Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-12-2011, 18:36   #41
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post

Navíc kdo chce líp udat štěňata, holt frčky z výstav potřebuje.
Ale to přece není jen o frčkách z výstav. Ta frčka je jen zakončení toho celého procesu od sestavení chovného páru, přes výběr štěněte, jeho socializaci, přípravu na předvedení, neskutečné množství času a v neposlední řadě peněz ... Tohle všechno přece není samozřejmé a "zadarmo" .... Mimo to výstavy některé lidi opravdu baví.
Podle mě je logické, že štěňata po takových psech se potom lépe udávají. Stejně tak obdivuju lidi, kteří se svými psy cvičí a snaží se prosadit zase v tom je jim blízké. Já nemám v povaze vynášet soudy o něčem co mě osobně nic neříká a jsem ráda za každého majitele, který je ochoten se svým psem dělat víc než jen chodit na procházky.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2012, 19:33   #42
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Výstava je cenná socializační zkušenost. Pes se učí trpělivosti, má příležitost k mnoha kontaktům, musí se srovnat s davy lidí i psů. I když to psa nemusí bavit, je to prostě dobrá věc - a stačí se přijít jen podívat, pěkně si celou výstavu projít a protáhnout psa všemi těmi davy.
Pro majitele pejsků s řidší srstí, zkuste pangamin (pivovarské kvasnice), koupíte balíček v lékárně snad za 20Kč, dávkování jako u lidí (podle váhy) a kvalita srsti se určitě zlepší.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2012, 22:05   #43
lucashko
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Bratislava
Posts: 1
Default

Daniela, prosim ta pouzivas nejake specialne psie sampony? Dakujem
lucashko jest offline   Reply With Quote
Old 05-01-2012, 22:39   #44
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by lucashko View Post
Daniela, prosim ta pouzivas nejake specialne psie sampony? Dakujem
Většinou koupu v obyčejném březovém šamponu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 18:56   #45
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tohle všechno přece není samozřejmé a "zadarmo" .... Mimo to výstavy některé lidi opravdu baví.
Podle mě je logické, že štěňata po takových psech se potom lépe udávají.
Já nemám v povaze vynášet soudy o něčem co mě osobně nic neříká a jsem ráda za každého majitele, který je ochoten se svým psem dělat víc než jen chodit na procházky.
Moment, já přece nikde netvrdím, že vystavování má být zadarmo a že si je nikdo nemůže užít. Stejně tak velmi dobře vidím právě onu logiku že více frček = lepší prodej. Jen mi příjde škoda, že zrovna výstavní tituly díky poptávce mohou zásadně ovlivnit chov.
Ale vím, že tohle opravdu nezměním, a že -jestli bude možné Rakše dopřát štěňata- pokorně naklušeme zkusit znovu štěstí na nejbližší možné pakárně
Já mám v povaze vynášet soudy o všem možném, ale nechtěla jsem tím nikoho urazit a omlouvám se, pokud se tak stalo. Co mě zajímá je diskuze, ne urážení.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 19:31   #46
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Czertice;417899]M Jen mi příjde škoda, že zrovna výstavní tituly díky poptávce mohou zásadně ovlivnit chov.

Propagace Můžeš mít sebenadějnější štěňata, ale když o nich nikdo neví, těžko se pohrnou zájemci. A to není jen o výstavách-třeba když půjdeš do soutěže typu Československo má talent něco předvést s Rakšou a zaujmete, štěňata ti taky řekla bych půjdou na odbyt líp, než když je budeš mít doma na dvorku a nikdo tě nebude znát. A k těm frčkám z výstav-taky znám Kateřinu Neumannovou, že vyhrála závod, ale kdo byl sedmnáctej si vážně nepamatuju
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 20:10   #47
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Propagace Můžeš mít sebenadějnější štěňata, ale když o nich nikdo neví, těžko se pohrnou zájemci. A to není jen o výstavách-třeba když půjdeš do soutěže typu Československo má talent něco předvést s Rakšou a zaujmete, štěňata ti taky řekla bych půjdou na odbyt líp, než když je budeš mít doma na dvorku a nikdo tě nebude znát. A k těm frčkám z výstav-taky znám Kateřinu Neumannovou, že vyhrála závod, ale kdo byl sedmnáctej si vážně nepamatuju
Právě že propagace. A organizovaná propagace je v podobě výstav, zkoušek. Tím to nutně hasne?
P.S. Štěňata po Neumannce bych fakt nechtěla, sorry
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 20:21   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Já to shrnu. Svůj první vrh jsem velice těžko prodávala a nemohla jsem si mezi zájemci příliš vybírat - což bohuže přineslo své ovoce
S Tajgou jsem mnoho výstav neabsolvovala a Carr byl v té době neznámý pes.
Tenhle vrh se ale povedl a někteří psi z něj udělali mojí chovetelské stanici později velikou reklamu na výstavách. Při dalších vrzích byl výběr majitelů (neboli počet zájemců) už zcela o něčem jiném ... a v tom cítím to hlavní pozitivum.
A Srdcerváč je pro mě můj nejlepší vrh ale vzhledem k tomu, co píšu výše, jsou paradoxně někteří psi z tohoto vrhu pro chov ztracení.
Když vidím pěkného psa nebo fenu z "konkurenční" chovateslké stanice, vždycky majitele přemlouvám ať zvíře vystaví. Ale už to dělat nebudu. Ušetřím si pak čtení podobných poznámek (pakárna atd.)
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 20:26   #49
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já to shrnu. Svůj první vrh jsem velice těžko prodávala a nemohla jsem si mezi zájemci příliš vybírat - což bohuže přineslo své ovoce
S Tajgou jsem mnoho výstav neabsolvovala a Carr byl v té době neznámý pes.
Tenhle vrh se ale povedl a někteří psi z něj udělali mojí chovetelské stanici později velikou reklamu na výstavách. Při dalších vrzích byl výběr majitelů (neboli počet zájemců) už zcela o něčem jiném ... a v tom cítím to hlavní pozitivum.
A Srdcerváč je pro mě můj nejlepší vrh ale vzhledem k tomu, co píšu výše, jsou paradoxně někteří psi z tohoto vrhu pro chov ztracení.
Když vidím pěkného psa nebo fenu z "konkurenční" chovateslké stanice, vždycky majitele přemlouvám ať zvíře vystaví. Ale už to dělat nebudu. Ušetřím si pak čtení podobných poznámek (pakárna atd.)
Džízs, já nikomu vystavování nerozmlouvám, o tom, že výstavy jsou výborná (ve smyslu účinná) propagace tu nikdo nepochyboval. Já se ptám po alternativě.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 20:36   #50
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Já se ptám po alternativě.
Výcvik na slušné úrovni? Mohu vás ale ujistit že zájemci se sporadicky ptají na pracovní úspěchy rodičů. Oni chtějí čsv, kteří mají předpoklad naplnit jejich představu o krásném vlku
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 21:32   #51
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Výcvik na slušné úrovni? Mohu vás ale ujistit že zájemci se sporadicky ptají na pracovní úspěchy rodičů. Oni chtějí čsv, kteří mají předpoklad naplnit jejich představu o krásném vlku
Bohužel to vidím podobně...kdykoliv mne kdokoliv zastavil s dotazem na Sofu, vždy to byl zájemce o čsv, který jej chtěl proto, že vypadá jako vlk. Často je ani moc nezajímala náročnost chovu plemene..zkrátka dříve měli na zahradě NO a teď by chtěli čsv, protože se jim více líbí. Píši to hodně zjednodušeně, ale tak to na mne působí.
Celkově čím více je konkrétní zvíře vidět (ať už na výstavách, nebo cvičácích či různých akcích), tím větší mají jeho potomci šanci na dobré umístění. Akce kde je více lidí, jsou v tomto směru chtě nechtě přínosnější..zdá se.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 21:51   #52
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Výcvik na slušné úrovni? Mohu vás ale ujistit že zájemci se sporadicky ptají na pracovní úspěchy rodičů. Oni chtějí čsv, kteří mají předpoklad naplnit jejich představu o krásném vlku
Takže to shrnu tak, že každý zájemce chce hezkého psa, a věří tomu, že více frček = více šancí na splnění tohoto přání. Toto vzhledové kritérium má tedy díky tomu hlavní vliv na výběr chovných párů, každý chovatel logicky chce štěňata prodat co nejlépe. A chovatelé jsou ti, kdo formují plemeno.

Jsou frčkami potvrzení krásní vlci to jediné, co má v budoucnu z čsv být? Nechat to v rukou hrstky rozhodčích?
O tom jsem si chtěla přečíst názory. Změnit svět fakt nedovedu, ale povídat se o tom jistě dá:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:10   #53
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Takže to shrnu tak, že každý zájemce chce hezkého psa, a věří tomu, že více frček = více šancí na splnění tohoto přání. Toto vzhledové kritérium má tedy díky tomu hlavní vliv na výběr chovných párů, každý chovatel logicky chce štěňata prodat co nejlépe.
1.věta - svým způsobem ano.
2.věta - v čr je chov řízený, takže ne.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:12   #54
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Celkově čím více je konkrétní zvíře vidět (ať už na výstavách, nebo cvičácích či různých akcích), tím větší mají jeho potomci šanci na dobré umístění. Akce kde je více lidí, jsou v tomto směru chtě nechtě přínosnější..zdá se.
Na ty různé akce jsem se právě ptala. Vážně jsem nečekala, že vynalezu kolo, ale představovala jsem si, že výstavám, jakožto akcím kde je více lidí, by čistě teoreticky mohla konkurovat nějaká jiná akce. Daniela tvrdí, že ne.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:14   #55
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
2.věta - v čr je chov řízený, takže ne.
A chovatel má právo odmítnout chovat, čímž uvolní prostor těm, jejichž krásné páry byly schváleny. Pletu se?
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:25   #56
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
A chovatel má právo odmítnout chovat, čímž uvolní prostor těm, jejichž krásné páry byly schváleny. Pletu se?
A proč se tedy stává chovatelem, když chce odmítnout chovat? Zbytek věty nechápu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:26   #57
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Na ty různé akce jsem se právě ptala. Vážně jsem nečekala, že vynalezu kolo, ale představovala jsem si, že výstavám, jakožto akcím kde je více lidí, by čistě teoreticky mohla konkurovat nějaká jiná akce. Daniela tvrdí, že ne.
Daniela jen sděluje své zkušensti s chovem a zájemci o štěňata. Nic netrvdí.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:28   #58
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Na ty různé akce jsem se právě ptala. Vážně jsem nečekala, že vynalezu kolo, ale představovala jsem si, že výstavám, jakožto akcím kde je více lidí, by čistě teoreticky mohla konkurovat nějaká jiná akce. Daniela tvrdí, že ne.
Těmi jinými akcemi (tj. krom výstav a klasických zkoušek), jsem myslela nejrůznější setkání a srazy, kterých je poslední dobou celkem dost, mi přijde. Např. ten pochod Prahou, výstup na Sněžku, Dogtreky (ty mi připadají pro ČSV ideální), tanec se psem, agility...pro poslední dva sporty čsv asi uplně není, ale také to s nimi jde..pro zábavu a také tím pádem bude vidět i něco jiného než jen exteriér. Pravda ale je, že výstavy jsou v porovnání se všemi příklady co jsem uvedla, jednoznačně nejmasovější co do počtu lidí. Na druhou stranu, osobně bych byla víc potěšená ze zájmu člověka, kterého jsem potkala na DT. Ale kdo ví, jak se na to budu tvářit, až budeme mít sami štěnda..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:31   #59
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
A proč se tedy stává chovatelem, když chce odmítnout chovat? Zbytek věty nechápu.
Myslela jsem to tak, že když mu komise neschválí spojení, které by si představoval, může se rozhodnout žádné spojení tedy nerealizovat. Čili své potenciální kupce přenechá ostatním chovatelům, kterým se s komisí podařilo vybrat spojení, jaké jim vyhovuje.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:32   #60
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Daniela jen sděluje své zkušensti s chovem a zájemci o štěňata. Nic netrvdí.
Špatně jsem Vám tedy rozuměla.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org