Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-06-2007, 20:32   #1
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default Zopar otazok - ake teplo vydrzia nasi hafani? a na aku dobu?

1. hnusne leto je tu, nase prve.. ake teplo vydrzia nasi hafani? a na aku dobu? lebo na mna je prihoruco, tak chodime von az vecer.

2. v suvislosti s teplotami.. mala nie je velmi nadsena, ked rano dostane maso.. teda myslim, ze nic proti nemu nema, ale cely den je potom ako ovalena.. a my tiez nezvykneme jest na ranajky vyprazane tazke jedla.. ake ine ekvivalentne jedlo by som jej mohla davat? na urovni riadnej krmnej davky..

3. stale to teplo.. to bude cele leto len spat a spat?

4. pes v noci sam doma (v byte).. zvladne to casom a bude to v pohode, alebo mam mat "opatrovatelku"? (mozno budem mat v praci nocne)

5. moja fena nechce vonku pit, trochu si lizne ale naliga sa vody, az ked sa vratime domov.. nevadi to? pri tychto horucavach..

zatial vsetko, dik za postrehy a rady

Liv
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2007, 10:42   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Cau,

ja neviem co sa stazujes na teplo, lepsie ako pluste podla mna... ;o)

Ale nie o tom som chcela.

1. Hafani znesu dost. Najma ak ma k dispozicii tien a trochu vetrika. Chodit von az vecer je podla mna rozumne, ja to tiez tak robim, ked pridem z prace tak si len vonku curne a na riadnu vychadzku ideme az okolo pol osmej

2. Normalne maso nie je takze, ved jej ho nevyprazas, ci hej ;o)? Ovalena bude v teple tak ci tak, a ak sa nazere, aspon sa jej lepsie spi.

3. Aj tak cely den vacsinou spi... Aj ked je zima. Pes proste vela spi.

4. Lepsie ked sa nauci uz v mladom veku ze proste sa obcas stane ze je sama. Mojej ked odchadzam vecer niekde prec tak dam riadnu kost, nech sa zabavi. Ale aj tak ma podozrieva ze sa idem vencit s jej kamaratmi a ju nechavam nespravodlivo doma.

5. Nepije z kaluzi, alebo z misky ktoru mas so sebou? Resp. z flasky? Ak nepije z kaluzi bud rada. Ak ti nechce pit z flasky, tak jej skus doma do misky liat z flasky, nech sa nauci z toho pit. Ale pokial si aspon trochu vonku lizne tak by to malo byt OK, oni nie su take blbe ako obcas vyzeraju, takze by som sa spolahla ze proste nema az taku silnu potrebu pit.

Inak ked je takto teplo, ja sa s mojou rada blbnem vo vode, bud vonku, alebo na zahrade vytiahnem velky lavor plny vody a potom sa spliechame navzajom. Alebo na cvicaku ju oblievam vodou z flase, ak ju len tak prskam tak to berie ako hru a neuteka pred vodou (z hadice vodu nechce).
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 16:36   #3
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

vdaka za odpovede.. no ja mam radsej pluste ako predstavu tohto leta, ktore nas caka

doplnim a pridam dalsie

5. napije sa z flase aj z misky, ale len si raz lizne za par hodin.. vidim na inych psoch, ze zakazdym ked idu okolo misky, tak sa napiju.. no aj my travime takmer kazdy den prechadzku pri rieke, tak tam to zrejme dobehne do vody v takomto skupenstve je salena

pome dalej

6. ako trestate tie potvory, ked ocividne vedia, ze nieco nemaju spravit, a aj tak to spravia? nezda sa mi, ze by islo o "nerespekt" ale obcas sa stane, ze to fakt prezenie (naposledy rovno pri mne vyskocila na kuchynsku linku a z pekaca chmatla kuraciu nohu.. este som sa ani nenadychla na nejaku reakciu uz ju ligla a isla na miesto - heh tam si odpykava "trest a ignoraciu" a tam uz nedostane bitku)

7. ako vychovat.. rodicov ked prideme na navstevu, je to katastrofa.. "nie, nekuskaj ma, ty jedna.. au au.. neskac bambulka" a potom ja dostanem krik, ze po nich skace a su celi doskriabani

"mami, nedavaj jej od stola, uz sa jej nezbavis.. ked vylozi hlavu na stol, prask po papuli" .. "ty sadistka.. no co je, macko usko, nic pre teba nemam.. no dobre, pozri co ti dam.."

ako ich presvedcit, ze sa nepohnu dalej, ak nebudu aj oni "sadisti"?

tolko zatial
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 17:01   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie
5. napije sa z flase aj z misky, ale len si raz lizne za par hodin.. vidim na inych psoch, ze zakazdym ked idu okolo misky, tak sa napiju.. no aj my travime takmer kazdy den prechadzku pri rieke, tak tam to zrejme dobehne do vody v takomto skupenstve je salena
No tak to by som sa spolahla ze proste nema potrebu. Ono ten vlk v tundre tiez nema vzdy kazdy kilometer potocik...

Quote:
Originally Posted by Mackie
6. ako trestate tie potvory, ked ocividne vedia, ze nieco nemaju spravit, a aj tak to spravia? nezda sa mi, ze by islo o "nerespekt" ale obcas sa stane, ze to fakt prezenie (naposledy rovno pri mne vyskocila na kuchynsku linku a z pekaca chmatla kuraciu nohu.. este som sa ani nenadychla na nejaku reakciu uz ju ligla a isla na miesto - heh tam si odpykava "trest a ignoraciu" a tam uz nedostane bitku)
Juuj... No asi sa nenadychovat ale fyzicky ju sejmut. Vie ze nesmie, znamena ze netreba kricat fuj, rovno trest. Ak ju mas na dosah, tak buchanec, alebo ak sa podari tak chmatnut vo vzduchu, chvilu hore podrzat, potom na zem, pritlacit, proste ako ked velky vlk sejme maleho. Ak nie je nadosah, tak po nej hod co mas v ruke alebo poruke. Pripadne jej nachystaj pascu a bud pripravena. Reaguj uz ked vydis ze sa chysta, ale nie hlasom, ale fyzicky, pripadne obe naraz.
Ale pozor, ak naschval spravi nieco co vie ze nesmie ked sa nudi, alebo ziada tvoju pozornost, tak to treba naopak ignorovat, ak na nu nakricis, dosiahla co chcela - ma tvoju pozornost.

Quote:
Originally Posted by Mackie
7. ako vychovat.. rodicov ked prideme na navstevu, je to katastrofa.. "nie, nekuskaj ma, ty jedna.. au au.. neskac bambulka" a potom ja dostanem krik, ze po nich skace a su celi doskriabani
S rodicmi je to tazke. Ak zijes s nimi, velmi tazke. Ak nezijes, tak najtvrdsim riesenim je zakaz pristupu. Kamoska to musela urobit, ked jej mama nerespektovala jej zelania ohladne vychovy jej deti. System - ked ma nechces v tejto veci posluchnut, nebudes mat aspon prilezitost neposluchnut. To rodicov mozno urazi ale v konecnom dosledku si uvedomia, ze ty si samostatna bytost a musia aj oni respektovat tvoje zelania.
Ak s nimi byvas, tak jedine co sa da je povedat im, ze si za to mozu sami a ze ak mas mat zodpovednost, tak musis mat aj pravomoci. Pripadne daj ako priklad seba - ked teba vychovavali, museli robit to a to, alebo to nerobili a teraz maju co chceli...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2007, 16:00   #5
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
S rodicmi je to tazke. Ak zijes s nimi, velmi tazke. Ak nezijes, tak najtvrdsim riesenim je zakaz pristupu. Kamoska to musela urobit, ked jej mama nerespektovala jej zelania ohladne vychovy jej deti. System - ked ma nechces v tejto veci posluchnut, nebudes mat aspon prilezitost neposluchnut. To rodicov mozno urazi ale v konecnom dosledku si uvedomia, ze ty si samostatna bytost a musia aj oni respektovat tvoje zelania.
Ak s nimi byvas, tak jedine co sa da je povedat im, ze si za to mozu sami a ze ak mas mat zodpovednost, tak musis mat aj pravomoci. Pripadne daj ako priklad seba - ked teba vychovavali, museli robit to a to, alebo to nerobili a teraz maju co chceli...
Ahoj,

v tomhle bodě nesouhlasím úplně se saschiou. Přerušit kontakt s přáteli kvůli výchově psa je až fakt to krajní řešení. Zvlášť v případech, kdy ty přijdeš k rodičům na návštěvu, není problém chování tvého psa problémem tvých rodičů, ale tvůj.
Pokud pes při vítání skáče, je na tobě, abys ho to odnaučila. Tvým rodičům můžeš akorát tak poradit, aby si při vítání sedli na bobek, pak po nich nebude pes skákat.
To, že si chce vzít ze stolu nějaké jídlo a drze tam cpe hlavu, je taky hlavně tvůj problém (zvlášť na návštěvě). Pes si to nesmí dovolit, pokud mu to ovšem nepovoluješ doma. To pak nerozliší, kdy smí a kdy nesmí. Odlož psa na místo (nebo třeba k tobě k nohám, to je jedno) a nech ho tam ležet. Když se zvedne, je to špatně a znovu lehnout. Časem pes přijde na to, že když jíš, je to vlastně hrozná nuda a nebude si tě při jídle všímat.
Jediné, s čím můžeš vychovat rodiče je to, aby ti psa nekrmili (je to dost často boj s větrnými mlýny). Pokud se to nedaří, můžeš zkusit jen odnaučit psa, aby si od nich nic nevzal. To je sice běh na dlouhou trať a nefunguje 100%, ale dá se to zvládnout aspoň tak, že v tvé přítomnosti si pes od cizího nevezme.

Postupů, jak odnaučit psa skákat při vítání nebo brát si žrádlo od cizího, je určitě mnoho. Pokud budeš chtít, dej vědět a napíšu ti, co fungovalo u mého hafana. Nemám patent na rozum, ale třeba ti to pomůže
Hlavně s tím skákáním bych na tvém místě udělal něco co nejdřív, protože až bude mít tvoje fenka třicet kilo a přes 60 cm v kohoutku, bude už pozdě vysvětlovat kamarádovi, kterého potkáš ve městě, že ta tlapa na rameni byla jen náhoda a ta skvrna není zas tak velká a vlastně není skoro vůbec vidět.

Hodně štěstí s výchovou

Zdeněk
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2007, 01:22   #6
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

>Saschia< - tak posledne dni je Haator viac na chrbte ako na nohach.. preventivne takto riesim vsetky potencialne neziaduce situacie, nervozita bokom, kricanie tiez, tak uvidim.. zatial sa mi zda, ze aspon to pribiehanie pri privolani je take rozhodnejsie (alebo zeby to bolo stopovackou?), v interieri si este musim pockat na nejake vyraznejsie zmeny..

no nase navstevy rodicov trvaju aj zopar dni, a aj ked "nie" je zo strany Haator pochopene jasne, nasledne suslave "ty macko usko, ty tak skaces po mne, ty jedna" nedava sancu tam som to jasne povedala - nema skakat? nepodporuj ju v tom.. dalej neriesim kazdopadne ma celych 6 ludi, ktorych sa neboji a skace po nich, takze im staci vtlct do hlavy, nech ju nepustia hore

>Ghost< - to privitavacie skakanie obmedzujem ako to len ide, nedavam sancu (stlacim jej hlavu dole, ked sa blizi odraz a privitam sa az po chvili, ked prestane chciet skocit - ale musim cupnut, lebo jej ide zvycajne len o to, aby mi oblizla nieco na xichte ) heh a uz sme na 28 kilach a 62 cm takze da to chvilu zabrat skrotit ju.. samozrejme sa tesim na vsetky alternativne rady a skusenosti.. a som si vedoma toho, ze vsetko chce cas a trpezlivost..

co sa tyka strkania nufaka na stol, zistujem, ze je to nieco ako detska zvedavost a syndrom "idem si po lese a tu zrazu volne pohodena salama" tak musim viac zapracovat.. a zase ja jej dovolujem brat si jedlo od "cudzich", lebo sa tesim, ze k nim vobec pride, ak pride.. dufam, ze mi to nenarobi viac skody ako uzitku, ale je to jediny sposob ako ju dostat blizsie k cloveku ci nejake vrazednemu stroju (bike, furik, vozik, kopa dreva...)

(oj oj burka, zatial off)
Mackie jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org