Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-10-2004, 21:53   #1
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default REGISTRACE - nedoplněné údaje

Ahoj !

Chtěl jsem reagovat na registraci lidí, kteří nemají vůbec vyplněné údaje o sobě, přeci jen Internet v dnešní době už není ta anonymní "věc" za jakou si jí spousta lidí plete

Takto vypadá 99% registrovaných:

Obrázek postavičky Vše o uživateli Monika

Založen: d. m. Y
Příspěvků: 12
[0.09% ze všech příspěvků / 0.06 příspěvků za den]
Hledat všechny příspěvky od uživatele XXXX
Bydliště: CZ
WWW:
Povolání:
Zájmy:

Kontakt Monika
E-mailová adresa:
Soukromá zpráva:
MSN Messenger:
Yahoo Messenger:
AOL Instant Messenger:
ICQ:

Proč nemáte o sobě informace ?

Ten kdo sem zavítá jako nový, tak si buď bude myslet, že je to tu samý "anonym" nebo nebude vědět kdo je kdo...

Já osobně se nemám za co skrývat a vyplnil jsem co nejvíc jsem mohl...

Neny
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 07:40   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Naprosto s Tebou souhlasím. Budeme se asi muset trochu nad systémem zamyslet. Původně jsme chtěli umožnit každému aby měl možnost číst si data a přispívat. Potom jsme usoudili, že by to nebylo úplně to pravé ořechové a tak jsme zavedli registraci. Je pravda, že je velice benevolentní a že toho někteří zneužívají (i když jich je jen velice mizvé procento).
Ale Tvůj podnět je velice aktuální a řekl bych, že skutečně dnes už také závažný. Probereme to a uvidíme, co se dá dělat .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 10:24   #3
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

to je teda pěkná pitomost!!

vždyť jde o
- citlivé a osobní a zneužitelné (povolání, zájmy, bydliště)
- nikoliv nutně vyplnitelné (www, e-mail, msn, aol, yahoo)
údaje!!

pokud by byly povinné, kdo bude kontrolovat jejich pravdivost??

už takhle jde nejspíš zjistit kdo jak hlasoval v anketách, tak jaká anonymita..??

o kolik jsi pavle sdělnější než monika? ..a to, že si někdo dělá v osobních údajích reklamu, jako třeba ty, ondro, je přeci jen a jen jeho věc.. ;o)

jsou lidi, co nemají zaměstnání, jiní zase nemají zájmy (nebo jich mají naopak moc), ne každý má web a na co e-mail, když jsou tu soukromé zprávy??

nic ti ondro nebrání jednotlivce, na které jsi zvědavý, požádat o osobní údaje.. budou-li chtít, dají ti je, třeba i číslo bot, ale jen tobě, a ne každému nezaregistrovanému čtenáři..

jó, kdyby byla v osobních údajích položka oblíbená zmrzlina, to by se vyplňovalo!! ..s chutí

charlie
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 12:33   #4
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Souhlasím s Oblivionem.

Mluvíme tady o citlivých informacích. Tohle je pořád internet. Je na něm mnoho informací, ale taky způsobů, jak je zneužít. A myslím, že v dnešní době je to aktuálnější než dřív.

Většina registrovaných uživatelů nejspíš nemá co skrývat. Proč ale většina z nich používá v diskuzích nick a nepodepisují se vlastním jménem? Ze zvyku? Možná. Protože se tak jmenuje jejich miláček? I to může být důvod. Osobně si ale myslím, že kvůli soukromí a anonymitě. Nebo se mýlím Neny? :P (já osobně si rád své soukromí podržím a povím o něm jen těm, kterým budu chtít)

Nový návštěvník těhle stránek chce především informace. Pokud je najde a chce víc, web nabízí dost způsobů, jak se s konkrétní osobou domluvit.

A na závěr. Každý web má svého admina, který stránky čistí od příspěvků nesouvisejících se zaměřením webu. Příspěvky píšou zase jen lidé a web bude takový, jací jsou oni.

Zdeněk "Ghost" Havlík
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 19:26   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ghost a Charlie se na to dívají z druhé strany. Já myslím, že pravda je někde uprostřed (jako vždy ). Pokud je registrace jen registrováním nicku (přezdívky), tak skutečně nemá smysl a může se fórum a veškeré funkce našeho serveru otevřít všem anonymům. Na druhou stranu nejsou z naší strany vyžadovány až tak sokromé údaje. Jméno a emailová adresa nejsou žádnými chráněnými osobními daty a tak by měly být, alespoň dle mého, vyžadovány povinně. Vždyť k nim mají přístup právě jen registrovaní a nikdo jiný. My naopak registrovaným zživatelům otevíráme některá běžně nepřístupná data v databázi a tak i od nich můžeme požadovat odhalení anonymity. Nikoho k registraci nenutíme a naše stránky i databáze je přístupná i návštěvníkům neregistrovaným.

A co se týká poznámky Charlieho o anonymitě anket. Mohu ubezpečit, že nic takového nemáme a ani nás to nijak nezajímá. Máš ale pravdu, pokud bychom vytvořili nějaký script, dalo by se to zjišťovat. Ale ruku na srdce, k čemu myslíš, že by nám to bylo .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 19:30   #6
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Milý Ondro,
pevně věřím, že jsi mé jméno uvedl jen jako příklad :0)
…pokud ne a opravdu tě zajímají „bližší“ informace o mé osobě, mohl jsi se vyptat na táboře v Jetřichovicích, kde jsi byl s námi celý týden!?
Telefon na mne domů taky máš, naposledy si mi volal včera a zeptat si se na mé zájmy klidně mohl :0))

Obecně se k tomuto tématu vyjadřovat je snad zbytečné. Oblivion a Ghost řekli vše.
Monika.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 22:16   #7
Mysh
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2
Default A co lenost?

Osobně bych řekla, že důvodem nevyplněných údajů v kolonkách některých uživatelů není ani tak paranoia, ale lenost + nedostatek času. Chápu lidi, pro které vzít psa a jít s ním do lesa je lepší zábavou, než vyplňovat do systému wolfdog.cz informace, které jsou lehko dohledatelné na jiném místě. Samozřejmě tímto především obhajuji sama sebe, protože jak vidíte, taky mám vyplněno jen naprosté minimum .
Mysh jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2004, 22:26   #8
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

Moniko určitě jsem nereagoval jen kvůli Tobě, to NE ! Ale prostě jsem najel někam do FORA co jsem zrovna četl a kliknul na první jméno co tam bylo a použil jeho údaje... nevšiml jsem si, že tam zůstalo po zkopírování jméno, to se bohužel omlouvám, chtěl jsem tam dát příklad bez jména, ale to snad chápeš.
Právě já Vím, kdo je pod jménem Monika, ale kdo sem zavítá jako nový, tak nebude vůbec nic vědět, třeba Pavel tam také skoro nic nemá a další a další...

Vůbec nesouhlasím s ostatními, Internet už právě v dnešní době není ta anonymní věc ! Přeci se známe ze srazů a z táborů a vůbec nevím kdo je kdo podle nicku na webu, tak proč si to neujasnit alespoň na internetu ?

A už vůbec nesouhlasím, s tím, že citlivé údaje jsou e-mail či zaměstnání apod... To je přeci EXTRA NESMYSL !!!!

Dám Vám příklad:
Dělám srazy pro auta a na ně jezdí desítky aut. No a kdybychom měli pak ze srazu vzít třeba 300 fotek a každou fotku upravovat: vymazávat SPZ. Proč ??? Abychom byli anonymní ?!?!?! To je přeci kravina, prostě fotky zůstávají tak jak jsou, to je to samé jako bychom na srazech ČsV vymazávali/rozmazávali obličeje lidí, aby ostatní co chodí na web a nemají registraci, tak aby neviděli kdo tam byl.

Ale je vidět, že toto tady stále nikdo nepochopil...

Na mých stránkách se registrace docela rozjela a má jí opravdu skoro každý, a nikdo se neschovává za nějakou ANONYMITU INTERNETU, Spousta lidí tam má telefon, ICQ, svůj www, atd...

Tak proč to nechápete i tady ???

Neny
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2004, 21:16   #9
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

Tak a je ticho po pěšině ...

Neny
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2004, 22:25   #10
Simona
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 14
Default

Quote:
Originally Posted by Neny
Tak a je ticho po pěšině ...
Tak já ti k tomu taky něco povím. Kdykoli jsem někde zveřejnila e-mail, zaplavila mne vždy pořádná dávka spamu. Pokud šlo o ICQ, nevyžádané zprávičky a ptaní se po autorizaci. O důsledku na Skype hrůza pomyslet, tam ječí nevyžádané zvonění i tak až hrůza. A proto: chci mít svůj klid. Pokud mi zde bude něco chtít, má možnost mi to napsat do fóra nebo na soukromou zprávu. Myslím, že je to tak mnohem lepší.

Simona

P.S.: číslo mých bot je 42
Simona jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2004, 18:42   #11
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

a jéje, tady to nikdo nechápe, koukám, že Ti sem Pavle chodí samí chytráci

Neny
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2004, 20:09   #12
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

ondro, vypada to, ze mas problem s toleranci cizich odlisnych nazoru.. to, ze te nekdo pochopi, preci neznamena, ze si okamzite pujde udaje doplnit!! chapat postoj druheho neznamena nutne souhlasit..

mnohem vic si dovolim pochybovat o chytracich, kteri se registruji na tvych strankach.. z me zkusenosti jsou to casto jednodussi lide.. ale to ze mne mluvi odpor k automoto kutilstvi, protoze tomu nerozumim a nechci.. ;oE
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2004, 20:51   #13
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

TO OBLIVION: Jo máš pravdu, mám problém s tolerancí lidí, proto také jsem nesnesl když jsem dělal 5 let ve firmě, kde jsem měl nad sebou šéfa
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2004, 08:25   #14
Garfield
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Neny
Dám Vám příklad:
Dělám srazy pro auta a na ně jezdí desítky aut. No a kdybychom měli pak ze srazu vzít třeba 300 fotek a každou fotku upravovat: vymazávat SPZ. Proč ??? Abychom byli anonymní ?!?!?! To je přeci kravina, prostě fotky zůstávají tak jak jsou, to je to samé jako bychom na srazech ČsV vymazávali/rozmazávali obličeje lidí, aby ostatní co chodí na web a nemají registraci, tak aby neviděli kdo tam byl.
ehm ehm
http://www.mercedes-classic.cz/merce...e/J_Predek.jpg
  Reply With Quote
Old 23-10-2004, 21:04   #15
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

ehm ehm Další kdo to vůbec nepochopil a ještě k tomu neumí číst Napsal jsem, že nemažeme SPZ z fotek ze srazů, ale kdo si přeje vymazat SPZ u svého vozu v galerii, tak to samozřejmě na přání vymažeme
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 16:20   #16
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Neny,

píšeš, že nikdo v diskuzi nepochopil tvůj názor na věc. Těžko se diskutuje s někým, kdo neřekl jediný konstruktivní podnět a jen zesměšňuje příspěvky jiných. Možná proto je tu "ticho po pěšině". A nebo proto, že stávající systém většině vyhovuje.

Pro možnou změnu musí být dány důvody, ale ty jsi jako jediný argument uvedl špatnou orientaci pro nové návštěvníky.

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 18:53   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Dovolte mi ještě jednou zasáhnout do diskuze. Nechci nijak stranit Nenymu ale jeho první příspěvek podnětný jistě je. Jak jsem již napsal, zatím se registrace sestává prakticky z toho, že si kdokoliv může zcela anonymně zaregistrovat svůj nick a to je vše. I já si myslím, že pokud my otevíráme svou databázi a další možnosti našeho serveru registrovaným návštěvníkům, měli by tito být ochotni odhalit svou anonymitu. Nemluvím o rodném čísle a adrese bydliště. Ale zcela jistě minimálně o plytné emailové adrese a plném jméně. Vše je na dobrovolné bázi a pokud někdo nemá zájem tyto nejzákladnější (a ani podle zákona nijak chráněné) údaje poskytnout, pak i my máme právo ho nepustit k rozšířeným možnostem našeho serveru.
Ke dnešnímu dni máme registrováno jen malinko pod 1800 uživatelů. A je pravdou, že velké množství z nich neuvedlo ani své plné jméno. Já jsem příznivcem toho aby i ti, kteří diskutují ve fórech věděli, s kým diskutují.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 19:02   #18
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Plné jméno klidně, pro mě za mě i adresu, ale dávat v plén e-mail, to se mi zas až tak moc nechce. Kdykoli jsem ho někde uveřejnila, zavalila můj mailbox dávka spamu. Pokud mi někdo bude chtít něco napsat, může mi přece poslat soukromou zprávu, to je skoro jako e-mail, ne?

Mirka
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 19:43   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ale Mirčo, každý z registrovaných prostě musí uvést nějakou platnou emailovou adresu, protože na tu se posílají registrační údaje jako uživatelské jméno a heslo .
Všichni zde diskutující by si měli uvědomit jedno - k Vašim údajům nemá nikdo jiný přístup, než administrátoři serveru a v omezené míře dále jen ostatní registrovaní. Nikdo jiný se k údajům prostě nedostane.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2004, 21:00   #20
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

No jasně, Pavle, já vím že administrátoři mají můj e-mail a pro mě za mě jim sdělím i číslo bot a ponožek
Ale Neny chce prosadit aby se k takovým datům dostali všichni, co si otevřou stránky wolfdogu. A to už je ale přece každého věc, co chce kde uveřejnit nebo ne.

Mirka
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org