Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-01-2011, 14:25   #41
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tak se tím buďto nemá smysl zabývat nebo ať Ti pošle i její jméno. Možná by to chtělo pak probrat s vedením ZOO. Děláme všichni vše pro to, aby ZOO měla pro vlky sponzory (někteří i sponzorují) a tak by si asi chtělo vyjasnit situaci. Nemyslím, žeby 20 psů vlky jakýmkoliv způsobem mohlo rušit. Spíše mám s nimi opačné zkušenosti.
Ona prý u toho nebyla, ale přišlo jim to v zaměstnaneckém oběžníku. A poslala to dál, protože Anička čsv měla a věděla kam to dát vědět.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 14:58   #42
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Ona prý u toho nebyla, ale přišlo jim to v zaměstnaneckém oběžníku. A poslala to dál, protože Anička čsv měla a věděla kam to dát vědět.
No tak sežeň kopii toho oběžníku.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 15:19   #43
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,aby na to ZOO nereagovala tak,ze tam uz psi nebudou smet.Ja osobne tam vidim stiznost nejakeho navstevnika,ktery prochazel a zdalo se mu,ze je ohrozen smeckou psu a psovlku.A pravdepodobne mel sebou deti. Ale to je moje soukroma dedukce. Pokud je to mailovy obeznik,tak jedine,ze by to Allisiina kamaradka preposlala,ale zase at z toho nema problemy,pokud je to interni informace,v nekterych firmach jsou na to dost haklivi.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 15:24   #44
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Já si navíc myslím, pokud by to vlkům vadilo měla by to nejspíš poznat právě paní ošetřovatelka která jim tam nesla to žrádlo a pak se tam s lidma v houfu bavila. Myslím že kdyby jí připadalo že to vlkům vadí a řekla to, všichni by to pochopili, šlo přeci v podstatě o akci na podporu vlků, takže těm lidem na nich záleží a neměli v úmyslu jim nějak škodit! Proto si spíš myslím že to asi vadilo někomu jinému, těžko říct komu.. ?
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 15:25   #45
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Jo možná něco v tom smyslu co píše Mellorn..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 15:32   #46
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
no,aby na to ZOO nereagovala tak,ze tam uz psi nebudou smet.Ja osobne tam vidim stiznost nejakeho navstevnika,ktery prochazel a zdalo se mu,ze je ohrozen smeckou psu a psovlku.A pravdepodobne mel sebou deti. Ale to je moje soukroma dedukce. Pokud je to mailovy obeznik,tak jedine,ze by to Allisiina kamaradka preposlala,ale zase at z toho nema problemy,pokud je to interni informace,v nekterych firmach jsou na to dost haklivi.
No právě že to je meilovej oběžník, jen pro zaměstnance, nevím jestli bude slečna ze zoo ochotná to předat dál. Není to veřejné prohlášení, ale je pejskařka a nerada by měla zakázáno mít tam psa. Proto to pustila ven

Last edited by sdivokoukrvi; 11-01-2011 at 15:49.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 16:20   #47
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

No dobrý, pokud se to teda veřejnost nedozví, tak jak tomu máme zabránit, když to teda vlastně nevíme???
Možná to i moc řešíme. Nikdo jsme si nevšimli že by se tam něco stalo tak možná se to týká fakt jen zaměstnanců že by nám třeba měli příště něco říct?
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 16:43   #48
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Já mám dojem, že každý má ústa a umí mluvit, takže každý mohl říct, že chce projít nebo že chce něco jiného a určitě by mu bylo vyhověno. Nehrotila bych to, dokud to nebude hrotit někdo jiný.
Marianka.W
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 12:58   #49
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Zoo Praha Dobrý den, návštěva zoo se psem je velmi vstřícným krokem k majitelům psů. Proto bychom rádi požádali o pochopení a vstřícnost návštěvníků se psy, abychom společně tento otevřený postoj zoo ke psím návštěvám udrželi. Hromadná "psí setkání" ...nejsou z našeho pohledu ideální - mohou vytvářet nepohodu pro naše zvířata, pro ostatní návštěvníky a nakonec i pro psy samotné. V tomto konkrétním případě byla skupina tak velká, že v okolí výběhu vlků nebylo možné ani volně projít. Proto musela zasáhnout chovatelka a srocení požádat o "rozchod". Podobným setkáním je lépe se vyvarovat...
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 13:16   #50
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Dik. Opravdu tam ta chovatelka zadala o rozchod? jak jsem psala ,prisli jsme pozde,ale prislo mi,ze se vsichni rozesli tak nejak ze sve vule
Chces to dat na stranky toho RD? Ja to tam klidne hodim,jestli se ti nechce.Ale asi by to mel vedet,kdyz tu Adopci poradal,ze s tim pristi rok muze byt i problem.My jsme vyuzili vlastne jen ten stejny termin,priste si udelame asi sraz jindy.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 13:19   #51
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Dik. Opravdu tam ta chovatelka zadala o rozchod? jak jsem psala ,prisli jsme pozde,ale prislo mi,ze se vsichni rozesli tak nejak ze sve vule
Chces to dat na stranky toho RD? Ja to tam klidne hodim,jestli se ti nechce.Ale asi by to mel vedet,kdyz tu Adopci poradal,ze s tim pristi rok muze byt i problem.My jsme vyuzili vlastne jen ten stejny termin,priste si udelame asi sraz jindy.
Jo asi to tam hoď, možná bude lepší když to budou vědět
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 13:34   #52
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Hromadná "psí setkání" ...nejsou z našeho pohledu ideální - mohou vytvářet nepohodu pro naše zvířata, pro ostatní návštěvníky ...
No takže situace je jasná. Protože tam zřejmě jedna paní s dítětem nemohla projít, tak je toto chování nevhodné. Návštěva 10-20 lidí (kteří platí vstupné a mnozí z nich jsou i sponzory) je nezajímavá, důležitá je ta jedna paní ... Divný přístup, ale ukazuje na to, jak se asi k pražské ZOo nadále chovat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 13:55   #53
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Dik. Opravdu tam ta chovatelka zadala o rozchod? jak jsem psala ,prisli jsme pozde,ale prislo mi,ze se vsichni rozesli tak nejak ze sve vule
Taky jsem si nevšiml, že by se tam někdo takový objevil. A jak píšeš, taky mi přišlo, že se všichni rozešli spíše dobrovolně.

Vypadá to spíš, jako mnoho povyku pro nic. Ono to časem vyšumí, stačí aby se v tom všichni přestali babrat.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 14:46   #54
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
Taky jsem si nevšiml, že by se tam někdo takový objevil. A jak píšeš, taky mi přišlo, že se všichni rozešli spíše dobrovolně.

Vypadá to spíš, jako mnoho povyku pro nic. Ono to časem vyšumí, stačí aby se v tom všichni přestali babrat.
me stve,ze tolik let se tam chodi bez problemu a najednou to vadi. Teda nedrasa me to nejak extremne a jsem docela prekvapena. Tak nez zas bude nejaky sraz,tak se na to samo zapomene.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 16:05   #55
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
No právě že to je meilovej oběžník, jen pro zaměstnance, nevím jestli bude slečna ze zoo ochotná to předat dál. Není to veřejné prohlášení, ale je pejskařka a nerada by měla zakázáno mít tam psa. Proto to pustila ven
No ... já přeposlat někomu oběžník pro zaměstnance a ten to ještě k tomu hodí na věřejně fórum, tak mám vyhazov. Ale to je jen tak mimo. Jinak se přikláním k nározu, že se někdo bál jít kolem psů a stěžoval si. Ale nevím, nebyla jsem tam.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2011, 14:40   #56
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Naše setkání je poněkud specifické tím, že se setkáváme právě u vlků. Majitelé kokršpanělů se asi můžou scházet klidně na Karlově mostě. My máme to spojení s vlky tak nějak legitimní a symbolické (tím spíš, že se jednalo i o adopci vlků) a předpokládala bych, že to ZOO naopak ocení a udělá z toho spíš reklamu. No, nestalo se. Poučení pro příště.
Jak píše Pavel - ZOO si asi víc cení jedné paní, co tam byla možná poprvé, možná naposledy a možná nikdy ZOO nikomu nedoporučí, zatímco parta nadšenců do vlků, kteří jsou tam "pečení - vaření" a neustále s sebou vodí nové a nové platící návštěvníky se jí zajídá. Mám čím dál neodbytnější pocit, že jakožto majitel psa, ba co hůř - vlčáka, jsem pro současnou společnost vyvrhelem. Začínám si zvykat...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2011, 21:31   #57
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

....................
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2011, 21:00   #58
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Dnes byla v pražské zoo velká akce. Herci ze seriálu Ulice, byli ve výběhu tučňáků, lemurů, velbloudů atd. Snad zvířata nepodlehla stresu více než li vlci při pohledu na své příbuzné mimo výběh. Zaměstnanci si zájem návštěvníků velmi pochvalovali a hodlají v podobných akcích pokračovat.

Doufám, že si nikdo nebude ztěžovat na neprůchodnost stezek ucpaných lovci autogramů.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2011, 23:00   #59
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Co to je "seriál Ulice". To je nějaké béčková produkce a béčkoví herci ne ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2011, 09:47   #60
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Je jedno, že béčkoví. ZOO a návštěvníkům se taková akce asi líbí víc, než sraz čsv. V lidech pořád přetrvává strach z vlků. Určití lidé nemají zájem se dozvědět, jak to skutečně v přírodě funguje a jak to s těmi vlky - zabijáky je, mají prostě jiné zájmy. Nebral bych to osobně, mě např. nezajímají motorky, auta ani fotbal, a je mi jedno, co si o mně myslí kamoši )
Dušan jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org