Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-06-2008, 15:37   #1
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default Trochu od tématu - Brad Šedý samotář

Dobrý den, nebude to tak úplně přímo k věci ale jen pro Vaši informaci: Jmenuji se Lucie Kudrnová a měla bych být majitelkou Brada Šedého Samotáře. Měla bych být píši proto, že bez mého souhlasu moji rodiče darovali panu Fabiovi Casellimu, v doprovodu pana Karla Hartla, mého psa!

Abyste tomu rozuměli, pes byl fixovaný na mě, mě poslouchal, venku chodil bez vodítka a nikdy nebyl žádnej problém, ale rodiče nerespektoval a oni se mu radši nepletli do cesty, když na ně třeba zavrčel. Na mě to teda taky jednou zkusil, ale to bylo poprví a naposledy co to udělal a skvěle nám to spolu klapalo, psy nenapadal, prostě výbornej pes. Matku ale pokousel a ta se teda rozhodla že ho dá pryč, ikdyž já sem jí to zakázala a chtěla sem i s pesanem odejít z baráku. To jsem ale nestihla protože pan Hartl s panem Casellim si bez mé přítomnosti psa odvezli. A možná proto že je mi 21 (v té době mi bylo dejme tomu 19), tak nikomu nevadilo že psa nepředal jeho majitel, uvedený v papírech což jsem já. Rodiče dostali krásnou brožurku Passo del Lupo a aby toho nebylo málo pro jistotu pan Hartl uvedl prapodivné údaje o novém "jakože" majiteli panu Casellim. Uvedl tam jméno Asellfi Fabio adresa byla Seramazzoni v Italii ale trošku jiná než má Caselli. To sem se dozvěděla ale až nedávno.
Panu Hartlovi sem cca do 2hodin potom, co si Caselli odvezl mého psa volala. Dřive to nešlo, protože jsem nemohla sehnat číslo, takže jsem volala přes informace, tam mi dali číslo do klubu ČSV, nebo tak někam to už si nepamatuju ale každopádně tam jsem o tom všem mluvila s jednou paní a ta mi dala číslo, poradila mi abych normálně nahlásila rodiče na policajti, že sama neví co by udělala jinýho, ale přece jenom jsou to moji rodiče a to jsem teda neudělala.
A když jsem zavolala Panu Hartlovi, tak mi akorát s klidem řekl že pes už bude nejspíš touhle dobou asi někde na hranicích s Itálií a že nevěděl že pes je můj. Rodiče prý vystupovali, že pes je jejich. A tím to pro něj zkončilo.
Pan Caselli zas pro změnu asi neumí anglicky a nebo neumí odpovědět na email, který jsem mu nejeden poslala...

Já se teď můžů dívat jedině na fotky a skoro každej den zkoušet hledat cokoliv, na internetu a v kynologickejch časopisech, co by mohlo souviset s Casellim a mym pejskem. Pokud se tedy vůbec dostal do Itálie. Jelikož jste všichni pejskaři zkuste si představit jakej to je pocit, nevedět co je s Vašim miláškem, jestli třeba vůbec žije, nebo si vzali jen papíry a jeho pustili někde v lese, utratili ho, nebo já nevim,a nechci už ani přemejšlet nad dalšíma možnostma a doufám že je aspoň o něj dobře postáráno. To je totiž tak to jediný, co můžu teď dělat! Nejhorší je ale to, co si myslel asi můj Brixík (neřikala sem mu Brad ale Brix), když ho naložili do auta někomu, komu ani nerozuměl, někam kde neměl svojí paničku, svýho psího kamaráda Alánka (můj druhý pejsek kříženec ČSV+NO), neměl kolem sebe nikoho a nic známého a jen si řikal PROČ???!!! Co udělal špatně?! To mi trhá srdce....
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 08:20   #2
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by kudrnovalucie View Post
. A možná proto že je mi 21 (v té době mi bylo dejme tomu 19), tak nikomu nevadilo že psa nepředal jeho majitel, uvedený v papírech což jsem já.
Rozumím tomu dobře, že hledáte psa po dvou letech?
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 10:54   #3
Tipsy
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 20
Default

Myslim, ze hlada celu dobu, teraz len uverejnila svoj pribeh. Je mi to luto, je to smutne, pre psika krute, ak teda nedopadol dobre. Ale vzdy si vravim, ze kazda minca ma dve strany, takze ktovie aky by bol pohlad vasich rodicov na vec a ostatnych zainteresovanych. Tym nechcem sa priklanat na ziadnu stranu.
Tipsy jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 11:15   #4
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Kdyby mí rodiče mě osobně udělali něco takového, když už jsem plnoletá, už bych s nimi nikdy nepromluvila. Je fakt, že s těmi svými nemám nějaké vřelé vztahy, ale ani neválčíme, ale tohle je fakt něco,co se dost těžko odpouští. Ale proč ho proboha dávali do Itálie,tomu nerozumím. Když už se ho chtěli zbavit, mohli ho darovat nebo prodat někomu v Čechách, o to jednodušší by to bylo... Umím si představit, jak se Lucie cítí, je to smutný příběh...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 11:49   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by kudrnovalucie View Post
Rodiče dostali krásnou brožurku Passo del Lupo a aby toho nebylo málo pro jistotu pan Hartl uvedl prapodivné údaje o novém "jakože" majiteli panu Casellim. Uvedl tam jméno Asellfi Fabio adresa byla Seramazzoni v Italii ale trošku jiná než má Caselli. To sem se dozvěděla ale až nedávno.
Lucie, nějak mi není jasné, kam uvedl tu adresu ? Máš smlouvu o prodeji psa ? Kde jsou jeho papíry ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 12:08   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pokud vím, Fabio si bere pro sebe krevně zajímavá zvířata, která by jinak možná byla i utracena. Nevím, jaký konkrétní problém měl tvůj pes, ani žádné podrobnosti o případu. Kdybys měla o zvíře takový zájem jak píšeš, rozjela by ses okamžitě pro něj do Itálie. Aspoň já bych to udělala. Mezi čévéčkáři je jméno Fabio (nemusíš uvádět ani přesné přijímení) notoricky známé. Určitě by ti každý řekl o koho se jedná.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 12:28   #7
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Danielo, já myslím že Fabio ve své době bral úplně všechno....To co pro něj bylo zajímavé si nechal, jinak prodal pro lidi, kteří chtěli v Itálii toto velmi moderní plemeno. Bylo jich ve své době dost...Taky jsem mu jednou nalítla. Už nikdy......
Jinak tenhle pejsek-si myslím- prožil život jako otec mnoha štěňat. Sice ne zrovna s lidmi, ale ve smečce.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 13:56   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Danielo, já myslím že Fabio ve své době bral úplně všechno....To co pro něj bylo zajímavé si nechal, jinak prodal pro lidi, kteří chtěli v Itálii toto velmi moderní plemeno. Bylo jich ve své době dost...Taky jsem mu jednou nalítla. Už nikdy......
Jinak tenhle pejsek-si myslím- prožil život jako otec mnoha štěňat. Sice ne zrovna s lidmi, ale ve smečce.
Hanko, já myslím, že chovatelé byli v té době rádi, že si jejich zbylé odchovy vzal. Každého svědomí, kam a komu své odchovy dal. Pokud jsem mluvila o psech určených na utracení, rozhodně jsem neměla na mysli malá štěňata. Držme se tedy tématu. Mě uniká smysl úvodního příspěvku. Je to "volání po psu", nebo snaha o pomluvu?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 14:17   #9
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Proč prožil?? vždyť mu má být 5let. Ale asi se s ním nikdo nemazlí.
Já bych taky jela hned za ním. Asi bych se snažila nějak zabránit přechodu přes hranice. Nevím. Teď to je jen smutné povídání.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 14:20   #10
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Jinak tenhle pejsek-si myslím- prožil život jako otec mnoha štěňat. Sice ne zrovna s lidmi, ale ve smečce.
Je mi lito, ale bohuzel nemas pravdu, pes byl dysplasicky tim padem zmizel, pry byl darovan .
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 14:27   #11
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Mě uniká smysl úvodního příspěvku. Je to "volání po psu", nebo snaha o pomluvu?
Taky mě napadla podobná myšlenka
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 15:44   #12
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

V tom případě je opravdu lepší věřit tomu, že byl darován. Dál raději ani nemyslet....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 13:17   #13
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Rozumím tomu dobře, že hledáte psa po dvou letech?
Řekla bych spíš, že psa už tak dlouho hledám! Jen sem měla trochu omezený možnosti, bydlela sem různě po kamarádech, kde se dalo... ale to neni důležitý
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 13:54   #14
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Lucie, nějak mi není jasné, kam uvedl tu adresu ? Máš smlouvu o prodeji psa ? Kde jsou jeho papíry ?
U rodičů sem jednou našla nějakej papír, kde byli iniciály,adresa atd Fabia Caselliho - tedy Aselfi Fabia, tak mi bylo jasný že je to dost divný, protože vim že Passo del Lupo = Fabio Caselli. To ale třeba moji rodiče rozhodně nevěděli ,protože třeba podle mýho otce je rozdíl mezi vlčákem a ovčákem ten, že ovčák ovce pase, zatímco vlčák je žere :-) takže jinejma slovema nevědí o psech skoro nic. No a teď bych nechtěla kecat, ale seženu ten papír ať to třeba neřeknu nějak jinak, protože mě opravdu nejde o to, abych poškodila pana Hartla, Caselliho nebo já nevim koho, ale aspoň bych chtěla vědět, co je s mým psem! Každopádně tam ale byly opsány údaje jako je adresa a rodný číslo, nebo číslo OP pana Hartla. Bylo tam něco v tom smyslu, že pes mění majitele, jede do Itálie a pan Hartl měl snad jakožto zástupce nebo tak něco pana Caselliho(Asellfiho) převzít jeho papíry, ale opravdu nechci kecat, takže do neděle seženu ten papír a napíšu co tam přesně je. Každopádně ale byl Brix čipovanej a matka někam posílala že mění majitele a bude bydlet v Itálii a určitě i na Místní úřad kvůli poplatkům. Do konce týdne to zjistím.
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 14:02   #15
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Lucie, nějak mi není jasné, kam uvedl tu adresu ? Máš smlouvu o prodeji psa ? Kde jsou jeho papíry ?
Papíry měl převzít snad pan Hartl, ale nejsem si tím jistá, ale zjistím to. Každopádně smlouva asi nebude, protože oni mu ho věnovali, tak to se snad nedělá smlouva? Nebo já opravdu nevim
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 14:31   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by kudrnovalucie View Post
Bylo tam něco v tom smyslu, že pes mění majitele, jede do Itálie a pan Hartl měl snad jakožto zástupce nebo tak něco pana Caselliho(Asellfiho) převzít jeho papíry, ale opravdu nechci kecat, takže do neděle seženu ten papír a napíšu co tam přesně je.
A Lucko, kdo byl v průkazu původu psa uveden jako majitel ?

Quote:
Originally Posted by kudrnovalucie View Post
Papíry měl převzít snad pan Hartl, ale nejsem si tím jistá, ale zjistím to.
Pokud jsi skutečně byla uvedena jako majitelka psa, pak bych být Tebou jako první kontaktoval ČMKU a poptal bych se, kdo podepsal vystavení exportního průkazu původu ? Pes totiž, aby mohl být oficiálně vyvezen, měl mít vystaven exportní PP a o jeho vystavení může požádat pouze majitel psa a nikdo jiný.

Quote:
Originally Posted by kudrnovalucie View Post
Každopádně smlouva asi nebude, protože oni mu ho věnovali, tak to se snad nedělá smlouva? Nebo já opravdu nevim
Ach děvče, jak velice se mýlíš. I na darování musí existovat smlouva. třeba jen ústní, ale smlouva. A ta musí být vždy uzavřena mezi majitelem movité věci (tedy dárcem) a příjemcem daru. Pokud tedy Ty jsi psa nikomu nedarovala, pes byl zcizen. Upozorňuji, že jako smlouva stačí ústní ujednání, na které jsou svědci.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 14:55   #17
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A Lucko, kdo byl v průkazu původu psa uveden jako majitel ?



Pokud jsi skutečně byla uvedena jako majitelka psa, pak bych být Tebou jako první kontaktoval ČMKU a poptal bych se, kdo podepsal vystavení exportního průkazu původu ? Pes totiž, aby mohl být oficiálně vyvezen, měl mít vystaven exportní PP a o jeho vystavení může požádat pouze majitel psa a nikdo jiný.



Ach děvče, jak velice se mýlíš. I na darování musí existovat smlouva. třeba jen ústní, ale smlouva. A ta musí být vždy uzavřena mezi majitelem movité věci (tedy dárcem) a příjemcem daru. Pokud tedy Ty jsi psa nikomu nedarovala, pes byl zcizen. Upozorňuji, že jako smlouva stačí ústní ujednání, na které jsou svědci.


Já sem byla uvedená jako majitelka! I v databázi wolfdogu jsem tak vedená. Na svodu sem s nim byla taky já. A přijde mi hlavně zvláštní že Brix (Brad) Šedý Samotář, je z chovatelské stanice paní Jany Konečné o které byla zmínka někde v tématu Mutary a jejich rozmnožování pod falešnými papíry v Itálii.. To se snad zdá divný jenom mě? Itálie, falešné papíry, Fabio , chovatelská stanice Šedý Samotář a teď jsem si všimla že má paní Jana Konečná nový přírůstek Passo del Lupo... Nepřijde mi to jako jen pouhá shoda náhod.
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 15:05   #18
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Je mi lito, ale bohuzel nemas pravdu, pes byl dysplasicky tim padem zmizel, pry byl darovan .

co to jako znamená?
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 15:14   #19
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Prý by mohl být ve Francii, nebo aspoň dostala jsem tuhle informaci..
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 15:57   #20
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Myslíte si že mě zajimá co si tady kdokoliv z Vás myslí o všech, které sem podle Vás mohla chtit pomluvit? A že je to právě tohle o co mi jde? Tak to upřímně lituju že sem sem vůbec něco napsala... Myslela jsem, že tohle jsou stránky o psech,svym způsobem pro psy a že tu prostě řešíte takový trochu psí věci. No a opravdu si nemyslim že bych byla taková dylina, aby mě nějakym způsobem dělalo dobře tady šířit nějaký nesmysli
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org