Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2008, 01:20   #1
baby83
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Banská Bystrica
Posts: 12
Default Zlomene srdiecko (Bella od Starkej) :o(

musim sa s vami podelit o jeden s najhorsich uderov od mojho zivota.vcera moja milovana Beluska zahynula pri auto nehode.je mi na umretie a cela moja rodina place so mnou.Po krasnom roku ktory bol pre mna jeden s najkrajsich, k comu nemalou mierou prispela Belka prisla takato hrozna udalost.je mi hrozne... tolko planov a zrazu toto.mam slzy v ociach ale chcel som sa podelit aj o takuto hroznu udalost ( "BOL" to najlepsi psicek akeho som kedy videl a asi sa budem z toho dlho spametavat.kto ma bude vyzerat ked pridem domov?? je hrozne pozriet z okna a nevidiet ju na dvore.neprajem to naozaj nikomu ( prepacte ale musel som to napisat...mozno mi poradite ako to prekonat.
baby83 jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 01:21   #2
baby83
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Banská Bystrica
Posts: 12
Default

http://fotoalbumy.azet.sk/trdlo600/b...9=17779d49ba98
baby83 jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 02:42   #3
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Chudáček Bellka. Kouknul jsem na fotky a připadal jsem si, jako by to byl focený můj Ramon. Veškeré zbarvení a to bez vyjímky je celý on. Když jdeme spolu na procházku, tak chodívá na volno. Do silnice nechodí a když má snahu přece jen jít do té silnice, stačí ho oslovit a zastaví se. Na tu bolest je těžká rada a věřte, že to bude bolet i za několik let. Osobně mám 3 velké pesany už delší dobu. Když mi umřela fenka Nancy (sice to nebylo ČsV) na stáří, tak to bolelo taky. Bolí to do dneska, i když je tomu už 3 roky. Byl to můj nejposlušnější pesan, teda teď s tou poslušností ji nahradila další fenka, ale stejně, když si na Nacy vzpomenu, tak to stále hodně zabolí. Mně osobně aspoň trošku pomohlo to, že mi zůstali další pesani, kterým se člověk musí věnovat. Doporučil bych pořídit si štěňátko. Sice to bolesti nezabrání, ale aspoň ji trošičku zmírní a otupí.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 03:42   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, mne je to tiez velmi luto... Musi to byt hrozne, prist o tak mladeho psika. Viem ze to lahko nepreboli ale myslim, ze ako napisal Zdenek, najlepsim liekom je nove stena. Umozni ti odviest pozornost od bolesti a naopak viac spominat na Belku s radostou, pretoze ti vela dala. Viem to podla seba, kym som nemala dalsie stena, stale som nechela spominat na Kei, lebo mi bolo furt do placu.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 09:53   #5
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Souhlasím se Zdeňkem a Sašou. Znají to všichni, kdo o psa už někdy přišli. Nejlepší lék je pořídit si co nejrychleji nové štěně. Sice to nezmírní bolest z toho, že jsi o jednoho psího kamaráda přišel (tu zmírní jen čas), ale odvede Tě to od černých myšlenek - prostě Tě nové štěňátko zaměstná a jako protiváhu ke smutku přinese zase nové radosti.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 11:23   #6
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

S tím souhlasím taky,když jsem přišla o 10 letého německého ovčáka ,taky to pro mne byla veliká rána ,byl mi vším. Zařekla jsem se, že jinýho psa nechci,že žádný pes nebude jako on.Byla jsem jako tělo bez duše.Uběhli 3 roky a já si pořídila psa z útulku ,vnesl mi do života nový nádech ,nahradil mi psa předešlého a ulehčil mému trápení.Pak jsem si pořídila další štěně a musím říci ,že je s nima taková legrace ,že mi to dnes už ani tak nepřijde.Mám ho stále ve svém srdci .A tyto dva rošťáci mi usnadňují přejít přes jakýkoliv problém,nemám tak čas ani šanci se s něčím trápit. Oni to zřejmě vycítí a dělají takový blbiny ,že se trápit prostě nejde.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 19:12   #7
baby83
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Banská Bystrica
Posts: 12
Default

dakujem vam za povzbudive riadky a oznamujem ze uz mam zajednane nove steniatko a som v hroznom ocakavani a strasne sa tesim! dufam ze mi pomoze zabudnut na Belku. v sobotu si ho idem zobrat ma 7 tyzdnov a je to sucka, meno este neviem potom vam poslem foto
dakujem Palo
baby83 jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2008, 20:35   #8
baby83
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Banská Bystrica
Posts: 12
Default ahojte

ahojte.tak som sa konecne pripojil (nejak sa mi sem nedari pripajat)
no uz mam noveho psicka a je to poriadny zivel!!heh cela rodina mame dokusane ruky ) a potrhane vsetky teplaky.cez velku noc sem dam aj foto Vola sa Herka a je prekrasna -aspon podla mna! PS :kedy ma prestane kusat??? lebo uz ma poriadny stisk v papulke a tie ostre zubky mam otlacene vsade!!hehe Palo
baby83 jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2008, 21:12   #9
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Smile

PS :kedy ma prestane kusat??? lebo uz ma poriadny stisk v papulke a tie ostre zubky mam otlacene vsade!!hehe Palo


Amíčkovy je 11měsíců a kouše mě pořád a když si ho nevšímám tak mě štípne do zadku :-)),vezme klacek do tlamy a svýma očima říká: Pojď si se mnou hrát.jeho hry na kousanou jsou ale nejoblíbenější :-)).
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2008, 00:53   #10
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Pesani bývají dosti kousaví. Mně osobně pomohlo to, že když mně chtěl kousnout do ruky, tak jsem se nebránil, ale nastrčil mu pěst. V momentě, kdy se mu talmička uzavírala ke kousnutí, jsem vystrčil ukazováček tak, že ho měl v krku. Nebolí ho to, ale je mu to dosti nepříjemné. Okamžitě od svého záměru kousnout upustí. Když se mu takhle nedovolí kousnout, brzy ho to přejde. Tato metoda platí na všechny druhy psů. Dnes mne Ramon maximálně chytne za rukáv a to jen tehdy, když mne vyzývá ke hraní nebo když mine chce někam dovést a ukázat mi něco. A to je ještě velmi opatrný, aby mi neublížil. Štěňátka nemají cit, kolik můžou stisknout a musí se to naučit. Při jejich ostrých zoubkách je to doopravdy moc nepříjemné.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2008, 10:13   #11
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Cau no to je super. Ked ti nevadi kusanie ale iba sila stisku, tak najlepsie je tvarit s ze ta to sraaasne boli. Frei tiez zjemnila ked sme jej pri zuzlani ruky masirovali podnebie. Len musis mat pritom ruku spravne otocenu.
Drzim paste s malym vituzom!
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2008, 15:22   #12
baby83
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Banská Bystrica
Posts: 12
Default hee

som bol na alergologii lebo som chory a robili mi testy )) ukazal som tu dokusanu ruku tak doktorku skoro vystrelo!!a hned spustila!"to mam najradsej ked sem chodia ludia ze maju alergiu a popritom si po dome pustaju psov,macky a podobnu haved" skoro som jej vylepil-len som chcel tie testy tak som sa zdrzal! hehe nastastie nemam alergiu na chlpy ale na pele!!!
Takteda idem skusat ten prst a ked to nepomoze -mmate este niekto nejake napady???
baby83 jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2008, 16:32   #13
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Zatím je to malé štěňátko, tak opatrně. Já to začal nejdřív od 3 měsíců a vždy to zabralo. Zabírá to doopravdy u všech pesanů, už to ode mne zkoušelo více lidí a pochvalo si to. Prst musi jít volně do krku, jako byste chtěl, aby vyzvracel, když něco špatného sní. Přitom se musí dávat pozor, aby nedošlo k žádnému poranění. Štěněti se sice navalí a to ho donutí nekousnout. Brzy zjistí, že to dělat nemá.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2008, 17:08   #14
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

teda mne nekousalo nijak bolestivě žádné štěně, ani Dayen nekouše, a to nemusím používat drasťáky pochybného původu a účinku.
Jirdo, tvou radu si může dovolit aplikovat zkušený kynolog který pozná, co si ke psu může dovolit. Kupodivu, takový to nikdy neudělá... tohle co píšeš považuji za blbost, kterou se dá př troše smůly a špatného načasování leda zkazit pes
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2008, 22:35   #15
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

O jakém načasování mluvíte? Copak kousání (nemyslím cílené kousání), či jakékoli prostředky proti tomu se plánují? Plánujete i to, když je potřeba psa vyzvracet? Jedná se o stejný způsob, jen není dotažen dokonce. Není cílem dosáhnutí toho, aby pes zvracel.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 12:41   #16
jacklack
Junior Member
 
jacklack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Dvůr králové n/l
Posts: 16
Send a message via ICQ to jacklack Send a message via Skype™ to jacklack
Default

S tím souhlasím,nám umřela fenka Čsv bylo jí téměř 14 let a byla naprosto ůžasná.
hned jsme si pořídily štěně bolest po strátě to hodně zmírní.
jacklack jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 13:34   #17
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Prstu v krku bych se fakt nebál, pokud to samozřejmě nedělá magor :-). Mám 3,5 měs. štěndo a když mi venku něco zobne, dělám to co jsem dělal Agyrovi ... bez milosti mu nacpu ruku do tlamy a prstama mu to vymetu ven, klidně až z krku. Má to dvojí efekt, zbavim ho "dobroty" kterou si sám vzal (stejně tak když něco šlohne doma) a je mu to nepříjemné ... což sice moc nepomáhá, udělá to znova ))), ale je to defakto fyzický trest jako je vytahání za kůži na krku. Můžete mne za to pranýřovat, ale je fakt, že jsme mu takhle před týdnem vytáhl až z krku 5cm dlouhou, velmi ostrou kost kterou chtěl spolknout najednou, protože věděl že to nesmí....
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 13:41   #18
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Dovedu si představit jak Ti je. Já, přestože už mám dva měsíce štěndo, stejně občas brečim nad fotkama. Agyra jsme si "převezli" z Malé Fatry do Krkonoš, abychom ho mohli pohřbít na našem oblíbeném místě a jezdíme tam za nim a najaře tam pojedem zase, i se štěndem. Umřel skoro ve 14 letech a to se se psem jeden hodně sžije a ta ztráta je nenahraditelná ... i když jsem ji čekal.
Teď je jen na mně, abych si s novým štěndou vybudoval jemné nuance komunikace jako jsem měl s Agouškem. Hezký je na tom to, že to přijde časem samo a hrozný zas to, že člověk se sžívá a sžívá, je to čim dál těsnější ta sepjatost a pak pesan odejde.... hodně štěstí
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org