Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2012, 16:44   #1
evel
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 56
Default MIŚKA - szczenię z potencjałem dla mądrych ludzi - szuka domu!

Wiem, wiem. Miśce daleko do wilczaka... Być może jednak ktoś się zakocha w tym prawie-że-ONku

***

Historia Miśki jest niezbyt optymistyczna. Ta mała kulka sporo już przeszła - najpierw życie na cmentarzu w stadzie innych psów, później dwie nieudane adopcje. Miśka jest bowiem szczeniakiem, który od człowieka oczekuje czegoś więcej, niż tylko podania miski, krótkich spacerków i podrapania za uchem.

Nie ulega wątpliwości, że Miśka potrzebuje szkolenia. Moim zdaniem ten pies to nieoszlifowany diament. Świadczy o tym choćby fakt, że nieuczona podejmuje przedmioty i je nosi, nie mamla, nie pożera - po prostu z wielkim skupieniem nosi. Aportuje piłeczki i patyki, aczkolwiek trzeba by doszlifować oddawanie aportu przewodnikowi. Na lince ma odwołanie na 90%. Bez linki zresztą też (nie wiem jakim cudem, ale linka się odpięła a zawołana Miśka jak gdyby nigdy nic przybiegła radośnie do nas).

Miśka potrzebuje jednak pomocy człowieka, żeby wykorzenić złe nawyki. Po pierwsze, trzeba popracować nad nauką czystości. Po drugie, pojawiają się u niej problemy socjalizacyjne - Miśka potrafi oszczekać basem jakąś podejrzanie (według niej) wyglądającą osobę, jednak to akurat jest mały problem, bo zachowanie takie można łatwo przerwać i przekierować sukę na coś innego. Gorzej jest z psami - Miśka na psy ryczy jak trąba jerychońska, chociaż przy bliższym kontakcie podejmuje z nimi zabawę. Myślę, że przydałoby jej się baaardzo szkolenie w obecności zrównoważonych psów - odwrażliwianie, przekierowywanie emocji.

Z kotami Miśka dogaduje się całkiem dobrze - w lecznicy, gdzie obecnie przebywa, nie dochodzi między Misią a kotami do większych nieporozumień.


Podsumowując:

Miśka jest niespełna półroczną sunią. Wyrośnie z niej prawdopodobnie jakaś wariacja na temat owczarka poniemieckiego Mieszka obecnie w klinice lubelskiego Animalsa. Jest zdrowa, aktywna, wesoła, ciekawska. Toleruje koty. Nad jej stosunkiem do psów i obcych ludzi trzeba popracować, jednak suka uczy się chętnie i szybko. Przywołanie jak na takie warunki ma świetne. Pięknie podejmuje i nosi różne przedmioty.

Adopcja pod warunkiem umowy adopcyjnej oraz sterylizacji (w klinice, gdzie obecnie Misia mieszka - zabieg w promocyjnej cenie).

Jeśli ktoś szuka aktywnego towarzysza, z którym chciałby popracować (być może na początku pod okiem dobrego trenera), a najlepiej spróbować sił w różnych psich sportach, to ja serdecznie polecam

A teraz foty. Miśka jako mały smarkacz:




Miśka jako trochę większy smarkacz:




Oraz Miśka wczoraj:








Tu w miarę widać jej wielkość (ja mam jakieś 178cm wzrostu ): https://lh5.googleusercontent.com/-1...0/DSC_0160.JPG

Kontakt do mnie:
- PW
- mail: [email protected]
- telefonicznie - numer podam zainteresowanym via @ bądź pw

Last edited by evel; 10-03-2012 at 16:47.
evel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org