königs-Terry w nowym domu - nauka czystosci

Witam serdecznie! Chcialam was wszystkich powiadomic ze Maya (Von Konigs -Terry) wreszcie dotarla do nowego domku! Mala wcale nie plakala, bardzo byla ciekawa nowym otoczeniem a teraz gryzie sobie tenisowki. Niestety jeszcze za wczesnie na 'higieniczne" szkolenie, ale czy macie jakis sposob na malego, wrazliwego szczurka dla ktorego higieniczne husteczki nie wydaja sie wcale ciekawe? Za mala jest na podworko, wiec musze jakos ja nauczyc ze nie wszedzie mozna sobie tak cos zotawic. Kupilam sobie spejlany spray ktory teoretycznie "anihiluje" psie zapachy ale nic z tego. Dla Mayi to wszystko jedno, ona i tak sama sobie znajdzie miejsce. Dobze ze mam kafelki wiec nie ma duzo pracy tylko ze boje sie zeby sie tak nie przyzwyczajla. Bardzo dziekuje za rady.
Kasia jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2008, 08:56   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

KAŻDY szczeniak sika gdzi epopadnie, z czasem zaczyna kojarzyc wyznaczone miejsce ale z koniecznościa sprzatania licz sie do ok pół roku a i potem moze zdarzyc sie wpadka. Po kwarantannie, gdy zaczniesz wyprowadzac mała na spacery, pilnowac wystawiania, chwalic za zalatwienie sie na trawniku - szybko zalapie gdzie jest toaleta.
Mozesz sprobowac ograniczyc miejsca zalatwiania sie kladac np gazety w jednym miejscu i stawiania mlodej na nie zaraz poiciu, jedzeniu, obudzeniu sie.. powolutku, spokojnie... wszystko w swoim czasie.. pewnych rzeczy nie przeskoczysz.. a szczeniak zawsze = sprzatanie po nim
W sieci napisano milion stron na temat nauki czystosci..
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2008, 11:03   #3
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Ja tylko powiem, że nam życie ułatwiły podkłady higeniczne dla ludzi rozmiar 60 na 90 cm. Baaj po pierwszym dniu załapał, że sikanie tam jest chwalony i potem zwykle robił na podkład nawet grubsze sprawy.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2008, 17:32   #4
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Wazne tez jest byś potrafila odczytywac znaki malutkiej, jakie daje by pokazac, ze potrzebuje do toalety, wow czas najwazniejsze jest bys wskazywala( stawiala ja na przeznaczonym do tego miejscu) i zawsze chwalila, nawet jesli siusiu to tylko kilka kropelek, a kupka okazala sie pryknieciem A kiedy zaczniesz z nia wychodzic, zaraz po wyjsciu najlepiej kieruj sie w jedno i to samo miejsce, by tam byla jej toaleta i rozpoznawala ja... Mam nadzieje, ze zrozumialas co mam na mysli, choc tak nieskladnie i nieporadnie to przedstawilam.

No i oczywiscie witamy w Polsce
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 16:34   #5
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Ja tylko od siebie dodam, że uniknąć szerszego sprzątania można poprzez stawianie malucha w wyznaczonym miejscu zaraz po:
- spaniu,
- jedzeniu,
- zabawie.

Zaraz po spaniu oznacza: W TRAKCIE OTWIERANIA PRZEZ SZCZENIAKA OCZU

Ja cieszyłam się razem z psem, jak udało się jej załatwić we właściwym miejscu i sowicie ją za to nagradzałam, a zbywałam milczeniem wpadki.
Załapała naprawdę błyskawicznie.

My od razu wynosiliśmy Dewi na trawnik, więc jak zostawała sama, załatwiała się gdziekolwiek. W ogóle nie wprowadzaliśmy "sikania na gazety" ale my nie miałyśmy kwarantanny
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 13:37   #6
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Witamy

Pocieszę Cię... K-lee do dziś zdarzy się w domu wpadka. Nie daje zbyt czytelnych znaków. Ale wszystko przyjdzie z czasem
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 14:07   #7
Małgosia
Junior Member
 
Małgosia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Warszawa
Posts: 37
Send Message via Gadu Gadu to Małgosia
Default

Ja to się cieszę,że Tasja przynajmniej przy "grubszych" sprawach daje wyraźnie znać ,że musi wyjść ale ma 3 miesiące więc wszystko przed nią
Małgosia jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 17:17   #8
Kasia
Junior Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4
Default

Witam. Bardzo dziekuje za odpowiedz. Wcale nie wyobrazalam sobie ze bedzie tak latwo, a sprzatanie to i tak dlugo nie zajmuje. Bylam tylko ciekawa jakie sposoby wy uzywaliscie. Dlugo jeszcze potrwa, to wiem, zanim Maya sie nauczy ze najlepiej wcale w domu nic nie brudzic. Ma dopiero 7 tygodni wiec nie ma co sie dziwic. Nie moge sie doczekac kiedy spotka 'nowy swiat'.
Quote:
No i oczywiscie witamy w Polsce
- Niestety nie w Polsce tylko w Bukareszcie, w Rumunii. Do Polski moze w zimie, na swieta . Szkoda ze tutaj jest bardzo bardzo malo ludzi ktorzy by mieli wilczaka, zeby zorganizowac jakies przyszle spotkanie, lub porozmawiac.

Mam jeszcze jedo pytanie do was: z kim moglabym porozmawiac o rozszerzenie forum na jezyk rumunski? Moze bylby to sposob na zgromadzenie wlascicieli wilczakow z Rumunii. Dzieki!
Kasia jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2008, 19:16   #9
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

No to rzeczywiscie kawalek, ale jesli bedziesz w okolicy to zapraszam w odwiedziny
Jesli chodzi o dodanie nowego jezyka to chyba trzeba z Przemkiem, ktory sie tym zajmuje.. Ale pewna nie jestem
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org