Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-01-2009, 19:01   #21
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default To: yzengrin

Tak nám to trvalo mnohem déle. Prvních 14dní to šlo -měla jsem dovču, pak jsme se s manželem střídali, ale Amee se vyčůrala venku, umyla jsem ji packy a za každou cenu se musela vyčůrat na zelený chlupatý koberec. Když už nenápadně šla po schodišti na chodbu kde je ten koberec tak jsem ji odnášela ven. Pochopila to ve 4 měsících! I kocour pochopil rychleji že má u dveří zakňučet.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009, 19:27   #22
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by LenkaR View Post
Tak nám to trvalo mnohem déle. Prvních 14dní to šlo -měla jsem dovču, pak jsme se s manželem střídali, ale Amee se vyčůrala venku, umyla jsem ji packy a za každou cenu se musela vyčůrat na zelený chlupatý koberec. Když už nenápadně šla po schodišti na chodbu kde je ten koberec tak jsem ji odnášela ven. Pochopila to ve 4 měsících! I kocour pochopil rychleji že má u dveří zakňučet.
No, snad to čůrání taky brzy zvládnem! Přijde mi, že to ví moc dobře..ale proč by chodila do toho hnusného počasí, kam ji panička furt tahá, když si může ulevit v klidu, pohodě a teple doma. Po odpoledním příchodu z práce byla postel suchá! Tak jsem zvědavá na další "úřední dny".
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 17:04   #23
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Hmmm, ja som mala to stastie ze som ju mala v robote so sebou. Inak tie curacie prechadzky ani neboli prechadzky - proste som ju na rukach vyniesla v case ked sa ma curat tam kde sa moze curat, dostala prikaz "curky", ked curla hned pochvalu a islo sa nazad. Nacurane som bez slova (s velmi vaznym vyrazom) utrela utierkou a ostrekla dezinfekcnym sajrajtom. Ak si curla od radosti so stretnutia tak som sa tvarila menej nastvano, ale skor som sa snazila mat ju vyzuranu ked som ocakavala prichod niekoho s kym sa mohla tesit. Dost rychlo pochopila ze dnu sa necura, ale este tak mesiac mi davala svoju nespokojnost s mojim spravanim (ze ju ignorujem) tak,ze naschval cvrkla, nastastie na linoleum. Za to ale vzdy "schytala", takze potom to nechala tak.
Do postele mi necurala nikdy, naopak odkedy mi vedela vyliezt do postele tak prestala sa v noci pytat uplne a vydrzala az do rana, kym som nevstala.

Drzim paste.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 22:10   #24
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default čůrání

Sašo to máš asi dost vysokou postel
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 22:24   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

čůrání se u nás dost zlepšilo,do postele se to už dlouho nestalo,ale stejně nevydrží ani v roce víc než 3-4-5 hodin. někdy má období,kdy je to v pohodě,žádná nehoda doma,pak dva dny,kdy po dvou hodinách udělá louži.chodíme i k homeopatovi po té operaci,tak jsme se shodli,že může mít i menší močový měchýř,to by odpovídalo té četnosti....ona si totiž někdy řekne a někdy ne.Do postele se mi dostala hned druhý den,co jsem si ji přivezla,to bych musela mít spací patro já ty louže ale nijak zvlášt neřeším,pronesu něco u čuněti a že by si příště mohla říct a uklidím to...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 22:26   #26
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Do postele mi necurala nikdy, naopak odkedy mi vedela vyliezt do postele tak prestala sa v noci pytat uplne a vydrzala az do rana, kym som nevstala.

Drzim paste.
....jooo, to u nás právě zprvu fungovalo taky, proto jsem ji do postele také brala (krom toho, že tak byla docela zvyklá a člověk se vyspal o 100%lépe).
Dali jsme igelit a zatím drží
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 23:11   #27
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Postel nie je z najnizsich a Frei sa do nej najprv nejak netahala... Ale zacala do nej liezt dost skoro, takze naozaj vydrzala celu noc uz ako male stena, az som sama bola prekvapena. Rano to sice znamenalo ze ked som sa zobudila, musela som najprv lezat a prebrat sa tak, akonahle som si sadla, tak curacia reakcia bola spustena. No, nastastie sme v rodinnom dome a aj ked som na poschodi, tak sme to stihali v pohode.
Ale je fakt, ze Frei sa velmi skoro zacala pytat ked chcela, a dokazala sa pytat velmi vehementne - raz mala hnacku a po piatom kakani som jej uz neverila ze nieco moze mat v sebe ale aj tak vydrzala par minut pytania nez to pustila na linoleum. Takze Frei je ten kladny extrem.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 13:36   #28
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ja som mala stena doma az od 4 mesiacov, takze toto prvotne curacie obdobie ma obislo, hoci vyrastala v koterci, kazdopadne napr. pred ocakavanou prijemnou navstevou ani curacia prechadzka nepomohla, stale nieco uslo
no a mozno sa to bude zdat niekomu drasticke a nie vhodne, ale na noc som jej nedavala vodu.. po veceri sa napila a koniec (to som ale zacala kvoli tomu, ze si v noci chodila hadzat misku s vodou, ci tam ta voda bola alebo nie )
takze ja by som nemala problem obmedzit tu vodu aj cez den, ked viem, ze som v praci dlhsie.. pocuranie sa tym sice neobmedzi, ale zmensia sa aspon mlacky
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 13:51   #29
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
ja som mala stena doma az od 4 mesiacov, takze toto prvotne curacie obdobie ma obislo, hoci vyrastala v koterci, kazdopadne napr. pred ocakavanou prijemnou navstevou ani curacia prechadzka nepomohla, stale nieco uslo
no a mozno sa to bude zdat niekomu drasticke a nie vhodne, ale na noc som jej nedavala vodu.. po veceri sa napila a koniec (to som ale zacala kvoli tomu, ze si v noci chodila hadzat misku s vodou, ci tam ta voda bola alebo nie )
takze ja by som nemala problem obmedzit tu vodu aj cez den, ked viem, ze som v praci dlhsie.. pocuranie sa tym sice neobmedzi, ale zmensia sa aspon mlacky
No, přiznám se, že už mě to také napadlo, ale přijde mi to opravdu už moc. Přeci jen, Sofča pije, když má žízeň a evidentně je jí docela často vedro (třeba teď v práci-v kanclu)....a taky je vidět-aspoň mi to tak přijde, že se někdy opravdu snaží vydržet-louže je obrovská. Ale jindy, právě i když jsem doma..si prostě tak čůrne - není to pár kapek ale není to ani onen Bajkal..Misky naštěstí nepřevrací..snad proto, že jsou keramické.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 14:54   #30
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

Proboha vodu jí nikdy neber. tu by měla mít vždycky k dispozici! Tělo je ze 70% voda, tak se tím řiďme. Když převrhává misku, tak jí připevnit, ale ne ji sebrat. To můžete misku na jídlo, ale ne na vodu...
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 17:22   #31
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Hmmm, ja som mala to stastie ze som ju mala v robote so sebou. Inak tie curacie prechadzky ani neboli prechadzky - proste som ju na rukach vyniesla v case ked sa ma curat tam kde sa moze curat, dostala prikaz "curky", ked curla hned pochvalu a islo sa nazad. Nacurane som bez slova (s velmi vaznym vyrazom) utrela utierkou a ostrekla dezinfekcnym sajrajtom. Ak si curla od radosti so stretnutia tak som sa tvarila menej nastvano, ale skor som sa snazila mat ju vyzuranu ked som ocakavala prichod niekoho s kym sa mohla tesit. Dost rychlo pochopila ze dnu sa necura, ale este tak mesiac mi davala svoju nespokojnost s mojim spravanim (ze ju ignorujem) tak,ze naschval cvrkla, nastastie na linoleum. Za to ale vzdy "schytala", takze potom to nechala tak.
Do postele mi necurala nikdy, naopak odkedy mi vedela vyliezt do postele tak prestala sa v noci pytat uplne a vydrzala az do rana, kym som nevstala.

Drzim paste.
Quote:
Originally Posted by Trepifajxl View Post
Proboha vodu jí nikdy neber. tu by měla mít vždycky k dispozici! Tělo je ze 70% voda, tak se tím řiďme. Když převrhává misku, tak jí připevnit, ale ne ji sebrat. To můžete misku na jídlo, ale ne na vodu...
Vždyť jo! Vody má víc než dost..denně vypije tak 2plné misky (dospělácké)...To jen, že člověka napadne lecos. Neberu jí ani jídlo ani vodu..to bych ji rovnou nemusela dávat vůbec nic a bylo by vyřešeno uplně
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 00:17   #32
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ale napriklad tym obmedzenim vody na noc sa da pekne odsledovat, po akom case po vypiti urciteho mnozstva (po veceri aj cela miska) potrebuje stena curat, resp. mu to "ujde", a podla toho sa zariadit
kazdopadne konkretne curanie do postele to tazko vyriesi
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 22:23   #33
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
ale napriklad tym obmedzenim vody na noc sa da pekne odsledovat, po akom case po vypiti urciteho mnozstva (po veceri aj cela miska) potrebuje stena curat, resp. mu to "ujde", a podla toho sa zariadit
kazdopadne konkretne curanie do postele to tazko vyriesi
..postel jsme zatím vyřešili. A co se normálního čůrání týče..nepřijde mi, že by to bylo o tom, jak často chodíme, ale zkrátka protest..nebo stres(po 2h venku, se mi při 5min zavření vyčůrá...). Navíc, i kdybych zjistila, po jak dlouhé době konkrétně potřebuje vyvenčit, nebude mi to nic platné, když jsem v práci..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 09:11   #34
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Spíš než protest se asi fakt jedná o nervy. Máme to doma taky a je to prostě smolík, ale je zajímavý, že když ho odložim venku, je to OK. Když ho opustim někde v budově (nejlíp tak, že mu jdu udělat krmení), tak po prvních dvou minutách už je tam louže jak vyšitá.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 11:26   #35
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Spíš než protest se asi fakt jedná o nervy. Máme to doma taky a je to prostě smolík, ale je zajímavý, že když ho odložim venku, je to OK. Když ho opustim někde v budově (nejlíp tak, že mu jdu udělat krmení), tak po prvních dvou minutách už je tam louže jak vyšitá.
Ok, tak by ale pokračovala v "loužování" za dveřma..jak to dělala do toho minulého víkendu..a ne do postele ne? A taky by to dělala od začátku..a ne až teď (obecně s čůráním hned za dveře hned po opuštění)...Normálně a i na začátku-kdy byla doma sama kvůli práci, tak čůrala různě po pokoji...Teď už ví, že se vrátím, a ne vždy je to na dlouho..Nevím, každopádně-postel mám jen jednu a na zemi spát nehodlám. Odložení venku nedáváme vůbec (stejně jako v jiné budově, než v pokoji doma-to vyvádí ještě víc). Navíc už začíná skákat po dveřích a škrábat je..
...mimo téma: Arísek je parádní..brzy snad budou fotky na netu..snad budu večer na ICQ. Jsem zvědavá, co vy:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 11:31   #36
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ono když chce jít člověk například nakoupit, tak to nejde jinak než nechat ho před Billou Sice chvíli ňafe, ale když jdu zpátky, tak je zticha a sedí On ví, že se vrátím, jen jde o to kdy. Když nemusím, nenchávám ho samotnýho a když to jde, dám ho někomu na chvilku na pohlídání. Prostě pomalu se učí samostatnosti a už mu to celkem jde a snad to bude čímdál lepší.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 12:35   #37
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ono když chce jít člověk například nakoupit, tak to nejde jinak než nechat ho před Billou Sice chvíli ňafe, ale když jdu zpátky, tak je zticha a sedí On ví, že se vrátím, jen jde o to kdy. Když nemusím, nenchávám ho samotnýho a když to jde, dám ho někomu na chvilku na pohlídání. Prostě pomalu se učí samostatnosti a už mu to celkem jde a snad to bude čímdál lepší.
Jo,tak nechat Sofi před obchodem se bojím, ale to je moje vlastní stíha..ale už si to zkusila-v sobotu s Darlin a Mašké. Sama doma (uplně) je jen když jsem v práci, max. ve škole (což bylo 1-2x)..o hlídání víš. My nestihly natrénovat pořádně to postupné prodlužování..tak trénujem aspoň když jsem doma..jdu si třeba uvařit čaj a nechám ji v pokoji..někdy to vyjde, někdy ne. Taky když je utahaná..nebo ospalá, jde to o moc lépe. V Mělníku ji nemám komu dát na hlídání..a taky nechci, aby byla až tak velký závislák.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 13:11   #38
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

njn Akkon už postupně zjišťuje, že mu nezbyde nic jinýho než vydržet, ale až mi skončí zkouškový, bude na něj zase hafec času, tak potom mu to vynahradim.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 13:18   #39
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja osobne bych stene a vlastne ani dospeleho psa pred obchodem nenechavala.nehlede na to,ze psi se kradou,ale hlavne proto,protoze nikdy nevite,kdo pujde kolem a co vasemu psu udela. staci,aby si decka hraly a hodily petardu a pes ma zadelano na strachovou reakci z petard apod a clovek ani nevi proc. nebo ho muzou drazdit klackem,co ja vim,lidi jsou divni.....kdyz potrebuju nakoupit,jdu bez cuby,kterou necham doma.na samostantosti musime ted zapracovat,pritel je ted doma uz druhy tejden a nez pude do prace,je treba ji zvykat,ze tam nebude furt s nekym....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 13:29   #40
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Inak s tym odkladanim vonku - ono je to podla mna velmi dobra vec, aj ako priprava na bonitaciu. Sranda je ze Frei pri obchode vzorne sedela alebo lezala (bez povelu, mohla si zvolit aku polohu chcela), ale jak som zavrela dvere v robote (alebo aj doma) z opacnej strany tak vrestala jak pominuta... Brat psisko na nakup alebo do videopozicovne alebo na postu je vyborne aj z hladiska socializacie, vzdy sa tam najde niekto nadseny steniatkom/vlkom a uz je hladkanie a chvalenie...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org